Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 8:39 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Nemá cenu za jedním zážitkem z dětství zcela generalizovat. Je to o tom rozvíjet vlastnosti, které jsou obecně použitelné. A práce v kroužku je pro opravdové hrdiny. V dávné minulosti (když jsem byl na průmyslovce) jsem dělal pomocníka a uhlídat to hejno je očistec.
Pořád myslet na hodiny, dokázat vše uklidit, aby se dalo pokračovat, atd...

Ale pak na letišti létání s házedly, cesta na soutěž a pobíhání po letišti to je super zážitek.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 9:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
tak pro mě v 80. letech byla mnohem větší zábava vzít svou Kolchidu 141cm dlouhou na labe a projet se s ní od Kolínského přívozu ke Klavarskému zdymadlu a zpět a bavit se tím jak mě zdraví kapitáni těch obřích van s uhlím .... to byla zábava jít přídí do vln za tlačákem ...... nesrovnatelně lepší než trojůhelník na soutěži , to je otrava i jen na to koukat.
Příloha:
20.1.kolchida140.jpg
20.1.kolchida140.jpg
[ 87.78 KiB | Zobrazeno 1843 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 9:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
ufon13 píše:
tak pro mě v 80. letech byla mnohem větší zábava vzít svou Kolchidu 141cm dlouhou na labe a projet se s ní od Kolínského přívozu ke Klavarskému zdymadlu a zpět a bavit se tím jak mě zdraví kapitáni těch obřích van s uhlím .... to byla zábava jít přídí do vln za tlačákem ...... nesrovnatelně lepší než trojůhelník na soutěži , to je otrava i jen na to koukat.

Asi stejná nuda, jako koukat na těch dvacet blbců, co po tom parku honí mičudu a dva další se jim to snaží sebrat. Ještě jim za to platí nekřesťanské prachy a dalších X desítek tisíc blbců na to čučí v bedně, nebo si tam k tomu sednou na lavičku s kelímkem piva. To je fakt každá soutěž tak nudná? Proč tedy lidi soutěží? A proč jich je tolik? Teď nemyslím jen modelářské soutěže, ale obecně. Nebylo by lepší to zakázat? Nejlépe všechno.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 12:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
na souteze nejezdim nebavi meto sem samotar vubec nepotrebuji publikum
jestli maji souteze smysl ? no jasne ze maji uz jenom proto ze existuji chybeli by temco je narozdil odeme maji radi
anakonec soutezivost je lidska vlastnost ktera nas dovedla tam kdesme
nastesti zijeme v krasne dobe kdy nam nikdo neporouci cose nam ma nebo nema libyt


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 14:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
vitahavlicek píše:
nastesti zijeme v krasne dobe kdy nam nikdo neporouci cose nam ma nebo nema libyt

A ta svoboda projevu. Muzeme psat CO chceme a taky JAK chceme :wink:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 17:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Dovolím si taky přispět svou troškou do mlýna.

Nejdříve ke kroužkům: v 80-tých letech jsem na základce chodil do kroužku. Jasně, vedoucí to určitě dělal proto, aby měl přístup k materiálu. Byl taky v Lidových milicích, v KSČ. Typický prospěchář té doby. Ale kroužek vedl slušně a dost mě toho naučil (dělali jsem soutežně A1), jinak nějaké upoutance a ve chvíli kdy bych se začínal dostávat k V2 jsem toho nechal. Ale ten základ mám z kroužku. Samozřejmě není možné generalizovat, jeden kroužek mohl být super a ten ve vedlejším městě mohl stát za h...no.

A teď k soutěžím: dneska jsem byl po téměř třiceti letech zase na soutěži, konkrétně RCEV. Dojmy mám takové rozporuplné. Ne kvůli soutěži nebo lidem. Organizace byla super, lidi kolem taktéž. Ale já jsem člověk, který nemá létání s modely na úplně prvním místě. Mám to seřazeno asi takto: rodina, sport, letadla. Jsem zvyklý jezdit na kole, běhat. Když jdu třeba na to kolo, tak ráno vstanu, dám třeba 80km po horách, za pět hodin přijedu vyřízený domů a mám skvělý pocit. Když jdu běhat, udělám za hodinu až hodinu a půl 10 - 15km. Opět totálně vyřízený, ale maximálně spokojený. Když jdu na letiště, tak 1 - 2 hodiny intenzivně lítám, pak domů. Nejsem takový ten vykecávací typ (teda většinou :lol: ). No a to je pro mě osobně problém soutěží. Strávil jsem tam 6 hodin čistého času + hodina cesta. Jeden tréninkový a pět soutěžních letů. A spokojený nejsem. Moje pocity jsou takové rozporuplné. Na jednu stranu moc fajn lidi, nějaké nasbírané zkušenost, na druhou pocit promrhaného času. Jako určitě si občas zasoutěžit zajdu, ale že by to mě vyvolalo touho, zapsat se na každou volnou soutěž a jezdit kvůli tomu stovky km daleko, to fakt ne. Ale je to o vkusu každého soudruha, někdo jiný to může mít nastaveno přesně naopak.

Takže za mě - soutěžení s modely určitě smysl má, jen se každý musí rozhodnout jestli i zrovna pro něj. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 18:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Jestli jsem tě dobře pochopil, vadilo ti, že sis nezalétal. Když jdu sám, nebo se dva - tři dohodneme, je to také v pohodě. Ovšem když jdu na nějakou akci, musím počítat s tím, že si prostě podle chuti nezalétam. A je jedno, jestli půjdu na soutěž, nebo akci klubu pro veřejnost. A také je jedno, jestli je soutěž modelářská, nebo sjezd na lyžích, slalom na kajaku, kola atd.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 18:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Přesně tak. Mi bylo samozřejmě jasné, jak to bude vypadat. A vím, že to tak je na většině akcích. Nebo spíše na všech, kde není hromadný start. Kdysi dávno jsem byl na několika squashových turnajích a bylo to ještě horší.

Já to nepsal jako nějaké stěžování si, jen jsem konstatoval že to nemusí vyhovovat každému. Když už se tady probírá ten smysl soutěžení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 20:33 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Tohle docela chápu. Přesně pro tohle jsem nechal létání na rogalu. Super parta. Ale víkend pod Černou horou. Buď člověk celý den koukal, kdy ta termika přijde a pak sletěl do kempu nebo dal dva slety. Ano občas se chytil a to bylo prima polétání. Ale obecně spíš utracený, prokoukaný čas. Nebo výlet do Itálie a tam si člověk v Bassano del Grappa skvěle polétal.

Ale mohu tě říci, že třeba v kategorii pylonů je to tak 2treninkové, 6závodních. Pak jdeš ještě dělat mechanika. Nebo ti, co létají dvě kategorie. A to ti den uteče docela jinak.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 21:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
TomasC píše:
Nemá cenu za jedním zážitkem z dětství zcela generalizovat.


určitě máš pravdu, nic méně muj zážitek a prožitek z dětského modelářského kroužku u nás na vesnici takový jaký byl a z hlavy to vymazat neumím a jakmile slyším---modelářský kroužek, vyvbaví se mi to, co jsem si užíval jako dítě já.

Ale abych jen neremcal a jen nenadával, na prázdniny jsem pravidelně jezdil k bratrancovi do Všenor, jeho táta ještě s někým tam vedli modelářský kroužek přez autodráhu --samozřejmě stylem, jak to šlo, auta --podvozky motory stavěli poplatné době, seriozní závody občas jezdili na vícepruhové autodráze v Praze--myslím že byla dráha u Sparty na letné.

nic méně, to , jak kutili tam bylo o něčem jiném--dodnes si pamatuji jak jsem přijel k bratránkovi a on měl F1 šestikolku, formy tuším dělali ze včelího vosku, pak klasika--laminování, broušení, stříkání.

v mejch dětskejch očích paráda, kola se stáčeli z nějaký mechovky na soustruhu, mazali reumozinem, aby na dráze seděli--to ale řvala teta, bo když jsme namazali gumy reumozinem, barák byl totál vysmrděnej :lol:

jako starší se bratranec zájmově věnoval stavění kitu--co jsme se o tom bavili jako starší dospěláci--dovezl pár prvních míst ze soutěží třeba z Anglie.

dnes, pokud se nic nezměnilo, zájmově mimo svoji profesi má firmu a zaměstnance na malosériové počtem omezené kity,

no ale ted zase trochu zaprudim---občas tu někdo píše, spíčš teda často, než občas, že soutěžení je nesmysl--že to k životu nepotřebuje.

ano, v letectví--poletováním-- se před soutěžením utéct dá, ale není boha utéct před soutěžením právě třeba když jedou dva s autodráhou a at mi nikdo netvrdí, že když hraje člověče nezlob se a před domečkem tě někdo vyhodí, že tě to nesere a je ti to uplně jedno--bo ty nejsi soutěživý typ.


kravina, totální kravina, soutěživost má v sobě zakodovaný každý tvor této planety a u lidí už i spermie

ale je zase normální, že když mě bude třeba bavit malovat obrazy, ale přez všechnu snahu to budou spíš jen mazanice, asi se nebudu cpát do aukčních síní, to samé, pokud rád jezdím na kole, ale lapu po dechu po 10 kilometrech, nebudu se cpát na cyklistické závody, ale nesrážejte probuh ty---jako že si na něco hrají, když je a mají pocit, že jsou vcelku v poho, že si cvaknou nějakou tu cyklistickou soutěž, nebo někde vystaví ty své obrazy.

případně v odvětví modelařiny se zučasní nějaké soutěže a když se zadaří---bude to na bednu.

Za sebe mohu říct, že ačkoli to uplně--zásadně neprožívám---jAKO ŽE modelařina ve které nestojím na bedně je o ničem--to opravdu ne, ale bez debaty, modelařině jsem věnoval hodně času a když to dopadlo tak, že jsem najednou stál na bedně, měl jsem z toho---ze sebe pocit, že jsem došel na konec své vysněné cesty, pocit je to opravdu skvělej--asi jako když ty figurky dostaneš do toho domečku v člověče nezlobse jako první.

Nemyslím si, že je na tom něco špatně, ale já jsem Pepin a asi vidím všechno jinak než ostatní.

všichni ostatní jsou ale totálně v poho a jestli ty figurky v tom člověče nezlobse dostanou do domečku jako prví, nebo poslední, nebo vubec je tam nedostanou je jim uplně jedno, bo je baví ta hra, nikoli výsledek té hry.

Ale jo, já to beru, někdo nemuže mít děti jen proto, bo jeho spermije se na to vyserou, aby se hnali za nějakým vajíčkem---hold jsou v poho, žádný soutěživý spermiovský idoioti a blázníi toužící po uznání a diplomech.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 23:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
takle to vypada kdyz si nekdo vsobe nese trauma z dectvi
nebo kdyz se pije moc merunky


Naposledy upravil vitahavlicek dne ned 29.04.2018 6:21, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2018 5:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
vitahavlicek ned 29. dub, 2018 0:31 píše:
... kdyz se pyje moc merunky
Hm, a co "pyješ" ty, že pýšeš tak jak pýšeš (a nejen teď)?
Zkus to po sobě někdy přečíst, ještě než to odešleš :wink:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2018 5:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
to nereste nikdo neni dokonali


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2018 6:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
teraz je skôr všetko o peniazoch, občas sa idem pozriet na súťaž F5J, tam kdo nema "peniaze" a trochu šťastia nema šancu postúpiť do dalšieho kola.
V rokoch 76-79 som chodil do krúžku "raketoveho" všetci sme používali rovnaky material a motory ADAST, dôležite bolo postavit ľahkú raketu a trochu štastia :D a to som mal, užil som si svojú slávu ako decko.
Teraz ked sa pozriem kam postupili technologie v modelarstve hlavne u modelov lietadiel, platí to čo som napísal na začiatku.

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2018 6:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
TomasC píše:
Tohle docela chápu. Přesně pro tohle jsem nechal létání na rogalu. Super parta. Ale víkend pod Černou horou. Buď člověk celý den koukal, kdy ta termika přijde a pak sletěl do kempu nebo dal dva slety. Ano občas se chytil a to bylo prima polétání. Ale obecně spíš utracený, prokoukaný čas. Nebo výlet do Itálie a tam si člověk v Bassano del Grappa skvěle polétal.

Ale mohu tě říci, že třeba v kategorii pylonů je to tak 2treninkové, 6závodních. Pak jdeš ještě dělat mechanika. Nebo ti, co létají dvě kategorie. A to ti den uteče docela jinak.


Já mám spíš problém, že když v hale ještě dělám pár lidem nápovědu, házím při pylonech a tak, je toho na celý den až moc.

To samý RCEN. Včera jsem přijel na Hosín před 8 ráno, do 9 (začátek soutěže) jsem si dal 2 baterky, takže tak 30 minut ve vzduchu, pak 5 soutěžních kol a v 13:45 přebíral medaili za druhý místo. Že jsem pak jel do haly, kde jsme na dětským dnu dali další dva starty pominu, měl jsem toho tolik, že už jsem si nešel ani zalítat přes silnici na parcelu se sousedem... :lol: To samozřejmě beru soutěže u nás, v zahraničí na velkých soutěžích si až tak nezalítáš, to je jasný.

Ale na show a akcích pro veřejnost (aspoň tam kde bývám já) mám pocit, že lidem nejvíc vadí, že nemůžou letět TEĎ. Většinou si s kamarádama dáme jeden dva starty ještě před zahájením akce. To se ale lidem nechce lítat, důvody předpokládám různý. Nestihli si dát pivo na zjemnění pilotáže, protože je teprve 7 ráno, nebo právě proto že je 7 ráno a to se přece nechce. Po zahájení akce se to rozdělí:

Buď je hezky, a některý lidi štve, že nemůžou letět TEĎ, protože jsou ve frontě ti co prostě chtějí lítat a postavili se do fronty dřív. Pokud to TEĎ nastalo až třeba ve 12 hodin, poletí dotyčný po vystání fronty tak ve tři hodiny, pak se nepostaví do fronty znovu, ale dá si oraz, ve čtyři se znovu postaví do fronty, a zlobí se, že už nestihne druhý let v programu, ale někdo jiný letí už potřetí, což způsobí pomalu diplomatický incident (bohužel jsem to za ta léta zažil nejednou).

Pokud není hezky, lehce prší, nebo jen fouká vítr, lítají většinou zase jen ti, co už letěli ráno před akcí zahřívací let, protože přece fouká a s akrobatama (který mimochodem mívají jedno z nejnižších plošných zatížení mezi modely na letišti s boční plochu trupu srovnatelnou s mnoha maketami nebo větší) je to přece snadný, ty lítají samy. Argumenty ve stylu že je to dost v těch dvou startech ráno (a dalších tisících tréninkových letů, kdy se některým zrovna nechtělo se neodvažujeme vyslovit). Takhle to může být celý den, lidi co je lítání fakt baví (ne jen když je ideální počasí) lítají celý den do němoty, protože v tom přece organizátory nenecháte. Taky se ale může udělat hezky, a pak je problém, že si někteří nemůžou zalítat TEĎ, protože jsou ve frontě zas ty lidi co lítali když bylo hnusně, neb i oni chtějí využít počasí a předvést své modely lépe a v lepším světle.

Na loňským JETI Model Meetingu to došlo tak daleko :lol: že jsme lítali za lehkýho deště, aby se něco dělo a diváci měli na co koukat. Když se pak udělalo hezky, obcházel nás organizátor Kuba M. s otázkou "jak se ti líbil tvůj první let?". A ať byla odpověď jakákoliv, posunul nás na konec fronty :lol: aby si zalítali i ostatní. To samozřejmě člověk pochopí, to není akce, kde si dáte dva starty v programu. Občas jo, občas ne. Ale na nádherným letišti s bazénem a zázemím si i v dej JETI Model Meetigu člověk stihne ty 4-5 startů docela v poho.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz