Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 6:17 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Z pohledu RC vrtulníkového létání - celé téma je o tom, jak vymyslet něco abych já nemusel a ono mi to zachránilo prdel. :lol: Ano vymýšlejte a plánujte - ekonomicky to je určitě potentní - kde kdo naletí a slyší na záchranu ve FBL. Jinak je to pro budoucnost heli pilotů cesta do pekel.

Sleduji tohle téma z technického hlediska. Protože tomuto systému pro tuhle aplikaci nevěřím. Existují místa kde to bude fungovat a poměrně dobře ve spojení obou technologií s pomocí GPS a barometru. Ale jsou místa kde to fungovat nebude.

Futaba T8FGS FASST

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 7:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Souhlas.

Ostatně na RCmanii špičkoví vrtulníkáři nikdy moc nechodili. Tady se debaty většinou nesou v duchu "jak ušetřit" než "jak to udělat pořádně".

A i kdyby tu byli, tak by k tomuto stejně neměli co říci. Ti chtějí pilotovat a ne čučet co si mašina vymyslí a jak to dopadne. Celé to téma je z hlediska létání s vrtulníkem nesmysl. Ale to už jsem tu psal. Technicky zajímavost, pilotně zcela mimo téma a bezpečnostně průšvih.

PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 8:00 
Mazák
Mazák

potkal jsem špičkoví piloty co zaletěli téměř co koli, ale heli neuměli ani napípat do radia.
Kompletně si nehají takový stroj postavit , nastavit a zalétnou. Tak třeba proto nejsou schopny vymýšlet technologické doplňky . :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 8:02 
Mazák
Mazák

toto téma není o létáni s heli, ale o sepnutí automatické záchrany :wink:
a tá záchrana není vázaná na heli ale i na plošniky. :wink:
je to doplňek ke spiritovi na platformě frsky

PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 9:01 
Mazák
Mazák

jaroslav.falcon píše:
toto téma není o létáni s heli, ale o sepnutí automatické záchrany :wink:
a tá záchrana není vázaná na heli ale i na plošniky. :wink:
je to doplňek ke spiritovi na platformě frsky

Ano přesně tak. Pilotně naprostý průser. Vymýšlení něčeho co má zafungovat tehdy když já blbost a ono do průšvihu. Já sedět, já koukat jak ono samo. Prdel v suchu já být spokojený. Naprostá kravina. :wink:

Bohužel úspěch to mít bude. Protože přece koptera umí kotrmelec dyž zmáčku čudlík.

Futaba T8FGS FASST

PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 9:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Kolegové, docela mě mrzí, jak to tady (někteří) shazujete. Možná proto, že na vašem systému to nejde nastavit, nebo proč?
(Není to tak dlouho, co jste zde někteří kritizovali telemetrii jako zbytečnou věc se slovy že správný pilot nic takového nepotřebuje, že se má pilotovat a ne koukat na údaje, atd atd.. Jenže telemetrie není o koukání na údaje, ale o funkčnosti. Např. abych nespadnul na vybité baterky, víte?)

Ano, pilot se v případě průšvihu musí snažit do poslední chvíle, ale když už to nakonec v kritické situaci nezvládne, není lepší když mu do toho systém (v tomto případě Spirit) sáhne a zachrání to?
V autě taky všichni máte ABS a další systémy, airbagy apod. Jezdíte tak, abyste nehavarovali, ale když už dojde ke krizi, tak jste za tyto vymoženosti rádi. Nejde o to, že by to řídilo za vás, jde o bezpečnostní prvek, který řeší průšvih, když už to člověk nedokáže.

Pokud nechcete záchranu používat, tak ji nepoužívejte, ale proč hážete bláto na systém, který jsem zde nabídnul k seznámení, případně k použití či rozvinutí komukoliv, kdo o to stojí?

Nejlepší na tom ale je, že to opravdu funguje. Já to mám odzkoušené, vy podle všeho ne.
Máte někdo Spirita? Cvakal jste už někdy záchranu (ručně)? Nebo ve Spiritovi hrdinsky nemáte záchranu nastavenou?

Tento doplněk (spínání podle výšky) nedělá nic jiného, než že cvakne Spiritovou záchranu v situaci, kdy to pilot nestihne, nebo si neuvědomí jak je už nízko. A dělá to spolehlivě, vzhledem k jednoduchosti tvrdím že je jeho spolehlivost řádově daleko vyšší než zbytku elektroniky v modelech (RC souprava, regly, BECy, serva, gyra, řídicí jednotky, ...).

PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 9:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 0
Jako že u vrtulníku je i záchrana na knoflík špatně?
Z mého pohledu někoho, kdo nikdy na vrtulníku neměl nic složitějšího jak gyro na vrtulku, by to mohla být pomoc do začátků, tak jak je to původně myšleno.
Ono ani knoflík záchrany člověk ve stresu nezmáčkne.

Co mi kdy pomohlo, tak na kopteře mám režim, kdy mi elektronika srovná stroj do roviny - používám v momentě, kdy se v "acro" zamotá a já už fakt raději nechám srovnání na elektronice, abych se nemusel potit se srovnáváním ručním.... Proč ne?

A v začátcích mít něco, co mi zachrání hodinu práce mi nepříjde jako cesta do pekel. Klidně si můžu dělat čárky za každou aktivaci takového systému a stydět se, že k tomu vůbec došlo. Až budu zdatnější, můžu systém vypnout.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 9:40 
Mazák
Mazák

no v důsledku výše uvedených tvrzení, se nabízí otázka, proč jsou dnes bezpádla, popřípadě proč máte gyro :wink:

Telemetrie, FBL jednotky - umožňují logování, a to v případě havarie jak se hodí, když pak můžete použít k analýze a najít příčinu havarie.

PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 9:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Woita píše:
Nejlepší na tom ale je, že to opravdu funguje. Já to mám odzkoušené, vy podle všeho ne.
Máte někdo Spirita? Cvakal jste už někdy záchranu (ručně)? Nebo ve Spiritovi hrdinsky nemáte záchranu nastavenou?

Mám
Ano - na otestování
Mám

Nicméně trvám na tom, že zde diskutovaná záležitost je v konečném důsledku kontraproduktivní a nebezpečná. Proč už jsem vysvětloval.

PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 9:51 
Mazák
Mazák

Aby nedošlo k pomýlení - nic nashazuji. Jen mne prostě zajímá jak to bude fungovat, třeba pod kopcem na svahu. Technicky mne to zajímá. Nikoliv bráno jako výsměch nebo shazování. Bože můj, já toto jako technické řešení obdivuji a s nadšením sleduji.

Ale stojím si zkrátka za svým tvrzením, že tohle je něco co je průšvih. Protože tady přesně neplatí to co píšeš u auta. V autě taky všichni máte ABS a další systémy, airbagy apod. Jezdíte tak, abyste nehavarovali, ale když už dojde ke krizi, tak jste za tyto vymoženosti rádi. Nejde o to, že by to řídilo za vás, jde o bezpečnostní prvek, který řeší průšvih, když už to člověk nedokáže.

Ano, ale když v autě něco poseru tak za mne řízení nic nepřevezeme a nabourám. Proto musím jezdit tak abych nikdy nenaboural. Ovšem tohle je falšený polštář pod prdel, na který se spoléháš že zafunguje a schválně létáš tak aby jsi pokoušel svoje možnosti a chodil za jejich hranu. Vědomě se spoléháš na techniku že v momentě krize tě vytáhne a zachrání ti prdel. Létal by jsi takto ve vrtulníku být opravdovým pilotem? Samozřejmě že ne.

Nepelť si to. Tohhle není bezpečnostní pás v autě. :wink: Tohle je autonomní převzetí kontroly nad rámec pilota.

Ale opět připomínám že tohle jako technický skvost obdivuji a sleduji s nadšením a velmi mě to zajímá a absolutně nic neshazuji.

Futaba T8FGS FASST

PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 9:58 
Mazák
Mazák

Je chorá doba. Všetko sa robí pre "blondíny". Autá samy radia, sledujú pruhy, parkujú... RC modely samy lietajú, pristávajú... Technológie pre blbých robia blondíny aj s tých čo ako tak vedeli... a vlastne v rámci "bezpečnosti" robia ľudí nebezpečných samých pre seba či okolie. A blondíny to všetko presadzujú aby sa stratili v dave a nevyzerali ako blondíny.
PS: Na farbe vlasov nezáleží.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 10:34 
Mazák
Mazák

Myslím, že je naprosto v pořádku, že se usnadňuje řízení lidem, kteří nemají řízení jako zábavu, a taky pro záchranu zdraví nebo životů (u těch aut). Ale "samolet" jako model, mi přijde trochu divný. Podle mě všechen ten adrenalin, ty havárie a opravy k tomu létání patří.
Kdysi, když ještě ani nebyly FBL jednotky, mi jeden kamarád říkal, že by ho taky hrozně bavilo létat s modelem vrtulníku. Ale nechtěl by ho řídit. Líbilo by se mu, kdyby jen zmáčkl tlačítko, model by si odlétal sestavu, on zmáčkl druhé tlačítko a model by přistál. Tak si říkám, jestli už nepřišla doba, kdy by si mohl takový stroj koupit. Pak se s ním může předvádět na akcích, ukazovat, jaký je skvělý pilot a kdyby náhodou havaroval, škodu mu uhradí výrobce.

PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 10:38 
Mazák
Mazák

Solim Namez píše:
Myslím, že je naprosto v pořádku, že se usnadňuje řízení lidem, kteří nemají řízení jako zábavu, a taky pro záchranu zdraví nebo životů (u těch aut). Ale "samolet" jako model, mi přijde trochu divný. Podle mě všechen ten adrenalin, ty havárie a opravy k tomu létání patří.
Kdysi, když ještě ani nebyly FBL jednotky, mi jeden kamarád říkal, že by ho taky hrozně bavilo létat s modelem vrtulníku. Ale nechtěl by ho řídit. Líbilo by se mu, kdyby jen zmáčkl tlačítko, model by si odlétal sestavu, on zmáčkl druhé tlačítko a model by přistál. Tak si říkám, jestli už nepřišla doba, kdy by si mohl takový stroj koupit. Pak se s ním může předvádět na akcích, ukazovat, jaký je skvělý pilot a kdyby náhodou havaroval, škodu mu uhradí výrobce.

Slyšíš jak to syčí to co píšeš. Jak to úplně bublá :?: :?: :?: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Futaba T8FGS FASST

PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 11:01 
Mazák
Mazák

Solim Namez píše:
Myslím, že je naprosto v pořádku, že se usnadňuje řízení lidem, kteří nemají řízení jako zábavu, a taky pro záchranu zdraví nebo životů (u těch aut).

Ľudia ktorí potrebujú "barličky" nemajú čo riadiť auto.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 11:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

LV píše:
Ľudia ktorí potrebujú "barličky" nemajú čo riadiť auto.

Jen si myslím, že na to co je a co už není berlička bude mít každý člověk jiný názor.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další