Switch to full style
Aby těch modelářských kategorií nebylo zbytečně moc. Když se to dotýká modelaření, ale nenašli jste zde specializované fórum. Taková témata vložte sem.
Odeslat odpověď

Zvýšení hmotnostního limitu pro modely nabylo účinnosti

čtv 16.11.2017 14:05

Ke dni 16.11. 2017 nabyla účinnosti novela zákona č. 49/1997 Sb., o civilním letectví (letecký zákon). Pro letecké modeláře to znamená dosažení souladu hmotnosti modelu letadla s evropskými limity a úpravu § 2, odstavce 2 zákona s uvedením maximální vzletové hmotnosti nepřesahující 25kg. Současně s úpravou hmotnostního limitu modelu letadla v zákoně, byly upraveny i limity v Doplňku X, který je doporučením pro provoz modelů letadel.

Převzato z http://www.svazmodelaru.cz/klem/2017/11 ... ro-modely/

Děkuji Petrovi Cejnarovi ze Svazu modelářů, který tomuto boji věnoval mnoho času.

Re: Zvýšení hmotnostního limitu pro modely nabylo účinnosti

čtv 16.11.2017 14:51

Skvělá zpráva!!! Zdravý rozum zvítezil...

Re: Zvýšení hmotnostního limitu pro modely nabylo účinnosti

čtv 16.11.2017 15:54

Jó, klobouk dolu, taky bychom na Slovensku potřebovali takového "Cejnara". :wink: Uvidíme jak se u nás s tím vším vypořádá LERMAS. :roll: Protože "Rozhodnutie DÚ" (to je naše obdoba Dodatku X) stále platí v prakticky nezměněné podobě, zatím co my se pořád ještě jen organizujeme. :lol: :lol: :cry:

Ale co se týče vítězství zdravého rozumu. :roll:
Obávám se, že je stále hodně lidí, kteří pochybují o "zdravém rozumu" těch, co honí po obloze 25-kilové obludy. :lol: A to i mezi modeláři. :o Takže si myslím, že tu bitvu, co vedl pan Cejnar, spíš bylo nutno vyhrát prostě už jen "z principu" :P a ne kvůli těm chybějícím 5kg. Ono i 20kg model je nebezpečná "obluda", co si budeme namlouvat. :mrgreen:
Na Slovensku nás trápí mnohem prozaičtější omezení než je maximální hmotnostní limit, který se skutečně týká jen pár jednotlivců. :roll:

Re: Zvýšení hmotnostního limitu pro modely nabylo účinnosti

čtv 16.11.2017 18:00

No vidíš, já jsem třeba kvůli těm 5kg éro raději neprovozoval a prodal... :-(
duo.jpg


Byl jsem na 21kg (jinak souhlas).

Re: Zvýšení hmotnostního limitu pro modely nabylo účinnosti

čtv 16.11.2017 19:08

zz píše:No vidíš, já jsem třeba kvůli těm 5kg éro raději neprovozoval a prodal... :-(
duo.jpg


Byl jsem na 21kg (jinak souhlas).

Tos neměl dělat. Trochu diety. Piloťák. A mohl ses tam nasoukat a řídit sám. :lol: :lol: :lol: :lol:
To je už opravdu ,,kousek" 8O

Re: Zvýšení hmotnostního limitu pro modely nabylo účinnosti

čtv 16.11.2017 19:20

zz píše:Skvělá zpráva!!! Zdravý rozum zvítezil...

Jen se tě zeptám zz, ty jsi členem Svazu modelářů?

Asi je jasné proč se ptám. Tohle je odpověď, proč máme Svaz. A musím říci, že pokud by letecký den modelářů bylo více, tak by vyjednávání šlo lépe.

Re: Zvýšení hmotnostního limitu pro modely nabylo účinnosti

čtv 16.11.2017 19:24

zz píše:...
Byl jsem na 21kg (jinak souhlas).

Sakra 8O , to 's nemohl to 1kg někde "odbrousit" :lol:
Rozumím, že to člověka naštve. :x Ale je to opravdu krásný model. I když obluda. :mrgreen:
Škoda, že jsi to prodávání uspěchal, teď bys s ním klidně létal dál. :wink:

Re: Zvýšení hmotnostního limitu pro modely nabylo účinnosti

čtv 16.11.2017 19:34

TomasC píše:...Tohle je odpověď, proč máme Svaz...

Dobrá argumentace :P , která má váhu pokud svaz opravdu pracuje a něčeho dosáhne. :roll:

Re: Zvýšení hmotnostního limitu pro modely nabylo účinnosti

úte 21.11.2017 14:29

Příspěvky o LERMAS sloučeny do viewtopic.php?f=11&t=81889
Odeslat odpověď