Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.03.2010 9:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Tak jsem si nakreslil v AutoCADu na motivy originálního counterbearingu svůj domeček pastorku, tentokrát s roztečí šroubů 30mm. Kamarád mi ho vyfrézoval a včera předal. Je to krasavec z duralu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.03.2010 11:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2004
Příspěvky: 204
Bydliště: Děčín
Obrázky: 1
Nádhera!!! jen to ještě vezmi do kovočasu na elox do ruda a bude to epesní!

_________________
Když se zdá, že jde všechno proti tobě, pamatuj, že letadlo vzlétne vždy proti větru a ne s větrem.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.04.2010 8:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Tak se mi stala asi po 30startech nepříjemná věc, upadly kuličky na cyklice, důvod je jasný: nadměrný přetěžování a hlavně slabá dimenze závitu kuliček 2mm (nebo 2,5mm?) , to je fakt málo.
Obrázek
Obrázek


Tak jsem pořídil tuningovou desku zase od quicku,
ta už má závity 3mm a vypadá opravdu robustně.

Obrázek
Obrázek

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.04.2010 11:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 348
Bydliště: Martinice
Obrázky: 7
8O By člověk ani nevěřil, co jde všechno poddimenzovat, i když v případě bezpádla už toho moc nezbývá

_________________
QCopter ready . BEEROTOR U210 Racer , ale Hobby!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.04.2010 12:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 5 Smíchoff
Proč to ložisko má na sobě napsáno ,,JAPAN" - tož nebude to tkéé ňákéé to šméčko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
NEBE - PEKLO - RÁJ (...prej zlatá prostřední cesta :roll: ...)

T-rex 500 CF-> po ráně ->GF ;-)
AURORA 9
easy copter XS metal (na domácí acro) :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.04.2010 19:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
lefty píše:
8O By člověk ani nevěřil, co jde všechno poddimenzovat, i když v případě bezpádla už toho moc nezbývá

To ale není vůbec poddimenzované. To je zkonstruované dobře. Ale výrobce ten vrtulník dimenzoval na to, co chtěl použít , listy 600 mm. Ne na předělávku na listy 690 mm. Když dáš do škodovky motor ze závoďáku , taky se bude všechno rozpadat.Ale ta škodovka za to nemůže. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.04.2010 19:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
To Troll: Aha, ale já myslel, že Logo je takovej závoďák......
Teda všichni to tvrdí.
Promiň je to myšleno v legraci, jen mi to nedalo si nerejpnout :D :D

No asi se sešly dvě věci dohromady. Delší listy a bezpádlo, kde působí trochu větší síly. A hlavně, ty s tím moc kvedláš.
Dobrá zpráva je, že si s tím alespoň neřízl do země.
A taky je dobré vědět co všechno se může stát třeba při lítání v parku, že?

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.04.2010 20:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 5 Smíchoff
Troll píše:
lefty píše:
8O By člověk ani nevěřil, co jde všechno poddimenzovat, i když v případě bezpádla už toho moc nezbývá

To ale není vůbec poddimenzované. To je zkonstruované dobře. Ale výrobce ten vrtulník dimenzoval na to, co chtěl použít , listy 600 mm. Ne na předělávku na listy 690 mm. Když dáš do škodovky motor ze závoďáku , taky se bude všechno rozpadat.Ale ta škodovka za to nemůže. :)


A neni náhodou u Loga jedna deska cykliky pro 500/600 já co jsem tak šmíroval kluky co lítaj loga tak se mi zdála ta cyklika úpně stejná ........

ale říkám jen svoje podezření - pokud je špatné byl bych rád kdy by mě někdo z vás Logomenů (vlastníků Loga) vyvedl z omylu ....... 8)

_________________
NEBE - PEKLO - RÁJ (...prej zlatá prostřední cesta :roll: ...)

T-rex 500 CF-> po ráně ->GF ;-)
AURORA 9
easy copter XS metal (na domácí acro) :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.04.2010 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
hele trole,
1) na logo600 je od výrobce doporučeno až 650mm listy
2) I když tam budu mít 600mm listy , fláknu tam pyro a budu točit 2200-2300, tahat za to budu jak blázen tak to dlouho nevydrží taky.
3) Je to jedna swashplate kterou dávaj do všech modelů , který v současnosti vyráběj (400,500,600)
4) plánujou Logo600SE , což má být klasika jen s prodlouženým ocasem, jak mám já, a od výrobce povoleny listy až 690mm, a jestli tam zase fláknou tuhle desku cykliky, čemuž bych se nedivil, tak potěš koště.

Závit 2mm a kuličky jen na tokvejch prdlíkách = dimenze na hraně, není tam žádnej fóra.
Vem si vejtah v paneláku, nosnost 3osoby , ale hmotnostní dimenze je nejmíň na 6 osob.

dimenze je slabá a basta

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.04.2010 20:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 348
Bydliště: Martinice
Obrázky: 7
Troll píše:
lefty píše:
8O By člověk ani nevěřil, co jde všechno poddimenzovat, i když v případě bezpádla už toho moc nezbývá

To ale není vůbec poddimenzované. To je zkonstruované dobře. Ale výrobce ten vrtulník dimenzoval na to, co chtěl použít , listy 600 mm. Ne na předělávku na listy 690 mm. Když dáš do škodovky motor ze závoďáku , taky se bude všechno rozpadat.Ale ta škodovka za to nemůže. :)


Řekl bych, že ani tak nebude problém v délce listí ( to psal krtek2k, že helina zvládá v pohodě), jako v přímém ovládání gripu bez přepákování . S pádlama by se to asi nestalo.

_________________
QCopter ready . BEEROTOR U210 Racer , ale Hobby!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.04.2010 20:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 348
Bydliště: Martinice
Obrázky: 7
krtek2k píše:
hele trole,
1) na logo600 je od výrobce doporučeno až 650mm listy
2) I když tam budu mít 600mm listy , fláknu tam pyro a budu točit 2200-2300, tahat za to budu jak blázen tak to dlouho nevydrží taky.
3) Je to jedna swashplate kterou dávaj do všech modelů , který v současnosti vyráběj (400,500,600)
4) plánujou Logo600SE , což má být klasika jen s prodlouženým ocasem, jak mám já, a od výrobce povoleny listy až 690mm, a jestli tam zase fláknou tuhle desku cykliky, čemuž bych se nedivil, tak potěš koště.

Závit 2mm a kuličky jen na tokvejch prdlíkách = dimenze na hraně, není tam žádnej fóra.
Vem si vejtah v paneláku, nosnost 3osoby , ale hmotnostní dimenze je nejmíň na 6 osob.

dimenze je slabá a basta


Já než to nadatluju, tak dotyčný má dávno odpověď. :?

_________________
QCopter ready . BEEROTOR U210 Racer , ale Hobby!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.04.2010 20:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 5 Smíchoff
krtek2k píše:
............3) Je to jedna swashplate kterou dávaj do všech modelů , který v současnosti vyráběj (400,500,600)..............


No právě a tohle se mi zdá jako dost vosraný a docela na nesprávnym místě..... :? a kóór u věhlasnýho loga .......... no nic

ale že tuhle swashplate strkaj i do 400ky jsem opravdu vědět nechtěl ......... to mi příde docela nedomyšlený takový německý no :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

holt smůla ale hlavní je že to tvoje logo nevodesralo 8)

_________________
NEBE - PEKLO - RÁJ (...prej zlatá prostřední cesta :roll: ...)

T-rex 500 CF-> po ráně ->GF ;-)
AURORA 9
easy copter XS metal (na domácí acro) :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.04.2010 22:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Citace:
Vem si vejtah v paneláku, nosnost 3osoby , ale hmotnostní dimenze je nejmíň na 6 osob.


Možná na pohon.. Na nosný části (lano) je bezpečnostní koeficient minimálně 3x u stavebního vrátku, u výtahů pro dopravu osob je to minimálně 10x ;)

sorry za offtopic ;)

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28.04.2010 16:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Hele Krtku2k,
já vůbec nechtěl rýpat a ani níjak kritizovat tvoji předělávku ( sám jsem o tom uvažoval taky :) ) tak se nečil. Naopak máš moji úctu a jsem vděčný že jsi zde uvedl velice užitečnou informaci. To se bohužel stává dost zřídka. Ale zase hodlám uvést na správnou míru pochybnosti o špatné konstrukci desky cykliky. Ta spolehlivě vydrží to, na co byla navržena. Holt asi důkladný německý konstruktér nedimenzoval tak, jak by jsme si představovali. To ale není jeho chyba, on zadání splnil. No a nakonec, už dávno jsem se poučil a vím, že u nestandardních úprav lze často očekávat obtíže které by člověka nenapadly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28.04.2010 18:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 5 Smíchoff
Troll píše:
Hele Krtku2k,
.................... Holt asi důkladný německý konstruktér nedimenzoval tak, jak by jsme si představovali. ...........


mě třeba na tom sere jedna věc....... a to ta že ten DŮKLADNÝ německý ,,konstruktér" (mimochodem asi pěkný vemeno) sere jeden tip swashplate do tří různejch velikostí heli......... no je toto normální ?? a kde pak je ta pověstná německá preciznost?? ........ no jo hlot německý vemena .........ja ja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


s pozdravem ................

_________________
NEBE - PEKLO - RÁJ (...prej zlatá prostřední cesta :roll: ...)

T-rex 500 CF-> po ráně ->GF ;-)
AURORA 9
easy copter XS metal (na domácí acro) :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz