Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 13.05.2012 19:10 
Heliholics Ostrava
Heliholics Ostrava
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2011
Příspěvky: 130
Bydliště: Hlučín
Čau lidi, chci se jen zeptat zda existuje nějaké pojištění pro škody způsobené HELI (pojištění pro modeláře). Než se zajdu zeptat někde do pojišťovny, ať se mi nevysmějou. Snažím se samozřejmě lítat mimo civilizaci, ale občas se tam připlete nějaký ten chodec, auto, pes atd. A někdy to taky vyvětrám u nás mezi paneláky. Kdyby došlo k tomu, že bych někomu přistál třeba na novém Passatu, nebo na hlavě, byl by to celkem průser. :?
Existuje něco takového??? Máte to někdo???

_________________
Hexacopter "Sklo" Hero Spy, Goblin 380, Hotwing 750, 4copter FPV racer 250


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 13.05.2012 19:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Je to klasicke pojisteni modelu, ale nejsem si jistej jestli se to vztahuje na letani mezi panelakama, tusim ze ne... je to od allianz.

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 13.05.2012 19:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.2.2009
Příspěvky: 250
Bydliště: Praha 21, Újezd nad Lesy
http://cmma.cz/pojisteni


Je to přímo na RC modely.

_________________
Nikdo není poražený, my všichni jsme vítězné spermie.

Asperatus, Robin, Nimbus, Extra, F3K aj.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 13.05.2012 20:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
zaja.cz píše:
Čau lidi, chci se jen zeptat zda existuje nějaké pojištění pro škody způsobené HELI (pojištění pro modeláře). Než se zajdu zeptat někde do pojišťovny, ať se mi nevysmějou. Snažím se samozřejmě lítat mimo civilizaci, ale občas se tam připlete nějaký ten chodec, auto, pes atd. A někdy to taky vyvětrám u nás mezi paneláky. Kdyby došlo k tomu, že bych někomu přistál třeba na novém Passatu, nebo na hlavě, byl by to celkem průser. :?
Existuje něco takového??? Máte to někdo???

Připlete se chodec, auto, pes, jo?
Mezi paneláky a s "500", jo?

:lol: :roll:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 13.05.2012 20:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
corona: Videl jsem video, jak frajer lita s Goblinem vedle projizdejicich aut. Takze 500 nekde mezi panelakama je jeste prd. :lol:

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 13.05.2012 21:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
kolaCZek píše:
corona: Videl jsem video, jak frajer lita s Goblinem vedle projizdejicich aut. Takze 500 nekde mezi panelakama je jeste prd. :lol:
Já to taky viděl, nějakej US týpek.
Jinak znám takový, co žádnej problém dva metry od dítěte a podobně.

Ale někdo je frikulín a třeba ví, že pojistka je takový tamto, jak to všechno vyřeší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 13.05.2012 22:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
corona: A to je nejlepsi cesta k pruse*u... :D

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 13.05.2012 23:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2010
Příspěvky: 1177
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
corona píše:
Připlete se chodec, auto, pes, jo? :lol: :roll:


Jo, úplne bežná vec.

PS: Poznám minimálne 5 letísk, kde sa ten pes alebo tuzer sem tam pripletie.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2012 0:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2009
Příspěvky: 2087
Bydliště: Sokolov
A pak existuji i lide, co jsou soudni a maji mozek :lol: :wink:

_________________
Jeti DC-16 | „Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora“


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2012 5:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 16.12.2008
Příspěvky: 355
Bydliště: Boskovice
zaja.cz píše:
Čau lidi, chci se jen zeptat zda existuje nějaké pojištění pro škody způsobené HELI (pojištění pro modeláře). Než se zajdu zeptat někde do pojišťovny, ať se mi nevysmějou. Snažím se samozřejmě lítat mimo civilizaci, ale občas se tam připlete nějaký ten chodec, auto, pes atd. A někdy to taky vyvětrám u nás mezi paneláky. Kdyby došlo k tomu, že bych někomu přistál třeba na novém Passatu, nebo na hlavě, byl by to celkem průser. :?
Existuje něco takového??? Máte to někdo???


No, tohle nevím uplně jistě, ale myslím, že je to pojištění jenom na letadla. Všude se píše pojištění modelů letadel. Každopádně vím určitě, že se pojistka nevztahuje, pokud model provozuješ v blízkosti lidí a podobně. Jistí to prostě jen náhodný střety, třeba když budeš lítat na poli kde normálně nic nejezdí a náhodou tam někdo půjde se psem a ty ho sejmeš. Ale oni sou vychcaní, stejně by ti podle mě řekli, že jsi mohl předpokládat, že tam někdo může jít, protože tam vede cesta, takže jsi měl lítat dál. Ale to je jen moje úvaha. Každopádně mezi panelákama a lidma a autama tě nikdo nepojistí.

_________________
Blade 400 3D, T-rex 500 ESP, E-maxx brushless a pak mraky dalších, nevejde se mi to sem :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2012 6:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2011
Příspěvky: 1667
Bydliště: Havířov
Já mám k pojištění domácnosti připojištění odpovědnosti za škodu v běžném občanském životě (pojistka na blbost mimo prac. poměr). Roční pojistka je jen 290Kč, limit plnění 1.000.000Kč a vztahuje se na všechny členy domácnosti včetně psa. V příkladech je i zranění lyžaře na sjezdovce. Takže poškození věci nebo způsobení úrazu vrťasem za barákem by se na to mělo taky vztahovat, ale znáš pojišťovny. Lítám v 90% jen na hřišti za barákem (když tam nikdo není), ale náhoda je blbec. Už se mi stalo, že jsem si nevšiml psa, který přiběhl z ničeho nic. Totéž se může stát na letišti, kde jsou navíc zaparkovaná auta.

_________________
Blade 130X, FPV Quady QX90, 200, 210, 250, Mini Prôtos FBL Brain
DX7s, Phoenix


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2012 8:07 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Ta pojistka CMMA je trochu problem, protoze je tam vse definovane pro "letadlo". Myslim si, ze vrtulnik by se z toho dal velmi jednoduse vyloucit v momente, kdy bys chtel od pojistovny plneni. Takze to pojisteni odpovednosti za skodu by mozna vyslo lip, dulezite je znat podminky.

Jinak expertum na to, kde litat... Doporucuju obcasnou navstevu brnenskeho letiste v Medlankach. Lidi naprosto bezne dokazou vejit doprostred modelarske drahy v momente, kdy modelar pristava s dvoumetrovym benzinakem (asi nebyl slyset). Mimo to pejskari bez okolku postavaji uprostred drahy pro velke vetrone, ziraji na letadlo na finale a foti si ho. Cervene cedule s upozornenim rozmistene v pravidelnych intervalech maji samozrejme 2 metry na delku.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2012 8:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2007
Příspěvky: 606
Bydliště: Most
Psi a jejich páníčkové jsou důvod proč jsem omezil poletování "u baráku". Párkrát jsem z důvodů nesoustředěnosti způsobené sledováním pobíhání zvědavého čokla a nebo nějakého čumila seknul s Minititanem. Takže mimo bejbyhely (mcpx) s kterým si někdy zaskočím na protější louku jezdím do klidu na letiště. I když se tam sem tam nějakej nemodelář staví na kukandu (nic proti) tak si nikdy nedovolili vlést za "startovní čáru" a mám klid. Nevýhodu to má že si nejde jen tak hupnout třeba s 500 v pantoflích před večeří. Letiště máme cca 13 km od Mostu. Jinak tu pojistku mám a je tam uvedena váha modelu takže by to mělo být jedno pokud se vejdete do vzletovky :) nicméně známe pojišťovny když maji solit tak je každě slovíčko ( v tomto případe model letadla/vrtulníku) dobrý důvod proč se z toho vykroutit. Možná by to stálo za zjištění jak to vlasně je.

_________________
TRex500, letadla AMR - Ultimate,VA models - Trinity, Ultimate, FMS - MSX v2, rádio Horus X10


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2012 8:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
baui píše:
....Jinak expertum na to, kde litat... Doporucuju obcasnou navstevu brnenskeho letiste v Medlankach. Lidi naprosto bezne dokazou vejit doprostred modelarske drahy v momente, kdy modelar pristava s dvoumetrovym benzinakem (asi nebyl slyset). Mimo to pejskari bez okolku postavaji uprostred drahy pro velke vetrone, ziraji na letadlo na finale a foti si ho. Cervene cedule s upozornenim rozmistene v pravidelnych intervalech maji samozrejme 2 metry na delku.



A nebo ať se občas zajedou podívat na Sobínku. Co dokážou přímo členové, kteří mají licenci. Konkrétně, je tam jeden starší pán, (nevím, přijde mi svojí snaživostí a akčností že má, nebo měl kdysi, něco společného s vedením) a má potřebu mět vše pod 100% kontrolou. Pán za mnou dolezl na plochu, těsně za mne když jsem lítal, a bez pardónu na mne zahulákal, že on ( jako jeho výsost) odjíždí a ať laskavě jako zamknu závoru. A ať nezapomenu. :D

PS: Myslím, že boZZda také moc dobře pozná onoho aktivního pána. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2012 8:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2007
Příspěvky: 606
Bydliště: Most
Tak jsem poslal dotaz na Allianz tak uvidíme co z nich vypadne :)

_________________
TRex500, letadla AMR - Ultimate,VA models - Trinity, Ultimate, FMS - MSX v2, rádio Horus X10


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz