Switch to full style
Opravdu větší kousky.
Odeslat odpověď

Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC

úte 16.07.2013 17:43

Kdyz odpojis tahlo od serva, roztocis to a budes pohybovat tahlem rukou, preperes to ?
Jinak, dobre zalepene srouby ne uplne na krev dotazene uz jsem lital. Je to prasarna a moc se mi to nechce doporucovat. Jednou ale to proste jinak neslo.
Jeste, nemas tam nejake podivne vrtulkove listy ? Nemas otocene gripy nebo listy ? Vim jsou to blbe otazky, ale clovek nekdy udela botu a ne a ne si toho vsimnout. Uz jsem videl na heli listy vrtulky obracene, obracene jenom jeden a dokonce i obracene hlavni listy. Letelo to vsechno. Nejak.

Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC

úte 16.07.2013 19:57

No už jsem v práci jinak bych to nafotil a dal to sem, ovšem už jsem to rozebral a složil snad stokrát tak bych se snad jednou trefil i když je pravda že jsem nějak nepřemýšlel nad tím že bych tam mohl dát gripy přetočené :idea: (to je to moje nečtení návodů :? )... Jinak vrtulka je 96mm CFC od MSC.. No zítra to ještě s těma ne na krev ale pořádně zalepenýma šroubkama zkusím + si vezmu návod aby to bylo 100% :oops: ... Jinak doma jsem to hned rozebral a povolil jsem ty gripy a pak jsem zkoušel tahat za táhlo když se to točilo i s listím a rukou to šlo ovšem jak to chodilo když to bylo utažené na krev netuším protože jsem to nezkusil :? .. Zítra se uvidí 8O ...

Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC

úte 16.07.2013 22:38

Až budeš vkládat do gripu ložiska,nezaponeň dát na správné místo vymezovací podlozku a dej si pozor na axiály,ať je tam nedáš opačně :!:

Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC

stř 17.07.2013 0:16

No problém je v tom že předchozí majitel Rexe vybavil tímto bazmekem http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 0132_.html (smykátko je už Align) a nějak se mi od toho nedaří sehnat plán... Tzn, vymezovací podložky tam žádné nejsou (jen klasika pod šroubkem) a není tam ani axiální ložisko ale jen dvě klasická... Otázkou je co už na tom předchozí majitel měnil a co poztrácel či si myslel že tam být nemusí :? ... Takže jak to má vypadat vím jen z té fotky na HK :( (každopádně jsem měl přetočené gripy :oops: )... Budu ještě hledat ale nevypadá to nadějně...

:!: EDIT: problém objeven... Zde je kompletní info http://myrcguide.com/index.php?topic=278.555 ... Ve zkratce se HK moc tyhle zadní sety nevyvedly a zásadní problém je v gripech kde je malé vybrání pro ložisko což HK vyřešil tím že šroubky nedotáhl a jen je pořádně zalepil, ovšem jak to někdo rozebral, složil a pořádně utáhl tak už to nelétalo :idea: .... Takže buď vzít frézku a trošičku to projet nebo nedotahovat grip nebo lépe objednám Align kámen a gripy...

EDIT 2: tak jsem nakonec zjistil že i tak má být v gripu jedno axiální a radiální ložisko ,původní majitel tam narval klasické a já když to měnil tak jsem to okopíroval protože by mě nikdy nenapadlo že to někdo takhle ojeb. ... Nicméně jsem náhodou během noci sehnal dva kousky axiálních ložisek správných rozměrů a už jsou namontované 8) ... Zatím proběhl test bez listů a zdá se to OK!! Síla klesla na polovinu (test rukou) :!: ... Takže hurá spát a odpoledne bude test :!: .. Jo a šroubky jsem nemohl dotáhnout na krev, tak jsem to dal na červený Loctite a snad to vydrží než dorazí Align domek + gripy z UK :) ..

Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC

stř 17.07.2013 22:05

8) :twisted: 8) :twisted: 8) :twisted: Tak jsem vysmátej jako beruška!!!! Konečně to létá jak má :lol: !!! Celí problém byl v tom že tam nebylo axiální ložisko!!! Dnes to létalo perfektně i když trošičku foukalo, točí to kam chci 8) !!!! Doladil jsem HC3SX a je to BOMBA :twisted: .. Jinak jsem po každém (celkem 6) letu kontroloval šroubky co drží gripy a je to OK nepovolují se.. Přikládám tři fotečky krasavce na závěr (kabeláž se bude teprve ladit) :wink: .. PS: zdravím v Brně jistou Osobu :evil: :evil: :evil: !!!!!!!!!!!
Přílohy
20130717_181542.jpg
20130717_181549.jpg
20130717_181558.jpg

Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC

stř 24.07.2013 13:43

Tak mi dnes konečně dorazil balíček z UK se zadním rotorem Align, vypadá to opravdu pěkně 8) ... No ovšem nastal problém s listím vrtulky od MSC, nějak se jim nedaří dělat na všech listech stejně dírky pro šroubky :roll: tzn, jeden list je směrem ke gripu prostě delší a nejde tam dát protože se opře o šroubek co drží grip na kameni :evil: ... Nj nejradši bych jim to omlátil o hlavu (to listí) ale chci prostě létat a ne čekat tak ten list zabrousím a hážu na to bobek :roll: .. Foto pro ilustraci zde:
Přílohy
IMG_2910.JPG

Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC

stř 24.07.2013 14:06

Asi páteční směna.

Poslat, ať se chytnou za nos.

Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC

stř 24.07.2013 14:19

Nj poslat ale to zas budu týden bez Rexe :cry: .... Mám chuť to obrousit ale to taky nebude to pravé ořechové :? ... Chjo proč na to ty Češi tak serou (MVVS, MSC), jediný s kým jsem spokojen je LaHeli, tam jsem problém neměl nikdy jo a s AXI taky ne 8) ...

Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC

stř 24.07.2013 14:46

Tak jsem to obrousil a uvidí se co to bude dělat 8O ... DO MSC jasem jim aspoň poslal foto, tak jsem zvědav co mi ktomu řeknou :wink: ..

Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC

stř 24.07.2013 14:55

A ze je jeden list kratsi a tudiz tam budou vibrace jako prase ti nevadi ? Na tvoji fotce je videt, ze listy jsou stejne dlouhe ale dirka je jinde. Ty jsi obrousil vnitrek a co ted s tim koncem listu ?

Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC

stř 24.07.2013 15:07

No to je mi jasné, ovšem už jsem s tím týden létal (na HK rotoru kde to ničemu mechanicky nevadilo) a nezdálo se že by vibrovalo, ovšem tam list nebyl ještě zabroušen.. No zkusím to a kdyby to vypadalo špatně tak s tím létat nebudu... Chjo mě MSC zas tak nasra.. :evil: , proč zrovna já :?: :?: ...

Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC

stř 24.07.2013 18:55

Tak jsem dal pět letů a je to OK, kupodivu to ani nevibruje, nicméně se ozvali z MSC že pošlou nové listy :) ..

Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC

pát 26.07.2013 14:41

Tak dnes z MSC dorazila nová vrtulka, je dokonalá a musím tímto říci že jsem s přístupem MSC naprosto spokojen, stačilo si vyměnit s panem ředitelem tři maily (super komunikace) a věc byla vyřízena naprosto k mé spokojenosti 8) ..
Odeslat odpověď