Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 213 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Logo 550 sx alebo se
PříspěvekNapsal: čtv 08.06.2023 18:22 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 11.8.2010
Příspěvky: 1724
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Přesně. Loni , než jsem Logo prodal jsem vůle vymezil. Vrtulka nefungovala. Pak zpět do původního stavu a vše šlapalo jak má.

_________________
Specter 700 V2, Blade 230S with custom belt, Heli-Baby NT, OMPHOBBY M2 EVO, M4 Max

Futaba 14SG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Logo 550 sx alebo se
PříspěvekNapsal: ned 09.07.2023 17:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Pročítám helifreak a rchelifan a jsou tam dost rozporuplné názory na vliv předstihu,časování (timing) motoru.
Co mě zaujalo,například: (citace a překlad)

...Zvýšení časování poskytne více výkonu, ale také více tepla v motoru...

Takže předpokládám,že to funguje i obráceně.

...Mějte na paměti, že "předstih časování" je u bezsenzorových motorů opravdu bezvýznamný, vše, co nastavení časování dělá, je vyladit algoritmy používané k odhadu, kdy přepnout cívky. ESC opravdu neví, jaký je úhel rotoru, jen nejlépe odhadne, kdy přepnout cívky na základě zadního EMF od motoru. "Měřítko" toho, co hodnoty znamenají, se u různých výrobců liší. Například 5 stupňů je "střední načasování" na Castle a Scorpion ESC, zatímco 18 stupňů je "střední načasování" na YGE ESC. Také delta větrné motory získávají menší výkon (ale ne méně tepla) zvýšením předstihu časování než vítr Wye...

Takže můj dotaz.Povedlo se někomu snížením timingu motoru snížit jeho teplotu? A jak znatelný je rozsah výkonu a teplot při min a max timingu? Zatím jsem to nezkoušel.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Logo 550 sx alebo se
PříspěvekNapsal: stř 27.03.2024 17:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.8.2022
Příspěvky: 7
na Logo500 jsem mel chvilu jakejsi regl Robbe Roxxy 900-series /a i nejakej silnejsi na T700 /12s//, s vyladenim regulatoru jsem znacne dlouho blbl.
vykon a governor zadna slava, motor hral nekdy hodne a nekdy vic /podle predstihu/. roxxy jsem prodal letadylkarum, zakoupil kontronik a od problemu sel pryc.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 213 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz