Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2015 9:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.5.2015
Příspěvky: 78
Zdravím ... jsem v oblasti rc v podstatě nováček, proto bych porposil o výstižnější popisy a zaroveň o trochu trpělivosti při dotazek, které vám možná přijdou banální. :D

...mám dotaz ohledně osazení mé 450tky. Potřeboval bych nějaké rady, čím dosáhnout měkkého náběhu rotoru.
Záleží při tomto požadovku hlavně na regulátoru, nebo na motorku, popřípadě na obojim?

V mé 450tce mám motor Turnigy Typhoon 2215h a regulátor Flycolor 40A ESC BEC 5V/3A. Ten má nastaven na helimod, kde v manuálu je naspáno, že by se měl rotor roztáčet cca. 10sec. V praxi při zapnutí motoru to trvá ale asi pouze 5sec. a počáteční rozběh je dost strmí. Čím bych tedy dosáhnul lepšího roztáčení listů? Jedná se mi hlavně o roztočení z klidové polohy, aby byl náběh ještě pomalejší...


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2015 13:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
V začátcích jsem v tom taky plaval a ve 450 používal levné regly, které moc plynulý rozběh neuměly a některé dokonce byly úplně na ... Na místní radu jsem vzal YEP regl a maximální spokojenost. Je to poměrně cenově příznivá varianta a hlavně FUNGUJE.
regl http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Search=yep 40
karta http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=37272
Pokud na to nespěcháš, tak to vezmi tam, pokud spěcháš, tak to u nás mají třeba tady http://www.rc-levneji.cz/regulatory--es ... 5v-6a-yep/
Edit: ještě dodám, že je to opravdu dobrá volba, stačí se podívat na komentáře a hodnocení od kupujících. Mimochodem bral jsem jej nedávno zase (ty co jsem měl, šly ve vrťasích do světa) a protože ho měli v HK EU vyprodaný, tak jsem jej vzal přímo z Číny s tím, že si počkám. Došel za 6 dní... Poštovné 3,99$


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2015 14:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 160
Bydliště: Nové Město na Mor.
Taky pouzivam a maximalni spokojenost...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2015 18:00 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.5.2015
Příspěvky: 78
Marek_Km:

díky za info :wink: to jsem přesně potřeboval vědět. Jelikož si ani jednou nezminil motor, tak přepokládám, že ten problém je tedy pouze v tom reglu...
Teď na to nespěchám, jsem totiž z hor a tady u nás už leží sníh, takže se lítat nedá :D .
To ti to z toho HK chodí docela na sprinta. Já obědnával minulí měsíc nějaké díly na vrťase a trvalo to přesně 3týdny, než byl balík doručen a to jsem platil poštu kolem 7Euro.

Jinak z5 k tématu. Mám tu ještě motor Typhoon 2218H, bude tento lepší než 2215H, nebo vnich jsou rozdíly zanedbatelné?
Taky jsem ještě při zakoupení jednoho heli z druhé ruky dostal k němu regl Turnigy Trust 45A, ale o něm sem se nedočet, že by nějaký softstart měl, takže jsem ho ani nikdy v helině neotestoval. Je vůbec použitelnej pro vrťase, nebo se hodí spíš do letadel, nebo aut?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2015 20:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Máš na mysli tento? http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... oller.html
Nějaký soft start by tam měl být. Na spodní části stránky (u toho reglu) máš v záložce FILES 2 soubory - návod k nastavení přes rádio a manuál. Jako podívej, když už ho máš, tak to zkus, za to nic nedáš, ale jestli se s tím budeš drbat bez nějakého dobrého výsledku, tak bych šel každopádně do toho YEPu a kartou k němu.
K motorům - 2215 http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
a 2218 http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ch=Typhoon 2218H
tak u nich nepíšou žádné výkony, ale o něco lepší ten 2218 asi bude no. Na 2215 jsem začínal. Jako stačí to na ty první skoky, ale jinak je to trochu slabota no. Teď mám http://www.rc-levneji.cz/turnigy-2/stri ... -heli-450/ a docela spokojenost. Sice k němu doporučují 60A regl a měl jsem tam předtím 40A a teď jsem do něj nedávno dal ten YEP 40, tak to snad bude stačit na to moje lítání.
To doručení z Číny za 6 dní přičítám hlavně tomu, že to byla zásilka do 100gr., jinak čekám taky nějaký ten týden.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.11.2015 13:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.5.2015
Příspěvky: 78
Ano, to je přímo ten Trust co mám. Teď o víkendu ho testnu, jaký ten softstart na něm bude.
Jinak jsem možná zapoměl zmínit, že na motorku mám 13T pastorek. Pomohlo by tomu taky kdybych tam místo něho dal 11T? Hard 3D nelítám :wink: v podstatě jsem začátečník, takže spíš takové to klasické klidné polítáničko... :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.11.2015 14:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Mám taky 13T, ale je to na hraně. Pokud bys musel v krizovce vzít pořádně za kolektiv, tak to nemusí slabší motor v kombinaci se slabšími aku utáhnout. Záleží jak máš nastavené křivky a jak se Ti to chová. Sice ten motor s větším pastorkem nemusí točit tolik, ale na druhou stranu pokud je udušený, tak si může vzít stejně, jako kdyby točil víc na lehčí převod.
Měl jsem v plánu už konečně vyzkoušet governor v YEPovi, ale počasí mi to nedovolí se s tím venku hrát. Láká mě mít stejné otáčky rotoru po celou dobu letu a ne na začátku a na konci baterky rozdílné...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2015 15:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 25.8.2011
Příspěvky: 165
Bydliště: Brno
RonyV píše:
Mám tu ještě motor Typhoon 2218H, bude tento lepší než 2215H, nebo vnich jsou rozdíly zanedbatelné?
V T-Rexovi 450 pro se mi na běžné sportovní létání a lehké akro nejlíp osvědčila kombinace YEP-40A a typhoon 2215, active freewheel zapnout, Governor v módu gov-store a timing nižší, než je default...
Tik-toky neumím, zarážečky taky ne a na ostatní výkon v pohodě. Oproti originál Align reglu/motoru letový čas skoro +50%, pokles výkonu jen nepatrný.
Takže pro první sezónu doporučuji YEP/2215. Baterky pak stačí i 20C Turnigy, ty moje mají přes 180 cyklů a vyhodím je až na jaře :)
Problém 2215 i 2218 jsou osičky, po druhém prasknutí (asi po měsíci) jsem koupil pastorek na 3mm osičku a do Typhoonu jsem si udělal osu z tyčky z DVD mechaniky. Je tam dva roky.

_________________
DX8, 2x mCP X, Nano CP X, Gaui 200FBL, T-Rex 450PRO FBL, 3x T-Rex 550E FBL


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2015 15:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Jicha píše:
...Governor v módu gov-store a timing nižší, než je default...
Tik-toky neumím, zarážečky taky ne a na ostatní výkon v pohodě. Oproti originál Align reglu/motoru letový čas skoro +50%, pokles výkonu jen nepatrný...

A když jsme u toho goviku, mohl by ses někdy mrknout, jaké hodnoty u něj máš, na jakou hodnotu na křivce jsi jej nastavil a na jakou křivku lítáš? Jo a kolika zubový máš pastorek? Dík


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.12.2015 16:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Tak jsem si ten govík zprovoznil a za mě paráda. Je to zvláštní a docela příjemné mít pořád po celou dobu letu stejné otáčky rotoru. U jedné slabší aku jsem samozřejmě věděl, že když se vezme pořádně za kolektiv, že to otáčky neudrží, ale u ostatních OK. Za mě palec nahoru. Samozřejmě Ameriku jsem neobjevil, ale každá zkušenost je k dobru.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz