Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: kde je chyba?
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 16:27 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 27.10.2008
Příspěvky: 438
Bydliště: Brno
Cau,
dneska jsem chtěl jít konečne zalítat T600-jít dovážit listy a dát všecko mechanicky správně abych neměl subtrimy na rudle.
roztočil jsem vrťas a cumím co to dělá, nějak se mi rozházely mixy nebo co, když jsem ho chtěl naklonit dopředu tak se zároveň nakláněl doleva a když dozadu tak do prava a u klonění ten samej problém - doprava se naklonil zároveň dopředu ....

už v minulosti jsem pokažde musel znova a znova před každym letem trimovat vysílač (mám DX6i) abych mohl bezpečně vzlétnout,ale bral jsem to jako předletovou kontrolu. Ale to co se mi stalo teďka mi doslova vyrazilo dech, tak vás prosím žádám o pomoc co tomu je, jak se to dá zpravit a kde je chyba.

P.S. od posledního letu jsem nehrabal ve vrťasovi na mechaniku ani elektroniku a to samé ve vysílači-s tou jsem jenom lítal na simu.

Uvažuji že to dám nějakému odborníkovi, nechcu být hazardér. Nemám odvahu se v tom nějak razantně šťourat, krom mechaniky. :(
(mám ho kvůly létání a ne šourání, pokud ho konečně nějak dobře rozchodím a nebudu každej let muset obsolvovat to, co se mi stalo dneska, tak se v tom nebudu už rýpat ani za zlaté prase-výměny ND je samozřejmostí ale)

_________________
Easy copter*, MD 500 Hughes-4ch*, Free spirit*, Honey Bee v2, maketa Augusty*- T-rex 450 sport+DX6i, T-rex 600ESP FBL microbeast

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 16:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.7.2007
Příspěvky: 1130
Bydliště: Praha 6, ČR
Obrázky: 12
Podle podpisu mas bezpadlo. Mas cykliku zapnutou na 90° (1-servo). To co pises vypada jako zapnuty 120°CCPM mix.

Druha moznost je pootocena desky cykliky vuci rotorove hlave.

Hejbe se cyklika na zemi podle kniplu?

_________________
T-Rex 600N Spirit, Tx Aurora.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 16:50 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 27.10.2008
Příspěvky: 438
Bydliště: Brno
Ano mám 90 nastaveno
Ano zkoušel jsem na zemi a vypadá to vše jak má, všecky funkce fungují,ale možná to zkreslue-když se pak roztočí rotor tak jde vidět že se naklání trochu nakřívo...

_________________
Easy copter*, MD 500 Hughes-4ch*, Free spirit*, Honey Bee v2, maketa Augusty*- T-rex 450 sport+DX6i, T-rex 600ESP FBL microbeast

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 16:52 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
Cece proc neprijdes nekdy mezi nas? http://www.rcmania.cz/modules.php?name= ... start=2625
Asi jezdis do Medlanek, ze? My sidlime ve Slatine, ale dneska jsi mohl prijet, byli jsme na letisti hodinu a pul.
Samozrejme ti muzou pomoct profici z helimanie, jen za to neco vysolis.

Co ti dela cyklika? To co popisujes je na zemi docela normalni jev, ja na zemi teda takovy veci bezne nedelam a je pro me podstatny jak se to chova ve vzduchu.
Pokud ti cyklika chodi rovne, teda pokud das klopeni dopredu a predni dve serva (nebo u 600ky dve zadni) jdou stejnou drahou dolu (nahoru) tak je vse v poradku. Nic bych v tom nehledal, pokud mas rotor a vsechno prepakovani OK.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 16:54 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
Aha tak bezpadlo a DX6i ...tak to jsme resili v tymu nedavno taky, nakonec problem byl ve spatnem potenciometru vysilacky, podivej se na servomonitor, jestli se vsechny kanaly vraci do nuly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 16:57 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 27.10.2008
Příspěvky: 438
Bydliště: Brno
psena, už dlouho uvažuju o tom že se za váma satvím, ale jak jsem psal na forku do helimanisteam, tak nemám auto-nemám se tam jak dostat.
Jinak lítám za domem mezi garážema, je fakt že na T600 už budu chodit na fotbalák-tam se mi to snad podaří domluvit :D

hele úpřimně, pokud mi toto dělá na zemi, že mám starch odlepit jednu lyžinu od země protože nevím co to udělá, tak nejsem blázen abych s tím zkoušel lítat, když vidím že rotor se naklání nesprávným směrem :cry:

Pokud máš kuráž to zkusit rozletět, budu ti plně k dispozici... :)

_________________
Easy copter*, MD 500 Hughes-4ch*, Free spirit*, Honey Bee v2, maketa Augusty*- T-rex 450 sport+DX6i, T-rex 600ESP FBL microbeast

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 17:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 1156
Bydliště: Kadaň/Praha
Rotor se dycky naklani trochu sikmo, to je normalni. Pravdepodobne to bude mit neco spolecneho se setrvacnosti, ze se listy nevrati okamzite do sve puvodni polohy(aspon teda na padlove mechanice mi to dela). V letu to ale potom funguje spravne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 17:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.7.2007
Příspěvky: 1130
Bydliště: Praha 6, ČR
Obrázky: 12
jakou mas hlavu? originalni align? Jestli ano tak mas tahla svisle? Kompenzator se da namontovat trosku pootoceny a pak bude rizeni "silhat"

_________________
T-Rex 600N Spirit, Tx Aurora.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 17:32 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 27.10.2008
Příspěvky: 438
Bydliště: Brno
to ze je rotor při točení trochu našikmo je mi jasné, ale atdy jde o to, že jakoukoliv dám reakci z vysílače,tak vrťas udělá jako by zároveň 2 povely dohromady víceméně. ještě zítra teda zkusím roztočít víc, zkusím to udělat ve chvíli,kdy se chce odlepit od země, tam otáčky snad budou dostačující.

Hlavu bych měl mít origo od align. táhla která vedou k desce cykliky od lístů jsou svisle dolů. deska cikliky je před startem ve vodorovné poloze a povely si neplete.

_________________
Easy copter*, MD 500 Hughes-4ch*, Free spirit*, Honey Bee v2, maketa Augusty*- T-rex 450 sport+DX6i, T-rex 600ESP FBL microbeast

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 17:41 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
Ne to je jina situace, ze mas bezpadlo jsem si precetl az po odeslani prispevku, odlepeni od zeme ti v takovym pripade samozrejme nedoporuju. Bezpadlo je v tomto trosku nevyzpytatelny.
V tymu je na to odbornik Peko, ja bezpadlo zatim nepouzivam.

Skoda, ze nemuzes dojet...kdyztak nahod odkud jsi, treba to ma nekdo z tymu po ceste a mohl by te nahodit.
Jinak dnes je litani na hale ve 22h, mensi vrtulnik nemas? Kdyztak se prijd s nama seznamit a zalitat si.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 17:58 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 27.10.2008
Příspěvky: 438
Bydliště: Brno
mám ještě 450, ale nemám tam přijímač a musel bych ho znova seštelovat.
lítám maketově,takže žádné hoď motyku nebude :wink:
V hale kde? jinak sjem z Maloměřic.

_________________
Easy copter*, MD 500 Hughes-4ch*, Free spirit*, Honey Bee v2, maketa Augusty*- T-rex 450 sport+DX6i, T-rex 600ESP FBL microbeast

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 18:46 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
V hale na Kounicove 22 (Sokol), maketove vubec nevadi, v hale tak litame vsichni, nezapomen ze nas tym je tym slozeny predevsim z novacku, nejnovejsi clen lita myslim 1-2 mesice.
Error, Digis a prtka chteji nebo uz makety maji, ale jeste je nemaji nainstalovane.

Z Malomeric by te mohl nekdy vzit prtka, pracuje nekde tady http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@sa=s@st=s ... 11156@z=16 , ale ne vzdy se vraci zpet do prace.
Vsak kdyztak vice v tematu, ktery jsem uvadel. Mej se!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 19:36 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 27.10.2008
Příspěvky: 438
Bydliště: Brno
tak to mám celkem kliku, kilák ode mě :lol:

zítra zkusím se podrobně podívat co přesně heli dělá, dneska se kouknu ještě na zmíněnej vyslač monitor.

Snad to zítra zapnu a tak jak se to podělalo tak to zase bude OK.... :?

_________________
Easy copter*, MD 500 Hughes-4ch*, Free spirit*, Honey Bee v2, maketa Augusty*- T-rex 450 sport+DX6i, T-rex 600ESP FBL microbeast

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 19:50 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2006
Příspěvky: 1494
Obrázky: 8
Jenom proboha s tim zatim nechod do Helimanie.
Mam hodne spatne zkusenosti. :evil:
Co pouzivas za elektroniku u te 600-stovky ? Jestli to teda neni tajny.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2011 20:55 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 27.10.2008
Příspěvky: 438
Bydliště: Brno
jak špatné zkušenosti? něco se už někomu stalo nebo co? Chci to nejdřív nějak zkusit sám, pokud se ten problém ani nepohne,tak to donesu profíkovi nejspíš....

elektronika je tam standartní ze setu 600ESP, ale je tam microbeast na bezpádlo.

_________________
Easy copter*, MD 500 Hughes-4ch*, Free spirit*, Honey Bee v2, maketa Augusty*- T-rex 450 sport+DX6i, T-rex 600ESP FBL microbeast

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz