Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: K-Bar, software a použití na FB
PříspěvekNapsal: stř 21.10.2020 11:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.10.2019
Příspěvky: 25
Zdravím, mám otázku ke K-Baru.
Mám za sebou pouze pár letů, tak mě neukamenujte, když se blbě zeptám.

Mám na cestě K-Bar. Podařilo se mi stáhnout VStabi verze 6.3.1. Bude to na tom fachčit?
Jakým způsobem se dá K-Bar použít na FB? Mám to zapojit jako kdyby to bylo FBL, nebo mám řešit jen vrtulku?
Je nějaký rozdíl mezi "zlatým" a "modrým" K-barem? Na modrém je nápis Mikado a je levnější. Nebo je to jen jiná krabička?

Toho programování se docela děsím...

Létal jsem FB, a jedna FBL helina čeká na baterky. FB gyro co jsem používal je nevýkonné. A nový Assan GA250, co jsem o víkendu rozbalil byl rozhašený. A rád bych si konečně zalétal v reálu. :)

Díky

_________________
V provozu: Cessna 182 Skylane, KDS 450 a T-rex 500


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: K-Bar, software a použití na FB
PříspěvekNapsal: pát 23.10.2020 9:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
V dnesnych modrych K-baroch je ten isty plosak, ako v zltej, niekedy do modreho nie je zabudovane mikrotlacitko, co sluzi pre bocnu montaz. Obaja su spickove 3-axis FBL jednotky, skvely vyber!

Ked mas padlo, tal polozku "Cyclic" nastav na 0 stupnov, to som este neskusal, malo by to ist, potom bude funkcne len gyro vrtulky.

Potrebujes softwer 5.3.4 . Niekde najdes na nete, alebo mozes niekoho poprosit v sukromnej sprave, aby ti poslal.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: K-Bar, software a použití na FB
PříspěvekNapsal: pát 23.10.2020 12:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.8.2019
Příspěvky: 20
Omlouvám se že neporadím ale aspoň se zde přifařím se svým problémem. Mám žlutej Kbar (bez tlačítka) a nevím jestli jde nějak nastavit software Vstabi 5.3.2 pro ocas s mikro motorem pro čtyřlist FBL mikrovrtulník. Vstabi má pouze možnosti pro serva, ale ne pro ocasní motor. Mám problém taky s ESC pro ocas, po každém připojení aku se kalibruje plyn a knipl musí být na minimu jinak se ESC nezapne ale běžící Kbar přes který je ocas zapojenej to znemožňuje. Když zkusím ocas připojit napřímo do RX tak ESC naběhne bez problému. Vyřešil tohle někdo a poradí nebo je kbar pro tohle nevhodný?
Jedná se o tento 3d tištěný vrtulník - https://www.thingiverse.com/thing:2228097


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: K-Bar, software a použití na FB
PříspěvekNapsal: pát 23.10.2020 18:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Ked zapnes vysielacku, ovladacia packa ocasu je v strede. Minimum, ci uz "-100" mas bud na lavo, ked je to prepnute na invert, tak na pravo, takze mozno, ze pri spustenia mal by si drzat packu na bok.

Alebo: Signal je signal aj pre ESC, aj pre servo, lenze nefunguju vsetky serva na taky signal, ako ESC. ... Ked to nabehne cez prijimac, musi nabehnut aj cez K-bar, mozno v rubrike "Tail" mas spatne servo zvolene.

Precital som na rychlo cez Google prekadac, na co si dal odkaz, funguje to s KDS ebar-om, s Kbar-om, so ZYX, aj so BeastX, len treba dozvediet, ako. Obdivujem ze si nieco take poskladal, Elda30. :wink:

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: K-Bar, software a použití na FB
PříspěvekNapsal: pát 23.10.2020 19:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.8.2019
Příspěvky: 20
Jo, jak si to napsal, páčka vlevo ale jen napřímo zapojené do RX, jinak když je to zapojeno do Kbaru tak ten do toho signálu z TX kecá (stabilizuje ocas) a znemožní start ESC.
Napsal jsem i autorovi ale zatím neodpověděl. Model je dobře navrženej ale popis nastavení software chybí a některý hardware už se neprodává takže je potřeba hledat náhradu na slepo, třeba zrovna ten ESC a motor pro ocas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: K-Bar, software a použití na FB
PříspěvekNapsal: sob 24.10.2020 9:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Nemal som helinu, na ktorej vrtulka ma vlastneho motora, tu problematiku nepoznam, musim to najprv naznacit. :roll:

Mas tam jeden ESC pre hlavneho motora a druhy pre motora vrtulky. Vsak nemusis drzat packu pri zapnutia vysielacky a heliny pocas sparovania, treba na vysielacke priradit ten isty bezpecnostny prepinac pre oba kanaly, ktore ovladaju tych dvoch ESC.

Aby gyro vrtulky Kbara pocas sparovania do toho nekecalo, mal by so to vypnut v rubrike "Tail rotor". Bud skusit "rate mode", alebo skusit I-gan, alebo P-gai, alebo Gyro gain vrtulky, alebo vsetky ubrat na nulu. Vytvorit na to banku, ktoreho po sparovania prepnes na povodnu banku, kde gyro vrtulky uz je zapnuty a potom s prepinanim bezpecnostneho vypinaca spustis oba motori. ... Trebars. Neviem.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: K-Bar, software a použití na FB
PříspěvekNapsal: sob 24.10.2020 9:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.8.2019
Příspěvky: 20
Ano, už jsem si všimnul že v nastavení tail rotor lze měnit citlivost na tohle. Taky změna toho serva hodně mění reakci a už se mi to podařilo rozběhnout ale musím to ještě ladit, zatím to není furt ono. S tím různým nastavením pro více bank jsem si ještě nehrál ale je to dobrý nápad, musím se na to mrknout. Musím ti poděkovat, moc jsi mě pomohl, díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: K-Bar, software a použití na FB
PříspěvekNapsal: sob 24.10.2020 10:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
OK.

----------------------------------------------------------------------

Ked uz sme u toho, mam jednu otazku k vam.

Ked vrtulka ma vlastneho motora bez serva, potom ma fixne lopaty. To si dokazem predstavit, ze ked ocasom sa otaca v smere otacania rotorovych lopat, tak sa jednoducho pridavaju otacky vrtulky, ale co sa stane ked otacame ocasom opacne, uberaju sa otacky motora, staci to aj pre rychlejsi piruet, alebo vtedy motor aj uplne zastavy, ako si to mam predstavit ?

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: K-Bar, software a použití na FB
PříspěvekNapsal: sob 24.10.2020 10:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.8.2019
Příspěvky: 20
Ano, motor snižuje otáčky až úplně zastaví. Já žádnou akrobacii nedělám, jsem začátečník a mně to stačí ale jsou mezi námi tací jedinci kteří se s tím nepářou. :D
Tady je odkaz, jsou tam i videa: https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?3207131-Kbar-Brushless-tail-%28-K120-and-Master-CP-Mod%29


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: K-Bar, software a použití na FB
PříspěvekNapsal: sob 24.10.2020 18:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Aha, takze je to zhruba tak, ako som myslel, dakujem odpoved. No a potrebuje to specialne ESC pre vrtulku. .............. Walkera Master CP tam na tom video svizne sa otaca s motorizovanou vrtulkou. ....... Drzim ti palce, Elda30 !

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: K-Bar, software a použití na FB
PříspěvekNapsal: ned 25.10.2020 1:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.8.2019
Příspěvky: 20
helipali píše:
No a potrebuje to specialne ESC pre vrtulku.

Není to úplně nutné ale s tímhle ESC (littlebee 20A blheli pro) to jde vyladit nejlépe, má firmware s podporou motorového ocasu.

helipali píše:
Drzim ti palce, Elda30 !

Dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: K-Bar, software a použití na FB
PříspěvekNapsal: pon 26.10.2020 20:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Banung píše:
Mám na cestě K-Bar. ... Jakým způsobem se dá K-Bar použít na FB? Mám to zapojit jako kdyby to bylo FBL, nebo mám řešit jen vrtulku?


Vyskusal som to, ked vypnes polozku "Cyclic", sice gyro cykliky sa vypina, bohuzial aj ovladanie cyklickych serv. Ked uz mas na ceste K-bara, na padlovke mozes to vyuzivat iba s velkym prijimacom tak, ze serva cykliky musis zapojit do prijimaca, takze mas riesit cez K-bar len vrtulku a cez K-bar mozes mat zapojeny aj ESC.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: K-Bar, software a použití na FB
PříspěvekNapsal: stř 28.10.2020 20:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.10.2019
Příspěvky: 25
Díky za odpovědi,
nemáte tip na nějaký dobrý návod, případně video návod jak to celé udělat? (nastavit atd.)

Chápu to správně, že v případě K-Baru se nepoužívají žádné Heli-mixy na vysílači?

Zjistil jsem, že moje vysílačka nemá nahraný software na desku H-3. Takže KDS-450 (pádlo) nejsem schopný zprovoznit.
K-Bar by to tedy mohl vyřešit...

_________________
V provozu: Cessna 182 Skylane, KDS 450 a T-rex 500


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: K-Bar, software a použití na FB
PříspěvekNapsal: sob 31.10.2020 20:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
K-bar plus FBL hlava a vyrieseno.

Napriklad: https://www.banggood.com/ALZRC-Devil-RI ... rehouse=CN

Příloha:
Azlrc 450 SDC.jpg
Azlrc 450 SDC.jpg
[ 11.96 KiB | Zobrazeno 10207 krát ]


Je k tomu duty hriadel, co momentalne nikde inde nekupis. Vyhoda duteho hriadela je mensia hmotnost a rura je odolnejsia voci ohybania, ako tyc. ........ Aspon si myslim, ze by to malo byt duty 5mm-ovy hriadel, Alzrc vyrabal to v troch verzii, len teraz sa to neda kupit a uz ani posta z Ciny nie je, aka bola. :(

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: K-Bar, software a použití na FB
PříspěvekNapsal: pon 02.11.2020 16:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.10.2019
Příspěvky: 25
Zaslal by mi někdo software Vstabi 5.3.4.
Nějak se mi to nedaří nikde stáhnout.
Díky

_________________
V provozu: Cessna 182 Skylane, KDS 450 a T-rex 500


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz