Reklama

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 18.12.2013 9:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 0
Ahoj

Koupil jsem T-rexe 600n dfc a ted řeším nádrž. Chci přidat vyrovnávačku nechci do bočnice vrtat ,otvor pro objímku tam není navíc pravá strana nádrže není vodorovná s bočnicí uvažoval jsem že ji tam normálně přilepím řešil jste tohle někdo?
prosím o radu případné foto vašeho řešení

Děkuji

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 18.12.2013 11:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Ja bych pouzival neco takoveho viz. odkaz. Nasrobouval bych na existuji sroub a bylo by. Vymenis puvodni a pro jistotu das delsi. Dival jsem na bocnice, stacil by distancni sloupek na sroub nad nadrzi a hotovo.

http://www.helikraft.com/KLONE+RC/Klone+RC+Parts/KLONE+RC/KL0088/Header+tank+%28KL0088%29.html

PříspěvekNapsal: stř 18.12.2013 14:21 
Mazák
Mazák

Obrázky: 12
Ahoj,
K čemu tam chceš tu nádržku? Lítám s 600N asi 5 let bez nádržky, nikdy jsem neměl potřebu jí tam dávat. Chápu to třeba u Raptorů, který maj vysokou nádrž, tam bejvá problém. Ale trex s placatou funguje bez vyrovnávačky.

Přilepení na nádrž nevěřím, cákneš na to palivo, nalítá na to olej z výfuku a pujde to dolu...
Navíc to vidim jako zdroj poruchy - dvě bimbátka (rádi upadávaj), víc hadiček, víc spojů...

Malá rada na konec, až budeš dávat tenkou hadičku k bimbátku, musíš ji v oblasti příruby přetáhnout tlustší hadičkou (délka cca 5mm na každém konci), jinak ta hadička za půl roku praskne.

Tady je obrázek s nádžkou bez vrtání čehokoliv: http://img133.imageshack.us/img133/7162/cimg2918.jpg

Naposledy upravil Maxipes dne stř 18.12.2013 14:55, celkově upraveno 1

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 18.12.2013 14:43 
Mazák
Mazák

Zdar
já taky lítám v T600N bez nádržky a nikdy mi to nechcíplo, že by nasálo bimbátko vzduch. Na zádech v TicTicu prostě v pohodě, pokud nelítáš nějákou brutální 3D do suchý nádrže, tak to podle mě v Rexech není potřeba. Přistávám když je v nádrži cca tak 1cm paliva.

PříspěvekNapsal: stř 18.12.2013 16:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Děkuji všem za rady více hlav=více rozumu :D

PříspěvekNapsal: stř 18.12.2013 16:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Maxipes píše:
Ahoj,
K čemu tam chceš tu nádržku? Lítám s 600N asi 5 let bez nádržky, nikdy jsem neměl potřebu jí tam dávat. Chápu to třeba u Raptorů, který maj vysokou nádrž, tam bejvá problém. Ale trex s placatou funguje bez vyrovnávačky.

Přilepení na nádrž nevěřím, cákneš na to palivo, nalítá na to olej z výfuku a pujde to dolu...
Navíc to vidim jako zdroj poruchy - dvě bimbátka (rádi upadávaj), víc hadiček, víc spojů...

Malá rada na konec, až budeš dávat tenkou hadičku k bimbátku, musíš ji v oblasti příruby přetáhnout tlustší hadičkou (délka cca 5mm na každém konci), jinak ta hadička za půl roku praskne.

Tady je obrázek s nádžkou bez vrtání čehokoliv: http://img133.imageshack.us/img133/7162/cimg2918.jpg

Děkuju za odpověď

a nemáš třeba pak potíže s otáčkama např při plné a pak jiné při prázdné není tam jinej tlak ?

PříspěvekNapsal: stř 18.12.2013 17:28 
Mazák
Mazák

Blog: Zobrazit blog (1)
TAky radím- vyprdni se na nádržku. Zbytečná komplikace. Létal jsem spoustu let bez ní. Pak to začalo být moderní, dnes by se řeklo cool (určitě to vymyslel někdo, kdo měl špatnou palivovou instalaci :lol: ) a tak jsem ji zkusil i já. :roll: Nepoznal jsem žádný rozdíl. Pokud je správně udělaná palivová instalace, tak je vyrovnávací nádržka zbytečná.

PříspěvekNapsal: stř 18.12.2013 18:36 
Mazák
Mazák

Motor zadusíš špatným páčkováním zejména kolektivu. Tlak v nádrži je udržovanej z výfuku taženou hadičkou a ten nepozná kolik je v nádrži paliva, takže tam je víceméně furt stejnej tlak, spíše to závisí na otáčkách když se třeba motor zadusí nebo zase rozběhne. Spíše se zaměř na funkční hadičky a průchozí filtr paliva.

PříspěvekNapsal: stř 18.12.2013 20:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Tak jste mě přesvědčily př.nádrž tam nedám
Ale ještě jeden dotaz bych měl, ted se snažím namontovat unašeč s větrákem na motor ale příruba je tak těsná že nejsem schopen to tam dostat motor je TT RL 56 nesetkal jse se stím někdo příruba je na zajištění dvěma šrouby

PříspěvekNapsal: stř 18.12.2013 23:12 
Mazák
Mazák

Obrázky: 12
kastan89 píše:
Děkuju za odpověď

a nemáš třeba pak potíže s otáčkama např při plné a pak jiné při prázdné není tam jinej tlak ?

Nepoznal jsem žádný rozdíl. Ani rozdíl ve váze jsem nikdy nepoznal.
Ale poznal jsem prasklou tlakovací hadičku i prasklou hadičku k bimbátku. Oboje chcípnul motor. :D

Ten unašeč bych zkusil "nalisovat" utažením matky na hřídeli z motoru (bez těch dvou imbusů). Ale pozor ať to taky někdy dostaneš ven. Pokud budeš potřebovat zablokovat motor tak určitě ne zablokováním pístu, jedině chycením klikovky (po sundání zadního víka motoru). A pokud to nepujde tak upnout unašeč do vrtačky a trošku ho zevnitř projet jehlovým pilníkem.

Na můj motor OS50 jde unašeč jednoduše nasadit rukou. Vždy, ale montuju unašeč už s větrákem, dá se to pak líp chytit.

Profil Soukromé album