Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 1:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
Libor píše:
Je to jen o prioritách a z výše uvedených počtů mi plyne, že vzbudit u někoho nadšení pro létání, aby oželel třeba ty lyže, lze u jednotek všech těch kluků ve všech školách co jich na okrese je.


Kluci,kamarádi--modeláři-- při vší uctě a co jako to má pro někoho nového mladého v dnešní uspěchané a nemilosrdně tvrdé době za smysl a význam--VZDBUDIT U NĚJ ZÁJEM A NADŠENÍ PRO LÉTÁNÍ---MIMO JINÉ, JAK MĚ TŘEBA ŘÍKAL INSTRUKTOR PARAGLIDINGU UŽ PŘED LETY---NOJO--MODELÁŘ--IMPOTENTNÍ PILOT.

nemyslím to špatně, jen si myslím, že specielně modelařina, je to jedno z posledního duležitého pro život---mám všechno, jsem v poho, no fajn, proč nezačít modelařit---mám obrazně holu prdel, vstupuji do života, ---vono to nějak vyplyne,práci a zaměstnání vem čert-- ted je v první řadě duležité abych byl kutil a modelář.

no já fak nevím , fakt nevím .

já se modelařině věnoval docela dost, ale byl jsem v poho, měl jsem na to čas, měl jsem na to peníze---myšleno--na nájem a jídlo jsem měl, tak jsem šel lítat, nebo lepil v dílně, ale nelepil jsem modýlky v dílně s vědomím, že mám hypotéku na byt --barák třeba 4 miliony, s takovým finančním břemenem bych si asai v dílně, nebo na letišti spíš připadal jako blázen co to nemá v hlavě v pořádku.

hele nic proti modelařině, ale v dnešní době, když budeš lepit era pouze ze špejlí, budeš v kolektivu za zoufalce--obrazně--když to budeš dělat poplatně dnešní době--jako že tak nějak nic moc--50K ročně do toho kolotoče padne jako prd.

když ti soused z baráku řekne, že si koupil šlapací kolo za 100k, tak ho budeš mít ale za rozhazovačnýho idiota co neví kam s penězma.

opravdu nic proti modelařině, ale dnešní doba si myslím že už o špejlích, brusnym papíru, lupenkové pilce a upatlaných rukou moc není a spíš je o zaplacených modelech, zaplacených inteligentních mluvících vysílačích, o přístrojích přez počítač vyrábějících modely--do určité míry-- POUZE PENĚZÍCH VYHOZENÝCH OKNEM--zpětný přínos nula nula nic.

Modelařím opravdu dlouho, myslím si, že na modelařinu tedy svuj názor mít mohu.

supr zábava, ale se obávám, že dnes už spíš modelařina--vydělej a kup.

prostě si myslím, že modelařina už tak trošku zašla za roh toho, co se dřív bralo za modelařinu, dnes je to trošku jinde.hooodně daleko mimo tu lupenkovou pilku a něco, co se dá drát pouze jako tvurčí zabavení--asi jako kdyby někdo koho baví kopat do míče, pokaždé, když si jde zakopat zase koupil nový míč a tak pořád dokola.

ale co jsem napsal není slovo boží, každej má právo vidět svuj koníček po svém, já ho vidím prostě tak, jak jsem napsal, ale nikoho nenutím to vidět stejně.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 6:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
pepin píše:
opravdu nic proti modelařině, ale dnešní doba si myslím že už o špejlích, brusnym papíru, lupenkové pilce a upatlaných rukou moc není a spíš je o zaplacených modelech, zaplacených inteligentních mluvících vysílačích, o přístrojích přez počítač vyrábějících modely--do určité míry-- POUZE PENĚZÍCH VYHOZENÝCH OKNEM--zpětný přínos nula nula nic.

V tomto bodě nemáš tak zcela pravdu. Při lepení těch špejlí si kluk tvoří prostorové vidění, učí se představivosti jak co bude vypadat, co jde a co ne, učí se pracovat s materiálem, jak přenášet tvary z plánu, jak je následně vyrobit. Učí se možnostem spojení dílů a tak by se dalo pokračovat. Učí se pracovat s různým vercajkem. S tiskem, tam se zase učí pracovat s různými programy a s PC. Zpětná reakce a přínos? Z kluka může vyrůst dobrý konstruktér. Tady získá určité základy. Dělal jsem kdysi v elektrotechnické fabrice, která ovšem tu elektroniku "balila" do strojařských výrobků. Nebyly to jen skříně, k tomu byly i anténní systémy. Výkresy dělali elektrikáři a mnohdy to podle toho vypadalo. Prostě občas nakreslili něco, co nešlo vyrobit. Neříkám, že takto skončí každý z kluků. Vidím, že mnoho kluků na kroužku to má na vyplnění času. Ale jsou tam i tací, které to lepení a patlání docela bere. I když mě berou zase někdy nervy, když jim popíšu něco a oni to pak zmatlají úplně jinak.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 9:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
pepin píše:
já se modelařině věnoval docela dost, ale byl jsem v poho, měl jsem na to čas, měl jsem na to peníze---myšleno--na nájem a jídlo jsem měl, tak jsem šel lítat, nebo lepil v dílně, ale nelepil jsem modýlky v dílně s vědomím, že mám hypotéku na byt --barák třeba 4 miliony, s takovým finančním břemenem bych si asai v dílně, nebo na letišti spíš připadal jako blázen co to nemá v hlavě v pořádku.

hele nic proti modelařině, ale v dnešní době, když budeš lepit era pouze ze špejlí, budeš v kolektivu za zoufalce--obrazně--když to budeš dělat poplatně dnešní době--jako že tak nějak nic moc--50K ročně do toho kolotoče padne jako prd.

když ti soused z baráku řekne, že si koupil šlapací kolo za 100k, tak ho budeš mít ale za rozhazovačnýho idiota co neví kam s penězma.

opravdu nic proti modelařině, ale dnešní doba si myslím že už o špejlích, brusnym papíru, lupenkové pilce a upatlaných rukou moc není a spíš je o zaplacených modelech, zaplacených inteligentních mluvících vysílačích, o přístrojích přez počítač vyrábějících modely--do určité míry-- POUZE PENĚZÍCH VYHOZENÝCH OKNEM--zpětný přínos nula nula nic.


Hypoteka 4 mega je v soucasne dobe naprosto bezna vec a pochybuju ze vetsina lidi kteri ji maji zaroven rezignovala na svoje konicky. Naopak si myslim ze konicky jsou o to vic potreba protoze prijit vynervlej z prace (a je jedno zda clovek podnika nebo je zamestnanej) a neodpocinout si je prece cesta do pekla. Jasne, kdyz jsem stavel barak tak jsem taky presel s modelarinou na udrzbovej rezim ale 50K do modelariny rocne vetsina lidi neda. Vysilac a dalsi drahy veci kupujes obcas, model je bezne do 10 tacu a co potrebujes dal ? Palivo/baterky ? Kazdej nemusi mit rozestavene 4 modely jako ja (a dalsich 8 na polici) ale jsou lidem kterym staci jeden, dva modely a jsou v klidu. No, tak holt nechodim do hospody ale za cenu patecni parby si koupim baterky na sezonu.

co se tyka "zaplacene" modelariny - sleduju v posledni dobe zajimavej trend. Lidi co privedla k modelarine (nebo zpet k modelarine) nenavidena kategorie racing copter maji rozestavena letadla. A ne nejake obaly od lednicek z ciny. Jeden donutil PESa dojit do sklepa pro zbytky Rivalu a druhi stavi 1.5m dreideckera. Takze me prijde ze procento lepicu v modelarske populaci sice klesa ale diky expanzi kategorii jako FPV coptery stoupa pocet modelaru a dost z nich casem kouka aj po necem dalsim.

A ze je to o pristrojich - tak vsak, Prumysl 4.0 bude potrebovat lidi kteri budou schopni vzit do ruky rucni naradi ale aj tu cnc masinu. A presne takovy lidi ted modelarina vychovava.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 9:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Amper píše:
... Takze me prijde ze procento lepicu v modelarske populaci sice klesa ale diky expanzi kategorii jako FPV coptery stoupa pocet modelaru a dost z nich casem kouka aj po necem dalsim.
A ze je to o pristrojich - tak vsak, Prumysl 4.0 bude potrebovat lidi kteri budou schopni vzit do ruky rucni naradi ale aj tu cnc masinu. A presne takovy lidi ted modelarina vychovava.


Otázkou je, jak se s procentem, tedy relativním číslem, mění ten počet absolutní. Ale v každém případě manuální činnost rozvíjí schopnosti kluků, prakticky po všech stránkách. Účast na soutěžích jim může vnést do žil další energii, že se jim něco povedlo. Samozřejmě vím, že na každé soutěži musí být někdo poslední. Ta soutěž by měla kluka posunout, aby příště byl poslední někdo jiný. U dospělých by to mělo být podobné, ale... Kromě legendárního VDC jsem nesoutěžil. I tam jsme se "pohádali" o pravidla. Rozebírat důvody ukončení (vyšumění) této sranda soutěže nemá smysl, je toho víc, důvod není jediný.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 11:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Já jenom doufám, že lidí co modely nekupují, ale chtějí si je samy postavit je víc, než sám znám. Pokouším se je sám vychovávat, jestli se to opravdu povede netuším. Spíš se bojím že ne. Děti (co znám já) nemají zájem soutěžit a 99,9% z nich s modelařinou končí v poburtě i když před tím, tímto koníčkem žili. Stále hledám tu setinu procenta, aby jsme na soutěže jezdili ve dvou nebo i více lidech a ne jenom já sám.
Jsem zaměstnanej, mám hypotéku a sposutu dalších věcí. Ale modely striktně a zásadně stavím. Nic na ně nekupuju. Vůbec nic, kromě eletroniky. Baví mě ta nezávislost a soběstačnost. A kdyby jste věděli kolik času v hodinách tomu deně věnuji... Napsat to, tak bude doma peklo. :wink:

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 12:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Když už jsme u té samostavby - jak to je s pořízením rozsypu, přepážek, žeber, rámečků na serva, šablon na řezání pěny... kam až to je "čistokrevná modelařina"? :?:
Sype se to k mnohokrát omílanému tématu :-(

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 12:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Máš pravdu, žebra mi frézuješ obvykle ty Jirko. Důvod je prostý. Křídlo o rozpětí 3700mm a silné v tom nejsilnějším místě 16mm potřebuje určitou přesnost. Ne žebych tohle taky neudělal, ale od tebe je to rychlejší a stavba i tak vždy zabere 6 až 8 měsíců.

To už do tématu ale nepatří.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 13:07 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Modeláření je relax a rozvoj. Jedno s druhým. Učit se stále nové věci, ale musím chtít. Pokud nechci, nepřinutí mě nikdo (skoro :wink: ).

A ohledně mladých. Modelaření je další stupeň po pískovišti a Legu. Myslím, že se tam lze mnohému naučit. Nejen z šikovnosti, ale psychologických vlastností. Za mě je třeba důležité neřešit moc ostatní a soustředit se na svůj výkon. Tohle se velmi hodí i v životě.
A na soutěži je to jen v koncentrovanější formě.

A s tím rozvojem.
Když jsem sestavoval Avionika v roce 2012, tak jsem 3D tisk neměl a třeba se trápil s lepením směrovky. Dneska mám za 10minut namalováno. Za hodinu, kterou strávím něčím jiným si to vyzvednu na tiskárně a v klidu lepím.
Jen díky tomu, že něco potřebuji jsem se naučil trošku malovat a začátečnicky zvládnu 3D tisk.
Příloha:
IMG_20180424_222308_HDR.jpg
IMG_20180424_222308_HDR.jpg
[ 73.47 KiB | Zobrazeno 1053 krát ]



Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 13:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
DAF píše:
... Samozřejmě vím, že na každé soutěži musí být někdo poslední. Ta soutěž by měla kluka posunout, aby příště byl poslední někdo jiný...

Ať přijede na soutěž, kde jsem přihlášený já, tam poslední nebude-to místo mám dlouhodobě předplacené ;-).

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 13:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
K tomu "a 99,9% z nich s modelařinou končí v poburtě i když před tím, tímto koníčkem žili"

To bohužel musím potvrdit a dodám, že když to přestal dělat syn, tak mě samého to taky přestalo časem bavit tak jako dřív a jsem teď ve stavu blízkému hibernaci a raději (dokud to jde) se projedu na kole. Utěšuji se, ze se to snad v penzi zlepší (když už neutočím to kolo).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 16:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jio píše:
K tomu "a 99,9% z nich s modelařinou končí v poburtě i když před tím, tímto koníčkem žili"


A spousta z nich se k tomu vrati az si vyridi pubertalni veci jako je skola, sex, chlast atd....

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 17:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
jio píše:
K tomu "a 99,9% z nich s modelařinou končí v poburtě i když před tím, tímto koníčkem žili"

To bohužel musím potvrdit a dodám, že když to přestal dělat syn, tak mě samého to taky přestalo časem bavit tak jako dřív a jsem teď ve stavu blízkému hibernaci a raději (dokud to jde) se projedu na kole. Utěšuji se, ze se to snad v penzi zlepší (když už neutočím to kolo).


mám to pravděpodobně stejně, od mládí rotuji postupně v koníčkách--modelařina, muzika--hraní na kytaru, focení, všechno najednou dělat nejde, tak občas na nějakou dobu vyměním jedno za druhé--loni jsem modelářský vysílač vubec nezapnul--letos zatím taky ne a odhaduji, že letos se na tom nic nezmění, ale už se znám, dám si od něčeho pauzu a zase se k tomu vrátím, takže nejančím, nerozprodávávám fotáky, když mě nebaví fotit, nerozprodávám era, když mě nebaví modelařit--i když ted opravdu zvažuji, zda má smysl si nechávat ještě větší větroně--makety, bo se obávám, že jak stárnu, tak měknu a spíš ty koníčky už chci opravdu na pohodu--obyč srágory a nic náročnýho--jako že k tomu musím při provozu přistupovat zodpovědně.

ještě co se týče modelářských kroužku, netuším, jak to funguje dnes, ale velice dobře si pamatuji, jak jsem vnímal modelářský kroužek u nás na vesnici v roce cca 1980.

kluci --vrstevníci mimo ten kroužek stavěli a létali u nás na poli s větroni--saper, Tom, Junior, moc se mi to líbilo, tak jsem začal chodit do modelářského kroužku--z baráku jsem to měl né víc, než 250m.

pul roku jsem tam stavěl posranýho draka--motivace postavit draka absolutně nula nula prd,bo s tátou jsme předtím postavili doma už mraky draku každý podzim.

když se kolektivně dostavili draci, tak se začalo stavět házedlo Roy--ještě než jsem začal lepit, tak jsem věděl, že dělám--lepím něco, co mě vubec, ale vubec nezajímá--nějaký podělaný házedlo, když kluci co do kroužku nechodí pouštějí větroně--právě jako třeba Tom, Junior, Dana , Saper nahoře na kopci, na louce.

nakonec se mi podařilo ukecat tátu a mimo kroužek mi postavil---já spíš jen čuměl Liona, já s ním mohl jít za těma kámošema na louku, tahat ho na šnuře a snít ---dáli buh, jednou ho osadím časovačem--rodiče jsem uprosil, abych už do toho modelářského kroužku nemusel chodit--oni souhlasili a asi tím se ze mě stal modelář--kluky z vesnice, co do toho modelářsklého kroužku chodili znám---nikdo z nich se nikdy nepřesunul přez to posraný házedlo Roy.

přitom alespon pro mě by mi tenkrát to v tom kroužku bavilo, kdyby jsme jako kolektiv postavili dohromady jednu smysluplnou věc--Danu--Toma, ale né nesmysl o trošku větší, než vlaštovka z papíru--podělaný házedlo.

vubec by mi nevadlo, že toho Toma, nebo Danu poděláme, budou překroucená křídla a podobný nedostatky, v dětský hlavičce to ale bylo něco bombastickýho--motivačního, házedlo mi opravdu vubec nebralo---než jsem jedno dodělal v kroužku, podobných nesmyslu jsem doma mezi tím postavil mraky.

takže já když slyším--modelářský kroužek, ještě dnes se mi sevře žaludek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 19:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2007
Příspěvky: 779
Bydliště: nerad
Tak tohle jsem přečetl jedním dechem Pepine, měl jsem to úplně stejně nechtěl jsem stavět házedla a větroně a jezdit po soutěžích aby si mohl kroužek připsat body, já chtěl letadlo, které vypadalo jako letadlo a chtěl jsem ho hned! I proto jsem ve svazarmovském kroužku byl jen párkrát....

_________________
http://jakovlev.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Nevím, jak to dělají jinde. Já s úplnými začátečníky stavím jednoduché házedlo, pohledný stínový větroň. Pak házedlo. To vše, aby se naučili trochu stavět. Následně pak začínají stavět něco složitějšího. Problém je, že když stavíš doma a sám, máš prostor se adeptovi věnovat. Když jich máš 10 - 12, jsou tam skupiny, kdy každá dělá jiný model, je to boj. Nemůžeš jim dát Liona, nebo něco takového. Jejich přesnost práce se limitně blíží nule, nikoliv stovce, jak vás chtěl. Nemáš šanci všechno uhlídat. Při stavbě jednoho modelu jedním adeptem a jedním dozorem je to něco zcela jiného. Snažím se klukům najít pohledné a při tom poměrně jednoduché modely. Navíc stavím vzorový model, aby se těšili. Ale máš pravdu, že to nesmí trvat dlouho. Nedokážu jednoznačně posoudit, jestli kluky potáhnou obyčejná házedla, ale na začátek patří. Pak , dle mého názoru, je to chce naučit základy stavby a přejít na vyšší level. Všude vidí droby, sety a všechno komplet, nechce se jim jenom běhat (i když i tam se zabaví) a házet, touha to také ovládat není malá.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 21:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
hoblik píše:
já chtěl letadlo, které vypadalo jako letadlo a chtěl jsem ho hned! I proto jsem ve svazarmovském kroužku byl jen párkrát....


já se ale obávám, že ve stejném duchu jsou TVURČÍ MOSDELÁŘSKÉ KROUŽKY I DNES

špejle, kanagom a děti, které rodiče přihlásili do modelářského kroužku----aby je odtrhli alespon na chvíli od počítače a podle mého, jakmile to jen trochu pujde, utečou, bo pokud by je teda mimo počítač mělo něco bavit, tak něco poplatného době--třeba výroba jedné klubové coptéry s kamerkou, ale ty špejličky a kanagom, s tím už bych byl opatrný, chodit do toho kroužku budou, to je jasný, těžko řeknou rodičum---hele tati, mami, lepení špejlí k sobě , to mě fakt moc nebaví.

mojeho kluka --syna nějaká modelařina vubec nebrala, holku--mladší dceru to u mě v dílně bavilo, ale vubec ji nešlo nutně o modelařinu, jí bavila manuální práce, jestli bude na konci té snahy nějakého manuálního obrábění nějakého dřeva -letadýlko, nebo nalakovaná židle jí bylo uplně jedno---pak se ale nebavíme o modelařině--něčem, co má létat--plout--jezdit---vytvořit dalšího nového modeláře.

aby to nevyznělo, že synek je lempl, co nedokáže k sobě slepit dvě špejle, to ale po pravdě nedokáže, nic méně s modelařinou mě poslal do háje, když jsem mu chtěl v nácti koupit malou motokrosovovou motorku tak mě s ní taky poslal do háje a že prej chce jen obyč skejt,uplynul nějaký pátek a jeho skejtování nakonec obnášelo pravidelné balíky hadru od sponzoru.

čti--VĚNOVAL SE KONÍČKU PRO ZÁBAVU, V KTERÉM KDYŽ BYL DOBRÝ, TAK MU PŘINÁŠEL FINANČNÍ ZISK I JAKO MLADOCHOVI.

KDYŽ BUDEŠ DOBRÝ V MODELAŘINĚ---BUDEŠ PLATIT ZA TO SVÉ UMÍSTĚNÍ VÍC A VÍC PENĚZ---ZPĚTNÝ FINANČNÍ PŘÍNOS, NO JÁ NEVÍM, JEN TUŠÍM,ŽE MOOOŽNÁ KDYŽ JOOOO DOBREJ, TAK KDYŽ UŽ BYS NEBYL SCHOPNEJ TO SVÉ---DOBREJ FINANCOVAT---NĚKOHO PROPAGOVAT, TAK MOŽNÁ VYPOMUŽE---UDRŽÍ TĚ V TÉ TVÉ ODHODLANOSTI DO TOHO JEŠTĚ NĚJAKOU TU DALŠÍ PĚTKU NACPAT---.

PROSTĚ SI O MODELAŘINĚ MYSLÍM SVÉ---BAVÍ MĚ, ALE MYSLÍM SI O NÍ PROSTĚ SVOJE.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz