Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 697 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 47  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: čtv 15.03.2018 7:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
PM Invent píše:
Máte pravdu je to omyl je to protiběžka, mělo by to líp řezat třeba lamino atd...
Tak to taky není. Na oboustranně čisté řezání lamina se sice také jde se dvěma protiběžnými kotouči, ale za sebou. Účelem je, aby na obou stranách zuby do materiály vnikaly a nevytrhávaly na opačné straně povrchovou fólii. Používá se to na formátovacích pilách, do ruční to není použitelné a ty paralelní protiběžné kotouče v téhle aplikaci kvalitě řezu nic nepřidají.


Přílohy:
Formátovací pila s předřezem.jpg
Formátovací pila s předřezem.jpg
[ 140.84 KiB | Zobrazeno 1391 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: čtv 15.03.2018 23:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
My jsme na lamino používali speciální kotouče s předřezem, nebylo nutné mít kotouče dva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 0:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ráno v 7.30 jsem skáknul do Lidlu. Před regálem s dílenskejma krámama srocení davu. Šáhl jsem po předposlední plynový pájce. A pak jsem ještě vzal detektor kabel, železo, dřevo, dutina. O stupňový vrtáky se tam dva chlapi servali. :roll: Pásovky, laser a svářečky měly jen tři. Zato bateriových šroubováků měli asi 10 beden a v každý jich bylo minimálně 5 kusů.
Doma jsem prozkoumal plynovou pájku. Blbě napsanaj návod, vůbec se nikde nepíše, jestli je naplněná nebo prázdná. Asi je plná, protože mě při pokusu o naplnění přetejkala. Ale je možný, že jsem ji blbě plnil. Je na plnění přímo čůro na plnící kártuši a nebo se tam má dát některá z redukcí, co jsou pod víčkem kartuše? Jinak vše deklarovaný maká jak má, jen se mi zdá, že pájka i na minimální průtok plynu trochu přepaluje cín. Otázka taky je, čím jsou pokovený hroty a zda se za chvíli při pájení nerozežerou.
Detektor je taková trochu alchymie. Kabel 230V zatíženej 2W zásuvkovýn adaptérem najde naprosto bez problémů, je citlivý až moc. Ale stačí adaptér vytáhnout ze zásuvky a nic, musí se přejít na kov a to už je docela problém nalýzt CYKY 3Cx2,5 skrz kterej neprotýká proud ve zdi. Železo jde pod omítkou nalýzt taky celkem v pohodě, nerez, měď a hliník pod 20 mm dřeva nic moc. Dokonce najde i dřevěnej špalík cca 4 x 6 cm zasádrovanej do zdi. Dutinu jsem neměl kde vyzkoušet, až půjdu do garáže, zkusím to na hurdovým stropě. Na elektriku dobrý, na ostatní to zas tak moc důležitý u mě není.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 5:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Já včera koupil vrtací aku šroubovák,...... Jiskří to jak silvestrovskej ohňostroj a hlava háže jak dětská káča.
Dnes ho běžím vrátit :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 7:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Celeron píše:
stačí adaptér vytáhnout ze zásuvky a nic, musí se přejít na kov a to už je docela problém nalýzt CYKY 3Cx2,5 skrz kterej neprotýká proud ve zdi.


To je ale fakt záhada, že to v režimu detekce aktivního vodiče nenajde vodič, který aktivní není :lol: :lol:
Jinak tedy musím říct, že ten aktuální detektor je esteticky pěkně hnusný, mám funkčně asi identický ze starší akce a vypadal daleko lépe. Ne že by to u nářadí bylo rozhodující, ale kladem to není.

Ad fronta a "bitky u regálu" - tak tohle v případě potřeby řeší https://www.lidl-shop.cz ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 8:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Celeron píše:
... jen se mi zdá, že pájka i na minimální průtok plynu trochu přepaluje cín.

U mňa rovnako a povedal by som, že nie len trochu. Asi ju rozoberiem a pozriem, či sa nedá prenastaviť páčka regulácie plynu, ako na klasických zapaľovačoch.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 8:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Ta regulace není tak přesná, nečekejte nějaký termostat. Pro udržení hoření musí být nějaký průtok plynu, jinak to, lidově řečeno, zdechne. Plynovka se nepoužívá na běžné pájení v dílně, a venku v zimě je člověk rád, když ji nastartuje a když roztaví cín na plný plyn. A taky to za ty prachy asi nebude žádná profi konstrukce. Já plynovku v práci používám už přes dvacet let a jsem spokojený. Pájení je ale trošku jiné, za vyšší výkon jsem vlastně rád.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 13:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Já jsem tu plynovku z Lídlu vlastně téměř nikdy nepoužil jako páječku, zato bych se bez ní naprosto neobešel v dílně jednak v režimu malé horkovzdušky a pak také v režimu "bodový plamen" třeba na rozletování či intenzivní nahřátí nějaké věci. Tohle byla dobrá investice, jsem spokojen.
Na pájení ji nepoužívám hlavně proto, že jsem už před ní měl specializovanou plynovou páječku z GME (v tomto případě jednoúčelovou), takže v kufru na závody vozím právě tu jinou, zatím co Lídlovka zůstává doma.
Obecně ale platí to, co psal Kreyson. Je to zařízení pro polní opravy, typu upadlý kabel při závodech, ne na pravidelné pájení. A takhle je to třeba brát - na ty rychlé opravy super, naopak na nějakou souvislou pájecí práci dost nesmyslné. Ale podle mne to tak je míněno, nejde o kritiku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 15:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
pepinozbrna píše:
Já včera koupil vrtací aku šroubovák,...... Jiskří to jak silvestrovskej ohňostroj a hlava háže jak dětská káča.
Dnes ho běžím vrátit :twisted: :twisted: :twisted:

Vím že cituji "Sám sebe" ale třeba tato informace bude pro někoho důležitá. Mám akučku vyměněnou a je to O.K.
ale teď ta Novinka :evil: .
Už to neni v Lídlu jak to bývalo:
Pokud některé nářadí evidentně použijete a zjistíte při tom na závadu
- už vám jej nevymění ihned nebo nevrátí peníze - mají již svůj servis a na vše 30 dní dle zákona
:evil: :evil: :evil:

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 16:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Ja som nepísal o zlej regulácii, ale o tom, že aj na minime to hreje príliš. V podstate z toho ide plameň bokom, ešte pred hrotom. Je to príliš aj na poľné opravy, lebo zhorí všetko okolo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 16:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jde s tím pájet. Ten hrot a hořák má docela velkou tepelnou setrvačnost, takže "modulovat" výkon zapínáním a vypínáním hořáku. A že by to mělo malej výkon, to rozhodně né. Dal jsem ma ní kopejtkovej hrot a porovnal s ERS50 při pájení 0,8 mm Cu plechu. Plynovka má určitě větší výkon a pokud se nechá běžet 3 minuty na plnej kotel, tak při měření J-K termočlánkem má základna hrotu 490 stupňů.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 16:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
macil píše:
Ja som nepísal o zlej regulácii, ale o tom, že aj na minime to hreje príliš. V podstate z toho ide plameň bokom, ešte pred hrotom. Je to príliš aj na poľné opravy, lebo zhorí všetko okolo.


Tak to je potom špatné. Já jsem ji dnes měl v ruce a dost jsem uvažoval, jestli ji nekoupit. Moje letitá pájka už začíná dost blbnout, něco se v ní asi ucpává, musím do ní často dost silně tlouct.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 16:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
pepinozbrna píše:
Pokud některé nářadí evidentně použijete a zjistíte při tom na závadu
- už vám jej nevymění ihned nebo nevrátí peníze - mají již svůj servis a na vše 30 dní dle zákona
:evil: :evil: :evil:


Co je to "evidentně použijete"? Pokud třeba vrtačku jen vyzkouším, jestli se točí a třeba příliš nehlučí nebo nejiskří, tak by ji vyměnit měli. Protože mi ji nepředvedli na prodejně ani neumožnili si ji vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 16:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
tomashr píše:
To je ale fakt záhada, že to v režimu detekce aktivního vodiče nenajde vodič, který aktivní není :lol: :lol:


Děkuji ti za znevážení toho, co jsem napsal. Oni totiž existují detektory, který najdou drát pod napětím i když skrz ně proud neteče.
Vím to dost přesně, protože si půjčuju hledák na topný kabely a ten dokáže nalýzt přerušený kabel s ochraným Al obalem a opletením do hloubky cca 10 cm betonu. Nejdříve se pošle fáze z černýho konce a zakreslí se konec kabelu a pak to samý z modrýho konce a mezi oběma konci je přerušený místo. Obojí stejnej princip, změna indukčnosti mezi dvěma cívkama.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 18:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Kreyson píše:

Co je to "evidentně použijete"? Pokud třeba vrtačku jen vyzkouším, jestli se točí a třeba příliš nehlučí nebo nejiskří, tak by ji vyměnit měli. Protože mi ji nepředvedli na prodejně ani neumožnili si ji vyzkoušet.

Bylo mi to vysvětleno tak že pokud ji zapnete a nebude fungovat neni problém, pokud bude poznat praktické použití je to na servis.
Kolega reklamoval Rázový utahovák jehož funkčnost nelze poznat zapnutím. Při povolování šroubů na kole, to nemělo sílu, tak to šel reklamovat a narazil.
Na hlavě nástroje byla odřená barva tak to na výměnu neuznaly a čeká na to až dorazí ze servisu vyjádření.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 697 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 47  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz