Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E nebo 600ESP?
PříspěvekNapsal: úte 11.11.2014 14:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Igore, vzdyt tu nikdo nerika ze to nejde. Jen rikame, ze to ma sva ALE..

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E nebo 600ESP?
PříspěvekNapsal: úte 11.11.2014 14:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2011
Příspěvky: 1040
Bydliště: Šurany
Obrázky: 7
To s tebou uplne suhlasim ze to ma svoje ale. Ja tu len oponujem reakciam typu: 6S je malo, bude to plavat, nechod do toho lebo "konaotcabratovsyn" to skusal a bolo to na prd atd.

_________________
T-Rex600E@Spirit T-Rex600N@Spirit T-Rex450@Spirit RaptorG4E720@Spirit Chase360@Spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E nebo 600ESP?
PříspěvekNapsal: úte 11.11.2014 15:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Tady je jeden nahodne vybrany graf z letu s T550 (520 listy a 6S ). Velka akro. Zadne 3D.
Příloha:
T550.jpg
T550.jpg
[ 61.86 KiB | Zobrazeno 1806 krát ]


_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E nebo 600ESP?
PříspěvekNapsal: úte 11.11.2014 15:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Také právě dokončuji Logo 550SE (prodloužené Logo, listy 600), ale právě na popud Bauiho jsem zvolil Helijive regl z toho důvodu, že pokud se rozhodnu pro trochu ostřejší létání, tak budu moci přejít případně na 12s (nutná výměna motoru, pastorku a hlavního kola, cca 5000Kč). Mám nachystánu i levnější alternativu pro ostré létání, a to je přechod na 525 listy, 16z pastorek, a případné zkrácení ocasu a výměna řemenu - a je z toho 550SX. Takže alespoň u Loga 550SE to vypadá, že lze poměrně levně přejít mezi třídami 550SX a 600SX.
Až to trochu rozlétám, tak dám vědět, ale při rozhodování dávám celkem velkou váhu Bauiho názoru, který byl již výše uveden (prostě do 600 patří 12s, 550 je vrchol pro 6s, 600 na 6s je opravdu na kulatou akrobacii a lehké 3D, hlavně z hlediska baterek) - ale současně jsem si vědom, že splňuji Igorův postřeh, že se jedná v českém překladu o příspěvek typu jednapanípovídala :D .

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E nebo 600ESP?
PříspěvekNapsal: úte 11.11.2014 16:00 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
IgorGSM píše:
To s tebou uplne suhlasim ze to ma svoje ale. Ja tu len oponujem reakciam typu: 6S je malo, bude to plavat, nechod do toho lebo "konaotcabratovsyn" to skusal a bolo to na prd atd.

Igore, s tebou je to těžké. Nikdo ti tu nevyvrací, že to bude fungovat, lítalo to tak svého času spousta lidí. Jak už bylo zmíněno, má to svá "ale", která ty jsi bohužel ochotný přehlížet, abys protlačil svou.

Typickým příkladem je třeba tvé poslední video. Pro srovnání koukni na jedno od stejného autora a ze stejného data a schválně poslouchej, jak té 6S verzi nestačí dech i přestože ji nezasekává zdaleka tak ostře, jako tu 12S.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Když jsme u toho rozdílu letových vlastností, já měnil na své 12S i listy za 600mm kvůli nízké hmotnosti baterek, protože to na 620mm plavalo. A to samé proběhlo na Goblinovi nebo Mini Protosovi. Není to o nějaké střelené argumentaci na téma 6S vs. 12S. Je to zkrátka o tom, že chci aby to letělo jak chci - a to pro mě 6S verze toho samého vrtulníku nesplnila.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E nebo 600ESP?
PříspěvekNapsal: úte 11.11.2014 17:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Hehe, to nebudu litat ani za 5 let, takze pohoda... Ja jsem rad, kdyz to leti, dela to kraval a je to dobre videt, nemam cas stat kazdy den dve hodiny na louce a trenovat, takze mne snad 6S limitovat nebude :lol:

Jinak k te 450tce na 12s, to byl vazne ulet, to je nesmysl, prekopavaj se na 6s, skrze celou tu diskuzi jsem trochu zapomnel, ze 450tka leta na 3s :-))) Nicmene, uz ten sesticlanek v takove blese je docela perverzni, aspon z meho skromneho pohledu :-)

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E nebo 600ESP?
PříspěvekNapsal: úte 11.11.2014 17:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Tady se ale nebavime o vykonu. Ten muze byt klidne stejny. Bavime se o tom, ze pri vyssim napeti ( pri stejnem vykonu ) tam potece nizsi proud. Takze bude vse, regulator a baterky mene zatizeno a bude pracovat s vyssi ucinnosti. Pripadne i vydrzi dele. I vaha heliny muze zustat stejna, protoze vice clanku muze mit zase mensi kapacitu.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E nebo 600ESP?
PříspěvekNapsal: úte 11.11.2014 18:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ale ja jsem snad nekde uvadel, ze chci, aby to netopilo, bylo efektivni a splnovalo Eko 6? :roll: Jde mi o to, aby to 1) letelo 2) baterky vydrzely rozumny pocet cyklu (pro mne tak 50-100) pri cene Turnigu a 3) aby mi to vsechno zvladal 100A YEP, ktery uz mam koupeny do puvodne 500vky, kterou jsem nakonec zavrhl, jako moc malou. Byl bych si mozna byval koupil i tu 550tku, kdyby byl na trhu jediny kit skladem - vsechno vyprodano, bezpadlo nechci a kdyz jsem mel moznost koupit sestikilo bez regulatoru o 4 tisice levneji, nez 550, nebylo o cem.

Navic, nabijecku mam na max. 6s a mam koupene combo s motorem 600M, ktere jak jsem se docetl je do max. 6s. Navic bez regulatoru, takze krasne vyuziju ten svuj funglovy YEP.
Mi je uplne jasne, ze na 12s to muze byt uplne jiny vrtulnik, ale ja mam na hlubokou orbu a trening blbosti 450tku, ktera ma hodnotu jednoho packu baterek do toho sestikila. Takze sestikilo bude moje srdcovka, v nedeli misto lesteni fabie zavezt na louku a parkrat to zvednout. Nemam ambice litat 3D akro pul metru nad zemi, ani se s tim jezdit nekam chlubit po srazech. Chci proste, aby to letelo a abych za prechod na 12s nemusel vyndat z penezenky dalsich 5-10 tisic.

A tady neustale nekdo vytahuje srovnani 6s vs 12s a porovnava to z hlediska vykonu, letoveho projevu pri akro, atd. Mi jde o to, at to lita, nedusi se to pri normalnim letu a neproseda to pri mirnem klesani a zaseknuti. Letovy projev jako na prvnim videu, je z meho pohledu SUPER. Je mi jasne, ze to muze litat i lepe, mene topit a dele vydrzet (baterky) ale to ja vim, to neresim.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E nebo 600ESP?
PříspěvekNapsal: úte 11.11.2014 18:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
petrfm píše:
Ale ja jsem snad nekde uvadel, ze chci, aby to netopilo, bylo efektivni a splnovalo Eko 6? :roll: Jde mi o to, aby to 1) letelo 2) baterky vydrzely rozumny pocet cyklu (pro mne tak 50-100) pri cene Turnigu a 3) aby mi to vsechno zvladal 100A YEP, ktery uz mam koupeny do puvodne 500vky, kterou jsem nakonec zavrhl, jako moc malou. Byl bych si mozna byval koupil i tu 550tku, kdyby byl na trhu jediny kit skladem - vsechno vyprodano, bezpadlo nechci a kdyz jsem mel moznost koupit sestikilo bez regulatoru o 4 tisice levneji, nez 550, nebylo o cem.

Navic, nabijecku mam na max. 6s a mam koupene combo s motorem 600M, ktere jak jsem se docetl je do max. 6s. Navic bez regulatoru, takze krasne vyuziju ten svuj funglovy YEP.
Mi je uplne jasne, ze na 12s to muze byt uplne jiny vrtulnik, ale ja mam na hlubokou orbu a trening blbosti 450tku, ktera ma hodnotu jednoho packu baterek do toho sestikila. Takze sestikilo bude moje srdcovka, v nedeli misto lesteni fabie zavezt na louku a parkrat to zvednout. Nemam ambice litat 3D akro pul metru nad zemi, ani se s tim jezdit nekam chlubit po srazech. Chci proste, aby to letelo a abych za prechod na 12s nemusel vyndat z penezenky dalsich 5-10 tisic.

A tady neustale nekdo vytahuje srovnani 6s vs 12s a porovnava to z hlediska vykonu, letoveho projevu pri akro, atd. Mi jde o to, at to lita, nedusi se to pri normalnim letu a neproseda to pri mirnem klesani a zaseknuti. Letovy projev jako na prvnim videu, je z meho pohledu SUPER. Je mi jasne, ze to muze litat i lepe, mene topit a dele vydrzet (baterky) ale to ja vim, to neresim.



Rozumím ti, také chci Logo 550SE provozovat zpočátku tímto stylem. Kolega již prodloužené Logo provozuje, a lítá mu to pěkně.

Ale jak se znám :D , tak nakonec skončím u 12s.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E nebo 600ESP?
PříspěvekNapsal: úte 11.11.2014 19:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahoj, tady bych mněl jednu výhradu. Na srazy se nejezdí chlubit, ale pokecat a vesele polítat, setkat se s kamarádama z větších dálek, vyměnit si zkušenosti a názory na vše možné no a v noci nezávazný rozhovor o všem možném i nemožném u lahvinky, zkrátka kdo neviděl neuvěří :mrgreen: Wal-heli

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz