Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 05.05.2019 12:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Jo, je to tak. S 5611 se programuje daleko hůř. Byť možnost udělat průměr s 16k měření přímo uvnitř senzoru jedinou operací navenek by mohla být lákavá, to programátorské rozhraní to naprosto zabíjí. A nejde o neoptimální knihovny - četl jsem přímo datasheety a programoval to podle datasheetů.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 05.05.2019 14:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.4.2017
Příspěvky: 246
Momentálně testuji „elektronického instruktora“ udělaného ze Spirita a dle kluků přesného měřením výšky. Dále vypočítávám skutečnou vertikální rychlost z rychlosti stoupání stroje a rychlosti stoupání země vlivem nárazů větru.

Pracuje to následně:
1) kompenzace vertikální rychlosti
A)Při nácviku prvku pokud klesáte příliš rychle (špatně jste odhadli sestupnou rychlost) vrtulníku/letadla se začne stroj částečně přibrzďovat a srovnávat jako při zásahu instruktorem, řízení provede jen částečné korekce jako instruktor. Pokud se stroj zbrzdí pod maximální povolenou rychlost omezování klesání se vypne.
B)Teprve pokud by omezování nestačilo sepne se další úroveň. Tou je záchrana jako při cvaknutí přepínačem, kde mám nastavenou max. rychlost stoupání co zvládne stroj a max. rychlost rotace co zvládne Spirit bez možnosti řízení kniply, aby si člověk záchranu nezpomalil a díky tomu nehavaroval.

2) Omezování mám nastavené i výškou 2hladiny.
1) Můžu létat nízko vodorovně nad zemí, pokud protnu první hladinu stroj se mi začne částečně srovnávat a trochu stoupat pořád řídím.
2) Pokud špatně odhadnu výšku, protnu druhou nižší hladinu, sepne se mi záchrana jako spínačem, kde mám nastavenou max. rychlost stoupání co zvládne stroj a max. rychlost rotace co zvládne Spirit bez možnosti řízení kniply, aby si člověk záchranu nezpomalil a díky tomu nehavaroval.

Testoval jsem to včera vítr 3m s nárazy 7m/sec.
Heli s dobrzdí a plynule dosedne jako by do peřinky bez zbytečného přetěžování součástek, i při sepnutí druhého stupně stoupne již jen pomalu nad nastavenou minimální hladinu cca 1m protože jse vše počítáno v závislosti i na vertikální rychlosti, vše je plynulé, ladné, heli nikam nevystřelí a člověk se nelekne zásahu do řízení. Radost pohledět.

Fungovalo to skvěle, létal jsem s heli 500, začal jsem s hladinami ve vyších výškách a s přičítáním vertikální rychlosti 100%, postupně jsem omezoval, až jsem se dostal na hodnoty.

První hladinu 1,5m + přičítání 50% vertikálního klesání, druhou hladinu 1m. Při nejpomalejším sestupu se mi vždy nejnižší část heli zarazila na 1,5m, při rychlém sestupu nešla nejnižší část heli pod 2m.

Dnes jsem testoval opět za větru polovina času 5m/sec ku 7m/sec, poslední lety 7msec nárazy 11msec
Musel jsem zvednout minimální výšku o+1m a testuji zvýšení hladiny prvního stupně o další +1až1,5m.

Díky kompenzaci rychlosti a výšky můžu bezpečně trénovat v minimální výšce nad zemí. S minimálním ovlivňováním jednotkou s minimálním počtem zásahů o minimální velikost.

Zatím se mi to jeví jako naprostá bomba, doslova jako let s instruktorem. Již nemám čas, dále budu testovat asi až příští víkend.


Naposledy upravil honza.i dne ned 05.05.2019 20:44, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.05.2019 17:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Dolní Kounice
Tak to je supr ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.05.2019 18:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
LV píše:
A aká je tá minimálna výška? Niekto to má meter, niekto 10cm, niekto 5m...
A ak sa ti to aktivuje automaticky vo chvíli keď to máš pod kontrolou, ale si nízko...?
A keď si to nastavíš na 1m, má to zmysel? Zachrániš padajúci vrtuľník ak sa to aktivuje vo výške 1m? Nie som kosačkár.

Kosackar barometer nepotrebuje


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Zachrana je zaujimava vec a moze byt uzitocna a trebars aj s dobre fungujucim barometrom, moze usetrit peniaze a cas. ..Len to som necital nikde, ze sa viac ludi naucil lietat so zachranou, ako bez nej. :?

Da sa urobit z vrtulnika copteru, vyzbrojit ho s automatickou zachranou s barometrom, s navigacnym a stabilizacnym systemom, s kamerou, s telemetriou. ..Potom preco nekupit hned nejaku inteligentnu copteru :?: .................. To je len taka blba otazka, vsak aj to je dobra hracka, alebo zabava; urobit z vrtulnika copteru, ze jo.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Naposledy upravil helipali dne pon 06.05.2019 21:35, celkově upraveno 7

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.05.2019 20:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
Chlapci, ktorí ste robili baro s OpenXSensor, poraďte: keď fšetko v OXS nechám na defaulte a pripojím baro s BMP280 do X8R, tak funguje. Ale keď pripojím druhé do šachty v Taranisovi, tak nefunguje ani jedno. Ako mám nakonfigurovať to druhé baro?
Keď to skúšam s D8R, ktoré lietam v modeloch, tak obidve bará fungujú ( jasné, D8R nemá S.Port, ergo sa nebije S.Port v Taranisovi s prijímačom ). Ale s X8R mi to nechce fachať ani za nič :mrgreen:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.05.2019 21:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3757
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Neměly by mít barometry různé ID? Podobně jak se tu řešilo s měřením 12S pomocí dvou FLVSS?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.05.2019 21:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
Hej, mali, len som nevedel nikde nájsť, aké...
Už som dostal odpoveď cez SZ:
//#define DATA_ID_VARIO 0x00 // = sensor Alt and Vspeed for Taranis = ID1
//#define DATA_ID_VARIO 0x1B // = sensor Alt and Vspeed for model = ID28
Funguje, vďaka.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2020 17:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
honza.i píše:
......

Honzo, poslal jsem ti SZ.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.03.2021 15:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.11.2020
Příspěvky: 79
Bydliště: Líbeznice
Ahoj, existuje podobná možnost i pro jiné Tx/Rx (konrétně by mně zajímal Hott) - nezkoušel jste někdo? Nebo v dnešní době už je Geolink lépe odladěn a jde rozumně použít (s omezením, že mu chybí referenční výška).

Díky za info - klidně SZ

PS v heli mám příjímač s variem (GR18) a hlášení o výšce co mám pro info zapnuto bych tedy moc nevěřil ....

Edit Note 4/4: Tak testuji Geolink a uvidím :-) - výškové omezení 4m až 90m - jde nastavit i akcelerace podle rychlosti jakou se heli k hranici blíží

_________________
MSF - Sniper(s) & Logo(s) & LA700’s


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz