Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2018 9:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
DAF píše:
Asi stejná nuda, jako koukat na těch dvacet blbců, co po tom parku honí mičudu a dva další se jim to snaží sebrat. Ještě jim za to platí nekřesťanské prachy a dalších X desítek tisíc blbců na to čučí v bedně, nebo si tam k tomu sednou na lavičku s kelímkem piva. To je fakt každá soutěž tak nudná? Proč tedy lidi soutěží? A proč jich je tolik? Teď nemyslím jen modelářské soutěže, ale obecně. Nebylo by lepší to zakázat? Nejlépe všechno.


Ano, je to opravdu pro mě stejná nuda jako těch 20+2 blbci+přítomné publikum.......
Zakazovat něco ? A proč ?
Blbci se eliminují obvykle sami..........(tím nemyslím nikoho konkrétně, pouze používám tvé označení)
Napsal jsem svůj soukromý názor do debaty s ostatními soukromými názory jiných , nemyslím si. že by to mělo někoho pohoršovat.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2018 10:46 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
I já mám jednu oblast, kterou na modelaření nemám rád. Občas se mě někdo zeptá, zda bych mu model nepostavil. To jsem udělal snad dvakrát a už nikdy více. Přeci jen je to modelařina a myslím, že se stavba k tomu patří. Taky člověk používá postupy, protože to tak prostě děla a tohle se nedá jen tak předat.

Stejně jako jsem si postavil tiskárnu REBEL z dílů nakoupených po jednom a taky Prusu. Stavba Rebela byla mnohem zábavnější, než jen točit manuálem na další stránku. Ale taky delší :D . Prostě dělám to co mě baví.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2018 12:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Můj názor který mě už pár desetiletí po osobních zkušenostech drží je ten že jakékoliv soutěžení bude mít smysl tehdy, budou li mít všichni určené naprosto stejné podmínky a požadavky(což je asi v současné i budoucí době utopie).Doposud je to v mých očích tak že movití se více méně při soutěžení i ukazují že..... a ti méně movití se jim snaží přiblížit a ukázat že by mohly časem na ně tlačit a ti nemajetní pokud zabodují tak můžou mluvit o smyslu(jejich smyslu )nikoliv o celkovém smyslu soutěžení.Osobní vzpomínka na soutěž seriálu MR v U-Combat kdy už tenkrát (1973)soutěžící za MVVS BRNO převyšovaly ostatní závodníky továrně upravovanými motory a od té doby tuto zkušenost si dnes a denně dokládám že se v soutěžení nic nezměnilo.Tenkrát se jim jako jeden z mála vyrovnal můj kamarád a spolužák který to dotáhl až do úspěšné reprezentace(měl supr šikovného otce co i pro mě udělal třeba nesehnatelný protipíst do Moskito Permota)Můj z mála positivních poznatků byl závod házedel v ML.BOLESLAVY 1973 kdy se mi jako úplnému začátečníkovy s jedním jediným a nedokonalým modelem podařily zaletět 2 maxiky a při 3. mi házedlo dokonce nenávratně ulétlo.To je ten případ nemajetného vesnického kluka co se vyrovnal zkušeným matadorům z velkých městských klubů a v tu chvíli měl hřejivý pocit smyslu soutěžení.ale opravdu jen v tu chvíly a proto od té doby vždy fandím při jakékoliv soutěži závodníkům z obyčejných a nebohatých klubů(těší mě když SPARTU vypráská klub z konce tabulky :lol: )


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2018 12:34 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
To je samozřejmě i o pravidlech. Budu hovořit o elektro pylonech, které znám. V minulosti nebyla předepsaná baterie. Létalo se na vybírané NiCd/NiMh články. Všichni věděli, že nejlepší články má německá reprezentace a lepší články nejen nešli zaplatit, nedali se ani sehnat. Prostě ti je neprodali. Nelimitovaný pohon měl následek, že se z modelu vyndavali články v rukavicích, aby jsi se nepopálil. Články odcházeli.

Dnes je v pravidlech zaveden limiter na 1000W/min. Tedy něco, jako velikost nádrže. Když vyčerpáš, tak se ti motor vypne. Výsledkem je, že mám v modelu lipolky zalepené!!!! dvě sezóny. A taky kolem toho bylo dost řečí, že další elekronika, lobování prodejců limiterů, atd... Velmi výrazně to zvedlo nenáročnost kategorie. A létá se rychleji.

Ale myslet si, že letadlo co letí 300km/hodinu, přežívá přetížení 30G, přistává se zatížením 65g/dm2 bude levná záležitost, která jde levně uplácat doma, tak to je vlastně nemožné.

A k velkým městům. Úřadující mistr světa v elektropylonech je z Blatné. 2. a 3.místo z Prahy. :D :D :D :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2018 18:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Třeba to RCEN co lítám rekreačně je kategorie, kde soutěžím s letadlem za 5000Kč, a dalších zhruba 5000kč je v elektronice v modelu. A poráží nás Tomáš s letadlem starým snad 15 let (ale už mu šlapeme na paty :D ). To mi nepřijde zlý :)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2018 7:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Celé vlákno jsem nestudoval. S tím soutěžením je to opravdu různé. Od vysoce náročných kategorií, až k těm lidovým. Já se chci zmínit o 2, do kterých jsem fušoval. Historické modely : Většinou je staví ti, kteří je stavěli za svého dětství či mládí. Materiál není obvykle problém - až na fundamentalisty, vyžadující původní motory, papír Kablo atd. Dnes je snadnější nahradit původní materiály, tehdy náhražkové, balzou atd. Jen se to nesmí přehnat - uhlíkový historický model raději ne. V sobotu jsem mačkal stopky a psal diplomy na jedné takové soutěži. Polomakety větroňů: Tam je to horší- jeden pól jsou kompozitové makety za desítky tisíc i přes 100000,- Kč. Druhý pól jsou menší polomakety historických větroňů, tak do 3 m. Hranatý i oblý trup se dá vysochat z balzy. Potíže se startem se dají překonat elektromotorem v čumáku, i když to puristy dráždí. Já mám takových potvor doma několik. Když se v našem klubu začínaly pořádat srazy aerovleků, byla snaha o nějaké soutěžení - vlek do stanovené výšky, létání na maximum - třeba 20 minut a přistání do čtverce. Taky mohly létat větroně s motorem v čumáku - do odhadnuté výšky. Samozřejmě to nebylo dokonalé, později se konaly jen srazy bez soutěžení. Vrcholem v maketách větroňů byly přelety GPS. Mám dojem, že pro příliš vysoké nároky (hlavně finanční) to odumírá, aspoň v ČR. Ty moje polomakety jsou postavené převážně ze zbytků balzy, bez nějakých větších nároků. Asi nejznámější akce s modely tohoto typu byly srazy Retroplane, pořádané p. Besanconem v různých zemích. Tam se oceňovaly nejlepší konstrukce, nikoliv nějaké výsledky. V 60. letech se kluby hodnotily podle aktivity, což byly hlavně výsledky na soutěžích, ale i různé akce, vedení kroužků atd. Proto byla obrovská účast na soutěžích, zejména v tehdejší kategorii A2. To běhání za volnými modely byl pořádný trénink. Dřív jsem závodil na švédském kajaku a nikdy jsem na něm nebyl tak uštvaný, jako na modelářské soutěži, když se to rozfoukalo.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil kocour dne pon 30.04.2018 9:19, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2018 8:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
pepin píše:
Ale já to znám prostě tak, jak to znám a protože mi to přijde, že to bylo špatně, nesu si ten názor---modelářský kroužek ---sevřený žaludek.

Pepine, ještě k tomu přidat povinné soutěžení a úplně mi mluvíš z duše...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2018 9:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak samozřejmě že základem jsou dané nějaké pravidla ale na druhou stranu co není zakázané je povolené a ve všem se hledají kličky jak přečůrat konkurenci.Tomas C píše o 300km rychlosti ,přetížení ....xg ... a že to nelze doma uplácat,to mi je jasné ale co kdyby byly pravidla jako už třeba jsou v některých kategoriích junor CARTECH ,BUGGY...(opravdové závodní stroje) kde se striktně používají jen díly pro všechny závodníky stejné a je to všechno v rukou řidiče (skoro všechno) a i v té modelářské pylonové kategorii by bylo dáno že motory stejné ,baterie stejné ,materiál balza ....a vše by vlastně bylo na schopnostech pilota jakou zvolí rychlost aby byl dostatečně rychlí ale zároveň aby to při tom přetížení nerozložil za letu,to by byla spravedlivá a smysluplná soutěž-jen můj střízlivý názor.Jinak nemyslel jsem že úspěšní jsou z velkých měst ale z větších klubů což zřejmě ve městech jsou (mají nebo měly)určitě jinou podporu než vesnické kluby.Můj jiný kamarád kterého jsme tenkrát k modelařině zlákaly u nás na vesnici byl hooodně vyjímečně zručný ,na co sáhl to se mu podařilo a jen tak ze zvědavosti postavil magnetem řízený model,hned na první soutěži kolem r.84-85 MR byl tuším 2. a okamžitě se dostal do repre ale musel změnit klub vesnický za městský no a z první evropské soutěže ve Švýcarsku si tenkrát přivezl titul a za komančů to bylo i hodně obdivu západních soutěžících s jakým modelem vyhrává ale to už je dávná historie na kterou se ale příjemně vzpomíná ,protože to byl starší kluk ,jeden z nás vesnických.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2018 15:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
pepin píše:
ale prostě autodráhu bude přez pul bytu stavět už jen nostalgický idoiot, když jde koupit auto ovládané vysílačkou---o čemž jsme jako děti snili i v dobách právě té auitodráhy.


Tohle je podle mě něco jiného. Dnešní digitální autodráhy tomu přidávají zase nějaký další level zábavy. Naše děti měly auta na vysílačku (nějaké hračky, ne modely za 10k+) i tu autodráhu, a autodráhu míváme rozdělanou o dost častěji. S možností jezdit po dvou drahách se šesti autíčky a s dnešními motorky a magnety je to fakt rozdíl oproti tomu 90mm ITES/IGRA z dob mého mládí. I jsem ji párkrát přinesl do práce a pořádali jsme autodráhový večer.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2018 15:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Tohle je dost zajímavé vlákno. Ač jsem nikdy s letadly nesoutěžil, dovolím si jako bývalý frekventant různých kroužků reakci:
DAF píše:
Navíc myslím, že by se mělo začínat od píky. Když jsi dělal řidičák, také tě hned neposadili do formule 1, ale začínal jsi na nějaké stopětce, nebo něčem takovém.

Většina analogií kulhá, ale tahle kulhá na obě nohy. Já jsem dělal autoškolu ve stopětce, a na poslední hodinu a pak na zkoušky mě posadili do Favorita. A litoval jsem, že mě do toho favorita neposadili rovnou, protože to v podstatě jelo samo.

DAF píše:
Stavebnice v rozsypu nejsou špatné, ale to je nenaučí pracovat s materiálem jako takovým. Navíc jsou stavebnice (ne všechny, ale dost), které jsou dělány systémem "bombenfestundidiotensichern", všechno na zámky, takže v podstatě nejde nic podělat. Něco jako Lego, nebo Puzzle. Co je taková stavebka naučí? Nic moc, jen skládat. Ty jsi určitě také stavěl ze dřeva a postupem doby jsi se naučil dalším věcem. Postupovat postupně, po jednotlivých metách, ne se vrhnout na vrchol a nemít základní znalosti.


Nemám ambice se ti plést do tvého kroužku, pokud to máš koncipované a avizované primárně jako rukodělné a vyráběcí, asi jsou s tím rodiče takto spokojeni. Ale teda mě by nejspíš vadilo chodit do kroužku leteckého modelářství a nelítat. Já bych souhlasil s tím co říká dratek: nechat je během dvou-tří týdnů vyrobit letadýlko z mirelonu nebo kartonu, serva ať si koupí nebo jim je hromadně objednat za 50 Kč/ks z Číny, do toho zapojit erární rx a baterku, a třetí nebo nejpozději čtvrtý týden jít lítat. A pak se můžou techniky precizovat, oni už si pak představí jaký problém udělá křivé křídlo, kde vlastně je na letadle umístěná ta plocha, co zrovna vykrajují, atd. Takže druhý model bude zase o level výš. Zároveň se budou zlepšovat v pilotáži, takže si budou moct dovolit do modelu investovat víc úsilí, atd.

Mně třeba před tím rokem a kousek pomohlo, že jsem nejdřív mohl lítat, a až pak se rozhodovat, jestli by mě bavilo i stavět.

(ale to už je mimo téma soutěžení)

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2018 16:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
YenyaKas píše:
... teda mě by nejspíš vadilo chodit do kroužku leteckého modelářství a nelítat ...


Asi jsi nepochopil smysl kroužků. Nějak lítat s modelem se nakonec naučí každý, kvůli tomu nemusí do kroužku chodit. Zejména když nemá hluboko do kapsy.

Smysl kroužku vidím v tom, že se děcka naučí manuální zručnosti, naučí se číst výkres, ale i to, že se naučí, že nejsou na světě jen oni.

Zjistí, že když mi zrovna něco nejde, tak se zeptám kamaráda nebo vedoucího kroužku.

A je známá pravda, že je lepší jednou vidět, než 10 x slyšet (číst) .

Sám jsem kroužek nikdy nevedl a kdyby jo, tak bych to asi s nervy neustál, ale vím jak do kroužku chodil syn, co se tam všechno naučil, kolik času mu vedoucí musel věnovat. Že pak častěji létal se mnou, už mu nic neubere na tom, co se tam naučil.

To všechno platí v případě, že, kroužek není jen hlídací služba, kam se děcko odloží.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2018 17:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Mám pocit že diskutovanou možnou změnu práce v kroužku berete jako nějaké napadání,ne ne ,ač kroužek modelářů jsem nikdy nevedl tak jsem vedl mladé hasiče a je to dost podobné,suché nácviky nikoho moc nebavily nebo jen krátce takže jsme udělaly změnu a pustily jsme hochy na ostro a tam se začalo krystalizovat kdo na jakým postu co dělá dobře a co dělá špatně,výměna pozic,rady a diskuze mezi sebou,vzájemná pomoc......všechny dětské aktivity jsou si hodně podobné tak proč né nějakou inovaci???Včera jsem byl trochu zalítat,měl jsem v úmyslu vše natočit a trochu přispět do fora i pro kamaráda Péťu (chrpose) do dalekého MEXICA ale jelikož lítám občas na louce u přítelkyně přes kterou vede dost frekventovaná zkratka tak se z natáčení stal diskusní kroužek kolem jdoucích a opět v zájmu byla jednoduchost mojich výtvorů,měl jsem sebou pomalolet,vrtulovou poloplacatau stihačku JAS a EDFkovou L159 Alcu.Není to o chlubení ale zájem a žadonění dětí u rodičů i samotných rodičů o možné zakoupení-samozřejmě potažmo výrobě potěšil.Jako začátečník nejsem neomylný pilot + celkem svižný vítr tak i na vlastní oči viděly několik čenichovek bez jakékoliv újmy a málo kdo věřil že je to z lisovaného igelitu jak zde správně jeden kolega označil Mirelon a ochotně si osahávaly poletuchy.Ač se nechystám být modelářským vedoucím(nemám na to um ani šikovnost ) tak si docela dobře dovedu představit trochu inovace do kroužků a tím i dost možná trochu více zájmu od dětí. A taky přidám jedno pořekadlo .JE LEPŠÍ JEDNOU VYZKOUŠET NEŽ 10x VIDĚT a 100x SLYŠET


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2018 19:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Milý YenyaKasi, absolutně jsi to nepochopil. Ale to nevadí, už jsem si zvykl, nejsi sám. Škoda, že jsi z Brna, rád bych tě viděl, a nejen tebe, je vás tu víc takových, před tou smečkou vlčáků. Nikdo z těch kluků před tím nic v ruce nedržel, pilku drží jako prase kost, s pilníkem zápasí, že se bojím o vypíchnuté oko, nožem šermují tak, že jsem rád, že nakonec uříznou kus prkýnka a ne prst, nebo ruku. S touhle bandou postavit éro za dvě - tři schůzky je z říše snů. Ta něžná dětská ručka vezme nádherné vyfrézované žebírko z trojky topolky a než ho opatla lepidlem (nenanese lepidlo, ale opatlá), jsou z žebra třísky, prostě to rozmáčkne. Postaví křídlo a ještě než ho potáhnou, třikrát (i víckrát) ho rozlámou a lepí znovu. Mají vlepit výplň mezi žebra do centroplánu (rozsypová stavebnice), destičku namažou po ploše, místo po obvodu, a pak se diví, že to tam nedrží. Řeknu jim tohle slepte tak a tak a zajistěte to kolíčky. Jdu k dalšímu a až udělám kolečko, zjistím, že buď neslepil vůbec nic, nebo to napatlal, dal nějak k sobě a na kolíčky se vykašlal, takže to drží na jednom konci a na druhém je fuka, prostě kolíčky neměl zrovna pod nosem na stole a že jich je hafo ve skříňce, mu jaksi nedošlo: "JÉÉ a voni tam fakt sou!? To sem nevěděl!" Nebo to slepí, i dokonce dají ten kolíček, ale kdyby tam nebyl, nic by se nestalo, prostě ho tam nějak frkne, ale ne aby stisknul lepený spoj. A tak by se dalo pokračovat. Mám jich dvanáct, což je fakt dost, úplné začátečníky, mírně pokročilé (ale ne moc) a více pokročilé (tedy spíše mírně pokročilé). Jsem na ně sám a je to záhul. Člověk musí mít zapnutý v hlavě přehledový radar a sledovat, co se děje. Dva se chtějí prát, třetí jim to soudcuje, to musíš zarazit hned na počátku. Další sice pracuje, ale musíš si všimnout, že to dělá blbě a jít ho včas opravit. Do toho musíš zarazit toho za tebou, protože hrozí, že řízne buď sebe, nebo toho vedle něj. A v tomhle chceš udělat za tři schůzky po dvou hodinách kompletní éro, navíc s nějakým RC vybavením??? Probuď se, a ostatní radilové také. Neříkám, že můj postup je ten správný a jediný. Prostě něco postavíme a samozřejmě chodíme i létat. Neděláme ovšem každou neděli letecké odpoledne. Když kluci něco postaví (nějaké to házedýlko) jdeme to prakticky hned vyzkoušet na zahradu objektu. Samozřejmě se jim snažím vysvětlovat, jestli je něco špatně, co a jak to napravit. Řešíme, jestli je dobře těžiště, jak odstranit houpání, případně nevhodné zatáčení, resp. aby to zatáčelo kam má. S klukama, kteří dělají už RC modely, chodím podle možností mých i jejich učit létat, individuálně.
A účelem kroužku je samozřejmě postavit letadlo, dostat ho do vzduchu a naučit se základy jeho seřízení a řízení atd., ovšem chce to vidět i dál, než jen na špičku nosu. Vím, zde o několika vedoucích, dělají to trochu (trochu dost, ale také za jiných podmínek) jinak, ale zatím je zde neviděl "kibicovat", možná je to trochu škoda.
Spousta z Vás tady vykřikuje, že do kroužku nikdy nechodili a žádný také nikdy nevedli, ale přesně víte, jak by se to mělo dělat správně. Tak se seberte, najděte nejbližší DDMko a předveďte se. U nás mě neustále ukecávají, jestli nechci otevřít ještě aspoň jeden kroužek, že zájemců je dost a dost. Je tam prý jedna mamka, která se neustále ptá, jestli náhodou někdo nevypadl, že by se ten její okamžitě přihlásil. Tak frajeři, tady máte výzvu a jdete do toho! Jestli na to nemáte koule, tak držte tlamu! Sakra, jsem se nasr...štval.
P.S: YenyaKasi, to není o tobě, ani proti tobě, ty jsi měl jen smůlu, že jsi se nachomýtl v pro tebe nevhodnou chvíli.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2018 19:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
DAF, tak s tebou naprosto souhlasím. Vlastně všechno dělám v kroužku s dětma úplně stejně. Až mě ta podobnost děsí. Fandím ti. Ať nám děcka dělají radost a ať jich co nejvíc u modelařiny vydrží i déle.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2018 20:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Zapomněl jsem ještě poznamenat, kolik hodin stráví člověk jednak přípravou programu na celý rok, běhání po kšeftech při shánění materiálu, výrobou různých jednoduchých přípravků, ale i výrobou dílů (např žebra rašplovou interpolací ad.). Občas si beru i domácí úkol, opravy špatně udělaných sestav. Holt někdy lepidlo uschne dříve, než si člověk chyby všimne. Není to sranda a už vůbec ne relax. K tomu jsem třeba dnes zjistil, že , ač by v rozpočtu mělo ještě něco být, tak protože byl už schválen požadavek a ten jsem vlastně překročil, budu se teď dohadovat o proplacení asi tisícovky. Prostě se ceny třeba pohnuly jinam, ale také jsem musel koupit náhradní materiál za zničený (porušeno pravidlo o dvojím měření a jednom řezání). Takže občas boj na dvou frontách. Kdo nezažil, nepochopí, a hlavně nezná!!!

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], JerryK a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz