Switch to full style
Všechno co je o modelech vrtulníků, ale nevejde se do jiné vrtulníkové kategorie.
Odeslat odpověď

Re: Pochlubte se, kolik s heli nalítáte

pát 03.01.2014 22:58

Hezké je taky přemýšlet při nákupu nabíječky.

Re: Pochlubte se, kolik s heli nalítáte

sob 04.01.2014 0:27

Jeden bid chip používám.Mám ho na nabíjecích kabelech na baterky k maxirovi.Lítám s ním nejčastěji takže jsem bidchip použil na něj.Tak jsem se teď podíval co je tam za údaje.Od dubna 2013: 850 nabití.

Re: Pochlubte se, kolik s heli nalítáte

sob 04.01.2014 11:36

zdzd píše:Hezké je taky přemýšlet při nákupu nabíječky.

Některé nabíječe bohužel BID čip neumí. A přesto je preferuji před nabíječi co BID umí. A ani mě vcelku nezajímá kolik přesně má baterka cyklu. To stejně neovlivním. Daleko vice mne zajímá v jakém stavu ta baterka je. Jak se chová v letu při vybíjení a jak se chová při nabíjení. Na to mám data z regulátoru a nabíječe.

Re: Pochlubte se, kolik s heli nalítáte

sob 04.01.2014 12:46

Zdílím názor pkotátka.
Je spousta lidí, kteří nakupují nabíječ, aby dal požadovaný výkon a mněl supr cenu. A třeba vůbec nevědí že zblbnou a začnou si evidovat počet nabití. Kdybych musel před koupí všechno předvídat, tak by většina z nás musela být jasnovidcem :P člověk se učí a vyvýjí a rostou jeho zkušenosti a požadavky a teprve pak zjistí že mu nejaká třeba pro mne zbytečná funkce chybí. :lol:
Ale zaujala mne informace z mobilní aplikací kterou se dá zadara chybějíci funkce nahradit, ale po konzultaci a prostudování jsem usoudil že budu raději lítat než evidovat. :wink: Ale spousta jiných si to ráda zeviduje a má dobrý pocit.

Re: Pochlubte se, kolik s heli nalítáte

sob 04.01.2014 13:01

Docela by mně zajímal poměr pilotů kteří si zapisují počty cyklů na té které baterce vůči těm, kteří jen nabíjejí a lítají :mrgreen: A jen tak odbočím, moje nabíječka podporuje bidchipy a dokonce jich mám plný sáček, ale ne jen že je nepoužívám, ale ani si nepíšu cykly na baterkách :mrgreen: Možná časem začnu, ale moc tomu nevěřím :mrgreen:

Re: Pochlubte se, kolik s heli nalítáte

sob 04.01.2014 14:46

mne zaujala u kolegu taková vychytávka, kolikrát jsem nabil je mi v celku jedno když to lítá, ale několikrát se mi stalo že jsem nenabil a letěl, a tady ta drobnůstka je supr , Nabiješ a přepneš na zelenou , dáš do heli ,nebo jinam, přepneš na červenou a jak baterku vytáhneš , výš že je vybytá :wink: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__36110__Turnigy_Battery_Charge_Marker_10pcs_bag_.html

Re: Pochlubte se, kolik s heli nalítáte

sob 04.01.2014 15:14

Jo.To je celkem dobrá věc.
Přílohy
Foto1674.jpg

Re: Pochlubte se, kolik s heli nalítáte

sob 04.01.2014 15:24

vida, další spokojený :wink:

Re: Pochlubte se, kolik s heli nalítáte

sob 04.01.2014 20:13

petrct píše:mne zaujala u kolegu taková vychytávka...

Tak to je zase pre mna uplna zbytocnost. Vzdy, ked dolietam, tak fsetko nabijem...
Ale ten programcek si asi kupim, budem COOOOL :lol:

Re: Pochlubte se, kolik s heli nalítáte

sob 04.01.2014 20:16

jasně, :P každý má své zvyky a rozdílné požadavky, aplikace to je šikovná, taky se mi to líbilo, ale asi bych byl líný to evidovat :wink:

Re: Pochlubte se, kolik s heli nalítáte

pon 06.01.2014 9:46

krtek2k píše:Zadáš si tam model i s fotkou, k modelu přiřadíš baterky i s fotkou a pak už jen při každým nabíjení vezmu mobil do ruky, kliknu na model , kliknu na baterku , kliknu že jsem ji vybil a nabil. Hotovo.
U každýho modelu to ukáže statistiku, jak dlouho ho mám, kolik hodin má nalítáno(zadává se letový čas/baterku). Baterku ukáže kolik má cyklů.
Skoro to ani není otravný. Prostě člověk stejně ten mobil má furt u sebe.


Ahoj,dají se baterky kombinovat.Zadat baterku pro dva modely.

Re: Pochlubte se, kolik s heli nalítáte

ned 12.01.2014 14:29

Ano, baterky jdou sdílet.

Re: Pochlubte se, kolik s heli nalítáte

čtv 16.01.2014 23:05

Teď už vidím do baterek víc s Jlog2em, od prvních startů s heli si vedu evidenci ke každý baterce ( 22 baterek na tři heli a Acromastera. takovej rodnej list. Už ale nemám chuť to přepisovat do excelu a dělat grafy, stačí mi základní info. U malých baterek 3S jsou to jednotlivá nabití a dobitá kapacita, u 6S je to jinak. Každý cyklus včetně nabití na sklad je evidovanej zvlášť, výchozí kapacita v % podle nabíječe ( Raytronic C60 a Robbe PowerPeak1000 ). Pak nabíjecí proud, typ nabití - 60% sklad nebo 100% lítání, nabitá kapacita, měrný odpor, max. rozdíl na článek, datum, event. dobití po skladování, mimořádná data ( extrémní vybití, lítání 2x, pád apod. )

S lítáním je to podobně, každá heli má svůj list se záznamy data, počtu startů ten den / celkově, zajímavosti k sérii toho dne, případně pád a jeho stručné info. Detailně má pád svojí složku fotek a seznam dílů k opravě, to už mě ale na podzim 2013 po několika po sobě brzkých karambolech bavit a jsou tam nedostatky v záznamech :-)

Moje žena občas říká známým - "My žijeme doma v číslech", kolegové jsou rádi. Zvládám bez emocí a v pohodě to co oni nenávidí :-)

odpověď na téma vlákna :
Rok 2013
Trex450PRO 56 startů / celkově 458
Trex550HCX 466 startů / celkově 923
Trex 550/600 15 startů / celkově 23
Spokojenost jak s počtem startů tak přiměřeným pokrokem v lítání, je na co navazovat
Acromaster 4 starty ---- absolutně zanedbávanej
Přílohy
IMG_2958.JPG
IMG_2959.JPG

Re: Pochlubte se, kolik s heli nalítáte

pát 17.01.2014 6:39

Pokud chci opravdu vědět kolik s heli nalítám, tak jednoduše vytáhnu mobil nebo PC a kouknu na motohodiny a počítadlo vzletů přímo v helině. :-D
Jinak na základní počítání cyklů mobilem pomocí QR tu akorát ladím alfa verzi aplikace pro Android, myšlenka je jen zapnout aplikaci - naskočí automaticky čtečka zamířím na baterku, pípne a appka se ukončí. (Momentálně to má pár nepotřebných věcí nutných k udělení zápočtu a zkoušky :-D )

Re: Pochlubte se, kolik s heli nalítáte

pát 17.01.2014 13:54

Tak tu alfa verzi tady v zipu vystav , uděláme ti testery, hlásím se!
Odeslat odpověď