Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 100  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 03.10.2017 15:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Na tom Gosausee to byla německy pořvávající banda 30 metrů ode mně, ostatní neidentifikováno, bylo to při mým průjezdu autem.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 20:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
jyrry píše:
Hmmm...
Čtu to jako "u nás je to nevýchovně mírné a jsou tu neúčinně nízké pokuty".
Tak proč to bouření když to tu chtějí taky trochu utáhnout????
:roll: :roll: :roll:


Myslím, že pokuta má vychovávat a tak musí být víceméně citelná.
A co je pro ně citelné, to je pro nás likvidační.
Takže bych to viděl spíše v tomto světle ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2018 1:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
Tak jsem dnes koukl na stránky KLeM a v zápise z poslední schůze předsednictva je mimo jiné informace z jednání CIAM FAI. A jak to vypadá, tak intervence na EASA nebyly možná zbytečné. V zápisu je uvedeno:"Finální návrh má EASA zveřejnit v lednu 2018. Podařilo se prosadit rozdělení na drony a klasické modely. Klasické modely nesmí mít kameru a schopnost automatického letu. Volné modely by měly mít dálkově ovládaný determalizátor, aby v případě potřeby mohly opustit vzdušný prostor".
Návrh jsem zatím neviděl, ale vypadá to, že došlo k nějakému, snad pozitivnímu, posunu. Otázka je, jestli i po rozdělení dtony/klasické modely nejsou v textu i pro klasické modely nějaká drakonická omezení a taky to, jestli ten text ještě nějak nepok... Komise, až ho bude schvalovat.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2018 9:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Takze plosnik s kamerou a gps bude dron a koptera bez kamery a gps bude klasicky model.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2018 9:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6887
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
A proč ne? :P

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2018 9:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
V poradku. Ja jen jestli to dobre chapu. Ma to logiku. Ale dost lidi nazyva vsechny koptery dronem a to muze byt trosku problem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2018 11:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6887
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
To určitě bude. :(
Ani tady v naší komunitě v tom nemají všichni jasno a to už to tu v různých vláknech omíláme víc než rok. Ta automatická modrá vysvětlivka, kterou admin nakonec zrušil (bohužel) sice dost pomáhala lepšímu pochopení terminologie, ale taky dost lidí otravovala a zbytečně pobuřovala. Krom toho se to stejně velmi snadno obcházelo, např. prostým "dr0n" a pod.

No a teď si představ běžné lidi, kteří naše diskuse nečtou, vůbec tomu nerozumí - ti si na nějaká už vžitá pomenování zvykli a to už prostě nepředěláš. :( Jednoznačne slovo "dron" vede už jen tím, že je kratší a snadněji se vyslovuje než víceslabičná "multikoptéra" a lidi rádi zkracují a zjednodušují svou řeč.
Nicméně to vůbec nebrání tomu, aby se zavedla taková přesná definice, na kterou se můžou odvolávat právní normy a která bude platit tehdy, když půjde do tuhého. Pro mne je důležité, aby té správné terminologii rozuměli policajti, státní zástupci a soudci - a těch zas není tolik aby je nemohla "zasáhnout" přiměřená osvěta. :wink:
A jak si to budou nazývat běžní lidé je celkem jedno. Proudovému vojenskému letounu taky říkají "tryskáč" a taky málokdo ví jaký je rozdíl mezi letounem a letadlem (myslím, že ani tady v tom nemají všichni jasno).
A z úplně jiné oblasti - svého času se například běžně říkalo přístrojům pro nahrávání televizního obrazu "videomagnetofón", co je pochopitelně nelogická blbost. :lol: Odborníci na to hned poukazovali a navrhovali, že by se to mělo volat magnetoskop. :? To se ale vůbec neujalo, naopak se vžilo prosté slovo "video". Naštěstí, jak už jsem psal, lidi v hovorové řeči rádi zkracují a zjednodušují. Všichni si na to "video" zvykli a i odborníci jsou s tím taky vcelku spokojeni. :mrgreen:
Masy lidí prostě nepředěláš a zvyk je železná košile.
Nakonec když si představíme jak v anglosaském prostředí (zejména americkém) vznikají různé názvy, tak nad tím by naši jazykovědci jen kroutili hlavou. V naší řeči by například nikdy neprošlo prvotně slovo "myš" pro pojmenování ukazovacího zařízení (tedy, kdybychom ho my první vynalezli). Do našich jazyků to prošlo jen díky tomu, že v čase, kdy k nám první PC-čka s myší přišly, je už takhle nazýval celý svět. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2018 11:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
K nám ty novoty zatím ještě nedorazily, okolí stále říká, "ten si lítá s letadýlkama". A je jim celkem jedno, jestli to je to houbolet, nebo kráva 2,6 metrů, furt letadýlko. Faktem je, že k nám žádnej dronista zatím nedorazil a nebo se držej stranou.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2018 22:25 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Zatím není žádný důvod se nad tím vzrušovat a "definovat". Jsou to zprávy z FAI, což je pro EASA dostattečně velký hráč, aby s nimi mluvila. Až uvidíme návrh, tak je to třeba zhodnotit.

Do té doby je to jen hádání, co možná,atd...

Alle přiznávám, že to ve mě vzbuzuje mírný optimismus.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 0:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
https://www.easa.europa.eu/document-lib ... -read-more

Tady už se dá studovat. Zatím jsem jen velmi rychle prolítnul "Opinion", ostatní dokumenty ne. Nemám teď na to moc času, možná o víkendu, když nebudu muset pracovat.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 14:21 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Povídání nesouvisející s modelářstvím, ač velmi vážné a klíčové bylo přesunuto do Smetiště.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.03.2018 14:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Za pozornost stojí změna legislativy v Německu, popisuje to třeba Honza Kubica v rámci článku http://www.rcex.cz/?p=5498 a v diskusi je pak ode mne odkaz na Stoupák, kde publikuji jejich osvědčení, protože jsem (asi jako jeden z prvních v ČR) spíš pro poučení prošel jejich test a mám tedy platné německé "osvědčení o znalostech"...
Je to docela zajímavé, některé myšlenky se mi tam vyloženě líbí a vůbec by neuškodily i u nás, naopak něco mi tam přijde hodně přehnané.

Zrovna ta myšlenka "osvědčení o znalostech" při pojetí jako v DE mi nepřijde vyloženě blbá, to osvědčení je spíš než test jakýsi kurz s vyplněním otázek, kde se při chybě člověk o kus vrátí ale nevypadne. Složí to tedy každý s alespoň mírně podprůměrným IQ, při umožnění online to ani nijak nezdržuje, splní to ale záměr, aby zájemce o modely dostal do hlavy povědomí o tom, že i tato oblast má nějakou legislativu a nemůže si tedy dělat úplně co chce. Přitom slušnému modeláři to spíše prospěje, protože pokud má patřičný papír, tak bude při nějaké nezaviněné nehodě v lepší pozici, než když je to v právním vakuu.

Naopak jiná omezení v DE už zas tak pozitivní nejsou, bylo by to na delší rozbor, ale pár věcí mne tam docela zaráží.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.03.2018 16:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Citace:
K létání s modelem je potřeba souhlasu vlastníka nejen startovací/přistávací plochy, ale i ploch, nad kterými se létá.

A s modelařiny se stane zábava jen pro pár vyvolených. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.03.2018 17:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Když ale zrovna tohle mi přijde spíš jako typická ukázka "iluzí o současném stavu"... V reálu musíš vztahy s majiteli okolních ploch řešit tak jako tak i bez jakékoli podobné legislativy, zkus si někde založit letiště bez jakékoli úvahy o tomto. Zákonů, které může "soused" velmi slušně využít, aby ti znepříjemnil život, se najde až dost :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.03.2018 17:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Teď chodím létat volně na pole. Jakmile toto začne platit, bude možné létat jen na vyhrazených místech. Pro mě to tak bude stopka. Pro spoustu dalších asi taky. Zažil jsem už teď, že přišel majitel co dostal v restituci zpět kus pastviny, na kterou bere jen dotace kvůli sečení (přesněji mulčování), a začal mě vyhazovat i když jsem stál na polní cestě. Jen se mu nelíbilo, že létám nad "jeho" polem.

Při vlastnictví letiště bude třeba souhlas všech okolo. A třeba u F3J, jak víš určitě líp jak já, se létá hodně daleko. A není neobvyklé, že i nad vesnicemi nebo silnicemi. I když by se to asi dít nemělo, tak se to děje minimálně v rámci tréningu.

Ale co se divím, jak to vypadá, dobře už bylo a je to asi trend.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz