Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vyber nove 700
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2012 17:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Dam sem jeste jednu kacirskou myslenku. Nicmene z me praxe. Vim, ze 700 heli je v kurzu a kazdej po ni touzi.
Mel jsem Rapika 90, Trexe 700N a Kasamu 90E. Pak ale taky Rapika 50, Trexe 600N a Logo 600.
Nejak se mi proste s 600 heli lita lepe. Je vyrazne levnejsi, videt uz je dobre a nelita o moc hure. A nebijte me, prosim... :mrgreen:

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber nove 700
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2012 17:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Budeš se divit, ale mám úplně stejný názor. :wink: Devadesátku vytáhnu jenom občas aby se na ni moc nenaprášilo. A vědět to co vím teď, tak do elektrické devadesátky nejdu. Za o moc více peněz , jenom o trošku víc muziky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber nove 700
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2012 17:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 5360
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 9
Blog: Zobrazit blog (5)
Tak já to mám naopak. Co mám sedmikilo, tak s menšími nelítám jindy, než když je sedmikilo mimo provoz.

_________________
Blade400>T-Rex500>T-Rex250>Protos>T-Rex700E>LA700>RaptorE720
youtube.com/heyingosl


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber nove 700
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2012 17:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
No, pokud vim, tak jsi sestistovku nikdy nemel. Nebo se pletu ?
Nerikam ze sedmistovka neni lepsi. Jen me se s sestistovkou lita lip. Vic si ji uziju. Nevim jak to presne vyjadrit. Nebojim se o tu helinu, nebojim se s ni trochu vic zdrave riskovat. Litam niz. A jak napsal Troll, o malinko horsi a o mnoho levnejsi.
Ale mensi heli uz taky lezi na polici. To je pravda.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber nove 700
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2012 19:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.8.2009
Příspěvky: 866
Bydliště: Turnov
V čem vidíte tak velký cenový rozdíl při pádu? Kromě listů, které taky nejsou o mnoho dražší a baterek, které se ale nezničí vždy.

_________________
Miniprotos BeastX
Protos 500 V-bar
Spektrum Dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber nove 700
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2012 20:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2010
Příspěvky: 282
Bydliště: Jihomoravský Kraj
demolátor píše:
V čem vidíte tak velký cenový rozdíl při pádu? Kromě listů, které taky nejsou o mnoho dražší a baterek, které se ale nezničí vždy.


No možná právě v těch listech a celkové naklady na pořízení logo600 se da koupit za 600$ synergi ktera je nejlevnější za ním stoji 770$ to je 170$ rozdil je tam toho vic a rozdil co zaplatim navic prostě také nevidím. Neletal jsem se 700kou ale ani po ni netoužím zatím jsem velmi spokojen s vyborně letajici a fungujici 600kou.

Jinak v čem ty vidíš vyhodu 700kila?

_________________
Logo 600| AcroMaster Pro| Extra 300 EXP V2
FUTABA FX-30


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber nove 700
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2012 21:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Dily jsou cenove skoro stejne. Listy jsou drazsi. Do sedmikila nalozis vetsinou 12S5000 baterky, vetsinou 120A regl a drazsi motor. I jak nabit v rozumnem case neco stoji. Porizeni i provoz proste vyjde draz. Neodrazuji od nej. Jen tak polemizuji a pisu ze je mi sestistovka milejsi. Proste jsem si vzdycky lip a s mensim stresem zalital s sestistovkou.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber nove 700
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2012 21:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Ony ty náklady za ND, , listy anebo baterky nejsou nijak nijak závratně vyšší u sedmistovek, ale když se všechno spočítá, včetně možnosti použít slabší nabíječ a slabší zdroj, tak se to nasčítá a výsledek je už docela rozdílný. A letové vlastnosti sedmistovek zas až o tolik lepší nejsou. Šestistovky jsou lehčí, mají daleko menší setrvačné hmoty a na všechny změny směru a rychlosti stačí menší výkon. Méně trpí regl , baterky i motor. Stačí slabší serva ( anebo se stejně silnými je odezva na řízení rychlejší) , netrhají se nikde zuby :lol: Jsou takové lehčí a svižnější. Přitom dostatečně velké a dobře viditelné. A taky ač už mám něco nalétáno, prostě se se šestistovkou bojím míň. Asi to bude tím, že si nemůžu dovolit strkat všechny peníze do vrtulníků a otázky ceny ND u mne není zanedbatelná. Osobně bych si už sedmikilo na normální běžné létání nekoupil. Stejnou službu mi udělá šestistovka. Ale tady opět musím upozornit, že není šestisitovka jako šestistovka - tohle je velice podstatné!! Trex 600 na šestičlánek zcela jistě není to pravé, to už je fakt daleko lepší polítání se sedmistovkou.Než tohle, beru sedmistovku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber nove 700
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2012 22:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 348
Bydliště: Martinice
Obrázky: 7
Ono prostě jde ze sedmikila respekt a chvíli trvá, než se člověk z té velikosti jaksi "oklepe". Pak ti přijde lítání s menší heli takové hravější, neškodnější (menší faktor strachu). To je myslím hlavní důvod tvých pocitů, proč se ti se šestikilem lítá líp. Akorát to asi naplatí u přechodů z 600/500, tam je rozdíl let. vlastností výraznější.

_________________
QCopter ready . BEEROTOR U210 Racer , ale Hobby!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber nove 700
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2012 22:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
No, něco na tom Tvém vysvětlerí určitě je, logiku to má, ale já si pořídil první šedesátku někdy v roce 1994 , pokud se nepletu .Tenkrát jsem z toho byl docela vyděšenej, to je fakt, ale teď si myslím , že už jsem docela oklepanej. :) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber nove 700
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2012 23:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2010
Příspěvky: 1177
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
lefty píše:
Ono prostě jde ze sedmikila respekt a chvíli trvá, než se člověk z té velikosti jaksi "oklepe". Pak ti přijde lítání s menší heli takové hravější, neškodnější (menší faktor strachu)...


A v čom? Vo veľkosti? V cene ND?

Ja osobne zo 700ky nepociťujem o nič väčší rešpekt ako zo 600...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber nove 700
PříspěvekNapsal: čtv 02.08.2012 8:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2011
Příspěvky: 176
Bydliště: Zilina, Slovenská republika
Verim tomu, ze 600 potazmo 550 je "zlaty sted" na 12S odpada vela "problemov" s rychlonabijanim ale napriek tomu je tu nieco ako tuzba :)

Vyskusat si velku triedu, vediet ake to je. A vela ludi neodola a podlahne :)

No a pre fajnsmekrov tu este mame mamuty ako 800xx alebo Shape 8.0 ,ze ;)

_________________
TDR + NEO


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber nove 700
PříspěvekNapsal: čtv 02.08.2012 8:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Ale ano, nikoho neodrazuji. Jen jsem dal i jiny pohled na vec.
A 550tku a 600 bych asi nesrovnaval.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber nove 700
PříspěvekNapsal: čtv 02.08.2012 9:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Troll píše:
Ony ty náklady za ND, , listy anebo baterky nejsou nijak nijak závratně vyšší u sedmistovek, ale když se všechno spočítá, včetně možnosti použít slabší nabíječ a slabší zdroj, tak se to nasčítá a výsledek je už docela rozdílný. A letové vlastnosti sedmistovek zas až o tolik lepší nejsou. Šestistovky jsou lehčí, mají daleko menší setrvačné hmoty a na všechny změny směru a rychlosti stačí menší výkon. Méně trpí regl , baterky i motor. Stačí slabší serva ( anebo se stejně silnými je odezva na řízení rychlejší) , netrhají se nikde zuby :lol: Jsou takové lehčí a svižnější. Přitom dostatečně velké a dobře viditelné. A taky ač už mám něco nalétáno, prostě se se šestistovkou bojím míň. Asi to bude tím, že si nemůžu dovolit strkat všechny peníze do vrtulníků a otázky ceny ND u mne není zanedbatelná. Osobně bych si už sedmikilo na normální běžné létání nekoupil. Stejnou službu mi udělá šestistovka. Ale tady opět musím upozornit, že není šestisitovka jako šestistovka - tohle je velice podstatné!! Trex 600 na šestičlánek zcela jistě není to pravé, to už je fakt daleko lepší polítání se sedmistovkou.Než tohle, beru sedmistovku.



Ahoj Honzo,

Mluvíš mi tak drobátko do noty. Dost zčerstva jsem si spočítal rozchod ve třídách 600 a 700. Pořízení stroje (cena) je někdy jedinej poměr, kde rozdíl nehraje vůbec žádnou roli. :)

Rozdíl (a docela zásadní) je až v těch věcech okolo, co k tomu člověk potřebuje. Pohonná sada a to čím to budu ládovat. Je to čím 700 odskakuje od 600 a to docela o dost.
2 x pohonná sada je cenovej rozdíl docela zásadní alespoň pro mne.

2x 10S = 6500Kč
2x 12S = 10500Kč

- Jsou to značky baterek a jejich kapacity, pro které bych byl po své osobní zkušenosti eventuelně rozhodnutý.

(teď mi ta kalkulace vyvolala úsměv na rtech když jsem si vzpoměl, zě jsem před třema a půl rokama platil necelých 8000,- za 3sady 6S do trexe 500 ) :)

To jsou 4 litry v baterkách. A možná tu budu za socku, ale 4litry jsou pro mne peníze. A pokud si na letišti nepotřebuju měřit s někým pindíka a svoji 700 :) tak pro mne nemá významu.

A dálší rozdíl je v nabíjení. Desetičlánek se mi bude šťouchat daleko snáz na letišti než 12S. A také rychleji.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyber nove 700
PříspěvekNapsal: čtv 02.08.2012 9:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 5360
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 9
Blog: Zobrazit blog (5)
Pak je jediná volba LA700 - Filip lítá na 2x6S 3700 mAh pět minut - a to jsou už hodně levné a rychle nabitelné baterky. Díly jsou dostupné okamžitě a díky pevnosti heliny jsou škody i docela levné (víc mě stojí průměrná rána s Protosem než s LA). Co se týče vzhledu, tak se už velice rychle blíží parádní kabinka (a co jsem slyšel, tak i jedna celokapota - ale to je možná jen zbožné přání některých). Podpora Tondy je naprosto úžasná - vše řeší okamžitě a na námitky slyší. V těchto krajinách není lepší volba na sedmikilo (a 25 LA700 pilotů o tom dost vypovídá - které ostatní sedmikilo má u nás takový počet?)

_________________
Blade400>T-Rex500>T-Rex250>Protos>T-Rex700E>LA700>RaptorE720
youtube.com/heyingosl


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz