Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Heli hala Přerov a okolí
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2012 22:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2012
Příspěvky: 147
Bydliště: Přerov
Obrázky: 30
Ahoj!
Létá někdo z Přerova a okolí (nejen)přes zimu v hale, nebo tělocvičně? Rád se s příspěvkem přidám. Jinak jsem při abstˇáku odkázanej na pokojovku mcx2 a pilovat ''nosem k sobě''.
Mnozí se právě plesknou do čela, proč na 3-4 měsíce nesednu k Phoenixu, když se venku nedá. Protože před 20ti lety žádný nebyl a když jsem začínal na letadlech, tak se přes zimu stavělo a v sezoně zalétávalo. Do nedávna jsem na podobný koníček dlouho neměl čas, ale před pár lety, nezávisle na internetu a jiných civilizačních chorobách, jsem náhodou narazil na Nanocopter 3g a ze zajímavosti a pro domácí zábavu si jej dovezl domů, bez rad (nebylo potřeba) odborníků a rychlokvašek odkojených na simulátorech. No a znovu mne to chytlo. Simulátor je sice věc, která šetří peníze a věřím, že o to je pak pro děti snažší hned skočit na 6ti kanál, ale vytrácí se pocit ze zkrocení a ovládnutí reálné mašiny. Proto je to jako s auty, už jezdí každej blbec, protože polovinu práce ze něj (nebo ni) odvádí elektronika.
Takže kdyby měl někdo u nás možnost zastřešeného reálného trénování, hlavně o víkendech, jsem jedno oko i ucho.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání v hale
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2012 23:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.3.2011
Příspěvky: 838
Bydliště: Skorošice u Jeseníku
Obrázky: 7
S tím ale nesouhlasím tak úplně...co názor to člověk a sim je pro někoho kdo např lítá závodně nepostradatelná věc...a myslím si že by jej měli využít i začátečníci . Kteří by se měli aspoň naučit co je levá pravá apod...a zažít základ...a taky pak nejsou tak nebezpeční okolí...

_________________
Graupner/SJ MZ 24 , PA CZ , VA models CZ , SU-26MM Hangar 9 2,5m


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání v hale
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2012 23:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2008
Příspěvky: 304
Bydliště: Otrokovice, Kroměříž
Ahoj. Budeme chodit do haly v Otrokovicích, je to večer jednou za týden. Ještě se musíme dohodnout.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání v hale
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 0:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2012
Příspěvky: 147
Bydliště: Přerov
Obrázky: 30
To nepopírám, závodit bez simu dnes opravdu nejde, to by jsme ztratili krok s ostatními, že jo.
Nebýt toho krámu, zůstalo by létání uměním pro opravdové blázny do věci. Viz tohle forum-někteří ani neumějí psát, o technické stránce nemaje páru, ale během půl roku by chtěli kosit s profi nástrojem, páč to viděli u kámoše na ''jůtubu''. Bez simu by si při tom ani neprdli a nedokázali odlepit ani 3-kanál.

To je můj názor a zkušenost, jinak zůstávám fanda této brandže, ale jedu si v ''oldschool'' stylu a nikomu nic neberu, každý jak umí.

Díky za nabídku do Otrokovic, když se vám to chlapci podaří nacpat do víkendu, můžeme se dál přes sz domluvit. Mám možnost ve středy v Bystřici p.H. , ale přes týden jsem v trapu. Přerov je asi pasé...

Nic, pro dnešek jdu spát, už jsem to skoro ani nenaškrábal.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli hala Přerov a okolí
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 10:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahoj kolego z Přerova. Začínal jsem s vrtulníky když ještě žádné simulátory nebyli. Teda byli,existoval RCFS od D. Browna a běželo to v DOSu. Jenomže PC doma nikdo neměl. :( Takže mám celkem slušnou představu jak se začíná naostro bez simulátoru. A i když plně respektuji Tvé rozhodnutí , i tak bych vřele doporučil nějaký ten simulátor . Možná i ti odborníci, rychlokvašky anebo děti můžou mít v něčem pravdu. :wink: BTW, ty děti to umí mnohem líp než to my starci kdy budeme umět . Není moudré koukat spatra na někoho, kdo umí víc než já. A je fuk že je mladší než moje děti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli hala Přerov a okolí
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 12:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
RCFS me naucil viset s heli. V te dobe jsem musel na kazdy nahradni dil cekat mesic, dva a i dele. Takze se mi moc rozbijet nechtelo. Rok 1991. :D
Mimochodem, ten soft na jedne diskete a plechova krabice vzdalene pripominajici vysilac tenkrat stala nejakych 5 tis. Kc.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli hala Přerov a okolí
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 12:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Ano, u mne to bylo taky přesně tak. :) Havárie značila v podstatě konec sezóny. :( . RCFS ještě i dnes mám, taky jsem se na něm učil viset . Tenkrát stál více než můj měsíční plat. Přesto to byl velice dobrý kup a jeho cena se mnohonásobně vrátila. A i když mne simulátory z duše nebaví a když nemusím, tak to nepoužívám, přesto k němu občas sednu. Od jisté úrovně je další pokrok bez simulátoru možný jedině pro Onasise a jemu podobné. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli hala Přerov a okolí
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 16:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2012
Příspěvky: 147
Bydliště: Přerov
Obrázky: 30
Nezbývá mi, než s váma pánové souhlasit.
Nejsem žádný kmet, ani profík. Modelářský kroužek jsem absolvoval jako dítě za dob svazarmu, jen házedla a přičumování pod ruky soudruha mistra, po 89 s tím byl šmitec a od té doby už nebyl čas a možnosti. Vrtulník byl pro mne vždy tabu, ale zárovenˇ výzvou, která je nyní lehce dostupná, takže mám vlastně po 20ti letech splněný sen. A že se někdy budu jednoduše učit létat s helinou na simulátoru, mne ani v nejtemnějších snech nenapadlo :) Momentálně Phoenix 3 nemám doma, měl jsem to pujčené od známého, ale přes to, jak je to hezky udělané, mne to nechytlo. Ano, na trénování závodní akrobacie a kupování jednoho modelu za druhým nepostradatelné, na učení se viset zbytečné, vyjma šílenců, co si bez jakýchkoliv základních znalostí a předchozích zkušeností pořídí ostrou mašinu, snad povinnost, aby někoho nepozabíjeli. Asi tak jsem to měl původně napsat.

Každopádně všem pilotům přeju jen hladká přistání a atˇ nám zima rychle uteče.

A kdyby ještě náhodou měl někdo kolem Přerova tip na zimní létání pod střechou...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli hala Přerov a okolí
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 20:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.8.2010
Příspěvky: 40
Bydliště: Přerov
Možná bude výstaviště, ale bude tam kosa. Na druhou stranu hodně prostoru :grin:

_________________
Reely Carbon fighter; RadianPRO; Summit; FunCub; EasyStarII; Volere 22
Hitec Aurora9


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli hala Přerov a okolí
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 22:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2012
Příspěvky: 147
Bydliště: Přerov
Obrázky: 30
Zdravím strojírny :)
Díky, to by nebylo špatné, baterky nacpu pod paže a za letu si zatopí samy. Dalo by se hovořit o víkendu vč. pátku? Vstupné se odvíjí od počtu osob, nebo bude nějaký fix na hlavu? Nebyl bych sám.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli hala Přerov a okolí
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 23:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2012
Příspěvky: 147
Bydliště: Přerov
Obrázky: 30
Smazáno, bylo by to tady 2x.


Naposledy upravil practice dragonfly dne sob 01.12.2012 20:11, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli hala Přerov a okolí
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 23:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2012
Příspěvky: 147
Bydliště: Přerov
Obrázky: 30
Sorry.. První článek se mi nezobrazil, tak jsem to tam nasypal znova a pro jistotu jsou tam oba :) Snad je chyba v mém systému.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli hala Přerov a okolí
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2012 15:43 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.8.2010
Příspěvky: 40
Bydliště: Přerov
Hoši tak prosim o zaslání kontaktu, kdo má zájem o lítání na výstavišti, prý by to mělo být i za velmi rozumnou cenu.

_________________
Reely Carbon fighter; RadianPRO; Summit; FunCub; EasyStarII; Volere 22
Hitec Aurora9


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli hala Přerov a okolí
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2012 22:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2012
Příspěvky: 147
Bydliště: Přerov
Obrázky: 30
Nepp píše:
Hoši tak prosim o zaslání kontaktu, kdo má zájem o lítání na výstavišti, prý by to mělo být i za velmi rozumnou cenu.


Ahoj!
Máš tam sz.
Díky a pěkný večer


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz