Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zákaz hydroplánů??
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 21:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Tak si tak čtu pravidla pro provoz modelů platných od 1.6.2010 viz http://www.cmma.cz/doplnek-x a čtu:

2.10 S výjimkou kdy tak povolí Úřad na základě předchozího souhlasu příslušného správního orgánu či oprávněné osoby, se lety bezpilotního prostředku nesmí provádět v ochranných pásmech, zejména pak v ochranných pásmech:

........

d) v okolí vodních zdrojů;

Takže u vody nejde lítat?? Vodní zdroj může být jakýkoli rybník a ty se tedy staly ochranným písmem z hlediska provozů let. modelů?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 21:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.8.2007
Příspěvky: 8426
Mam pocit ze vodni zdroj se rozumi povrchovy zdroj pitne vody. Nicmene pokud je to "okoli vodnich zdroju" tak je to i tam kde jsou studny pro pitnou vodu a vyznacene ochrannym pasmem :D to pak mame v okoli Belskeho lesa v Ostrave po zizalkach :lol: :lol:

Dej urednikovi funkci a schanej na nej hul...Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 21:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
Chlapi, klid. D-X od 1.6.2010 neplati a ani z legislativnich duvodu platit nemuze. Jeho pravni sila je na urovni doporuceni, nebo prani MD CR a UCL, resp. jakehosi "kodexu chovani modelare".
Nicmene snazte se ho dodrzovat a hlavne litejte tak aby nevznikla skoda na majetku treti strany nebo skody na zdravi tretich osob (zatim nemame hlasene zadne takove pripady ale pokud se stanou, tak to uz asi nedokazeme odargumentovat...)
S hydroplany bych si hlavu nelamal, litejte jako dosud a pamatujte ze litani se ridi obecnymi ustanovenimi Obcanskeho zakoniku (nesmite zpusobovat nebezpeci druhym nebo ohrozeni)
Hlavne - dulezite je litat tak aby o vas ostatni vedeli a navzajem jste se neohrozovali. Proste je treba nejdriv popremyslet kde budete litat a jak budete litat. To je cele...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 22:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
PS: na litani s modely se nevztahuje jen Obc.Z. ale i nektera ustanoveni Zakona o civilnim letectvi, napr. nesmite uz dnes litat v ochrannych pasmech letist bez povoleni UCL. V zakone jsou napr. zakazany blize nedefinovane "cinnosti v ochrannych pasmech letist" coz zahrnuje i letani s modely..

Jeste bych si dovolil zaspekulovat nad pripadnym resenim ublizeni na zdravi nebo umrtim zpusobenym provozem modelu letadla - dle jednoho z judikatu Nejvyssiho soudu by soudy nizsich instanci mely rozhodovat dle platneho predpisu upravujici letani s modely. Pokud takovy neni,pak by mely pouzit jakoukoliv normu nebo nejaky soubor pravidel, ktere ho upravuji. Soudy by tak mely zohlednit ustanoveni D-X a souteznich pravidel vydanych SMCR. (zmineny judikat se tykal pravidel na sjezdovkach vydanych FIS (mezinarodni asociace lyzaru) kdy se resilo zavineni a uraz na sjezdovkach. Situace s modely <20kg v CR je vpodstate stejna jako s lyzovanim. Na ten pripad kdy lyzar srazil malou holku si urcite z tisku pamatujete a doslo to az k NS.)


Naposledy upravil pp dne stř 14.07.2010 22:31, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 22:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
PP díky, tak to jsem rád, osobně jsem pořídil plováky, nechci proto ani spalovák abych neprudil hlukem a už jsem se lek, že je po srandě...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zákaz hydroplánů??
PříspěvekNapsal: stř 14.07.2010 22:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
AR1 píše:
Tak si tak čtu pravidla pro provoz modelů platných od 1.6.2010 viz http://www.cmma.cz/doplnek-x a čtu:

2.10 S výjimkou kdy tak povolí Úřad na základě předchozího souhlasu příslušného správního orgánu či oprávněné osoby, se lety bezpilotního prostředku nesmí provádět v ochranných pásmech, zejména pak v ochranných pásmech:

........

d) v okolí vodních zdrojů;

Takže u vody nejde lítat?? Vodní zdroj může být jakýkoli rybník a ty se tedy staly ochranným písmem z hlediska provozů let. modelů?


Už to popsal pp
nenabylo to platnost. Jinak by nešlo vůbec o hydroplány. Prostě podle toho slintu by jsi dolétal. Úplně a se vším.
Nejenom ty limity např. 100m nahoru, 700m horizontálně..... Prostě podle toho výplodu pomazaných hlav by nešlo vůbec odstartovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.07.2010 0:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2007
Příspěvky: 1145
Bydliště: Znojemsko
AR1 píše:
PP díky, tak to jsem rád, osobně jsem pořídil plováky, nechci proto ani spalovák abych neprudil hlukem a už jsem se lek, že je po srandě...
já bych hlavně každymu co lítá ze spalovákem na vodě vyliskal :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zákaz hydroplánů??
PříspěvekNapsal: čtv 15.07.2010 6:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
AR1 píše:
Tak si tak čtu pravidla pro provoz modelů platných od 1.6.2010 viz http://www.cmma.cz/doplnek-x a čtu:

2.10 S výjimkou kdy tak povolí Úřad na základě předchozího souhlasu příslušného správního orgánu či oprávněné osoby, se lety bezpilotního prostředku nesmí provádět v ochranných pásmech, zejména pak v ochranných pásmech:

........

d) v okolí vodních zdrojů;

Takže u vody nejde lítat?? Vodní zdroj může být jakýkoli rybník a ty se tedy staly ochranným písmem z hlediska provozů let. modelů?

Vodní zdroj je vodohospodářská stavba, která slouží pro jímání nebo retenci pitné vody nebo surové vody, která je dále upravena na pitnou. Vodní zdroje jsou v praxi různé zářezy, prameniště, studny, vodojemy nebo přehradní nádrže. Každý takovýto zdroj vody má ochranné pásmo (přehrady až dvou stupňové) bývá to označeno tabulemi a do prvního stupně je vstup zakázán.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.07.2010 7:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Mirek12 píše:
AR1 píše:
PP díky, tak to jsem rád, osobně jsem pořídil plováky, nechci proto ani spalovák abych neprudil hlukem a už jsem se lek, že je po srandě...
já bych hlavně každymu co lítá ze spalovákem na vodě vyliskal :wink:


Já bych se napřed podíval kolik tam jezdí parníků, hausbótů, těch různých motorových dovádědel........, kolikrát se tam za rok objeví hydroplán na spalovák a až potom bych to řešil - všechny, nejenom ten hydroplán.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.07.2010 7:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2008
Příspěvky: 689
Bydliště: Skalice nad Svitavou
Tak nevím, na mojehobby se vedla sáhodlouhá diskuze a různé skupiny obhajovaly to, co dobrého DX přinese a kdo, co proto podnikl. Jednalo se s UCL a na ministerstvu a ten SLINT, co jsem si tam přečetl neobsahuje NIC z toho, co prý snad mělo být dojednáno.
Abych to shrnul, dle mého výkladu MŮŽE UCL všechno, modelář nic ! Hlavně, aby se pojistil.
Legislativně by to mělo projít buď na úrovni zákona :lol: , nebo vyhlášky, případně nařízení vlády. Jinak si to snad může UCL jenom přát.

_________________
MENTOR,Tiger, Experience, PROXIMA II,STEEN SKYBOLT, Sprinter


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.07.2010 7:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2008
Příspěvky: 689
Bydliště: Skalice nad Svitavou
Tohle je napsaný na první straně webu www.cmma.cz:
Ministerstvo dopravy tímto sděluje, že letecké oběžníky C 13/08 ze dne 22. května 2008 a C 15/08 ze dne 19. června 2008, jakož i Bezpečnostní opatření Ministerstva dopravy – odboru civilního letectví č. 2/2008, se bez náhrady zrušují. Zároveň se letecké veřejnosti oznamuje, že problematika provozu bezpilotních prostředků (včetně modelů) bude do budoucna upravena změnou zákona č. 49/1997 Sb., o civilním letectví a o změně a doplnění zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů, ve znění pozdějších předpisů, a jeho prováděcích předpisů. Na přípravě nové zákonné úpravy bude Ministerstvo dopravy – odbor civilního letectví spolupracovat s co nejširším spektrem dotčených subjektů.
tak už vůbec nevím která bije ??

_________________
MENTOR,Tiger, Experience, PROXIMA II,STEEN SKYBOLT, Sprinter


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.07.2010 8:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Mirek12 píše:
já bych hlavně každymu co lítá ze spalovákem na vodě vyliskal :wink:


Trochu klidu by to chtělo. Není spalovák jako spalovák. Klasické FAI palivo 80% metyl + 20% ricin je ekologické. Obě složky jsou přírodní produkty a normálně se odbourávají. Něco jiného ovšem je benzín a syntetika.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.07.2010 8:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2008
Příspěvky: 689
Bydliště: Skalice nad Svitavou
zdzd píše:
Mirek12 píše:
já bych hlavně každymu co lítá ze spalovákem na vodě vyliskal :wink:


Trochu klidu by to chtělo. Není spalovák jako spalovák. Klasické FAI palivo 80% metyl + 20% ricin je ekologické. Obě složky jsou přírodní produkty a normálně se odbourávají. Něco jiného ovšem je benzín a syntetika.

Kromě toho, že ricin je jed 8O
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ricin lze víceméně souhlasit. Aplikoval bych ale pravidlo zdravého rozumu :lol: . Každý si je zodpovědný za své činy...

_________________
MENTOR,Tiger, Experience, PROXIMA II,STEEN SKYBOLT, Sprinter


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.07.2010 8:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Já ten hydroplán napsal v názvu jako spíš příklad, spíš ze svýho pohledu..Nerad bych flame...

Jinak jestli spalovák nebo elektrika, beru to ze svýho podledu...Když budu někde v létě vegetit u vody, naštve mě, když tam někdo bude kus ode mě někdo blbnout ze spalovákem, třeba řezat motorovkou dříví. Takže doufám, že aerodymanický hluk od vrtule u elektriky, který taky není úplně malý, je skousnutelný. No a nerad bych mastný fleky na vodě od oleje z paliva.

Ale pro mě je to zatím teorie, plováky mám, vodní plochu ne.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.07.2010 8:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.9.2006
Příspěvky: 1201
honzajs píše:
zdzd píše:
Mirek12 píše:
já bych hlavně každymu co lítá ze spalovákem na vodě vyliskal :wink:


Trochu klidu by to chtělo. Není spalovák jako spalovák. Klasické FAI palivo 80% metyl + 20% ricin je ekologické. Obě složky jsou přírodní produkty a normálně se odbourávají. Něco jiného ovšem je benzín a syntetika.

Kromě toho, že ricin je jed 8O
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ricin lze víceméně souhlasit. Aplikoval bych ale pravidlo zdravého rozumu :lol: . Každý si je zodpovědný za své činy...


On i metanol je jed :) Ale co není :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz