Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 13.05.2020 15:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.6.2012
Příspěvky: 258
Bydliště: Mělník
Sehnal jsem 105mm listy se 700-stovky tak to půjdu zkusit a uvidím. Ale je to fakt divný. Pak se ozvu.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 13.05.2020 18:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.6.2012
Příspěvky: 258
Bydliště: Mělník
Ahoj.
Dal jsem tam ty 105mm listy a rapidní zmněna. Při roztočení než vyjedou otáčky,tak to utíká do prava a pak už ta vrtulka reaguje,ale podle mě tak na 30% Není to furt ono.Zisk gyra až za hranicí.Lítat stím je o hubu. Kdyby nedej bože za letu docházela baterka tak myslím neřiditelný. Musím na to přijít.Je to určitě v té vrtulce.
Jinak děkuju za podporu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 13.05.2020 19:42 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
zkus vymyslet změnu toho převodu na zadní vrtulku, jestli by to nešlo nějak předělat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 13.05.2020 20:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.6.2012
Příspěvky: 258
Bydliště: Mělník
Přesně,už mě to taky napadlo a skoušemí tady s jednim kolegou taky vrtulníkářem to dát do hromady. Taky mu to nejde na rozum. Už jen dedukuju a trochu s toho blbnu,ale když bych přetočil vrtulku do leva a otáčela se od hlavy ke mě nebylo by to učinější ? Ale nevím jak se smykátkem,tu páku bych si musel udělat obrácenou na zakázku. Zlatej řemínek mám udělanou Cobru UH1 s řemínkem a převod přes kladku vrtulka nahoře a točí se mi tím pádem normálně od hlavy ke mě. Ale to je dvoulist a ta lítá nádherně. Nebo ještě jeden kardanový převod a tím pádem bych otočil správný směr. Ale další převod se mi nechce už dávat a ani nevím jestli by to mělo smysl.
V každym případě je problém stou vrtulkou.Vše je jinak v pohodě jsem si tím jist.
Jinak díky za podporu v nesnázi věřím že asi už jdu na nervy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 13.05.2020 20:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Jako jo, trochu by to pomohlo, jelikož list když jde proti proudu od rotoru, tak má vyšší rychlost obtékání (o rychlost proudu od HR) ale že by to udělalo tolik...?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.05.2020 19:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.6.2012
Příspěvky: 258
Bydliště: Mělník
Ahoj.
Tak záhada vyřešena. Jeden kolega měl doma originál ozubený převod (Plastový koleno a v tom na ložiskách dva proti sobě kardany,takže to neměnilo směr) s UH-60/AH-1 Dal jsem to tam a vše nastavil, přehodil listy vrtulky a smysl otáčení dal 105mm listy ted se to točí klasicky od hlavy do zadu,Roztočil jsem to a ve čtvrt plynu už vrtulka reagovala. Takže objednám 110mm listy a to bude už dobrý. Ted s těma 105mm listama když to na zemi roztočím přes půl plynu,tak se stím dá bezpečně vzlétnout.
Nikdy bych nevěřil,že to bude mít ten převod,tak zásadní rozdíl.Na dvoulist dobrý,ale pětilist ani prd.
Tedy to mi dalo.Nikdy jsem se tak nenatrápil ze žádnou maketou co jsem dělal.
Všem chci moc poděkovat za pomoc a určitě jste mě navedly ke zdárnému vyřešení.
Díky chlapi a at vám to krásně lítá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.05.2020 21:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2019
Příspěvky: 49
Ahoj,
ještě k tomu FBL. Dvoulist, čtyřlist pětilist je bez mech.stabilizace případně bez FBL jednotky řiditelný pouze v BEZVĚTŘÍ! Jakmile začne foukat vítr, je skoro nemožné hlavně přistát bez poškození (vyzkoušeno osobně) a o "vyplavávání" - delfínování při dopředném letu nemluvě, nelze to kompenzovat. Proto zásadně čtyř. i pětilist s FBL.To, že průkopník RCheli Kavan měl na titulní stránce katalogu maketu Bell 206 Jet Ranger v invertu s dvoulistou Rigid hlavou bez jakékoliv stabilizace hlavy je JENOM o prackách tehdejšího profi pilota (visel před sebou), z dnešního pohledu nerealizovatelné. Je ale opravdu zvláštní, že v úplném bezvětří se to chová klidně až na ty delfíny.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz