Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 05.12.2012 11:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
To že ty předpisy platí už dávno samozřejmě vím, jen jsem chtěl naznačit že všeobecně jenom vydávání zákonů a předpisů nestačí. Protože problém je právě v té kontrole jejich dodržování. Chtělo by to aby alespoň občas někdo udělal pořádnou razii a rozdal odstrašující pokuty. Myslím že by to spoustu jak distributorů i uživatelů odradilo.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 05.12.2012 11:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Lark píše:
To že ty předpisy platí už dávno samozřejmě vím, jen jsem chtěl naznačit že všeobecně jenom vydávání zákonů a předpisů nestačí. Protože problém je právě v té kontrole jejich dodržování. Chtělo by to aby alespoň občas někdo udělal pořádnou razii a rozdal odstrašující pokuty. Myslím že by to spoustu jak distributorů i uživatelů odradilo.


Velmi bych to přivítal. Obzvláště v oblasti FPV. Tam se teprve dějí věci. A mnohdy s tím, že provozovatel ví, že je mimo zákon a záměrně na to kašle. :(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.12.2012 11:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Lark píše:
To že ty předpisy platí už dávno samozřejmě vím, jen jsem chtěl naznačit že všeobecně jenom vydávání zákonů a předpisů nestačí. Protože problém je právě v té kontrole jejich dodržování. Chtělo by to aby alespoň občas někdo udělal pořádnou razii a rozdal odstrašující pokuty. Myslím že by to spoustu jak distributorů i uživatelů odradilo.

Taková razie právě probíhá ve spolupráci ČOI a ČTÚ a bude probíhat až do Vánoc. Akce je zaměřena na dovozce a prodejce vysílacích zařízení z oblasti RC hraček. Na některé produkty už byly vydány zákazy další distribuce a uložena opatření k jejich stažení z trhu. Zjištěné nedostatky jsou řešeny ve správním řízení s příslušnými subjekty viz tento odkaz na stručné info k tomu. V rámci správních řízení bude jistě rozdána i řada pokut tj. prodejci a dovozci z této oblasti se mají letos na Vánoce opravdu na co těšit. :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.12.2012 11:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
zdzd píše:
Velmi bych to přivítal. Obzvláště v oblasti FPV. Tam se teprve dějí věci. A mnohdy s tím, že provozovatel ví, že je mimo zákon a záměrně na to kašle. :(

Dokonce existuje i web českých FPV extrémistů, kteří se tím vysloveně chlubí. V pohodě provozují FPV bez oprávnění třeba v amatérském pásmu 1,3 GHz a někteří používají FPV se zesilovači o výkonech např. 7W apod.. Stačí si projít pár stránek diskuse zpět na webu viz tento odkaz. Jsou tam vysloveně "chuťovky". V té diskusi občas i píšou narážky ve stylu, že by vysloveně byli rádi kdyby je někdo udal, že se vůbec ničeho nebojí a mají dokonale pro strach uděláno. To by mohl být zdroj inspirace pro kontroly ČTÚ na příští rok.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.12.2012 11:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Že by se už hnuly ledy? :D Hlavně aby to zase nebyla jednorázová akce a důležité je taky jak dopadnou ta správní řízení. Jsem docela skeptik. Zaplať pámbů alespoň za to a dál uvidíme :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.12.2012 12:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Drondys píše:
Taková razie právě probíhá ve spolupráci ČOI a ČTÚ a bude probíhat až do Vánoc. Akce je zaměřena na dovozce a prodejce vysílacích zařízení z oblasti RC hraček.


Ta iniciativa je samozřejmě chvályhodná, ale zajímalo by mě co je k akci přimělo. Ještě relativně nedávno pamatuju jejich reakci ve smyslu že o hračkách pracujících mimo povolené frekvence ví, ale vzhledem k minimálnímu dosahu signálu podobných hraček je to vlastně vůbec nezajímá a nebudou to nijak řešit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.12.2012 12:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Kovboj píše:
Ta iniciativa je samozřejmě chvályhodná, ale zajímalo by mě co je k akci přimělo. Ještě relativně nedávno pamatuju jejich reakci ve smyslu že o hračkách pracujících mimo povolené frekvence ví, ale vzhledem k minimálnímu dosahu signálu podobných hraček je to vlastně vůbec nezajímá a nebudou to nijak řešit.

Co je k tomu přivedlo konkrétně to nevím. Třeba to bude způsobeno tím, že se objevilo více případů podaných stížností z dané oblasti na ČTÚ, a to je přimělo na to změnit názor a konat. Pokud tě to zajímá tak se na to zeptej u nich tj. kontaktuj s tímto dotazem ČTÚ a zkus se dopátrat toho na jaký to vlastně bylo popud.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.12.2012 13:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
Třeba jenom konkurenční boj, prodávají se masově RC krámy (co naštěstí dost často končí pár měsíců po vánocích v popelnicích) a tak si někdo postěžoval, tak si na tento druh zboží posvítili důkladněji.

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.12.2012 15:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Drondys píše:
Pokud tě to zajímá tak se na to zeptej u nich tj. kontaktuj s tímto dotazem ČTÚ a zkus se dopátrat toho na jaký to vlastně bylo popud.

Byl jsi tam nekdy?? Ja si sel nedavno obnovit prukaz a byl jsem rad, ze jsem se dostal na vratnici. Dal uz nepusti ani nohu. Jeste pred deseti lety to byl normalni urad. Ted tam asi strezi tajemstvi, proc mame nejdrazsi volani v Evrope a neni vule to zmenit

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.12.2012 15:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
LittleFalco píše:
Drondys píše:
Pokud tě to zajímá tak se na to zeptej u nich tj. kontaktuj s tímto dotazem ČTÚ a zkus se dopátrat toho na jaký to vlastně bylo popud.

Byl jsi tam nekdy?? Ja si sel nedavno obnovit prukaz a byl jsem rad, ze jsem se dostal na vratnici. Dal uz nepusti ani nohu...

Zřejmě sis jen nesprávně vyložil to co jsem napsal. Formulací "...kontaktuj s tímto dotazem ČTÚ a zkus se dopátrat toho na jaký to vlastně bylo popud." jsem neměl na mysli to, že bude někde šmejdit po chodbách úřadu, ale jen to, že se prostě poptá prostřednictvím emailu viz tento odkaz na kontaktní email jejich epodatelny.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.12.2012 16:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Drondys píše:
že se prostě poptá prostřednictvím emailu viz tento odkaz na kontaktní email jejich epodatelny.


Preju hodne stesti.
Zeptam se takhle - kolik lidi ma (naprosto nelegalne) na ruznych komunikatorech topitko na antene, brutalne zvysujici vykon jinak certifikovaneho zarizeni? A jeste jsem neslysel, ze by za to nekdo dostal flastr.
Priklad 2 - Kamarad ma kousek od baraku firmu na elektroniku, ze ktere nepravidelne vychazi signal, spolehlive rusici pasmo 35MHz. Tedy pasmo, vyhrazene pro rizeni modelu. Takze misto louky pred barakem letal jinde, proste to neslo, bylo to o rozbiti modelu. A myslis si, ze to nekoho zajimalo? Vyresil to prechod na 2,4.
Pokud nejde o ohrozeni komercniho zajmu(televize, telefony, internet), nebo frekvence, vyhrazene velkym provozovatelum (policie, armada, hasici, letadla), asi to asi moc neresi - viz zminovane FPV. Tot muj laicky nazor, vyplyvajici z toho co vidim.

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.12.2012 16:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
LittleFalco píše:
Zeptam se takhle - kolik lidi ma (naprosto nelegalne) na ruznych komunikatorech topitko na antene, brutalne zvysujici vykon jinak certifikovaneho zarizeni?

U nikoho z lidí s RC soupravama co občas potkávám jsem se s tím zatím nesetkal a ani já to nepoužívám, ale z již zmíněného odkazu na web českých FPV extrémistů je zřejmé, že to někteří extrémisti používají.

LittleFalco píše:
A jeste jsem neslysel, ze by za to nekdo dostal flastr.

To, že jsi to neslyšel ještě nemusí znamenat, že se to nestalo akorát se holt ti oflastrovaní třeba s tím svým flastrem nikde moc nechlubili a stejně tak to neznamená, že se to nestane nikomu v budoucnu. :D

LittleFalco píše:
Kamarad ma kousek od baraku firmu na elektroniku, ze ktere nepravidelne vychazi signal, spolehlive rusici pasmo 35MHz. Tedy pasmo, vyhrazene pro rizeni modelu. Takze misto louky pred barakem letal jinde, proste to neslo, bylo to o rozbiti modelu. A myslis si, ze to nekoho zajimalo?

Pokud nejde o ohrozeni komercniho zajmu (televize, telefony, internet), nebo frekvence, vyhrazene velkym provozovatelum (policie, armada, hasici, letadla), asi to asi moc neresi - viz zminovane FPV. Tot muj laicky nazor, vyplyvajici z toho co vidim.

ČTÚ se zabývá různými případy a čím víc jich je v určité oblasti tím víc se logicky na tu oblast zaměří. Jedna malá rybka v podobě ojedinělého excesu jak zmiňuješ vody moc nerozčeří, ale pokud by se vyskytlo více podání na tu firmu tak už by to mohlo být jiné.

Také to může záležet s vývojem doby na tom na jaké oblasti se aktuálně zaměřují někteří významní pracovníci ČTÚ. Doporuč tomu známého nebo někomu z jeho okolí komu to vadí ať podá oznámení na tu firmu v současné době a ať nehází jen tak lehce "flintu do žita". :wink:

Podobné je to i s některými FPV extrémisty, kteří si svými postoji a v podstatě i veřejnou dehonestací mimo jiné i ČTÚ doslova říkají o to, aby se na ně někdo z ČTÚ namíchnul a dříve či později někomu z nich dal pořádně za vyučenou. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.12.2012 21:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2009
Příspěvky: 384
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 105
Pri letisku v Bratislave Rusovciach ma sidlo SIS (slovenska tajna sluzba). Obcas su problemy... Jo a raz mi tam padlo lietadlo. V zivote som tak rychlo s FunCubom neutekal ako vtedy pred vlciakom :)

_________________
WW2


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.12.2012 23:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2010
Příspěvky: 323
Bydliště: Hradec Králové
Ne vždy jde o rušení. Musíte si uvědomit, že pásmo 2.4GHz je u nás provozováno pod Generálním povolením a to umožňuje provoz všech schválených zařízení dle principu kdo dřív přijde ten dřív mele. Více než k rušení dochází k ovlivňování zařízení díky tomu, že jich již dnes je hodně. Jen kolem sebe aktuálně vidím 48 zařízení, které se perou o spektrum 2401-2472. Vysílačky nejsou nic jiného než datová zařízení. Zkuste si někde půjčit spetrální analyzátor na 2.4GHz jako třeba : http://www.antiradary-distributor.cz/wi ... 20575.html (najde zde i pěkná videa) a kouknou kolem sebe jak spektrum vypadá....

Citace:
k) provoz stanice nemá zajištěnu ochranu proti rušení způsobenému vysílacími rádiovými stanicemi jiné radiokomunikační služby provozovanými na základě individuálního oprávnění k využívání rádiových kmitočtů nebo jinými stanicemi pro širokopásmový přenos dat na principu rozprostřeného spektra nebo OFDM. Případné rušení řeší fyzické a právnické osoby vzájemnou dohodou. Nedohodnou-li se, postupuje se podle § 100 zákona, případně zastaví provoz ten uživatel, který uvedl do provozu stanici způsobující rušení později;


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 13.12.2012 9:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Andrews píše:
Musíte si uvědomit, že pásmo 2.4GHz je u nás provozováno pod Generálním povolením a to umožňuje provoz všech schválených zařízení dle principu kdo dřív přijde ten dřív mele...

...Případné rušení řeší fyzické a právnické osoby vzájemnou dohodou. Nedohodnou-li se, postupuje se podle § 100 zákona, případně zastaví provoz ten uživatel, který uvedl do provozu stanici způsobující rušení později.

Pokud by došlo na řešení sporu úřadem a při případném změření použitého vysílacího zařízení se zjistilo, že některá ze stran sporu používá zařízení např. překračující povolený vysílací výkon nebo rušící i mimo pásmo všeobecného oprávnění tak z toho může mít jednak průšvih v podobě pokuty a navíc bude muset zastavit provoz takového zařízení i když by byli třeba z hlediska uvedení do provozu první.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: kope a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz