Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 17:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.10.2008
Příspěvky: 158
Bydliště: Hořovice, CZ
Já nechci, ani mi nepřísluší hodnotit obecně atmosféru na soutěžích a věřím, že ty pohodové zcela jistě převažují. Mě spíš bavily ty nesoutěžní slety. Kdysi úžasná atmosféra se spoustou srandy a alkoholu. Dnes mi ty akce přijdou sice pompézní, ale takové "méně radostné"...

_________________
Letadla, lodě a taky vlaky :-)
www.http://hank61.rajce.idnes.cz/
https://hankovystranky.eu


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 17:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 260
Bydliště: Kladno, ČR
Když jsem posílal ten původní příspěvek, tak jsem měl trochu obavu, aby to nevyvolalo nějakou flame war. No, a je to tady, naštěstí ale v kultivované podobě - a za to díky všem diskutujícím. Není to úplně běžné.

Nejsem si jistý, zda ta debata má ale smysl - každý jsme jiný a každému se líbí a nelíbí něco jiného. Ponechme si své názory na věc, nebo je řešme někde nad skleničkou. Ono to stejně opravdu moc smysl nemá.

Pro mě třeba bylo fajn v minulosti jezdit s manželkou mistrovství republiky v offroad trialu. Byla to příležitost si zkusit ježdění v podmínkách, do kterých se člověk prostě jinak nedostane a opravdu se něco naučit (a také to pak použít jindy a i tím někomu nakonec pomoci).
Modelařina je pro mě ale odpočinkový koníček a zdroj relaxu bez povinnosti být někde v danou hodinu ať se mi to hodí a líbí nebo ne. A tohle si prostě nenechám vzít. Což neznamená, že třeba klukům nepomohu, když se připravuje nějaká soutěž a je to potřeba. Ale muset být od noci na letišti a za celý den si max 3x zalétat? A ještě jen a pouze tak, jak mi to nařizují pravidla? Sorry, to už je od zábavy opravdu hodně daleko. A hodně blízko k povinnosti. A povinností mám v životě nad hlavu. Proč si tedy přidávat další, že?

Ale jak jsem psal výše - tohle je na každém jednom člověku a nevidím žádný důvod odsuzovat ty, pro které je zábava právě tohle. Ale zase nemám rád, když mě někdo jiný přesvědčuje o tom, že se na to dívám úplně špatně a jedině soutěžení je to skvělé a pravé. Kvůli takovým lidem jsem dříve stavěl polomakety tak, aby je nebylo možné soutěžně použít a měl jsem od nich pokoj. (takže jsem si nakonec ty pravidla přečíst musel :) )

Nechme tohle téma být, jinak bude bez výsledku pokračovat dál právě proto, že jsme každý jiný...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 18:30 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Docela ti rozumím a necítím tě důvod přesvědčovat, že soutěžení je to jediné správné. Je to na každém pro co se rozhodne. Za sebe si myslím, že "principiálním" odmítáním soutěžení člověk o hodně přichází.

Jasně jsou kategorie, kdy se létá tak jak píšeš. Když jsem létal halovky, tak jsme jeli na závody do Cách ve Francii. Přijet, 1x trénink, 3x soutěžní let, podívat se na trůn Karla Velikého, vyhlášení a v pondělí nad ránem doma. Na druhou stranu takové pylony F5D, letíš tak 8x za den, 16x děláš mechanika, mezi tím se díváš jak to dělá úřadující mistr světa (a to přinese nápady jak sám létat lépe). Večer relaxační doplnění vitamínů a druhý den 6 startů s příslušenstvím. K tomu perfektní parta.

A myslím, že nejlíp to napsal Tomashr, soutěž tě naučí létat a mít věci v pořádku. Jdeš na start a letíš. Je jedno zda fouká, je/není termika, atd... Letět přesně sestavu nebo jen tak poletovat.

I ohledně toho, co je ještě zábava. Když jsem v roce 2012 trénoval na MS v Rumunsku, tak jsem chodil létat cca 5x týdně vždy tak 30startů. To už je opravdu otrava. :D :D Ale byl z toho pro mě brambor (4.místo) a zlato pro ČR.

To si pak člověk s radostí vezme EPPčko od rcfactory a jen tak si zablbne.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 18:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Hank píše:
Kdysi úžasná atmosféra se spoustou srandy a alkoholu.
.


Tohle je právě dost přesný popis večerů na vícedenních soutěžích... Soutěž se vždy dolétá ještě za světla, po ní se vytáhnou i různé relaxační modely na blbnutí. A s postupujícím večerem se přejde do té "neletové zábavy"...
Přijde mi, že v tomto směru jsou dnes soutěže možná uvolněnější než mnohé slety - díky malému počtu diváků zejména v těch večerních fázích se dají dělat větší blbiny, lidé se vesměs znají, tak pak i zábava naváže snáze atd. Prostě se soutěže nesmí brát zas tak vážně :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 18:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1265
Bydliště: Teplice v Čechách
tomashr píše:
Soutěžení má přínos opravdu pro každého - zvedne to kázeň v létání ... prostě když se musí splnit byť jednoduchá letová úloha přesně daným způsobem, tak je to dost o něčem jiném, než rekreační styl "prostě si zalétám". ... Druhý přínos je intenzivní přenos zkušeností, tohle žádné rekreační létání nenahradí.
Souhlasím. A ty soutěže nemusí být ani "oficiální", může jít o zpestření klubového létání, kdy se vyhlásí nějaká jednoduchá disciplína/disciplíny. Vždy, když se něco takového udělalo, zvedla se úroveň přítomných pilotů.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 21:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 260
Bydliště: Kladno, ČR
A tak to zase ano - dělat něco pro zábavu je fajn a hlavně nikdo nikoho do ničeho nenutí, teda kromě různého hecování :) Sranda soutěže jsou fajn a i pozitivní dopad na letové schopnosti tu jistě je.
Ale fakt je, že letové kázně mám docela dost z velkého létání, dnes se lidi dokáží točit na spoustě blbostí a člověk to musí brát v potaz...

Když nad tím tak přemýšlím, tak moje averze k soutěžím je daná z 99% tím, že mě do toho dříve nutili a jak známo, každý tlak budí protitlak :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 21:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 260
Bydliště: Kladno, ČR
TomasC píše:
I ohledně toho, co je ještě zábava. Když jsem v roce 2012 trénoval na MS v Rumunsku, tak jsem chodil létat cca 5x týdně vždy tak 30startů. To už je opravdu otrava. :D :D Ale byl z toho pro mě brambor (4.místo) a zlato pro ČR.

Tomáši, myslím si, že vím o čem mluvíš - cca před 25lety jsem byl 5x týdně na střelnici, měsíčně vystříleno kolem 2500 nábojů, spousta času na přípravu apod. Ale nakonec z toho byla mistrovská výkonnostní třída, kterou jsem ještě v dalším roce znovu potvrdil... Ta hlavní a podstatná věc byla, že jsem tohle chtěl :) A vo tom to je :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 21:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Zenair píše:
Když nad tím tak přemýšlím, tak moje averze k soutěžím je daná z 99% tím, že mě do toho dříve nutili a jak známo, každý tlak budí protitlak :)


Ehm, tak přesně o tomto jsem psal v článku už před skoro šesti lety: http://modelweb.fotozona.cz/2012/08/pro ... skych.html .
Nějak se nemohu zbavit dojmu, že jsem tehdy vystihl podstatu problému až příliš dobře...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 21:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2006
Příspěvky: 482
Bydliště: Písek
TomasC píše:
Před 14 dny jsem se přihlásil na soutěž s lodičkou. Kategorie F4A. NAPROSTÁ pohoda. Přijel jsem trošku dřív a ředitel soutěže mi přidělil lodivoda, který se mnou projel celou soutěžní trať. Poprvé jsem jezdil za jeho lodí, podruhé mi jen radil slovně. Naprostý luxus. Soutěž v Nové Vsi tedy doporučuji.

Jsem rád, že jsi z Nové Vsi odjel spokojen. Kdybys zavítal na seriálové mistrovství ČR, které se vleče od pátku do neděle, možná by se nadšení z kategorie F4A tak rychle nedostavilo (byl bys max. 6 x 7 minut s modelem na vodě).

Abych se zapojil do debaty:
Soutěžně jezdím plachetnice NSS, kde se jednotlivé třídy s hromadným startem střídají s hodinovým intervalem od rána do večera. Kdo jezdí jednu třídu, je hodinu na vodě a hodinu má volno. Kdo si vhodně vybere dvě třídy, jejichž starty plynule navazují, jezdí od rána do večera. Ale už nemá moc čas řešit případné technické problémy, které mohou nastat. Na druhou stranu se vyhne nekonečným debatám o tom, která pravidla by byla spravedlivější - což je téma, které se mezi účastníky o pauzách a po večerech skloňuje nejčastěji.

_________________
Z jihočeského Písku pozdravuje
Ladislav Douša (ladous)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 22:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
tomashr píše:

Ehm, tak přesně o tomto jsem psal v článku už před skoro šesti lety: http://modelweb.fotozona.cz/2012/08/pro ... skych.html .
Nějak se nemohu zbavit dojmu, že jsem tehdy vystihl podstatu problému až příliš dobře...

Lietam súťažne, ale napriek tomu stále tvrdím, že súťaženie zabíja koníčka.
Súťažné lietanie je ale "iný rozmer" a iba tam sa dozvieš kde všade máš medzery.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 22:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
Srandasoužičku v klubu si "už" druhý rok děláme i u nás v Manušicích klidně 4x do roka a je to super sranda, štengrování, popichování. Prostě zábava v pohodovém duchu, ale dle pravidel. A ono i když vlastně o nic nejde, tak nikdo nechce býr poslední tak se sakra snaží :-). A je opravdu znát, když si jen tak poletujem, nebo jen tak soutěžíme. Dost to posouvá jednak um pilotů, tak displínu, ale i vztahy a všechno k dobrému. Prostě nás to baví. A jedna za srandasoutěží teď v sobotu :-)
https://www.facebook.com/events/658130671245113/

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 22:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
ladous píše:
... (byl bys max. 6 x 7 minut s modelem na vodě)...

Na leteckomodelářské akci jsem třeba 2-4x 6 minut s érem ve vzduchu. Ostatní čas tam prokecám, prokoukám, probuřtím, propivím a tak... To na soutěžích nejde?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 22:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2006
Příspěvky: 482
Bydliště: Písek
Ale jde. Jen to není pro každého a chápu, když dá přednost podvečernímu rekreačnímu poježdění na rybníku u chalupy.

_________________
Z jihočeského Písku pozdravuje
Ladislav Douša (ladous)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 22:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 260
Bydliště: Kladno, ČR
tomashr píše:
Ehm, tak přesně o tomto jsem psal v článku už před skoro šesti lety: http://modelweb.fotozona.cz/2012/08/pro ... skych.html .
Nějak se nemohu zbavit dojmu, že jsem tehdy vystihl podstatu problému až příliš dobře...

Tak u mě máš minimálně 90% shodu, řadu věcí mohu ihned podepsat...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 19.04.2018 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2007
Příspěvky: 779
Bydliště: nerad
Na leteckomodelářské akci jsem třeba 2-4x 6 minut s érem ve vzduchu. Ostatní čas tam prokecám, prokoukám, probuřtím, propivím a tak... To na soutěžích nejde?[/quote]

Ale jde, jen musíš lítat furt to samý (nuda) a neuvidíš nic jinýho než furt to samý (nuda) :wink: :wink: a ještě k tomu celý dva dny :wink:

_________________
http://jakovlev.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz