Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: seřízení vrtulníku - Walkera HM 60B
PříspěvekNapsal: úte 26.04.2016 20:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.4.2016
Příspěvky: 2
Dobrý den,
dostal jsem vrtulník "Walkera HM 60B" který byl po havárii a byl kompletně známým znovu postaven z nových tuningových dílů, ale nepodařilo se mu s ním nikdy vzlétnout takže mi jej po cca 5letech věnoval. Jsem začátečník (zkušenost pouze se "Syma S39") a nedaří se mi najít obchod/servis který by mi stroj seřídil a případně i "zaškolil" v podobě prvního vzletu. Prosím poraďte, případně se mi ozvěte pokud by jste mi s tímto mohli za nějaký rozumný peníz pomoci.

Děkuji Honza - Kladno
squeal@email.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 26.04.2016 20:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Walkery jako vrtulníky tu moc dobré jméno nemají. Proto se může stát, že se třeba nenajde nikdo, kdo by Ti s tím pomohl a kdo ví, jak je to s dostupností dílů. Proto se z toho může stát dar-nedar. Pokud to s touto kategorií myslíš vážně, tak se stav na nějakém modelářském letišti a poptej se, ale velkou pravděpodobností Ti doporučí jinou značku vrtulníku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.04.2016 20:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Přesně tak. Snaha seřídit Walkeru je poměrně zbytečná. Nejde to. Seřízení se neudrží.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.04.2016 21:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.4.2016
Příspěvky: 2
děkuji vám za reakce, tak nějak jsem toto očekával ale nechtěl jsem to jenom tak vzdát..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.04.2016 6:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Ona tato kategorie je docela náročná na peněženku. Pořízením vrtulníku investice nekončí, naopak začíná a protože je obvyklé držet nějaké díly v zásobě pro bouračky, tak poměrně brzo máš v dílech hodnotu dalšího vrtulníku, pokud se párkrát něco nepodaří. Na to je potřeba taky myslet. Ale pokud tě to láká, běž do toho. Ale s něčím, co bude fungovat. Jinak Tě to spíš odradí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.04.2016 6:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.11.2012
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
squeal píše:
děkuji vám za reakce, tak nějak jsem toto očekával ale nechtěl jsem to jenom tak vzdát..


Ahoj,

zkus se obrátit na RC King (třeba Žitná ulice v Praze), tam by měli mít ještě nějaké díly a možná se s nimi domluvíš i na seřízení.
Jak jsem se díval, je to pádlová heli velikosti "400" se střídavým motorem, což je základ (stejnosměrné motory stojí za prd, bohužel mám s nimi takovou zkušenost - odcházejí uhlíky).
To seřízení zase tak složité asi nebude a určitě se povede, ale jestli je to po ráně, tak se mohlo poškodit gyro na vrtulku a nebo můžou být od toho předchozího majitele chybně nastavena pádla.
Ale myslím, že v té prodejně by ti určitě poradili a vrtulník i seřídili.
Já jsem měl před lety Walkeru V400D02, se kterou jsem učinil minimálně 200 startů a lítala pěkně, a proto Walkeru nezavrhuji. Ale je to kus od kusu, resp. tip od tipu.
Měl jsem třeba taky Walkeru V120, která do rány lítala suprově, ale po ráně se mně ji již nepodařilo dát do stavu před ránou. Sice lítala, ale už to prostě nebylo ono.
U té tvé Walkery vidím ještě úskalí v tom, že je osazena starším systémem vysílač + přijímač, který není kompatibilní s novým systémem Devo, ale pokud je funkční, tak ti bude fungovat i dál. Pro začátek by ti to mělo stačit.

Tak ještě neházej flintu do žita a zkus tu prodejnu.

Mirek

_________________
Bölkow BO-105 (500) Spirit PRO, EC-135 DRF (500), Spirit, T-Rex 500, Spirit 2, OMP M1 Evo
a éra


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.04.2016 12:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
squeal píše:
Dobrý den,
dostal jsem vrtulník "Walkera HM 60B" který byl po havárii a byl kompletně známým znovu postaven z nových tuningových dílů, ale nepodařilo se mu s ním nikdy vzlétnout takže mi jej po cca 5letech věnoval. Jsem začátečník (zkušenost pouze se "Syma S39") a nedaří se mi najít obchod/servis který by mi stroj seřídil a případně i "zaškolil" v podobě prvního vzletu. Prosím poraďte, případně se mi ozvěte pokud by jste mi s tímto mohli za nějaký rozumný peníz pomoci.

Děkuji Honza - Kladno
squeal@email.cz


Zdravím,
koukám, že ten Tvůj vrtulníček, s nímž máš zkušenosti, je dvourotorový. V tom popravdě vidím větší úskalí, než v tom, jestli to,co jsi dostal je Walkera a nebo něco jiného.
Je potřeba počítat s tím, že lítat s jednorotorovou pádlovou heli je něco o dost jiného, než s koaxiálem.
Takže nejdřív by měl přijít simulátor, pak ideálně někdo, kdo Ti pomůže tím, že tu Walkeru zkusí ve vzduchu - aspoň visení plus základní seřízení, aby to nikam moc neutíkalo.

Mirda328, který Ti odpovídal přede mnou, je můj kamarád, chodíme hodně lítat spolu, takže můžu potvrdit, že jeho V400 lítala dlouho opravdu pěkně, ať si tady píše co kdo chce. Já sám mám heli postavenou sice podle vlastní konstrukce, ale s použitím elektroniky z heli V120D02s a lítá velmi pěkně, rozhodně o ní nemůžu říct, že by se její seřízení a letové vlastnosti nějak samovolně měnily nebo že by nešla seřídit. Ale viděl jsem např. Walkeru V200D03 a ta po havárii a opravě (možná opakovaný) seřídit opravdu nešla, ale to bylo vinou bezpádlového gyra, což u Tvojí heli není.

Zajeď do Rckingu a uvidíš, co Ti poví.

Pavel

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz