Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1136 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 08.09.2017 5:18 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Říkám na rovinu že si tím taky vůbec nejsem jistý. :oops:

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 08.09.2017 5:42 
Mazák
Mazák

pkotatko píše:
Trochu z jineho soudku, ale tady je na to asi nejlepsi misto.

Nedavno jsem se bavil na letisti s kolegou z JAR. Nestacil jsem se divit kdyz mi zacal vypravet ce je vsechno potreba k tomu aby mohl clovek sam letat s helinou.
V prvni rade, aby mohl letat sam, musi projit heli skolou a slozit zkousku a obdrzet licenci. A jak mi to bylo popisovane, tezko bych to dal. Soucasti zkousky jsou presuny, polohy, vis, autorotace. Vse naprosto presne, ve velmi malem vymezenem prostoru. Fouka? Tvuj problem. Proste dokud neumis helinu perfektne ovladat a cist vsechny jeji polohy, nesmis ji ridit sam. To me hodne prekvapilo.

Několik dotazů - licenci potřebuje kdykoliv, kdy chce létat, třeba i na soukromém pozemku, nebo mohou létat jen na vyhrazených plochách a musí být členy klubu? Já jen, že referované požadavky na získání jednotlivých licencí jsou směřovány na klubové létání, ono i to názvosloví, kdy se jednotlivé obraty bodují pomocí tří rozhodčích, ve mě evokuje plnění výkonostních tříd. Nevíš, zda a jak to mají zakomponované do zákonů?

Jinak po té, co vídám občas na plochách, kde se vyskytují ve větším počtu létači, tak bych pro některé experty licence požadoval, protože létají jak bezmozci a ohrožují ostatní. Na druhou stranu již v současné době máme zákonnou možnost takovéto létače postihnout, bohužel většinou až poté, co se stane nějaká nehoda.

PříspěvekNapsal: pát 08.09.2017 7:18 
Mazák
Mazák

Neznam legislativu v JAR, muzu se zeptat pri nejblizsi prilezitosti. Hledat se mi to nechce.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 08.09.2017 8:04 
Mazák
Mazák

pkotatko píše:
Neznam legislativu v JAR, muzu se zeptat pri nejblizsi prilezitosti. Hledat se mi to nechce.

Ok, díky

PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 21:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Mňa "trochu" prekvapili podmienky skúšobného letu: 4 m od vrtuľníka a vo výške očí.
Nemám dobrý pocit keď musím občas kontrolovať dráhy listov vo výške očí, a to ho dávam na 6-7 m od seba, mám 450tku.
Okrem toho vo výške očí sa omnoho ťažšie odhaduje vzdialenosť.
Skúšal som let v kruhu s chvostom od pilota vo výške cca 1m, aby som na to poriadne videl. Zaletel som spojenie všetkých geometrických tvarov vrátane zmeny výšky....

PříspěvekNapsal: pon 18.09.2017 12:35 
Mazák
Mazák

pkotatko píše:
... Nedavno jsem se bavil na letisti s kolegou z JAR. Nestacil jsem se divit kdyz mi zacal vypravet ce je vsechno potreba k tomu aby mohl clovek sam letat s helinou...

Možno sa spýtam hlúpo: a ako sa teda má človek naučiť lietať v JAR s heli, keď na to, aby s ňou mohol lietať, musí vedieť lietať? :roll:

PříspěvekNapsal: pon 18.09.2017 14:25 
Mazák
Mazák

Pod vedenim instruktora. Nejdriv na kabelu, pak sam ale pod dohledem.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 18.09.2017 20:08 
Mazák
Mazák

No, to by som sa s mojimi leteckými schopnosťami asi nedoplatil... :mrgreen: Ale holt iný kraj, iný mrav.

PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 8:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 0
A nejsou to právě nějaká klubová pravidla? Jako že lítání na klubovém letišti, kde se pohybují i nepoučení lidé....
Příjde mi divné, že bych nemohl bez nějaké licence lítat v pustině, kde krom mě není ani ptáček, kde můžu zranit max sebe, zvlášť pak s něčím, co má max kilo... co pak takové drony? Taky s licencí?
Ale jak píšete, jiný kraj....

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 8:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 0
pkotatko píše:
Trochu z jineho soudku, ale tady je na to asi nejlepsi misto.

Nedavno jsem se bavil na letisti s kolegou z JAR. Nestacil jsem se divit kdyz mi zacal vypravet ce je vsechno potreba k tomu aby mohl clovek sam letat s helinou.
V prvni rade, aby mohl letat sam, musi projit heli skolou a slozit zkousku a obdrzet licenci. A jak mi to bylo popisovane, tezko bych to dal. Soucasti zkousky jsou presuny, polohy, vis, autorotace. Vse naprosto presne, ve velmi malem vymezenem prostoru. Fouka? Tvuj problem. Proste dokud neumis helinu perfektne ovladat a cist vsechny jeji polohy, nesmis ji ridit sam. To me hodne prekvapilo.

Třeba taková autorotace s něčím jako je HK-450 (T-Rex 450) je buď hodně obtížná nebo téměř nemožná. Ne, že bych to moc uměl, ale zkoušel jsem to a 450-ka padá jak šutr. Než jsem ji dostatečně pokroutil, povedly se mi dva takové "pády".

(Myslel jsem si, že jsem autorotaci na simu dost potrénoval, ale opravdu ne.)

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 8:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Pokud v té své HK450 nikoho nevozíte :o , je zvládnutí autorotace z hlediska bezpečnosti docela nepodstatné.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1136 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76