Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14.10.2008 10:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Maxipes píše:
lipanek píše:
Maxipes píše:
Citace:
3P2S KOKAM 5000 mAh 25 C


Tak to asi těžko - v této kombinaci má malý napětí takže by tam tekly proudy 100A a víc což je neúnosný pro regulátor... Když už tak 6S1P pak by to bylo lepší (3S2P je stejná baterka jako 6S1P akorát jinak zapojená...)


Nechci se moc přít, ale nechápu, proč jsi nejdříve kombinaci popřel a poté ji v podstatě také navrhl. 3P2S volím pro lepší manipulaci, v případě, že odejde část jednoho packu, nebudu rozdělávat, případně nahrazovat celý "velký" pack. Zapojení 6P1S a 3P2S na napětí nemají vůbec žádný vliv a nabíjení díky zdvojenému konektoru pro balancer je stejmě pohodlné.


To si mě nepochopil. 6P1S = 22.2V a 5000mAh, 3S1P = 11.1V a 10000mAh. 3S2P nevypovida vubec nic o mechanicke strance baterky - 3S znamena 3clanky do serie a 2P znamena tyto 3-clankove packy dvakrat paralelne takze dostanes ve vysledku pack 11.1V a 10000mAh. Ty si asi myslel dat dvakrat 3S1P do serie a to z elektrickeho hlediska znamena 6S1P (22.2V, 5000mAh)... Takze si to vlastne myslel spravne ale blbe napsal a proto sem odepsal aby si nahodou nekoupil uz hotovej pack 3S2P kterej by ti byl na dve veci ...
Pisu to dost zmatene ale snad to dava smysl :D


opravdu to blbe napsal pac tak jak to napsal by to byl dokonce 3x dvouclanek :lol: ma tam prehozene i S a P

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14.10.2008 11:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
XXX666 píše:
AdamProg píše:
XXX666 píše:
to je tazke napisat mi aku bateriu do t-rexu 600? Nezaujimaju ma omacky okolo toho staci typ, a kapacita.... a este aky MATE NAZOR NA UPGRADE Z DURALU ANO CI NIE? A CI MAM KUPIT UPGRADE ORIGINAL ALIGIN ALEBO STACI AJ OD FIRMY CNC...?

DAKUJEM ...


Klidek pane,
nejsme tvuj placenej suport :)

som si toho vedomy ale opytal som sa na nieco a zacalo sa kecat o niecom uplne inom..


myslim ze odpoved uz si dostal jednoznacnou kvalitni sesticlanek lipol 5000mAh minimalne 25C a stejne ti moc dlouho nevydrzi nebo A123 7s2p a s tim to zase moc litat nebude - mel sis koupit cmouda

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 18.10.2008 21:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2008
Příspěvky: 401
Bydliště: Nový Jičín/Ostrava
raging píše:
lipanek píše:
pkotatko píše:
No nevím, podle mne je tady řeč o šestičlánku zapojenem v serii a nebo o dvou tříčláncích zapojených paralelně. A to sakra rozdíl je. Pokud myslíš zapojit dva tříčlánky do serie, tak samozřejmě souhlasím. Tam problém není.
Ale zpět k původnímu tématu. Baterky, pokud se bavíme o LiPol opravdu vybrat jen to nejlepší ( Kokam, Flight Power atd ) Trex 600 si i z 6S článku umí vzít až 100 A a baterkám se to moc nelíbí. Kapacita určitě 5000 mAh. Stejně jim nedávám šanci přežít 100 cyklů.


Jdu na to čistě matematicky, zatím bez zkušeností s takto velkýma helinama. Při 5000 mAh s 25C je možný proudový odběr na hranici 120A. Vezmu-li zmiňovaných 100 A, tak jsem cca na 83% možností baterie. Těchto 100 A je však špičkově, nikoliv trvale. Netvrdím, že ten origo pohon je optimálně navržen, přesto by mě zajímalo, jak starý je názor, že tento pohon je ničitel baterek. myslím, že by stálo za to podívat se na tuto "etalonovou" konfiguraci, včetně nastavení otáček, úhlu listů" a pod. Po přečtení veškerých reakcí na tento model mi přijde, že všichni vycházejí z jedné zkušenosti pana Klabačky, kterého, byť osobně neznám, uznávám. On do své recenze tyto závěry totiž napsal. Neznám nikoho jiného s vlastním názorem (zkušeností). On totiž do své recenze např. nenapsal, jaký typ baterie použil (mám na mysli výrobce, proudovou zátěž). Na zahraničních diskuzích se o originální kombinaci taky nehovoří v superlativech, ale třeba tam zmíněný letový čas při normálním letu kolem 7 - 8 min mi neukazuje na to, že by tu baterku měl rozdrtit napadrť. Samozřejmně zmíněným 5 min letu v akro a špičkovým 100 A plně věřím. Když porovnám výdrž u mojí mouchy (MT s origo baterii), tak to musí být taky ničitel baterií. Ten vydrží cca 5:30 min v letu se základy akro.
presne tak :P jeden to kdysi napsal a kazdej to tady mele porad dokola :lol:
Myslím si že názor Pana Vita je správný, stačí se kouknout třeba na Logo 600, tam by si taky 6 čnánek asi necpal, ne? Podle mě je to šlápota vedle, a to celá ta verze elektro. To nebylo stavěné na baterky. A když už tak 10s. Kamarád si jí chce koupit a já se mu to snažím vymluvit a asi marně. Když už se to tady řeší jaký byste navrhly pohon vy? Konkrétně jaký motor tam vleze, jaký regulátor a jaké baterky. Dík moc

_________________
Toro 900, Vapor, T-rex 600n (OS max 50H+Muscle pipe 5) Futaba FF9.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 18.10.2008 23:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Pokud už jsi si koupil Trexe 600, tak tam dej 6SKokam 5000. Ty vydrží nejdéle ze všech. Ale ani tady nečekej nijak ohromující životnost. A jedna malá úvaha pro ty, co tady hážou názory jako že 100A je v pohodě, to nic není, aku to vydrží, výrobce to přece povoluje... Tak především- 100A je proud, kterým se dá v pohodě svařovat a musí ho dodat relativně malý akumulátor. Jaké teplo to vyprodukuje a co se děje v akumulátoru nasi není třeba moc rozvádět. Malý výpočet. Mám Logo 600 a 10S . Párkrát jsem ho proletěl se záznamníkem . Při velice svižném létání ( ale ne 3D ! ) je průměrný příkon cca 1000W při napětí 38V. Průměrný proud je kolem 28A. Moje Logo má Vbar a hmotnost 3260g. Trex 6OO má padla = o cca 15% vyšší odběr proudu a hmotnost o 350-600g vyšší. Trexe sice nevlastním ale pár jich tady je.Takže následující údaje pro Trexenejsou změřené, je to jenom můj odhad ale jsem přesvědčen že se od skutečnosti moc lišit nebude. Kdo chce, ať věří, kdo ne,ať to zkusí. Trex pro stejný let bude potřebovat cca 1300W. Napětí jeho baterie je cca 22.5 V, proud bude 58A. Trvale. Špičky u Loga jsou cca 65A, max příkon 2350W. Pro stejný let ( pokud to vůbec dokáže) bude Trex na příkonu cca 2600W a proudu 120A. A teď to nejhlavnější. Výrobci , aby prodali, hýří céčkama . Kdo má málo C, baterku neprodá. Ti solidnější nekecají a baterka to snese. Ale snese to jenom za ideálních podmínek ( hlavně chlazení) které v reálném vrtulníku nejsou dosažitelné a taky ani ten nejsolidnější výrobce nezaručí kolik těch cyklů při 30C jeho výrobek snese. Zato je jisté, že ohřátí Lipol přes 60°C vede k jejich rychlé smrti. A při 120 A tam 60°C bude razdva. Aby vám baterky vydrželi, nikdy je nazatěžujte na hranici kterou výrobce povoluje. Rozumné je jít tak na polovinu povolených céček, lépe ještě méně. A to Trex 600 s tak navrženým pohonem jak má v setu nedokáže a proto ty baterky ( míněno Lipol na současné technické úrovni) budou umírat.Vito Klabačka má pravdu bez ohledu na to co, si tady kdo myslí. Ten pohon je špatný. Pokud by se do Trexe 600 dalo 10S, bude to hned o něčem jiném. Ale pak je nutný nový motor i regl a hned náš dobrý kup levného velkého elektrovrtulníku vypadá poněkud méně dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.10.2008 7:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Jen pro informaci stále nevěřícím. Protos, což je helina o třídu menší
(jako Trex 500 ) také létá na šestičlánek a při trochu brutálnějším zacházení není problém spotřeba ve špičkách až 80-85 A !!! :evil:
Naštěstí ale lítá velmi dobře na A123.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.10.2008 14:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2008
Příspěvky: 208
Bydliště: Trutnov
pkotatko píše:
Jen pro informaci stále nevěřícím. Protos, což je helina o třídu menší
(jako Trex 500 ) také létá na šestičlánek a při trochu brutálnějším zacházení není problém spotřeba ve špičkách až 80-85 A !!! :evil:
Naštěstí ale lítá velmi dobře na A123.


Tak pánové, již jsem nechtěl nikdy reagovat, protože jste tady všichni chytřejší než celej svět. Nedalo mi to. To, že pro takovou helinu jako je T-REX 600 je 6S málo je jasné. Proudová zátěž je skutečně vysoká, ale co tady zaznělo právě je zhola protiřečení si. T-REX 500 má doporučené baterie 6S cca 2500 mAh (dle manuálu výrobce) a takový proud co je zde uveden (80A) nemůže takový článek přežít. Ten pack musí být nafouknutý jako pouťový balónek. V tom vidím taky velkého ničitele baterek, ale nikdy jsem neviděl ani zmínku o této vlastnosti. Tyto proudy (80A) nejsou taky moc vhodné pro A123 (dle popisu baterií vydrží trvale cca 70A a LIPOL např. 25C snese cca 60A. Neříkám, že občas nepíšu blbosti, ale co tady stojí před mím příspěvkem ????

Nebudu zde znovu psát své teoretické výpočty a porovnání. Opakuji teoretické. V budoucnu budou i praktické. Helinu mám a chci do toho také dát watts-up. Tak pak uvidíme. Nebo sem napište někdo, kdo toto skutečně líta a má skutečně změřeno, ať už zde nečteme jenom výlevy nás, tím myslím sebe, amatérů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.10.2008 17:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Co se ti nezdá? Zaprvé napsal jsem odběr ve špičkách. Ne stálý. Motor je tam Scorpion 3026/1000KV. Baterie 6S A123/ 2300mAh je při hodně ostrým létání vycucnuta za 4,5 min. Dobíjím 2100mAh. Počítej chvíli. Vím je to extrém, ale je to tak. Zrovna tak se se stejnou sestavou dá lítat 7 min.
Necucám si to z prstu. Lítám to.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.10.2008 22:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2008
Příspěvky: 208
Bydliště: Trutnov
OK, nemám s tím problém, ale přesto bych vyzval k opětovné projítí příspěvků. Z 2300 mAh pack dostat špičkově 80A nepřijde divné, byť je to A123, a z LiPOL 5000 mAh 25C packu cca 100A je přímo trestuhodné - jak tomu má rozumět. Stále opakuji, že jsem naprostý amatér, ale na kupecký počty jsem nechyběl. Ony totiž i A123 mají svoji mez, ikdyž asi trochu výš, než LiPOL, nebo snad ne a pokud ne, tak ty informace výrobců jsou jenom pro jistotu :?

Bohužel jsme trochu zklouzli od tématu a bylo by vhodné se k němu vrátit. Jak jsem již napsal, stal jsem se (ne)šťastným majitelem výše zmíněného stroje a jsem odhodlám měřit a měřit. Taky mi je jasné, že po odpálení tohoto setu půjdu do 10S pohonu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28.10.2008 8:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Samozřejmě že to ani jedněm baterkám nesvědčí. O tom nikdo nediskutuje. Já jsem jen uvedl příklad kam se až může spotřeba u el. heliny vyšplhat a že je třeba si na to dávat pozor. :?

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: akumulator t-rex 600?
PříspěvekNapsal: pát 16.05.2014 13:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
Chlapi, sice po dlouhé době, ale zkusím to tu...

Chci se opět vrátit k heli a nechce se mi do benzínu. Plánuju nějakou polomaketu a tomu přiměřené létání, to znamená pomalu se ploužit bez nějakých divokých obratů.

Má varianta je T-Rex 600, polosymetrika listy (pokud seženu) a k tomu 8S 5000mAh aku, je to lítací kombinace ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: akumulator t-rex 600?
PříspěvekNapsal: pát 16.05.2014 14:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 5.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
Otázka je jak to budeš mít těžké.
Raději bych šel do 10S z několika důvodů.

1) výběr motorů a vhodné KV je pro 10S jednodušší
2) více S = měnší proudy
3) menší proudy znamená efektivnější provoz s menšími teplotami, což je v maketě jen dobře.

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: akumulator t-rex 600?
PříspěvekNapsal: pát 16.05.2014 14:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2011
Příspěvky: 1040
Bydliště: Šurany
Obrázky: 7
Ja lietam T-Rex 600E 6S 5000mah a je to uplne v pohode lietatelne. Neda sa s tym lietat hard 3D a ani tak lietat neviem ale na normalnu tiahlu akro a k tomu sem tam zarvat za kolektiv to staci. Baterky mam uz 3 az 4 sezony a zatial sa drzia. Jedna sada je uz na konci svojho zivota ale 3 roky vydrzala a dokonca prezila aj jeden celkom tvrdy crash. Takze do makety uplne bude stacit 6S 5000mah, samozrejme 8S bude lepsie ale naco?

_________________
T-Rex600E@Spirit T-Rex600N@Spirit T-Rex450@Spirit RaptorG4E720@Spirit Chase360@Spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: akumulator t-rex 600?
PříspěvekNapsal: pát 16.05.2014 14:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2011
Příspěvky: 1040
Bydliště: Šurany
Obrázky: 7
No ano s tymi motormi je to horsie ale neni to problem. Prudy mam 60 az 85A trvale a nijako extremne sa mi nehreje ani motor a ani baterky. Regl je uplne studeny.

_________________
T-Rex600E@Spirit T-Rex600N@Spirit T-Rex450@Spirit RaptorG4E720@Spirit Chase360@Spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: akumulator t-rex 600?
PříspěvekNapsal: pát 16.05.2014 15:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
8S z důvodu že je mám doma. Kolik W potřebuje 600 aby se udržela ve vzduchu?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: akumulator t-rex 600?
PříspěvekNapsal: pát 16.05.2014 16:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2011
Příspěvky: 1040
Bydliště: Šurany
Obrázky: 7
Tak neviem kolko potrebuje aby sa udrzala vo vzduchu ale min 2000W je treba aby to nebolo lenive ako prasa. Ja lietam s Align 600MX 1220KV a ten ma 2100W.

_________________
T-Rex600E@Spirit T-Rex600N@Spirit T-Rex450@Spirit RaptorG4E720@Spirit Chase360@Spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz