Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: SAB Goblin KRAKEN 690
PříspěvekNapsal: pon 04.11.2019 22:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.4.2017
Příspěvky: 246
Dobrý den,

je zde na fóru nějaký majitel tohoto zajímavého stroje ochotný se podělit o zkušenosti???

https://world-of-heli.de/en/hubschraube ... raken.html

https://world-of-heli.de/en/hubschraube ... raken.html


Přílohy:
Goblin kraken.jpg
Goblin kraken.jpg
[ 80.74 KiB | Zobrazeno 18980 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: SAB Goblin KRAKEN 690
PříspěvekNapsal: stř 06.11.2019 6:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 44
Bydliště: Boskovice
Zdar.

No myslím, že to bude těžký. Co já vím, tak tyhle stroje má v čr fakt jen pár lidí. Chci si pořizovat Goblina 770 sport. Už toho Krakena máš? Původně jsem ho chtěl taky, ale nakonec jsem se rozhodl pro toho 770 Sport.

_________________
DX6i + T-rex 450, T-rex 500 ESP, Blade mCP X BL, E-maxx Brushless, X-Maxx 8s.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAB Goblin KRAKEN 690
PříspěvekNapsal: stř 06.11.2019 7:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.4.2017
Příspěvky: 246
Nemám, je v mém hledáčku.

Viděl jsem ho létat, ale v době kdy jsem se o něj nezajímal a blbec jsem si ho neprohlédl z blízka. V té době jsem chtěl jít na 90% do T-Rexe 550X, jenže jsem se rozlétal a zjistil že chci lépe čitelnou a kapotovanou helinu.

Koukám po Goblinovi 570, 700 a Krakenovi.

Čím u Vás zvítězila 770?


Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAB Goblin KRAKEN 690
PříspěvekNapsal: stř 06.11.2019 11:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 44
Bydliště: Boskovice
Důvody jsou níže. Některé jsou blbosti, ale je to o konkrétním člověku.

Vlastnil jsem malé vrtulníky, nakonec jsem měl asi dva roky T-REX 500 a měl jsem možnost letět s T-REXem 700. Čím větší vrtulník, tím lépe se mně s ním létalo. To sedmikilo bylo naprosto luxusní. Takže chci velký vrtulník, proto 770tka.

Má trojlistou zadní vrtulku, hodně se mně to líbí samo o sobě a při nižších otáčkách rotoru stíhá vyrovnávat. Lítám hlavně 3D, ale pomalu, žádná divočina. Určitě by se dala sehnat jako upgrade i na Krakena, ale další náklady navíc. Nebo je možnost tam dát jiný převod, aby se ta původní dvojlistá točila rychleji při nižších otáčkách hlavního rotoru.

Čím větší vrtulník, tím lepší zvuk od listů :-)

Velký vrtulník se mi sám o sobě víc líbí, ve vzduchu i na zemi vypadá líp.

Je o trošku levnější, ale to asi není důvod. Celkem se to ztratí v celkové ceně atd...

Jinak do toho chci nacpat Spirit2 a GeoLink. Každopádně nevím, kde ho koupit. Buď Německo nebo Itálie.

_________________
DX6i + T-rex 450, T-rex 500 ESP, Blade mCP X BL, E-maxx Brushless, X-Maxx 8s.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAB Goblin KRAKEN 690
PříspěvekNapsal: stř 06.11.2019 14:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.4.2017
Příspěvky: 246
Také bych chtěl třílistou vyrovnávací vrtulku.
Také se mi více líbí pomalá akro.
Hledám nějakou lépe viditelnou heli = větší a kapotovanou i ta 770 nemuísí bít špatná, ale spíš uvažuji o modelech na které jdou použít VTX listy velikost to miomezuje na 557mm, 699mm a 717mm.

Spirit 2 je pro mě úplná novinka o které jsem nevěděl, měl jsem v plánu tam dát uSpurita a rozvodnou desku.
Geolin rozhodně nedoporučuji zkoušel jsem ho hned, jak vyšel a po dalších dvou updatech taky. Nechodí jak má, je nespolehliví, nedoladěný a po třetím pokusu co se mi pokusil rozsekat heli jsem to s ním vzdal na neurčito.
Pokud chcete automatickou záchranu nebo používám roky úspěšně vario, od loňska používám dvě varia takže ani nedochází k rozhození výšky zněnou tlaku vlivem větru. Přednost měření 10cm.
Postavil jsem si z Frsky a Spirita letového instruktora s hlídáním rychlosti heli proti zemi a výšky, postupným omezováním a srovnáváním heli jako s instruktorem. Mám ho dotaženého na koaxilau i jiné nastavení pro 3d akro. Zatím jsem to nestihl zveřejnit.
Je to let jako s učitelem prostě ti cvakne záchranu, nebo zbrzdí heli, nebo srovná heli a podobně, pořád můžeš řídit a ladil jsem to aby to kecalo minimálně do řízení. Neumí hlídat virtuální plot. K tomu jsem chtěl geolink ten ale zatím nefunguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAB Goblin KRAKEN 690
PříspěvekNapsal: stř 06.11.2019 18:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 44
Bydliště: Boskovice
Díky za info ohledně toho GeoLinku. Tak nějak podvědomě jsem to tušil. Možná sem někde četl nějakou špatnou recenzi, už si to nepamatuju, ale tak nějak mám zafixováno, že to není úplně v pohodě. S tou automatickou záchranou přes ty dvě tlaková čidla jsem to zrovna dneska někde četl, pravděpodobně to byl váš příspěvek. Vymyšleno je to moc dobře. Já sme ten GeoLink chtěl spíš jako kdyby to náhodou uletělo, ale akro lítám už přes deset let, takže si nemyslím, že to pošlu do země, pokud tam bude ta záchrana od spiritu. To si myslím, že by mělo celkem stačit. Kde byste doporučil to koupit? Podle příspěvku to vypadá, že už taky nějakej pátek lítáte. Chtěl jsem to brát v Německu tom world-of-heli.de, že bych si pro to osobně zajel, ale tam neumí anglicky a já zas neumím německy. Takže jedině objednat a pak mně přímo výrobce doporučil koupit to v Itálii.
Ten Kraken ale je zase technicky někde jinde. No nevím, momentálně jsem zase trošku na vážkách. Rád bych ty heliny viděl osobně.
http://www.sabitaly.it/index.php?route=product/product&path=147_400&product_id=3562
http://www.sabitaly.it/index.php?route=product/product&path=147_413&product_id=3656

_________________
DX6i + T-rex 450, T-rex 500 ESP, Blade mCP X BL, E-maxx Brushless, X-Maxx 8s.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAB Goblin KRAKEN 690
PříspěvekNapsal: stř 06.11.2019 20:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.4.2017
Příspěvky: 246
Zatím sháním zkušenosti. Neřešil jsem kde heli kupovat, ideál z EU, nebo od někud kam se dá dojet. Německy taky neumím a Aj je jen základy.

Pořád nemůžu najít tu třílistou vrtulku na toho krakena. Prosím nemáte odkaz?

Na krakenovi se mi líbí modulární řešení, zapouzdřená převodovka, lépe uložená serva, menší odpor kabiny i ocasu, asi bude mít pružnější podvozek, podvozek snad bude méně vibrovat než placka. Určitě bych ho celého přelakoval jen na reflexní oranžovou.

Na goblinovi se mi nelíbí boule okolo serv, zase je díky té bouli asi lépe vidět. Goblin 700 je asi lehčí než kraken.

Kraken létá nad moje schopnosti, viděl jsem akorbačku brutál a na youtubu jsou předváděčky ještě o kousek dál. Viděl jsem o trochu nižší akrobačku, některé podobné prvky v reálu rychlost a zasekávání.
https://www.youtube.com/watch?v=W6sDkFjznmA

V tomto videu se mi líbí autorotace 3min50sec a něco jako nožoví let 1min57sec
https://www.youtube.com/watch?v=-9baDQUDgA4

zde je létání na 1700ot
https://www.youtube.com/watch?v=pSjJ9qz547g

zde je létání nana 1350ot
https://www.youtube.com/watch?v=2g2KTz_ZoP0

Já raději kreslím po obloze na nízké otáčky tohle by byl můj cíl:
https://www.youtube.com/watch?v=MOok8sPpc0U

K tomu dobré listy na autorotaci pěkně široké VTX.
https://world-of-heli.de/rotorblaetter/ ... 97-mm.html

U Geolinku mi nejde o to že vynechává = nespolehliví, nebo neměří přesně, jde o to že ujíždí, až tak že se mi pokusil zapíchnout heli do země. Na poslední chvíli jsem to otočil jen tak tak na podvozek a vypnul motor. Dle mě je to věc, která se Vám akorát pokusí rozbít heli, další závaží a součástka, která se může porouchat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAB Goblin KRAKEN 690
PříspěvekNapsal: stř 06.11.2019 20:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 513
Bydliště: Mlada Boleslav
velmi dobre zkušenosti mam s obchodem
http://www.modelsport.info/GOBLIN-VRTUL ... 70000.aspx
a taky ten Pan tomu hodně rozumi 8)

_________________
JETI DS-14 / MAVERICK / Goblin RAW / Spirit / Phoenix /


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAB Goblin KRAKEN 690
PříspěvekNapsal: čtv 07.11.2019 8:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.10.2019
Příspěvky: 25
Oproti předchozím Goblinům moc pěkný design. Doufejme že ALZRC vyrobí dostupnější kopii ideálně ve velikosti 500 :)

_________________
V provozu: Cessna 182 Skylane, KDS 450 a T-rex 500


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAB Goblin KRAKEN 690
PříspěvekNapsal: čtv 07.11.2019 12:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.4.2017
Příspěvky: 246
Škoda že není Kraken nebo kopie ve velikosti 550-570 na 6S5000mAh.

Pak by mohl mít člověk jednu malou heli a jednu velkou a používat do obou stejné akumulátory.

Menší heli by si pak šlo vzít sebou př na dovolenou když by se velká nevešla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAB Goblin KRAKEN 690
PříspěvekNapsal: stř 20.11.2019 23:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.10.2016
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha, Český Brod
Zbytečné to brát od Modelsportu, maji to o litr dražší a ani není skladem. Mám dobrou zkušenost s Live-Hobby.de, objednávál jsem tam díly na svého Goblina BT 700 a všechno v pohodě. Zboží umožnují platit kartou a né přiblblím PayPal kde si ještě naúčtujou poplatek. Zboží bylo vždy do 3 - 4 dnů doma.

Jinak maji oba Krakeny skladem https://www.live-hobby.de/en/Helicopter/SAB-Goblin/SAB-GOBLIN-KRAKEN-700-SG740.html

Petr

_________________
Gaui X3 (Spirit), T-Rex-550X (Spirit), Goblin Black Thunder 700 T-Line (Spirit), DX8-G2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAB Goblin KRAKEN 690
PříspěvekNapsal: pát 03.01.2020 22:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.4.2017
Příspěvky: 246
děkuji za tip

Taky mi štvou české společnosti, které zboží nemají skladem protože v něm nechtějí mít peníze. Od objednání musím měsíc i déle čekat jestli mi zboží vůbec dokážou objednat a jako bonus jsou nepřiměřeně dražší a ještě na víc musí zaplatit poštovné, když poštovné u internetových obchodů bývá od 1až2 tis zdarma.

Př. Z Německa heli skladem 16tisíc včetně poštovného u nás 22až24tis plus cca 2,5tis poštovného a ještě není skladem. U aku 100% dokonce jsem u nás zažil i o 350% dražší aku a jen nekvalitní napodobeninu místo levnějšího originálu.

Chtěl bych podporovat české společnosti, ale platit o 350% a nemít skladem ani originál. Nebo proč kupovat u nás konektory 1ks za 350Kč a čekat na objednávku +150Kč poštovné, když ze zahraničí dostanu za 300Kč 10 párů a bez poštovného a ještě ušetřím 150Kč. Když na ně spěchám, zajedu si do kamené prodejny kde nedodržují otvírací dobu, neberou telefony, po třetí tam jsou, ale zboží je skladem jen na jejich stránkách na to nemám čas. Když započítám cenu času a cest tak si ze zahraničí objednám místo jednoho konektoru cca 40ks. Nebo mají zboží skladem a od léta cca 6měsíů mi ho neposlali, protože skladník ho neumí zadat do systému a neumí zadat do programu cenu. Takové české firmy mi fakt ser.u, protože z boží z Číny se sem vozí letecky 2dny a nejpomalejší lodí 3měsíce. Za dobu co mi česká firma nedodala zboží by z Číny dojelo minimálně 2krát a místo 1400Kč vyjde na cca 150Kč.

Proto jsem začal taky kupovat ze zahraničí a raději si místo jednoho kusu za 1400Kč vše koupím dva za 300Kč, ušetřím a zůstane mi jeden kus náhradní, nebo můžu mít dvě heli. Druhou heli můžu mít rovnou sestavenou a připravenou jako náhradní, můžu jí mít i v jiné barvě a dle letovích podmínek je střídat a ještě o proti jedné heli ušetřím.

Ještě jednou děkuji za všechny tipy na prodejce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAB Goblin KRAKEN 690
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2020 20:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2006
Příspěvky: 475
Bydliště: Rakovnicko
Tak, se mi Kraken dostal do ruky a rád bych ho trochu zhodnotil z svého pohledu:

Začnu tím co se mi moc nelíbilo:
-při stavbě se docela blbě dostává k některým šroubům, bylo pár bodů, kdy už jsem nevěděl jak položit vrtulník, abych se dostal na správné místo
-i přes několik možností umístění FBL jednotky mi přijde, že na veškerou elektroniku (FBL a příjímač) s kabely tam je hodně málo místa
-je náročné vše vměstnat tak, aby se dala kabina bez problému zavřít a držela (narazil jsem na moc dlouhé šrouby magnetických úchytů kabiny)
-v manuálu je úplně jiná délka táhla vrtulky než mi vychází a v manuálu je tam i matoucí obrázek s umístěním páky na servu opačně
-je tam několik bodů, kde se musí dávat hodně pozor, aby něco mezi sebou neškrtalo (kabel od serva vrtulky, hlavní řemen blízsko rámu)
-co bych zdůraznil je extrémní váha 5290g (se stejným vybavením a AKU 6S 4500mha mám Trex 700 a má váhu 4900g), asi k tomu přispívá i ohromě těžký ocas (pro info mám zelenou verzi Krakena)

Klady:
-prostor pro přišroubování regulátoru
-regulátor se bez problému vešel i s ventilátorem (Hobbywing 160A)
-vedení pro kabely podél trupu je také šikovné
-snad letové vlastnosti ( ty jsem ještě nestihl vyzkoušet :-D )




-


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz