Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26.11.2010 10:56 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
Jo ten uplne prvni se povedl uplne nejlip a byl opravdu jak na simu (mam nastaveny procko tak aby to +- odpovidalo realu, kdyby nekdo mel zajem muzu poslat nastaveni), bohuzel potom pred kamerou jsem jaksi vytuhl, to je stejny jak kdyz se na me nekdo diva na simu :lol:
A to jsem z prace jakztakz zvyklej, byt sledovanej lidma.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 01.12.2010 16:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2008
Příspěvky: 286
Bydliště: Praha/Klatovy
Obrázky: 0
radek.domin píše:
Tak jsem s tím dneska po dlouhej době zase praštil. Ale když už, tak pořádně. Při osmičkách v invertu jsem zavadil vrtulkou o kruhy, který jsme na začátku neuklidili ke stěne :-)

http://picasaweb.google.com/radek.domin ... ndoorCrash


Tak to byla slusna pecka, udelalo to aspon diru do parket? :wink:

_________________
Skype: skydiver081
Goblin 630,Vibe 90SG,X50 Titan,Raptor 50(30),Fusion 50,Velocity 50,T-Rex 500N,250


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základy 3D akrobacie
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2012 15:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2011
Příspěvky: 618
Bydliště: Řečany nad Labem (Pardubice)
Zdravím všechny .
Páni mistři, snažím se o piroflipy, ale mám takový problém. Udělat piroflip není těžké, ale udělat ho hezky a několikrát za sebou a aby mi to necestovalo je už jiná. Udělat třeba 3 za sebou na místě se mi sice občas povede , ale je to spíše opravdu náhoda !!!!!!! Jde o to umět helinu dobře řídi v piruetách a udržet ji na místě. Mohu poprosit někoho, kdo by mi mohl poradit jak se nauči řídit vrtulník v piruetách, tak abych ho udržel na místě? Máte na to nějakou taktiku? Například při piruetě koukáte na ocac a pohyb rotujicího vrtulníku řídit tak, že se dívám na ocas a defakto výškovkou koriguji náklon disku podle toho v jaké poloze je ocas? Nebo řídíte celou cyklikou? To se mi zdá hrozně těžké, zvláště když je pirueta rychlá. Moc děkuji za případné rady.

_________________
T-8FG,GOBLIN 700 HPS-HC3sX,Diablotin XL,Eagle foto http://tomasvrx1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základy 3D akrobacie
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2012 15:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Snad ti nekdo poradi, sam jsem zvedav co.
Podle me to chce jenom hodiny a hodiny. V piruetach se divam na heli jako na celek. Tam uz proste neplati a nejde sledovat treba jenom cumak nebo ocas. Piroflipy uz trenuji rok a jsem ve stadiu ze dam jeden a ten celkem udrzim. Spojit jich ale vic za sebe to nedokazu. Ona je jeste jedna vec. Piroflip je libivy, ale presne jak pises, je treba nepredbihat a ucit se veci co tomu predchazeji.
Ucim se vodit heli v piruetach. Presuny, kruhy a osmicky. Pak by mely nasledovat funnely v piruetach. A pak teprve piroflip. Treba ty osmicky v piruetach vubec nejsou zadna sranda. Musis to cele proridit cyklikou, tzn v kazde poloze presne nacasovanou vychylku kridelek nebo vyskovky a samozrejmne na spravnou stranu. Po roce a pul ( v mem pripade ) uz to zacina vypadat jako osmicka. Ale stejne z ni jeste obcas vypadnu.
Jak na piroflip je treba tady :
http://www.youtube.com/watch?v=P05Q6Heo ... ature=plcp

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základy 3D akrobacie
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2012 16:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2011
Příspěvky: 618
Bydliště: Řečany nad Labem (Pardubice)
Péťo tak toho jsem se bál :lol: asi se budu muset smířit s tím, že do jara strávím mraky hodin u simu.. Když vrtulník točím v piruetě na zádech a pomalu,tak jsem schopný heli na místě udržet, ale jak se to zrychlí tak to je konečná. Mozek mi zatím napíše OPERATION ERROR. :evil: Létat piruety do kruhu v normálu i v invertu zvládnu, to je v cajku. O osmičky v piruetě jsem se nepokusil to je pomalu jak ten piroflip :-D Jinak díky za odkaz :-)
Třeba Nám někdo dá tipa jak to zvládnout a jak na tu heli koukat...
Dělá mi velké problémy řídit piruetu toucyklikou :-( prostě to nestíhám :-(

_________________
T-8FG,GOBLIN 700 HPS-HC3sX,Diablotin XL,Eagle foto http://tomasvrx1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základy 3D akrobacie
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2012 16:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2009
Příspěvky: 1156
Bydliště: Kadaň/Praha
Řídím to celou cyklikou a orientuju se jenom podle disku, na trubku apod. nekoukám.
Pro začátek to chce držet disk v jedné ose vodorovně, tj. když to převracíš třeba od sebe, tak to chce udržet náklon do stran vodorovně. Když se ti todle povede, tak je to už jenom o tom dávat kolektiv ve správnou chvíli, aby to necestovalo od tebe a k tobě.
Pokud budeš chtít piroflipovat nonstop, budeš to muset ještě navíc korigovat, tj. když to cestuje doprava tak disk trochu naklonit doleva. Když to cestuje od tebe tak dávat dřív kolektiv atd.
Teďka se to může zdát dost složity, ale chce to jenom spoustu tréningu, pak to začne najednou jít samo. Hodně pomůže když se naučíš perfektně nějaké polohovky v piruletách(třeba litat doleva-doprava, do čtverce, nebo tak něco)..

_________________
Synergy E7 | Gaui NX4 | Trex 450 PRO 6s | Futaba T14SG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základy 3D akrobacie
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2012 18:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2011
Příspěvky: 618
Bydliště: Řečany nad Labem (Pardubice)
DaveLister píše:
Řídím to celou cyklikou a orientuju se jenom podle disku, na trubku apod. nekoukám.
Pro začátek to chce držet disk v jedné ose vodorovně, tj. když to převracíš třeba od sebe, tak to chce udržet náklon do stran vodorovně. Když se ti todle povede, tak je to už jenom o tom dávat kolektiv ve správnou chvíli, aby to necestovalo od tebe a k tobě.
Pokud budeš chtít piroflipovat nonstop, budeš to muset ještě navíc korigovat, tj. když to cestuje doprava tak disk trochu naklonit doleva. Když to cestuje od tebe tak dávat dřív kolektiv atd.
Teďka se to může zdát dost složity, ale chce to jenom spoustu tréningu, pak to začne najednou jít samo. Hodně pomůže když se naučíš perfektně nějaké polohovky v piruletách(třeba litat doleva-doprava, do čtverce, nebo tak něco)..


No to je ono, ty koukáš jen na disk, ale aby si ho mohl řídit, tak musíš znát polohu draku (ocasu nebo kabiny) takže musíš tedy vnímat v jaké poloze se nachází. Vědšinou se mi po prvním nebo druhém flipu nepodaří ustálit disk vodorovně a je tedy nutné zareagovat a dorovnat disk do vodorovna. A to mi dělá problém, protože než si uvědomím v jaké je trup pozici ,tak mám jednu piruetu za sebou :-D :-D Nebylo by špátné, aby jste napsali Váš způsob. Je fakt že to chce dřinu já se snažím dělat piroflip na 2 pira a 1 flip....

_________________
T-8FG,GOBLIN 700 HPS-HC3sX,Diablotin XL,Eagle foto http://tomasvrx1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základy 3D akrobacie
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2012 18:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2009
Příspěvky: 1156
Bydliště: Kadaň/Praha
Trup samozřejmě sleduji jak se otáčí, ale tak nějako podvědomě.. Polohu sleduju podle disku, podle trupu to nemáš šanci poznat ve větší rychlosti.
Pokud se ti to nedaří dorovnat, tak zkus v každé pulce zastavit a srovnat to. Potom začni třeba jenom zpomalovat a zachvíli to zvádneš i bez zpomalení.
Rozhodně ale nemá cenu motat cyklikou nějak podle paměti a pak to dorovnávat když se to dostane do vodorovné polohy. To ti to pokaždé vypluje v trochu jiné pozici a nemáš šanci se včas zorientovat a dorovnat to. Musíš to proste pořád ovládat a korigovat tak aby disk dělal to samé jako by si jel třeba frontflip. Zároveň je důležité aby si ten pohyb uměl udělat pokaždé stejně a do normálu a invertu se dostal vždycky se stejnou polohou ocasu. Např začneš v normálu ocasem k sobě, do invertu se dostaneš ocasem od sebe a jedeš zase zpět do normálu ocasem k sobe. Ty konkrétní polohy záleží na počtu flipů a preferencích, ale uč se to tak aby to bylo při každém piroflipu stejné..

_________________
Synergy E7 | Gaui NX4 | Trex 450 PRO 6s | Futaba T14SG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základy 3D akrobacie
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2012 19:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2011
Příspěvky: 618
Bydliště: Řečany nad Labem (Pardubice)
DaveLister píše:
Trup samozřejmě sleduji jak se otáčí, ale tak nějako podvědomě.. Polohu sleduju podle disku, podle trupu to nemáš šanci poznat ve větší rychlosti.
Pokud se ti to nedaří dorovnat, tak zkus v každé pulce zastavit a srovnat to. Potom začni třeba jenom zpomalovat a zachvíli to zvádneš i bez zpomalení.
Rozhodně ale nemá cenu motat cyklikou nějak podle paměti a pak to dorovnávat když se to dostane do vodorovné polohy. To ti to pokaždé vypluje v trochu jiné pozici a nemáš šanci se včas zorientovat a dorovnat to. Musíš to proste pořád ovládat a korigovat tak aby disk dělal to samé jako by si jel třeba frontflip. Zároveň je důležité aby si ten pohyb uměl udělat pokaždé stejně a do normálu a invertu se dostal vždycky se stejnou polohou ocasu. Např začneš v normálu ocasem k sobě, do invertu se dostaneš ocasem od sebe a jedeš zase zpět do normálu ocasem k sobe. Ty konkrétní polohy záleží na počtu flipů a preferencích, ale uč se to tak aby to bylo při každém piroflipu stejné..


Ok moc děkuji :-) :!: :!: vezmu si to k srdci!! Už na tom makám :-) Za týden písnu, jak jsem na tom :-)
Neočekávám po tak krátké době zázraky, aby si někdo nemyslel !! Ale ale spoň zlepšení :) Musím si to pečlivě rozfázovat a trenovat přesuny piruet. V tom bude kvít úspěch:-)

_________________
T-8FG,GOBLIN 700 HPS-HC3sX,Diablotin XL,Eagle foto http://tomasvrx1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základy 3D akrobacie
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2012 21:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Včera jsem v tělocvičně slyšel něco co nemůžu dostat z hlavy.Jednu baterku jsem lítal v různých rychlostech piruet skoro bez přestávky.Po mě šel kamarád který lítá slušně osmičky a chtěl si svojí první piruetu zkusit ale nakonec neriskoval.Další kolega mu říkal že nemusí mít strach at to zkusí protože(a ted to přijde)mu vrtulník vpodstatě nemůže nikam odcestovat ale maximálně se mu v průběhu piruety zhoupne tam a zpět a skončí na stejném místě.To je podle mě blbost protože když chci točit piruetu na místě,musím během celé piruety řídit a držet střed(když nedám tak rychlou,že to nestačí nikam odjet).Když se vrtulník někam rozjede a nedám kontra tak prostě jede dál tím směrem.To co popisuje on mi přijde možné snad jen v případě nevyváženého vrtulníku těžkého vepředu.Bavím se o pádlových heli bez nějaké stabilizace.Na druhou stranu si zatím neumím vysvětlit některá videa borců co točí piruety šílenou rychlostí na místě kde už pochybuju že to nějak jde řídit.Tam už asi nastupuje částečně podvědomé řízení asi jako já u pomalých piruet :)a oni asi končí s tou rotací ve chvíli kdy vidí že to někam začíná pochodovat .Co na to říkáte?Já myslím že na to nemá vliv ani velikost heli ani rychlost rotace a vrtulník nikdy nebude držet sám na místě nebo nějakém menším prostoru.Řekl bych že není rozdíl mezi řízením ve visu a v piruetách jakékoliv rychlosti.(pádlovky bez stabilizace).

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základy 3D akrobacie
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2012 23:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
dagx píše:
...... kolega mu říkal že nemusí mít strach at to zkusí protože(a ted to přijde)mu vrtulník vpodstatě nemůže nikam odcestovat ale maximálně se mu v průběhu piruety zhoupne tam a zpět a skončí na stejném místě........



No vyváženej vrtulník (a vrtulník by mněl být vyvážený) má tendence utíkat kamkoliv. Jakmile nějakým směrem nakloní výsledný vektor tahu, tam má tendence se rozebíhat. Připustímeli, že takovej vrtulník má pořád relativně daleko od zemně, a je vyváženej, svůj rozeběhlý směr o moc nezmnění. Co do toho může začít kecat je rozhozené těžiště, a neseřízená pádlovačka. To může ovlivnit traektorii těchto "neřízených" piruet a to že to nespadne tam kam to prve mělo "namířeno" ale trochu jinam. Ale dost těžko něco stabilizovat. Můůůže se stát že se sejde něnaká neseřízenost s nějakým průběhem něčeho dálšího co na chvilku vrtulník během dvou - tří piruet okolo osi přidrží na místě, ale rozodně to není stabilizace - naopak po téhle chvilkové indispozici vrtulníkové vlastnosti se to má snahu uhnout o to větší a musíš s páčkama víc do zatáčky.

Btw, malé doplnění.

Popíšu to tak jak si asi pamatuju že se děje.
Pokud v dostatečné výšce začnu s heli dělat piruety, a povede se, že najdu odvahu dlouho do toho nesahat, :lol: , vrtulník točící piruetu na stranu xy má tendeci opisovat takovej šišoid - snad elipsu či co to je - o různým poloměru. Ten poloměr závisí od rychlosti točených piruet a na ..... moc dálších věcech. Na druhou stranu (opačný směr piruety) je na tom jinak, tam vrtulník má tendenci se dost rychle sesypat k zemi. Obě dvě strany výrazně ovlivňuje seřízenost padel, a těžiště. Ale nikdy nic z toho nemá tendenci podobnou o které se zmiňuje Tvůj kolega. Třeba má zázračnej vrtulník :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základy 3D akrobacie
PříspěvekNapsal: úte 13.11.2012 10:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
Ja bych to videl takhle...
Pri konstantni piruetce i s nevyvazenym vrtulnikem to vypada tak, ze jestlize tahne na jednu stranu, tak po otocenui o 180° bude uplne stejne tahnout na opacnou. Takze by se to v idealnim pripade melo vyrusit a helina mela jen opisovat takovy divny sisoidni kolecko, protoze chvilku tvra, nez se otoci o tech 180°. :wink:
Ale, jelikoz mam bepadlo s kompenzaci piruet, tak to tezko ozkousim. :?

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základy 3D akrobacie
PříspěvekNapsal: stř 27.02.2013 7:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.8.2012
Příspěvky: 414
Bydliště: SVK
Ahojte.Toto vlakno bolo zalozene este v casoch ked som o vrtulniku este ani len neuvazoval :) Zacal som sa zaujimat o piroflip ale vobec som netusil ako to zvladnut.Vdaka jednemu videu tuto, kde je to cele rozfazovane sa k nemu postupne dopracovavam.Za 2 dni (cca 6h) som sa na sime dopracoval k ako takym half piram, este vzajomne ich prepojit a mozem ist zase o kusok dalej.Tak mam z toho radost, dobre vlakno to je :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základy 3D akrobacie
PříspěvekNapsal: stř 27.02.2013 8:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
OPR píše:
dagx píše:
...... kolega mu říkal že nemusí mít strach at to zkusí protože(a ted to přijde)mu vrtulník vpodstatě nemůže nikam odcestovat ale maximálně se mu v průběhu piruety zhoupne tam a zpět a skončí na stejném místě........



No vyváženej vrtulník (a vrtulník by mněl být vyvážený) má tendence utíkat kamkoliv. Jakmile nějakým směrem nakloní výsledný vektor tahu, tam má tendence se rozebíhat. Připustímeli, že takovej vrtulník má pořád relativně daleko od zemně, a je vyváženej, svůj rozeběhlý směr o moc nezmnění. Co do toho může začít kecat je rozhozené těžiště, a neseřízená pádlovačka. To může ovlivnit traektorii těchto "neřízených" piruet a to že to nespadne tam kam to prve mělo "namířeno" ale trochu jinam. Ale dost těžko něco stabilizovat. Můůůže se stát že se sejde něnaká neseřízenost s nějakým průběhem něčeho dálšího co na chvilku vrtulník během dvou - tří piruet okolo osi přidrží na místě, ale rozodně to není stabilizace - naopak po téhle chvilkové indispozici vrtulníkové vlastnosti se to má snahu uhnout o to větší a musíš s páčkama víc do zatáčky.

Btw, malé doplnění.

Popíšu to tak jak si asi pamatuju že se děje.
Pokud v dostatečné výšce začnu s heli dělat piruety, a povede se, že najdu odvahu dlouho do toho nesahat, :lol: , vrtulník točící piruetu na stranu xy má tendeci opisovat takovej šišoid - snad elipsu či co to je - o různým poloměru. Ten poloměr závisí od rychlosti točených piruet a na ..... moc dálších věcech. Na druhou stranu (opačný směr piruety) je na tom jinak, tam vrtulník má tendenci se dost rychle sesypat k zemi. Obě dvě strany výrazně ovlivňuje seřízenost padel, a těžiště. Ale nikdy nic z toho nemá tendenci podobnou o které se zmiňuje Tvůj kolega. Třeba má zázračnej vrtulník :D



PS: ještě jedno doplnění.

Kdyby teoreticky vrtulník nepotřeboval kompenzaci rakčního momentu vrtulkou, tahle možnost, že by nevyváženej vrtulník sám o sobě točil piruety na místě by tu být mohla. Jenže ta vrtulka tam být musí .... a proto to tomu tak být nemůže.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Základy 3D akrobacie
PříspěvekNapsal: pon 18.03.2013 9:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.8.2012
Příspěvky: 414
Bydliště: SVK
Ahoj.Kubanska osma je to ked napr.jednu polku horizontalnej osmy letim cuvanym normalom a druhu cuvanym invertom?diky :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz