Switch to full style
Všechno co je o modelech vrtulníků, ale nevejde se do jiné vrtulníkové kategorie.
Odeslat odpověď

Raptor Rapid flight 27Mhz

ned 02.04.2017 18:48

Ahoj, kluk přinesl domů vrtulník Raptor Rapid Flight na 27 Mhz - dostal to od kamaráda, který ví že kluk lítá s letadlem, ale neměl k tomu vysílačku... Hledal jsem, ale předpokládám, že 27 Mhz už nikde nekoupím. Je nějaká cesta jak z toho udělat klasický 2,4 GHz? Jde to? Má někdo nějakou zkušenost? Zatím se mi to nechce rozdělávat, raději se nejdříve zeptám :-) Synátor je na to natěšenej, myslel, že stačí vzít vysílačku co má doma na letadlo... Vrtulník prej letěl jen jednou, je celej a vypadá jako novej, tak je škoda ho mít jen doma na poličce...

Díky za jakoukoliv pomoc či připomínku :-)

Re: Raptor Rapid flight 27Mhz

úte 04.04.2017 21:23

... vidím že zatiaľ žiadna reakcia, skúsim to "spustiť" :D . Nepoznám tento stroj, ale s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o hračku (nikto tu moc rád nerieši), ktorá má elektroniku "all in one" - tzn. prijímač, gyro aj ESC na jednej doske. Takže jednoduchý prechod na 2,4 GHz to nebude. Najlepšie by bolo nájsť vhodný vysielač 27MHz (bežne používané u podobných hračiek), ale ako je to s kanálmi a ladením vôbec netuším :cry: . Prechod na 2,4GHz by som videl ako obstaranie nejakého náhradného dielu z koaxiaálneho vrtulníku podobnej veľkosti a zladenie s nejakým vysielačom 2,4GHz. Ale je to alchýmia, osobne by som sa do toho nepúšťal. A vybudovať to na nejakom štandardnom prijímači a stabilizačnom systéme - to by som asi radšej zriadil úplne nový vrtuľník, povedie to rýchlejšie k želanému výsledku (lietajúci stroj) a finančne to bude možno ešte lacnejšie :roll:

Re: Raptor Rapid flight 27Mhz

úte 04.04.2017 22:01

Díky za pomoc, podobnou odpověď jsem dostal skrz SZ - je to jasné, od upgradu jdu pryč a spíš klukovi pořídím do začátku něco bazarového. Je šikovný, na simu létá skvěle - to já bych letěl tak půl minuty - možná ;-)
Odeslat odpověď