Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1435 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 19:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
dagx píše:
Ano.Pokud to chceš vyměnit jako celek jen to nasadíš na trubku.Tahle novější verze se "snažila eliminovat" křížení smykátka při pohybu po hřídelce tím,že táhne z obou stran.

Já mít takhle "zajímavou" nehodu, nevím jak dlouho bych to rozdýchával :wink:


Ano chci vyměnit jako celek, u trubky je mi to jasný, ale na "druhý" straně. Myšleno tam, kde budu šroubovat táhla k vrtulce. Nevím jak jinak popsat. Smýkátko tam je, ale chyby tam napojení na táhla.

Já to taky těžko vydejchávám, už je to 4 dny a ještě pořád nevím, jestli to chci opravit.


Za smýkátko s měkkým se omlouvám, já s tímhle bojuju a bojovat budu. Snažím se, ale občas mi to nevyjde.

S tím svěrákem mě to taky napadlo, budu opatrný.
Jen nevím jak zkontrolovat, jestli je hlava prohnutá?

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 20:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Tak jedině koupit ještě tohle
http://www.benovoletadylka.cz/smykatko- ... -5197.html
Nebo použít tu Tvojí část co Ti zbyla.Z Tvého smykátka to odšroubuješ z toho čepu a přišroubuješ na ten nový domeček.Pokud si heli nestavěl ale koupil od někoho,možná nevíš že se to dá rozebrat.Koukni do manualu a bude to jasný.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 20:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
dagx píše:
Tak jedině koupit ještě tohle
http://www.benovoletadylka.cz/smykatko- ... -5197.html
Nebo použít tu Tvojí část co Ti zbyla.Z Tvého smykátka to odšroubuješ z toho čepu a přišroubuješ na ten nový domeček.Pokud si heli nestavěl ale koupil od někoho,možná nevíš že se to dá rozebrat.Koukni do manualu a bude to jasný.



Tak to je to co jsem chtěl slyšet. Nestavěl, do návodu jsem se díval a to že to jde rozebrat vím. Jen se bál, že to nebude pasovat.
Super děkuji.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 8:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
S tím svěrákem mě to taky napadlo, budu opatrný.
Jen nevím jak zkontrolovat, jestli je hlava prohnutá?[/quote] :D
No až to sestavíš, tak heli vyzkoušíš bez listů a i bez listů zadní vrtulky a budeš vizuálně sledovat při pomalejším otáčení, kde se co děje, jestli je hlava ohnutá, říká se tomu kámen hlavy,ani tam nedávej gripy hl. listů, až to budeš zkoušet, a to samé pootáčeni udělej potom i s gripama i se zadní vrtulkou.Celkově ,při tomto laborování zjistíš jestli se někde něco moc nechvěje. Pokud nemáš prasklé bočnice, helina půjde dát dohromady,nevzdávej to. :wink:

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 9:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Jo nevzdávám, jen to chtělo trochu času. Určitě zkontroluji a hlavně zkontroluju vibrace ve spiritovi. Jdu objednávat díly.

Děkuji

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 13:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2009
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha 9
Zdravím piloty.
Potřeboval bych pomoci s 550kou. Mám 550x dominator super combo (s Microbeast plus) a je to moje první bezpádlo. U pádlových vrtulníků sem byl zvyklý nastavovat neutrál vrtulky. Měl sem vrtulníky, kde se to v klidu dalo poladit délkou táhla, nebo posouváním serva po ocasní trubce. Tady servem nehnu, táhlo mám zašroubované úplně do oček a přesto se mi vrtulník točí proti směru hodinových ručiček. Když dám zisk gyra v rádiu na 95% drží jako přibitý a za letu dělá co má, ale jakmile snížím zisk na 25% začne se točit doleva. Poradí prosím někdo?
Díky

_________________
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 16:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
mamoulian píše:
Zdravím piloty.
Potřeboval bych pomoci s 550kou. Mám 550x dominator super combo (s Microbeast plus) a je to moje první bezpádlo. U pádlových vrtulníků sem byl zvyklý nastavovat neutrál vrtulky. Měl sem vrtulníky, kde se to v klidu dalo poladit délkou táhla, nebo posouváním serva po ocasní trubce. Tady servem nehnu, táhlo mám zašroubované úplně do oček a přesto se mi vrtulník točí proti směru hodinových ručiček. Když dám zisk gyra v rádiu na 95% drží jako přibitý a za letu dělá co má, ale jakmile snížím zisk na 25% začne se točit doleva. Poradí prosím někdo?
Díky


Já zase nikdy neměl pádlo. Co vím (aspoň u Spirita), není potřeba přesně nastavit neutrál vrtulky. Dokonce se doporučuje nulový uhel. Když nastavíš malý uhel nevadí, samozřejmě správným směrem. Čím vyšší hodnota zisku, tím líp. Takže správně je 95%, kdyby to fungovalo na 25%, tak je nejspíš něco špatně mechanicky. U malých heli např Rex 250, jsem nastavoval kolem 20%, ale to bylo tím, že je to malá heli. Rada je nastavit 95% a lítat. Maximálně se tato hodnotu může měnit s otáčkama, protože se ti mění účinnost vrtulky.

Hele jestli nevadí, kam chodíš lítat?

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 17:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2009
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha 9
Netopyr píše:

Já zase nikdy neměl pádlo. Co vím (aspoň u Spirita), není potřeba přesně nastavit neutrál vrtulky. Dokonce se doporučuje nulový uhel. Když nastavíš malý uhel nevadí, samozřejmě správným směrem. Čím vyšší hodnota zisku, tím líp. Takže správně je 95%, kdyby to fungovalo na 25%, tak je nejspíš něco špatně mechanicky. U malých heli např Rex 250, jsem nastavoval kolem 20%, ale to bylo tím, že je to malá heli. Rada je nastavit 95% a lítat. Maximálně se tato hodnotu může měnit s otáčkama, protože se ti mění účinnost vrtulky.

Hele jestli nevadí, kam chodíš lítat?



No uvidíme co napíše někdo jiný.
Lítám na takové malé loučce před barákem v Čakovicích. Není to nic moc a postupem času mám čím dál méně místa,ale z časových důvodů sem zatím jiné místo nehledal. Mám tu kousek i celkem velké pole,ale děsí mě představa jít si pro model oranicí po kolena zasranej. Takhle,když mám trochu času,vemu mixér a za čtvrt hodiny sem doma a nabíjím.

_________________
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 17:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
mamoulian píše:

No uvidíme co napíše někdo jiný.
Lítám na takové malé loučce před barákem v Čakovicích. Není to nic moc a postupem času mám čím dál méně místa,ale z časových důvodů sem zatím jiné místo nehledal. Mám tu kousek i celkem velké pole,ale děsí mě představa jít si pro model oranicí po kolena zasranej. Takhle,když mám trochu času,vemu mixér a za čtvrt hodiny sem doma a nabíjím.



Taky čekám, co napíší zkušenější.

Já jsem z P-10, chodil jsem za Záběhlický zámek, ale lidi a psi a taky 550 mě donutili hledat. Tak sice to mám trošku dál, ale zase se tam schází super lidi. Letiště Slatina kousek od OC Štěrboholy.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 17:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 5.2.2016
Příspěvky: 57
Mam Ar7200bx což je skoro stejne.
Neutral serv,tim se ti zamkne ocas .servo, paka kolmo k roure a zbytek doladis tahlem pak limit drahy vrtulky. Bez predkompenzace
mam T500 a zisk 33.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 19:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2009
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha 9
rcchopper píše:
Mam Ar7200bx což je skoro stejne.
Neutral serv,tim se ti zamkne ocas .servo, paka kolmo k roure a zbytek doladis tahlem pak limit drahy vrtulky. Bez predkompenzace
mam T500 a zisk 33.

Zisk 33? To jako v Hl (tudíž 83),nebo opravdu jen 33?

_________________
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 19:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 5.2.2016
Příspěvky: 57
ano HL , stunt 1 - 33.5 ,plocha krivka 80
stunt 2 - 30.5 , plocha 85
radio DX6 g2, ocas drzí v trychtyri bez problemu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 21:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2007
Příspěvky: 496
Bydliště: Plzeň
Ahoj. Pokud ti to na těch tvých 95% lítá bez potíží, nastavení střihu bych neřešil. Ať se stará gyro ;-) Laborovat bych začal až pokud by se ti nedařilo odstranit nějakej neduh chování.
A co se týče porovnávání hodnoty zisku gyra, už to tady určitě několikrát zaznělo, je to jen číslo, které záleží na mnoha faktorech a porovnávat mezi různými heli nejde, takže se nenech zmást hodnotami zisku jiných lidí.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 22:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Trex 550 dominator 74 procent.Ř.jednotka demon.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 4:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Na zisk gyra vrtulky ma vliv skoro vsechno.
Bezpadlo, servo, delka paky na nem, listy vrtulky, rotorove listy, otacky rotoru/vrtulky a treba i pohon, resp. jak je pohon schopen drzet konstantni otacky pod ruznym zatizenim. Takze nejake cislo je skutecne nic nerikajici.
I dve uplne stejne a stejne nastavene heliny se v zisku gyra muzou (a budou) lisit.
Zisk, jednoduse receno, neni nic jineho nez nastaveni citlivosti reakce gyra na vnejsi podnety. Cim vyssi, tim lepsi.
Rozkmitani pri prilis vysokem zisku zase neni nic jineho nez zpetnovazebni smycka.
Takze pokud dela helina to co ma a jsi spokojeny, neni to treba resit dal. Jen pozor na jednu vec. U rychlych vrtulkovych serv muze pri hranicnim zisku dojit k tomu, ze neni videt zadne rozkmitani ale muze treba jen nepatrne byt slyset vyssi ton. To uz je znamka vysokeho zisku a situace ktera muze servo znicit. Dobre se to pozna, protoze se servo zacne ohrivat.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1435 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz