Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 17:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
mulda píše:
Heli sem koupil z druhý ruky jako skoro novou a i tak na první pohled vypadala.Zjistil sem ale že má ohlou hlavní hřídel,kamen hlavy a spoustu ložisek se špatně točilo.Vyměnil sem komplet rotorovou hlavu,hl.hřídel,vrtulkovou hlavu a spoustu ložisek.

Skoro nová ale nějaká rána asi byla.Bazar je zkrátka risk.Někdy to vyjde líp,někdy hůř.Šance zvyšují pořádná komunikace,vhodné dotazy,znalost z obou stran..... Teď už jen aby náklady na zprovoznění nešly nad rozumnou mez.

Ty prověšené listy: Taky jsem koupil heli na bazaru a listy jsou na konci skoro o 1cm svěšené. Ms composit černé.Myslím,že musely být na sluníčku na heli v rozloženém stavu.Jinak nevím co by mohlo způsobit stejné prověšení na obou listech.Píšu to ale hlavně proto,že s nima už pár let stále lítám a kromě mírně odlišného začátku záběru v invertu prostě fungují.Heli (sniper) občas lítám i v trupu (mi-2) na nízké otáčky a ani tam s "ohlými" :wink: listy nejsou problémy.Mám sice pádla ale tohle by podle mých zkušeností zrovna být problém nemusel.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 20:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Nemusi to byt ten problem, ale muze. A vzhledem k popisu vymenenych a zkotrolovanych veci uz me nic moc jineho takhle na dalku nenapada.
A pokud chce maketu, tak se mu tyhle listy stejne budou hodit. Takze i v pripade ze by to listy nebylo, nejsou to vyhozene penize.
To alespon muj pohled na vec.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 21:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Zkusim je teda objednat přes mail.Německy trochu umim,tak se s nim doufam nějak domluvim.
Snad to bude opravdu listama,nic jinýho mě totiž už taky nenapadá.Jedině možná ještě že by bylo v háji některý servo.To se mi stalo na 450.Heli se občas taky tak divně zatřásla jako by bylo přegyrováno a nakonec sem zjistli že jedno servo v určitej poloze pod zátěží kmitá.To si ale nachávam jako poslední možnost,protože nový serva by byly docela pálka.
Nad těmahle listama sem slintal už dlouho,takže bych si je asi stejně časem pořídil.
Jinak co se týče tý koupě z bazaru,tak si teď rvu vlasy,že sem nekoupil radši novou stavebnici.Vyšlo by mi to levnějš a neřešil bych teď tohle. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 21:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Dej potom, prosim, vedet jak to dopadlo. Zajima me to.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 6:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Jj, dam vědět.
Zatim díky všem za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 10:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.2.2011
Příspěvky: 138
Bydliště: opava
Zdravím .. dovolím si vstoupit do debaty .. i když se zdá že bylo již vše řečeno ... Mně se taky moje 6-kilo svého času klepalo "jak ratlík" hledal jsem laboroval až našel řešení za 100 Kč .. tlumící gumy v hlavě .. neviděl jsem na nich od pohledu nic špatného ...ale byly v háji přestože lítám osmičky protože na loping si s touto Heli netroufám ... Takže bych zkusil jejich výměnu zvlášť když měla Heli takové chyby jako křivou hřídel kámen hlavy ..to mohlo degradaci jenom uspíšit .. já používám ty nejměkčí šedé ...tak asi tak .. přeju hodně zdaru a vyrovnaný počet startů a přistání

_________________
RP

Trex600 benzín-Airwolf, 450 Airwolf, 450 Hughes, Trex 600 Hughes vel.700 nitro, T-Rex600-benzín


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 10:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.2.2011
Příspěvky: 138
Bydliště: opava
Ještě poznámku k listům ... lítám SB s polosimetrickým profilem a jsem spokojen ... Přešel jsem na ně hned na začátku mé modelářské kariéry takže je mám už deset let a držím značku .. / jsou vyvážené mají pro mně vyhovující .. jiné pravda neznám .. letové vlastnosti i hezký zvuk /
R

_________________
RP

Trex600 benzín-Airwolf, 450 Airwolf, 450 Hughes, Trex 600 Hughes vel.700 nitro, T-Rex600-benzín


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 21:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Renda píše:
Zdravím .. dovolím si vstoupit do debaty .. i když se zdá že bylo již vše řečeno ... Mně se taky moje 6-kilo svého času klepalo "jak ratlík" hledal jsem laboroval až našel řešení za 100 Kč .. tlumící gumy v hlavě .. neviděl jsem na nich od pohledu nic špatného ...ale byly v háji přestože lítám osmičky protože na loping si s touto Heli netroufám ... Takže bych zkusil jejich výměnu zvlášť když měla Heli takové chyby jako křivou hřídel kámen hlavy ..to mohlo degradaci jenom uspíšit .. já používám ty nejměkčí šedé ...tak asi tak .. přeju hodně zdaru a vyrovnaný počet startů a přistání
¨

Gumama to nebude,ty jsem měnil taky.Dával sem novou komplet hlavu se všim všudy.Mam tam taky ty světle šedý označený 70°.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: čtv 25.01.2018 19:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Dneska jsem si založil Paypal a objednal ty listy z Helitecu.Všechno šlo v pohodě.Teď sem si ale uvědomil,že po mě při zadávávání doručovací adresy nechtěli telefon.Nebylo tam na něj žádný pole.Objednávam ze zahraničí poprví a nemam s tim žádný zkušenosti.Byl sem zvyklej,že sem u všech objednávek vždycky napsal i telefon a kurýr mi pak před doručením zavolal.Mam strach aby s tim nebyl nějakej problém,mam to objednaný totiž do práce.Nevim jestli jim nemam ještě naspat mail,aby to tam k tý adrese připsali.Nebo je to normální,že u objednávek ze zahraničí se nepíše telefon?
A nevíte někdo když to oni pošlou DHLkou,jestli to doručujou taky oni nebo to předávají PPLce?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: pát 26.01.2018 1:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
mulda píše:
Dneska jsem si založil Paypal a objednal ty listy z Helitecu.Všechno šlo v pohodě.Teď sem si ale uvědomil,že po mě při zadávávání doručovací adresy nechtěli telefon.Nebylo tam na něj žádný pole.Objednávam ze zahraničí poprví a nemam s tim žádný zkušenosti.Byl sem zvyklej,že sem u všech objednávek vždycky napsal i telefon a kurýr mi pak před doručením zavolal.Mam strach aby s tim nebyl nějakej problém,mam to objednaný totiž do práce.Nevim jestli jim nemam ještě naspat mail,aby to tam k tý adrese připsali.Nebo je to normální,že u objednávek ze zahraničí se nepíše telefon?
A nevíte někdo když to oni pošlou DHLkou,jestli to doručujou taky oni nebo to předávají PPLce?


Pár krát jsem obědnával z Německa přes DHL a u nás to dovezlo PPL. Je to jejich smluvní partner. Ale nevím jestli to tak je pro každý typ zásilky.

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: sob 27.01.2018 16:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2007
Příspěvky: 1130
Bydliště: Praha 6, ČR
Obrázky: 12
mulda píše:
...Axiální ložiska v gripech jsou nový a namontovaný nápisem "IN" ke středu a "OUT" směrem ven.Předpokládam že klec s kuličkama je jedno jak se natočí...


Klec namontuj tou částí kde jsou vidět kuličky směrem od hřídele. Na funkci to moc vliv nemá, ale na životnost ano. Pokud je klec obráceně je odstředivkou namáčknuta do vnější misky a kuličky na ni najíždí až ji rozjezdí úplně. To samé platí u vrtulky.

_________________
T-Rex 600N Spirit, Tx Aurora.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: úte 30.01.2018 22:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Maxipes píše:

Klec namontuj tou částí kde jsou vidět kuličky směrem od hřídele. Na funkci to moc vliv nemá, ale na životnost ano. Pokud je klec obráceně je odstředivkou namáčknuta do vnější misky a kuličky na ni najíždí až ji rozjezdí úplně. To samé platí u vrtulky.


Teď nevim jestli sem tě dobře pochopil.Takhle jak to mam na fotce,nebo obráceně?


Přílohy:
20180130_201240.jpg
20180130_201240.jpg
[ 60.43 KiB | Zobrazeno 1747 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: úte 30.01.2018 22:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Dneska mi dorazily listy!Docela fofr,objednával sem je ve čtvrtek večer.Listy to jsou fakt nádherný,perfektně zpracovaný.Bral sem 2.jakost,ale žádnou kosmetickou vadu sem na nich nenašel.Snad kromě jedný černý tečky v laku,ale to se jako vada počítat ani nedá. :D Vyvážený jsou taky perfektně.Oproti těm rapidům jsou krásně měkký a pružný.
Zatim sem je pořádně nevyzkoušel,protože dneska docela foukalo,tak sem jenom večer chvíli zavisel za barákem,ale vypadá to že už se nehoupe a nekmitá ani při 1600ot.Zejtra,snad už foukat nebude,tak to vyzkoušim pořádně.
Jediný co mě zarazilo je zvuk.Kromě klasickýho vrtulníkový zvuku to vydává takový hnusný šustění,cvrčení.Těžko se to popisuje.
Vzal sem rovnou i vrtulkový listy,ale já blbec sem špatně přeložil popisek co tam u nich mají a objednal sem opačný.Takže kdyby je někdo chtěl,tak jsou k prodeji.Jsou to tyhle https://derblattschmied.com/epages/5bb1 ... s/HD-GE-95 .


Přílohy:
20180130_215909.jpg
20180130_215909.jpg
[ 35.88 KiB | Zobrazeno 1742 krát ]

20180130_215924.jpg
20180130_215924.jpg
[ 31.87 KiB | Zobrazeno 1742 krát ]

20180130_220003.jpg
20180130_220003.jpg
[ 46.25 KiB | Zobrazeno 1742 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: stř 31.01.2018 3:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Jj, zvuk tech listu je jiny ale da se s tim zit.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: stř 31.01.2018 5:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
mulda píše:

Teď nevim jestli sem tě dobře pochopil.Takhle jak to mam na fotce,nebo obráceně?

Klec axialu smerem k hrideli. Takze obracene nez na fotce.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz