Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: motory pro Heli Rotorstar
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 18:20 
Mazák
Mazák

máte s těmito motory nějaké zkušenosti???
ať už všeobecně nebo konkretně s tímhle typem
Motor RotorStar 4956-1100kv

do trexe 600E 6s

Předmět příspěvku: Re: motory pro Heli Rotorstar
PříspěvekNapsal: stř 27.01.2016 17:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

V pohode, mam a funguje dobre. Kvalita stejna jako SK3

PříspěvekNapsal: ned 20.03.2016 14:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

farioses píše:
V pohode, mam a funguje dobre. Kvalita stejna jako SK3

Ahoj,

já jsem před časem pořídil motor RotorStar RS 700 4962-530kV do heli Assault 700. Po zkušenostech s motory SK3 jsem doufal v to, že jejich nástupce, což je RotorStar, bude minimálně o stejné kvalitě.
A teď moje zkušenosti.
Motor se docela dost hřeje, a to bohužel i při běhu na prázdno. Zkoušel jsem jednak snížit otáčky hlavního rotoru, to nepatrně pomohlo. Zkusil jsem změnit PWM frekvenci v nastavení regulátoru (z default 8 kHz jsem nastavil 12 kHz, a to při timingu 18°) a motor při zátěži začal vynechávat, naštěstí jsem stihl přistát, aniž by motor úplně zhasnul. Pak jsem laborování raději zastavil.

Teplotě motoru ale vůbec neodpovídá teplota réglu, ten je studený až vlažný a zrovna tak pohonné accu. Jinak po 5 a půl minutě letu jsem do accu dobíjel cca 2100 mA, což je poměrně nízká hodnota, z čehož vyplývá, že motor neodebírá velký proud.

Máme někdo s tímto motorem nějaké zkušenosti?

Je ta jeho vysoká teplota jeho projevem (vlastností) nebo by mohl motor topit i z jiného důvodu, např. špatná kuličková ložiska, vada z výroby (poškozená izolace vinutí) apod.
Ještě znovu zdůrazňuji, že motor topí jak po zátěži, tak i bez ní. Teploměr bohužel nemám, ale nemůžu na něm nechat ruku, jak je horký.

Napadlo mě, jestli ta teplota není způsobena chybným nastavením regulátoru (mám YEP 120 HV opto), a to v parametrech timing a PWM frekvence. Laborováním v tomto nastavení ovšem může dojít k vypadnutí motoru ze synchronizace a k následnému pádu heli, takže by to spíše chtělo osvědčené hodnoty nastavení, ty jsem ale zatím nezjistil.

Děkuji za vaše případné odpovědi.

Mirek

PříspěvekNapsal: ned 20.03.2016 16:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

To, ze se motor vic hraje bude nevhodnym nastavenim casovani, loziska motor nezahreji, ikdyz jsou spatna. Asi bych si pohral s casovanim. Kdyz to vyzkousis na zemi bez listu a pak ve visu, tak se nema, co stat, jestli si pilotne trochu veris ;-)

PříspěvekNapsal: ned 20.03.2016 17:07 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

BORN_TO_GRILL píše:
To, ze se motor vic hraje bude nevhodnym nastavenim casovani, loziska motor nezahreji, ikdyz jsou spatna. Asi bych si pohral s casovanim. Kdyz to vyzkousis na zemi bez listu a pak ve visu, tak se nema, co stat, jestli si pilotne trochu veris ;-)

Já jsem to po nastavení toho PWM zkoušel nejprve ve visu, tam se to vypadávání neprojevilo a jak jsem se rozlétl, tak potom se to teprve projevilo. Je to tahání čerta za ocas :-) A s tou 700 by to byla již pěkná díra v zemi.

U toho motoru jsem v diskuzi na HK četl nějaký názor, jak to nastavit:
timing na 6° a PWM frekvenci na 12 kHz. Ale zase mě trochu mate to, že takhle nízké časování je vhodné pro motory s pevným pláštěm a ne pro oběžky, tak fakt nevím.

PříspěvekNapsal: ned 20.03.2016 17:50 
Mazák
Mazák

no já mám tu verzi rotorstar 4956-1100kv a musím říct že spokojenost, teplota je OK, táčky na rotoru u trexe 600 mám 2150,listy +-11 stupnu
je fakt že o těchto motorech není nikde ani zmínka o časování a PWM