Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 18:17 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.5.2015
Příspěvky: 78
OPR píše:
A jaké baterky o jaké kapacitě hodláš používat? To je také podstatný aspekt, který hodně napoví.

Už jsem zde několikrát psal - 6s 5000mah 30C (ta dá 150A, takže by neměl být problém)


pkotatko:
Ano, ta fotka kterou jsem tam dal je zrvona od toho KDE, bral jsem ji jen na rychlo z netu pro představu o čem je řeč. Byla to jediná fotka kde bylo něco vidět. Jsem rád že nakonec opravdu nějaké vrze mají uložení na tvrdo a nejsem za hňupa :mrgreen:

Jinak děkuji že souhlasíš s tím o co se snažím. I v tom odkazu na simulaci otáček mi vychází, že když zanechám stejný převod (13T x 112T) bude originálu nejblíže motor s +- 1000KV. Měnit převod tedy nebudu, když píšeš že 11T tam ani nedám. Pro mě jen dobře!

Vyvážení, jak píšeš, by nemělo bejt nic nemožného. Ta 6s 5000mah je sice lehčí o nějakých 300g, ale nebude tak dlouha, takže nebude tolik za těžištěm s měrem k ocasu. Uvidím až tam bude komplet osazení, ale dovyvážení už je nejmenší problém.

Regl bych vyděl na ten Hobbywing Platinum 100A V3. Má udáno 10A na BEC. Serva tam mám Align DS620 na vrtulce a RotorStar RS-550MGC na hlavě. Myslím že žádnej extrém na odběr.


Vydím to zatím na toto osazení

Regulátor
https://hobbyking.com/en_us/hobbywing-p ... a-bec.html

Motor (nepřeměřoval jsem ale ještě hřídelku na motoru, takže nevím jestli ten vestavěný Align ma 5 nebo 6mm)
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-t60 ... 880kv.html
nebo
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-typ ... -heli.html

Baterie např. tyto
https://hobbyking.com/en_us/zippy-fligh ... p-30c.html


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 18:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
No, aby jsme si rozumeli, ja uplne nesouhlasim s tim o co se snazis. Jen ti snazim pomoci v tebou zvolene ceste. Neni to uplne slepa cesta.
Podle me je ale daleko lepsi reseni litat na 12S. Mensi proudy, mensi teploty a vetsi ucinnost. U velikosti 600 bych jeste uvazoval i o 10S. Lital jsem to v Logu 600. 10S4000mAh.
Pokud mas vsechno na 12S mimo reglu, tak bych koupil regl a poradny nabijec. Nabijec ti vydrzi i do budoucna. Stejne mu neuniknes. Na dvoukanalove nabijecce nabijes 6S na kazdem kanalu zvlast za cca. 15-18 minut (3300mAh baterky) bez nejakeho niceni baterek. Takze se dvema sadama litas skoro nonstop s prestavkou na cigaro. Samotny let neni jen 5 minut, musis vymenit baterky, malinko odpocinout, treba pokecat, pripravit helinu na start atd.
Pak zase ale vznika otazka z ceho nabijet pokud nemas na letisti 220V nebo centralu. No je toho k reseni vic. Ale to sebou vetsi elektricke heliny nesou vzdycky.
Jak jsem pochopil, resis to hlavne kvuli nabijecce. To si myslim je zcestne. Protoze pokud vydrzis u velkych helin, stejne te drive ci pozdeji nakup dobre nabijecky, porizeni zdroju (pripadne i centraly) nebo nejake trakcni vysokokapacitni baterky nemine. Tak to jeste promysli.

Je jeste jedna cesta. Nakoupit vic sad baterek, nabit v klidu doma a jit litat. 5-6 sad ti zaruci vcelku pekne odpoledne. Z vlastni zkusenosti bych ale tuhle cestu uz nevolil. Baterky starnou i kdyz se nepouzivaji. Proste penize do toho vlozene pomalu degraduji. Radeji volim cestu s co nejmensim poctem baterek a poradneho pozemniho zazemi, ktere mi vydrzi roky.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 19:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.5.2015
Příspěvky: 78
Aha ... škoda ... :D
Tak 10s je v podstatě jako 12s, to si moc nepomůžu. To už je pak jedno, zda nabíjet 2x5s akupack nebo 2x6s.

No je to o nabíječce, pořídil jsem jí minulej rok a teď k ní pořídil zdroj, abych mohl využít jeji plnej potenciál. Dávat to zase pryč a pořizovat jiný apáro se mi nechce.
Druhá věc je baterie. Takhle koupím dvě 6sky a mám baterie na střídání. Jednu lítám, druhou nabíjím. U 12s konfigurace jich musím koupit 4ks na stejný provoz.

Jinak máš samozřejmě taky pravdu. Ať už s tím že nechat na 12s, tak že mezi lety uteče čas, přípravou, cigárkem atd.

Vytáhnu ale helinu 1-3x za měsíc. Málo času a moc koníčku,takže s tím nebudu na letišti 2-3x týdně. Na ten okružní let a moje nároky jsem myslel že ten 6s Setup bude prostě stačit a hlavně mě to vyjde levněji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 19:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
To ano, ale za cenu jedne 6S5000 mas skoro dve 6S3300. Neni to takovy cenovy rozdil.
Je to na tobe. Poradil jsem co jsem mohl.
Tak at jsi spokojen a hezky to lita.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 20:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.5.2015
Příspěvky: 78
Když počítám, že chci mít aspoň dva aku abych mohl jednou lítat a druhou nabíjet, tak mi to například na HK vychází:
2x 6s 5000 = 2700,-
4x 6s 3300 = 3600,-
rozdíl tedy 900,- ...
když porovnám cenu aku v ČR, tak 2x 12s pack vyjde dráž o 1500-1700,- což už neni úplně zanedbatelné, za to mám v HK jednu 6s 5000...

Pořád nevidím extrémní nevýhody v tom 6s Setupu :?
Jediné co se zde opakuje je, že baterka bude více zatížená - OK, mám to brát že oproti 12s osazení ta baterka vydrží pouze 1/4 cyklů?
Větší zahřívání regulátoru - OK, mám počítat s tím že může oproti 12s osazení shořet?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 21:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Pokial si tých 6S/ 5000mAh poskladáš z 3S za 21$
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-500 ... -pack.html
tak budeš mať ešte menšiu motiváciu :mrgreen:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: stř 07.06.2017 5:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.5.2015
Příspěvky: 78
pkotatko:

Když bych se přiklonil k tomu nechat to v osazení 12s.
1)
Mohl bys poradit nějaké regulátory k tomu v hodné s vestavěnym BECkem. Nebo mohu s klidem vzít zmiňovaný Kontronik 80+ HV?

2)
Popřípadě je jistější regl a BEC odděleně? Pak nevím zda je možné oboje napájet z toho 12s packu, nebo zda na BEC musím použít další aku. Např 3s 2200, které mám z mé 450tky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: stř 07.06.2017 9:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Kontronik Jive 80 je jeden z nejlepsich regulatoru vubec. Urcite ho muzes pouzit vcetne BECu. Podivej se treba tady :
viewtopic.php?f=113&t=63949&start=210 stranka 15 a dale. V tehle makete s mechanikou Trex 800 a listy 820mm dlouhymi letam Jive a komplet palubu napajim jen a pouze z BECu. Vse se bere z pohonne baterie. Zadna dalsi tam neni. Tedy je, ale ta napaji maketove osvetleni osvetleni.
Stejny regulator je i v tehle heline viewtopic.php?f=113&t=74028 Listy 4x 820mm.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: stř 07.06.2017 11:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.5.2015
Příspěvky: 78
Nechal jsem si to vše projít ještě hlavou a přiklonil jsem se tedy k řešení, že Rexe nechám v továrním osazeni 12článkem. Sice budu více nabíjet než létat, ale na můj čas který mi na létání zbývá to je asi zanedbatelné.
Krom toho jsem k helině jeden akupack dostal, takže pořídím ten doporučený Kontronik Jive 80+ HV. Jelikož ho kupuji na německém bazaru, tak bude doma do týdne a po instalaci, nastavení a seřízení vrťase si mohu ít zalítat.

Kdybych přestavoval, tak bych asi objednával z HK, takže čekačka min. měsíc. Pořizovačka za regl + motor + aku by byla dvojnásobná toho, co dám za ten Kontronik a byl bych tam kde jsem. Měl bych ze začátku taky jen jednu baterii.

Krom toho jsem se díval na tom německém bazaru i po Lipolkách a například 4x Gens ACE 6s 3300, které mají dle prodejce max. 15cyklů tam pořídím v přepočtu za 2800,-

Kontronik i s poštou do ČR vyjde na 3400,-
Takže asi neni co řešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: stř 07.06.2017 12:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
No vidis. A za par mesicu prodas nabijecku a koupis poradnou..... :mrgreen:

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: stř 07.06.2017 12:39 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.5.2015
Příspěvky: 78
To snad ne, nestraš!! Už takhle jsem přes rozpočet. Tenkrát byl určen vrchol 450tka a podívej kam až to došlo. :mrgreen:

Myslím že zatím vydržím s tou D100. Co jsem počítal tak s externim zdrojem dá 2x 4,5A do 22,2V, takže budu moct nabíjet ten pack řekněme 1,3C. Za hodinu by mohl mít jeden pack nabitej. Hold doma během 2-2,5h nabiju dvě sady, vyjedu si zalítat a jednu sadu snad půjde nabít z auta. Kolikrát jsem venku nabíjel ty 3s 2200 i 4x.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: stř 07.06.2017 14:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Velké heli nejsou levný koníček, je to jak s dražšími auty atd. Prostě klasika: opice, banány. Dá se to provozovat i levněji, ale nesmíš padat a s tou nabíječkou, vidíš to sám. Taky jsem měl větší hračku - Rexe 700, ale pak šel z domu, letěl jsem s tím jen párkrát. 450 se dá na rozdíl od větších lítat s malými náklady a hlavně skoro beze strachu, co případný crash může stát.
I když jak píšeš, že se proletíš jen občas, aby to nedopadlo tak, že se na to bude jen prášit. To je pak škoda to mít doma. Viz ty baterky - stárnou i bez používání. Být Tebou, tak pokud bys lítal víc, určitě lepší nabíječ, kolikrát jsou na modelbazaru zajímavé nabídky a pokud si moc nevěříš, tak bych do toho dal Spirita. Díly na takové stroje už něco stojí, když to spadne.
Pokud si myslíš, že to nebude moc ve vzduchu, tak na Spirita kašli, dovybav to tím reglem, baterky vezmi klidně zánovní, jak jsi psal. Letový (a taky zvukový) projev těchto mašin je někde jinde, než u těch malých, ale prostě není to zadarmo...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: stř 07.06.2017 14:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
RonyV píše:
To snad ne, nestraš!! Už takhle jsem přes rozpočet. Tenkrát byl určen vrchol 450tka a podívej kam až to došlo. :mrgreen:


Nestrasim. Zname to vsichni. Vetsina zacinala s nejakou 450tkou a desila se co to vsechno stoji.
A rozpocet ? Ha ha.
Zacinal jsem s prvni helinou v roce 1992. Pak byla trochu pauza a k helinam jsem se vratil v roce 2006. Tohle byla prvni po prestavce.

Příloha:
TREX003 (2014_10_15 17_19_31 UTC).jpg
TREX003 (2014_10_15 17_19_31 UTC).jpg
[ 33.95 KiB | Zobrazeno 3594 krát ]



Od te doby do toho spadlo cenove urcite auto jako Superb v hodne pekne vybave.
Nelituji jedine koruny.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: stř 07.06.2017 16:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.5.2015
Příspěvky: 78
Moc dobře Vám rozumím, vím že to neni levná sranda, to jsem taky nikde zde napsal. Nelítám ale profesionálně, takže nepotřebuju nejdražší osazení, listy, best stabilizaci atd.
Když jsem pořizoval tu nabíječku, tak jsem už trochu myslel dopředu a pořidil aspoň tuhle, abych byl schopen jakžtakž v rozumné míře nabíjet připadně i 6s baterie. Asi lepší než nějaký Accucel 6. Rozumím, na druhou stranu to neni žádná pecka, ale hoďku na nabití sady dvou 6článku neni zase žádná tragedie.
Když vzpomenu že jsem před 4-5lety měl 4CH MJX F49, k němu 3lipolky. To znamenalo přes setovou nabíječku před letem 9h nabíjet a pak 20minut lítat :mrgreen:

Spirit je asi fajn věc. Jsem ale zvyklej na MicroBeasta, tam ale taky dělali nějakou verzi co měla záchranu jestli se nepletu. To bych možná časem ještě upgradoval.
ono když to člověk nestihne přepnout v čas, tak tam mám drahou stabinu se záchranou, ale vrťas je stejně na zemi a na kaši...
Že to po pádu bude drahý, s tím jsem smířen, jinak bych do toho ani nešel a zůstal u 450.

Na poličce se na to prášit nebude, jen hold mám více koníčku do čeho tečou peníze a hlavně čas. Proto nemám čas 3x v týdnu jezdit lítat. Na druhou stranu to určo nevytáhnu jen jednou za 3měsíce.

Mám více dražších koníčku:
- focení zrcadlem
- cyklistika na kole za 30k
- úpravy na Focusu ST225
- HiFi technika a reprosoustavy
- a do toho trocha toho vrtulníčkářství :wink:

Je toho prostě moc, když má den jen 24h a týden končí sedmim dnem ... :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: stř 07.06.2017 17:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
No vidis a ja naposledy letel s helinou v Srpnu lonskeho roku. A kdyz to dobre dopadne, tak znovu poletim tak koncem Cervence. Tak nejak se to sebehlo......

To jsme se ale dostali uplne jinam.
Myslim si, ze varianta na 12S bude urcite lepsi. A zrejme v tomto pripade i levnejsi vzhledem k tomu co mas doma. Rozumne rozhodnuti. Sam uvidis co se ti bude ci nebude chtit poridit v budoucnu. Za chvili budou Vanoce..... :wink:
Tak at to lita.
Petr

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz