Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kniha o konstruování modelů letadel
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2011 15:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.5.2006
Příspěvky: 312
Bydliště: Brno
Neznáte nějakou polopatickou knihu nebo www stránku o konstruování modelů letadel. Něco jako články v RCR od pana Kroufka? Akademie letectví pana Lněničky je už na mě moc odborná. Hledám něco polopatického, kde je např. napsáno, co se stane když zvětším hloubku křídla a zmenším rozpětí.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2011 16:20 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Já mám:

Letecké modelářství a aerodynamika, Ing. Bohumír Hoření, ing. Jaroslav Lněnička

Aerodynamika moderních leteckých modelů, Miroslav Musil

Mohu doporučit, ale je to dle mě ještě nad Akademií. Ono to totiž prostě jednoduché není. A čím více se o tom dozvídám, tím se mi to zdá komplikovanější.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2011 16:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2009
Příspěvky: 241
Bydliště: Košíře, Praha
TomasC píše:
A čím více se o tom dozvídám, tím se mi to zdá komplikovanější.



Jojo takhle to je se vsim. Minuly 2 mesice jsem ridil pohovory na volna mista u nas ve firme (jedna se o specializovane profese pro vyvoj). Pokazde se ptam, jak by se uchazec oznamkoval ve stupnici od 1 do 10 (10 je nejlepsi) ve znalosti v oboru. Jakmile si nekdo da vetsi znamku nez 6, tak v 99.9 procentech ten clovek nevi jak je cela vec slozita a co by vsechno mel vedet. Pouze si neco precetl a mysli, ze to je vse co by mel vedet. :) To by jste neverili co prijde za paka typu "Slysel jsem, ze to u vas vydelava, tak bych to chtel zkusit. Do ted jsem pokladal podlahove krytiny, ale chtel bych to zkusit", nebo "V soucasne praci bych chtel koncit, protoze nemam tolik casu, stavim barak" :).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2011 17:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
Ja delal ted serii pohovoru C# programatory - a to bylo na sebevrazdu co chodilo :-) Prisel treba typek - podle zivotopisu prograkmoval 10 let. V mem pohovoru prosel co se odbornosti tyce tak z 30% a rekl si o 90kKc/mesic. A to byl jeden z tech sikovnejsich...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2011 17:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Nechci zakládat nové vlákno: Nemá někdo naskenovanou nebo v elektronické podobě knihu Stavíme modely, rok vydání 1955 autor: Abramov A.?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2011 18:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2010
Příspěvky: 259
Mám nejaké knihy (asi 4 alebo 5) v elektronickej podobe (o stavbe a konštrukcii RC lietadiel, nejaké rady a nápady, pilotáži ...), vydala to Modela ešte v spolupráci so Zväzarmom. Je toho asi 25 MB.

_________________
SVK 34-12


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2011 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Jo tak super kdybys byl tak ochotný poslat mi to na e-mail: Ancistrus.modelar@seznam.cz byl bych vděčný :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2011 19:47 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2011
Příspěvky: 33
Bydliště: Zlín
Nešlo by to prosím hodit na ulozto? Asi je tu víc lidí, kteří by za to byli strašně vděční (hlavně já) Díky moc!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2011 19:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1578
Bydliště: Meziměstí ČR
Přidávám se k Otomanovi. Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2011 20:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2010
Příspěvky: 243
Bydliště: Liberec
...mám 3 knihy "Letecké modely" (modela, svazarm) - cca 10mb celkem. Pak 2 knihy "Aerodynamika a technika letu" 14 + 28mb


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2011 20:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Ahoj, taky bych ti byl vděčný kdybys mi poslal na email: Ancistrus.modelar@seznam.cz tu aerodynamiku letu. :D

Nojo hol mám chuť se něco přiučit :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2011 20:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2010
Příspěvky: 243
Bydliště: Liberec
...asi mi to neprojde skrz mail, zkusím ti poslat jedno vydání té aerodynamiky, to jsem už nedohledal odkaz
http://knihy.vacc-cz.org/ a zde 4 knihy Letecké modely http://zd.wwwcity.cz/Modlisty/.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2011 20:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2010
Příspěvky: 259
Chlapi, tu je link: http://download.hellshare.sk/knihy-rc-modely/3553188/, sťahujte. (Dúfam, že to bude fungovať)

_________________
SVK 34-12


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2011 22:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 2313
Skvělé linky! Díky, chlapi, netušil jsem, že něco takového lze takhle sehnat.

To mb: funguje to, ale zřejmě jen jeden free download denně. Jinak bych si asi musel založit konto v "pekle" :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.09.2011 0:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
zthom píše:
Neznáte nějakou polopatickou knihu nebo www stránku o konstruování modelů letadel. Něco jako články v RCR od pana Kroufka? Akademie letectví pana Lněničky je už na mě moc odborná. Hledám něco polopatického, kde je např. napsáno, co se stane když zvětším hloubku křídla a zmenším rozpětí.



Nechci rozebírat proč a z jakého duvodu má dnes modelář zaplavený nabídkou ruzných stavebnic v ruzné kvalitě,za ruznou cenu s ruzným užitným výkonem konstruovat svuj vlastní počin,z vlastní zkušenosti jen mohu doporučit nejprve se v prvopočátku modelařiny zaměřit na standartní-osvědčené a většinou opěvované stavebnice a teprve poté opatrně realizovat ve své dílničce své představy o lepších výkonech,lehce se vám totiž třeba po záletu BETY a nastudování odborného článku o konstrukci modelu muže stát,že autora publikace budete nakonec vnímat jako blbce,co vlastně vubec model navrhnout neumí a to jen proto,že jste nikdy model,který umí létat neměli a jen jdete cestou,že model který jste zkonstruovali tentokrát není tak špatný,jako ten zkonstruovaný před nim.Hodnocení nezávislého pozorovatele však muže nakonec vést k jedinému závěru,že oba létají špatně.Chci tím říci jediné,jednou budete svoji modelářskou cestu bilancovat a jde jen o to o kolika věcí řeknete,že to byl ulet.

Samozřejmě,že něco si o tom přečíst je fajn počin.já osobně miluji předpověd počasí ,na to stačí jen dva lidi,jeden řekne,že zítra bude hnusně,druhý řekne,že zítra bude pěkně,ani jeden o tom nemusí vědět vubec nic,ale jeden z nich bude mít rozhodně pravdu :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz