Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 17.05.2020 14:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.6.2012
Příspěvky: 258
Bydliště: Mělník
Zdravím.
Potřeboval bych poradit s regulátorem na T-rex 600 s pětilistovou hlavou. Vzadu třílistá vrtulka.
Zkoušel jsem to s reglem od Align 100A špička 135A a při konsttantních otáčkách a už takřka odlepení od země mi bouchnul a je po něm Chladič na něm totálně rozpálený.Takže jsem ho utavil..Zřejmně byl slabý,ale na dvoulistu bez problémů. Motor Align RCM-BL650L
Může mi někdo pomoct a poradit, buď co je špatně a nebo jak silný dát,aby vydržel bez problémů.
Moc díky.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 17.05.2020 15:31 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
nepíšeš kolik článků tam máš.
Já na 6 čl lítám s dvoulistem na 120 A Maytech.

Domnívám se, že by vícelistý rotor neměl mít větší spotřebu, ale větší špičky v záběru.
100 A mi přijde málo i na dvoulist při 6 článkách. Na 8S by to bylo v pohodě - zas může být problém s bec.
Váhově a cenově v tom rozdíly moc nejsou, tak dej nějakej 160 A.
Nechce se mi věřit, že by maketa potřebovala víc jak 3 kW. To nedá ani motor.
Špičky omezuješ rychlostí rozběhu rotoru. Navíc není od věci v helině regl chladit větráčkem.
Protože ten pětilist bude mít větší záběr a i dá větší záhul motoru, možná jsi měl dát menší pastorek.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.05.2020 15:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2018
Příspěvky: 125
Pravděpodobně je tam něco špatně. Já mám na maketě velikosti 820 a pětilistu odběr cca 20A (na 12s) - špičky lítaj někde okolo 35A
Na polomaketě velikosti 600 mám s dvoulistým rotorem odběr cca 25A (6s). S pětilistem bych to tipoval tak okolo 35A.
Možná poradí Relax

Ale nenapsal jsi kolik točíš RPM na hlavě a na kolik máš nastavenej regl (myšleno v %)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.05.2020 15:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.6.2012
Příspěvky: 258
Bydliště: Mělník
Jedu na 6článek a Bec mám Externí na serva a jednotku. Takže regulátor čistě jen na motor. Mám tu 150A a špička 160A na 6článek. Tak jestli ho tam dát. Nemám otáčkoměr,takže nevím kolik točím. Buď ten regl byl chycenej a proto odešel a nebo sem to nák podělal.Ale upřimně nevím čím.U dvoulistů jsem to nastavoval mnohokrát. Ale při zkouškách na zemi to chodilo v pohodě.
Já jenom jestli ten 100A není na to slabý či na hraně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.05.2020 16:06 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Je divný, že odešel při zvedání heliny. Tam by ta spotřeba se měla opravdu pohybovat do 60 A.
Jestli jsi nechal vše z dvoulistu (křivky plynu a kolektivu) opravdu se mohlo stát, žes to zatížil moc.
Sniž kolektiv a nech ho točit se a uvidíš.
Otáčky přepočtěš z KV a napětí a převodu. Rozhodně by měly být nižší, než u dvoulistu.
Ale pokud nastavíš nízký otáčky na křivkách plynu, tak vlastně zajistíš vyšší spotřebu.
Takže ty musíš nechat motor točit volněji a toho snížení dosáhnout pastorkem.
říkám jenom teorii, protože pětilist nemám, abych ti nadiktoval nastavení.
Možná něco dohledáš na youtube. To je první věc, kde hledám, když něco nevím :D .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.05.2020 16:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2018
Příspěvky: 125
Mě stačil 80A regl. Má pak ještě 100%rezervu.
Jak psal Dudaj - otáčky si dopočítej (6*3.8*KVmotoru/převod)

S dvoulistem na 600stovce točím 1400 u polomakety. S pětilistem bych točil cca 1300. Nutno ale vyzkoušet. Rozhodně bych ale netočil víc jak 1500 ....
Pokud jsi tam nechal nastavení z "motyky" , tak je možný, že to ten 5list opravdu přetíží.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.05.2020 16:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.6.2012
Příspěvky: 258
Bydliště: Mělník
Jjo díky.
Křivky jsem nastavoval nový.Jak Plyn,tak kolektiv. Pastorek na motoru mám z dvoulistu,to jsem neměnil a ani mě to nenapadlo.Tam může bát taky chyba. Otáčky mi při roztočení přišly skutečně větší,ale zase kvuli vrtulce aby byla účinná.
Určitě je něco špatně. Na vrtulce mám 115mm listy,tak jestli to není moc a mohlo se to stát tím. Ale pod 105mm mi vrtulka reaguje už slabě.
Já nemůžu mít nic jednoduchého. Tahle výroba makety je pro mě zapeklitá od začátku.
Ted jsem tam dal ten 150A regl a na zemi se to chová zatím dobře.
Ale to bylo i u toho 100A.
Tak nevím jedině ještě dát menší pastorek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.05.2020 19:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Stejna helina jako 11marty11. Petilist 820mm. Litam to na 6S a ve spickach se nedostanu pres 90A. A to uz musi byt reseni nejake krizovky.
Ta spotreba co pises je hooodne spatne. Rekl bych ze tocis strasne moc otacek na rotoru.
Spotreba je u heliny z 90% odvisla na otackach. Stylem letani ji ovlivnis jen malo. Na druhou stranu, pri spatnem prevodu a hodne malo otevrenem reglu ho muzes klidne upect. Tohle vydrzi jen regly co maji freewheeling funkci. Jive, YGE napriklad. Myslim ze i nove Hobbykingy to maji, ale nejsem si jisty.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.05.2020 19:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.6.2012
Příspěvky: 258
Bydliště: Mělník
Mám to určitě špatně. Spočítal jsem že mi to točilo 2300 otáček a pastorek mám 14z.
Přemýšlím co stím než to znovu roztočím,abych neodpálil znovu regulátor.
To se mi nikdy nestalo. Sem stoho úplně zaraženej.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.05.2020 19:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Až budeš mít chuť tak přijeď .Změříme otáčky a odběr.Napiš mi(nebo raději vyfoť) jaký (a jak orientovaný)máš konektory na baterce abych připravil měřák.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.05.2020 19:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.6.2012
Příspěvky: 258
Bydliště: Mělník
OK.Dík. Ted přemýšlím co stím, ale upřimně už nic nenapadá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.05.2020 21:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Jak čtu ty odběry... Já s 600(620) v maketě (+2kg) lítám průměrně s 6S Li-Pol na 25A, špičku nevím, mám tam 70A a po letu je studený. Na 700 (+2,5kg) mám 7S Li-Ion a průměr 20A. Pravdou je že ta 600 litá na 1500ot a ta 700 na 1100ot.

A druhá 700 v základu bez kastle na 6S Li-Pol lítala průměrně na 14A a to tam bylo kolem 1000ot. Maketove poletaní občas nějaký lopas, výkrut, souvrat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.05.2020 22:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.2.2011
Příspěvky: 138
Bydliště: opava
Postupuj jak tady zaznělo .. hlavní je odlehčit motoru změnou převodu
Já odpálil setový regulátor /35A/ na pětilistém rotoru u 450 taky .. stejně jako ty .. vyměnil jsem pastorek za menší .. a jsem 14 ampérech ..
U T-Rexu vlastně nemáš možnost změnit převod na vrtulku .. proto musíš řešit listy vrtulky za větší nebo polosymetrické .. otáčky rotoru musíš snížit .. já lítám v maketě /T-Rex 600/ dvoulist na 1350 a úplně v pohodě a to mám spalovák který je obecně slabší nežli elektro a v těchto otáčkách navíc úplně mimo optimální křivku výkonu .. u spalováku je změna převodu .. motor-rotor .. problém .. jinak bych šel s otáčkami ještě níž ale motor by to už nedal

R

_________________
RP

Trex600 benzín-Airwolf, 450 Airwolf, 450 Hughes, Trex 600 Hughes vel.700 nitro, T-Rex600-benzín


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.05.2020 13:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.6.2012
Příspěvky: 258
Bydliště: Mělník
Kluci děkuju za vaše postřehy a rady a sem rád za jakoukoliv radu. Dal sem 12z pastorek snížil otacky ještě prenastavim Cyklika a opatrně to zkusím znovu. Pak se ozvu jak ro dopadlo.
Všem moc díky a kdy by někoho cokoliv napadalo budu moc rád za jakoukoliv radu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz