Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: ned 19.04.2015 20:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Ahoj jelikoz mam zkusenosti pouze z elektro heli a tento problem jsem zde nenasel tak se zeptam dnes jsem chtel startovat raptora 90 jelikoz ma perfektni kompresi a dava rotostarteru dost zabrat tak po nekolikatem pokusu kdyz se motor protocil se stalo to ze najednou se hridel starteru heli najednou zacla protacet jak kdyby nic proste motorem vubec neotoci jelikoz raptora mam poprve a z druhe ruky ptam se nez zacnu rozebirat.nahore v unaseci na hrideli pro sestihran chyba neni ale kdyz dole u motoru chytim za ventilator a tocim hrideli tak se protaci umite mi nekdo poradit po cem mam jit?dekuji david.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: ned 19.04.2015 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Na kterou stranu tocis startérem. Pokud ve směru hod. rucicek tak se protacet bude. Musíš točit v protismeru


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: ned 19.04.2015 21:10 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
raptora jsem nikdy neviděl, ale předpokládám,že
zlobí jednocestné ložisko, které spojuje motor s šestihranem.
Buď vyčistit a namazat, nebo vyměnit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: ned 19.04.2015 22:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
To lozisko me taky napadlo. Je ulozene v odstredive spojce. Muze se protacet. Ale bez demontaze to nezjistis. Na auticku mi podobne lozisko zlobi cca co 3ti start, ale na heli vubec. Zlobivabto v pripade ze se tam dostane mastnota, ale v tomto pripade by potom sla nejspise hur i spojka protoze by taky prokluzovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 3:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Ano tocim samozrejme do leva...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 8:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
tak na te hridely opravdu to jednosmerne lozisko. K tomu aby jsi ho zkontroloval bude stacit stahnout pouze motor. Potom z hridele motoru odstran spojku a vylisuj to lozisko ven pokud bude spatne. Monz bude stacit jej vyprat v petroleji. Me to tak funguje u auticka. Kdyz jej vyperu tak zase funguje. Pokud bude zlobit dal nezbyde nic nez lozisko vymenit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 9:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Dobre tak dekuji za rady mrknu na to a uvidim...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 10:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2006
Příspěvky: 925
Bydliště: Praha 10 ČR
Stávalo se mi to s devadesátkovým motorem OS Max, který měl kompresi jak ...
Povolila se matka, kterou je utažen ventilátor na hřídeli motoru. V něm je teprve jednosm. ložisko, v tom problém nikdy nebyl.
Třeba to máš taky tak.

_________________
Luboš
www.3dprintedtanks.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 11:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.10.2011
Příspěvky: 5
Nejspíš to bude tak, jak píše Luboš.
Větrák se totiž při startování POVOLUJE. Jeho závit musí proto být velice dobře zatmelen.
Při sestavování se musí zajistit modrým Loctite a hlavně -
před tím dokonale odmastit vnitřní závit větráku, jinak Loctite nedrží.
Pak je nesnadné to povolit při demontáži, já to nahřeju horkovzdušnou pistolí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 12:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
To mi dava vetsi logiku nez to lozisko ten muj motor ma hlavu na dve svicky a ma kompresi jako krava ...jedine co jsem vcera zjistil ze kdyz jednou rukou drzim vetrak dole a druhou zkousim tocit nahore tim sestihranem na starter tak se to protaci tzn.nejde to spolu coz si myslim ze by melo az se k tomu dostanu dam vedet ted jsem v praci...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 19:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Tak problem je objasnen vytahl jsem motor chvili cumel prohlizel a vse bylo v poradku nakonec zkusil vytahnuty motor protocit pres hridelku no a samozrejme to byla takova blbost samozrejme ze se protaci ten unasec sestihranu hned nahore ktery jsem vcera vyloucil cervici jsou docela ozuzlany a plosky na hrideli take nic moc takze asi tak...ono to zabudovane nejde moc poznat ale takhle vytahnute to bylo hned poznat.vsem kteri mi pomahali moc moc dekuji..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2015 10:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Tak jsem se radoval predcasne slozil jsem to dnes jsem to sel nastartovat sice starter neproklouzl krasne to chytlo jenze pak pri plnem plynu motoru se hlava rotoru skoro netocila jako by spojka nesepla tak jsem to zhasl a opet chtel startovat a ejhle znovu ten prokluz ale pak se to chytlo a nastartoval jsem a rotor se najednou tocil jak ma v zavislosti na otackach motoru.opet jsem zhasl a znovu startoval a uz se to nechytlo zase prokluz tak si myslim ze jste s tim loziskem meli pravdu.Akorat nevim kde to mam objednat oni totiz nikde nemaji skladem co jsem koukal.Jedine v zahraničí za peknej balik s postovnym.Nemate nejaky tip na prodejce dilu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2015 11:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Jestli ti startovaci hridel toci motorem, tak nehledej problem v lozisku co je ve spojce. To je pouze k tomu aby kdyz natocis motor aby jsi mohl zastavit starter a vytahnout ho.

Tvuj problem bude nekde jinde. Mam dva typy

1. Nezabira spojka. Oblozeni bubinku bude asi spatne
2. Volnobezne lozisko v hlavnim kole, ktere se protaci.

Stahni motor a koukni ze spodu do bubinku na oblozeni v jakem je stavu. Pokud bude spatne tak rozdelat celej domek se startovaci hrideli a nalepit nove oblozeni.
Pokud by to bylo lozisko v kole tak to zjistis tak, ze jej poradne podrzis a zkusis otacet hlavou proti smeru hodinovych rucicek.

S dily je to trosku horsi. Neco sezenes u Pelikana. Nerikam ze se zenes u nej vse ale je to snad jediny prodejce, ktery neco jeste ma. Raptor 60/90 3D je starsi stroj a dily se u nas spatne shaneji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2015 15:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Tak jsem to zas vyndal oblozeni ma tak jeden mm tloustku (nevim kolik ma mit nova)a vizualne cekem dobre vypada lozisko na spojce je dost mastne zkusim to cele odmastit.kousel jsem i spojku odsroubovat ale drzi tam jak pes tak jsem to nechal byt.


Přílohy:
image.jpg
image.jpg
[ 62.69 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]

image.jpg
image.jpg
[ 64.09 KiB | Zobrazeno 2159 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2015 17:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Podle fotek, kdyz uz to mas takhle rozebrane...
Vymen volnobezne lozisko. Na 99% ho samotne koupis v Tobexu. Vymen i loziska ve spojkovem zvonu. Ta vazelina co je tam rozstriknuta jde z nej. Takze bude nejspis na odpis. Take Tobex. Vymenil bych i preventivne dalsi lozisko na startovaci hrideli ( to horni ). Zkontroluj, zda zvon spojky neni dole vice otevreny. Nekdy se to stava. Spodek se teplem roztahne. Zmer si nejvetsi prumer na oblozeni spojky a prumer zvonu. Vule tam byt musi, ale ne velika. Uz si to nepamatuju presne, ale bylo to u noveho snad mene nez 1mm. Pokud je vule vetsi, da se koupit samotne oblozeni zvlast a nalepit.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz