Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.04.2008 0:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
mnov píše:
To DAF: Já stále čekal na příspěvěk od Tebe a doufal jsem, že doplníš kde P. Fara bydlel, jak vypadal, zda byl ženatý....... a další drby a ono nic. Zajímalo mne to kvůli tomu bydlišti. Asi budem muset obejít Ďáblice a poptat se. :) Třeba ho zde někdo viděl i létat?


K čemu by ti to bylo?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.04.2008 7:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
To zdzd: Asi pátrání po odkazu Jana Tleskače, ježek v kleci měl také své tajemství... :lol: :lol: :lol:

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.04.2008 9:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Vzduchoplavec je tak trosku zurnalista... a protoze jeho predesle publikacni projekty (RC server a Galerie) jsou uz rozjete a celkem funguji, tak asi chysta nejakou novou kulisarnu... mozna serial clanku "slavne osobnosti ceskeho leteckeho modelarstvi", nebo tak neco :wink:

Trefil jsem se ??

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.04.2008 11:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
mnov píše:
To DAF: Já stále čekal na příspěvěk od Tebe a doufal jsem, že doplníš kde P. Fara bydlel, jak vypadal, zda byl ženatý....... a další drby a ono nic. Zajímalo mne to kvůli tomu bydlišti. Asi budem muset obejít Ďáblice a poptat se. :) Třeba ho zde někdo viděl i létat?

Nepatřím k lidem, kteří jiným koukají do talíře, sbírají o svých sousedech drby (neřku-li je pak dále roznášejí) a "soutěží" se sousedy kdo má lepší tohle nebo tamto.
Že tady Fara bydlel jsem věděl, ale víc jsem se o to nezajímal. Náhodou, ty tady bydlíš mnohem déle než já. Myslím, že jsi tady už byl v době, kdy ještě Fara žil, mohl jsi ho navštívit a zjistit si to sám a pak nás všechny podrobně informovat, včetně fotodokumentace jeho rodiny, domu, modelářské činnosti, zda a kam chodil na pivo atd.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.04.2008 15:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Abu: Vubec ne! Nic takoveho. Proste me jen zajimaji podrobnosti o nekom, kdo je v "nasem oboru" tak proslaveny. Podobny clanek bych si sice velmi rad precetl, ale rozhodne si netrouvam nic takoveho sepsat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.04.2008 15:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Skoda.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.04.2008 20:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Navrhuju pokud o nem nekdo neco vite podrobnejsiho udelat o nem stranku na Wikipedii. Myslim ze by si to zaslouzil...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20.04.2008 8:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Kovboj: Skvely napad!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20.04.2008 10:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.4.2006
Příspěvky: 442
Ahoj
Pana Faru jsem neznal osobně,pouze jsem s ním byl u něj jednou se strýcem,který ho znal jelikoš bydleli od sebe nedaleko a strýc za mlada taky modelařil. Dostal jsem tenkrát spoustu plánů,které mám dodnes a podle nich stavěl.Jak tady někdo poznamenal že těch plánů "ani moc nebylo" či tak nějak tak si myslím že jich bylo hodně přez dvěstě a byly to konstrukce které zaručovali dobré letové vlastnosti a příjemnou stavbu.Strýc už taky delší dobu nežije,ale co jsem přijel do Prahy na prázdniny to jsme spolu stavěli.Pokud si dobře vzpomínám,bylo mě tenkrát 11let tak pan Fara pracoval snad v Avii,ale teť nevím jestli v tý co dělala letadla nebo auta ? A u něj doma jak říkal strejda byly samý baby.Měl snad dvě nebo tři dcery.každopádně si myslím že jeho konstrukce ovlivnily několik generací modelářů a mod.konstruktérů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20.04.2008 21:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2006
Příspěvky: 2105
Bydliště: Ďáblice
Obrázky: 8
DAF píše:
mnov píše:
To DAF: Já stále čekal na příspěvěk od Tebe a doufal jsem, že doplníš kde P. Fara bydlel, jak vypadal, zda byl ženatý....... a další drby a ono nic. Zajímalo mne to kvůli tomu bydlišti. Asi budem muset obejít Ďáblice a poptat se. :) Třeba ho zde někdo viděl i létat?

Nepatřím k lidem, kteří jiným koukají do talíře, sbírají o svých sousedech drby (neřku-li je pak dále roznášejí) a "soutěží" se sousedy kdo má lepší tohle nebo tamto.
Že tady Fara bydlel jsem věděl, ale víc jsem se o to nezajímal. Náhodou, ty tady bydlíš mnohem déle než já. Myslím, že jsi tady už byl v době, kdy ještě Fara žil, mohl jsi ho navštívit a zjistit si to sám a pak nás všechny podrobně informovat, včetně fotodokumentace jeho rodiny, domu, modelářské činnosti, zda a kam chodil na pivo atd.

Já to nemyslel tak, že jsi nějaká drbna. Prostě jsem jen doufal, že jako dlouholetý modelář jsi nějaké ty drby nahromadil :) . Být tebou upřesním si bydliště v profilu na Ďáblice. I když zdaleka nejsme takovými oborníky jako byl p. Fara, tak alespoň bude vidět, že v Ďáblicích ještě někdo modelaří.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03.05.2008 18:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2005
Příspěvky: 386
Bydliště: Praha 4
Pro mě je Jaroslav Fara někdo, kdo ovlivnil půl století modelaření....né-li víc, byl to vážně borec a jeho konstrukce nemají chybu-lehké na stavbu, účelové, krásné.....co víc dodat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.05.2008 10:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.12.2007
Příspěvky: 611
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
APOLLO od pana Fary tady u nás stavěl každý, kdo chtěl jednoduhé, líbívé a hlavně létavé éro na dvoukanál a 1,5 ccm motorek. A 2-kanál stačil BANG-BANG systém s MVVS relátkama a špagomatik-servama. Pokuk ještě někdo ví, o čem mluvím.... :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.05.2008 11:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.1.2007
Příspěvky: 611
Bydliště: Opava
Pucmeloud píše:
APOLLO od pana Fary tady u nás stavěl každý, kdo chtěl jednoduhé, líbívé a hlavně létavé éro na dvoukanál a 1,5 ccm motorek. A 2-kanál stačil BANG-BANG systém s MVVS relátkama a špagomatik-servama. Pokuk ještě někdo ví, o čem mluvím.... :lol:


Motorek Igla s gumou jsem měl na Asterixovi a ovládal jsem to krabicí od bot, neboli vysílačkou Mars1. Bang-bang systém neznám, co to je? :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.05.2008 11:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.12.2007
Příspěvky: 611
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
No to je právě ovládání pomocí relátka a táhla: bang na jednu stranu, bang na druhou stranu....a trochu se to přišponovalo gumkou... :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.05.2008 11:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.1.2007
Příspěvky: 611
Bydliště: Opava
Pucmeloud píše:
No to je právě ovládání pomocí relátka a táhla: bang na jednu stranu, bang na druhou stranu....a trochu se to přišponovalo gumkou... :lol:


Výškovku takhle ovládat jsem nikdy neviděl. To taky fungovalo? 8O


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz