Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: ned 11.10.2015 18:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ahoj,
planuju pres zimu slepit sve prvni bezpadlo a vaham, cim to osadit. Litam t-rexy a docetl jsem se, ze original align bezpadla stoji za nic. Pak mi tedy vyvstal jako dobra volba spirit, protoze ma zachranu a asi bych ji obcas dokazal vyuzit. Nic vic, jako argument pro spirita nemam, je mi sympaticke, ze je to vyrobek z CR. Navic, vsiml jsem si, ze pribyva tech, kteri maji spirita ve vsech helinach, coz treba vnimam jako ukazatel toho, ze ho majitel povazuje za dobry.

Ale, lidi, se kteryma jsem se setkal a videl je litat, meli Vbar a tvrdili, ze vbar je nej.

Je mi jasne, ze je to tema na flame a ze asi kazdy bude obhajovat to svoje, proto bych se rad vyhnul debate okolo, ale zajimalo by mne, co ma lepsi ten, ci onen, proc jit do nej. Pouze vecne argumenty, aby se to nezvrhlo a abych si podle toho treba dokazal i vybrat :-)

Pokud se to tu uz nekde resilo, tak sorry, ale nenasel jsem vlakno. kde by se primo srovnavaly dnesni (2015) bezpadla a nejlepsi volba, nebo vyber mezi nimi.
Diky,
P.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: ned 11.10.2015 20:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
za mne Spirit a neváhal bych, jednou zkusíš a víckrát ho nevymeníš.
ale co člověk to názor, vem oba porovnej a budeš mít nejlepší porovnání.

v případě, že někdo bude doporučovat V bar ať odůvodní co má spirit horší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: ned 11.10.2015 21:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
jaroslav.falcon píše:
v případě, že někdo bude doporučovat V bar ať odůvodní co má spirit horší.


Ano, přesně tak jem to myslel. Ale ty píšeš, že za tebe Spirit. Přitom neuvádíš, jestli jsi měl Vbar a co je na spiritu lepši? :-) zachrana? to je asi fičura navíc, takže pokud stojí +- stejně a létají +- stejně, záchrana hovoří pro spirita, i kdybych ji použil jen jednou za uherák - je to prostě funkce navíc.
Mně se ještě líbí že u spirita vidím soft jak pro win, LINUX a Android. Nevím, jak se dá nastavovat Vbar? Ale Linux mne těší, je to prostě známka toho, že tvůrce "myslí" na všechny.
Otázkou je, jaký je pak třeba komfort při nastavování, jestli některý z produktů vyloženě něčím nevybočuje?

Jako já jsem víceméně pro Sirita rozhodnutý, ale chtěl bych slyšet od majitelů Vbaru, kteří někdy zkusili Spirita, co je lepší :-) jinak je jasné, že pokud má někdo vbar a funguje mu, nebude zkoušet spirita a naopak. Takže zjistit objektivní informace bude složité.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: ned 11.10.2015 21:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
v podstatě jsi si odpověděl sám, mně prošli rukama i jiné kontrolery a dnes mám už jen Spirity a kolegové kolem také. Proto jsem byl zvědav, pokud někdo doporučí opak tak z jakého důvodu. Další důvod může být , ve způsobu řízení myšleno algoritmicky a z toho plyne následné nastavení. Projdi co co vše umí v poslední verzi Spirit a co všechno bude umět ve verzi pro v budoucnu. Další ve prospěch je dynamičost vývoje, reakce developera a podpora.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: ned 11.10.2015 21:47 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: Středočeský kraj
I Vbar ma v posledni verzi zachranu. Mam doma oba systemy, osobne v letu extra velke rozdily nepozoruji. U Spirita mi vadi akorát jedovatost pri odlepeni, to Vbar je daleko prijemnejsi na startovani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: ned 11.10.2015 21:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Jo, jedovatost pri odlepeni :-) Nekde jsem vycetl, ze FBL se pri startu nema drzet dlouho na zemi, protoze je to jako gyro, proste se po case preklopi na bok. Koukal jsem prave, jak kolega s Vbarem startuje a krasne to odlepi od zeme,zadne cuknuti, nic.

Dokaze mi nekdo rici, jak to tedy je? Fakt se FBL neda nechat prilepeny k zemi z roztocenym motorem? A je tedy spirit nejak zaludny?

A kdyz uz jsme to tu nakousli - ma smysl jit do noveho PRO? Mam spektrum, ale predstava, ze budu litat jen se satelitem se mi docela prici. Da se k spiritu i vbaru pripojit klasicky spektrum prijimac + satelit? Nebo je satelit u obou systemu podporovany a vyhovujici pro heli rekneme tridy 500?

P.S. ten vbar v posledni verzi a zachrana... znamena to posledni verze FW, nebo verze HW? Koukal jsem, ze vbar se prodava s oznacenim verze. Takze jsou tam rozdilne desky?

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: ned 11.10.2015 21:55 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: Středočeský kraj
Nene, je to i novy HW. Koupis Neo a pak dokoupis licenci pro zachranu, celkove to vychazi na cca 8.000Kč


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: ned 11.10.2015 22:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
To je docela darda proti Spiritu, ktery to ma v zakladu :? Pritom z principu je zachrana jen SW zalezitost.

Nekde jsem cetl o tom, ze se planuje zachrana s barometrem, ktery dokaze aktivovat zachranu pri poklesu pod zvolenou letovou hladinu. To bude naprosta bomba, ale tady zase bude potreba jiny HW. Tak premyslim, jestli si jeste nepockat :wink:

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: ned 11.10.2015 22:57 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Mám oba, jak V-BAR 1x tak Spirit 2x (ne pro) a nejsem schopný říci co je lepší (letové vlastnosti).. Obojí je perfektní.. Pro Spirita je cena, DOKONALÁ podpora, přidaná hodnota co se týče záchrany, Český výrobek, TOP HW s obrovským potenciálem, nezpomalující vývoj a tím pádem je na co se těšit v budoucnu. Spirit už teď překonává V-BAR a má nasazeno na to aby mu utekl na míle daleko :wink: , věřím že Spirit bude to nejlepší u nás i ve světě.. Upřímně když budu kupovat další FBL jednotku jako že budu tak beru jedině Spirita 8) ..

EDIT: zapomněl jsem na politiku obou výrobců.. To co předvádí Mikado není hezké a je mi z toho na bli.., platit za aktualizace??? FUJ!!!! Věřím že toho se u Tomáše nedočkáme 8) ..

EDIT2: Nesouhlasím s jardastolc co se týče jedovatosti při vzletu, podle mě je to naopak, Spirita nemusím vůbec řídit stačí vzít za kolektiv a heli jde krásně vzhůru bez korekcí, bylo to znát hned při prvním testu, prostě to šlo krásně kolmo nahoru, i jsem to hlásil všem přítomným na letišti, ten rozdíl je opravdu znát.. Naopak u V-BARu musím řídit ale asi to bude i o nastavení.. Hmm a když se nad tím teď zamyslím tak Spirit je lepší ve vzduchu :mrgreen: ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 7:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
petrfm píše:
Nekde jsem cetl o tom, ze se planuje zachrana s barometrem, ktery dokaze aktivovat zachranu pri poklesu pod zvolenou letovou hladinu. To bude naprosta bomba, ale tady zase bude potreba jiny HW. Tak premyslim, jestli si jeste nepockat :wink:

Tohle zkoušel právě Jarda.falcon.
Principem je to, že v určité výšce, např. 5 metrů, cvakneš přepínač na vysílačce a od té doby tě heli nepustí níže pod tuto hladinu. Jakmile zaletíš níž, samo to na okamžik aktivuje záchranu, čili heli ti vyletí o kus výše a stbilizuje se vodorovně. Byl jsem "vzdáleně u toho", konzultovali jsme to telefonicky, tak jsem sledoval jak Jarda pokračuje. Připojil si externí udělátko s barometrickým čidlem + pomocný kontroler a rozchodil to. Mě se to hrozně líbilo, ale Jarda pak v dalším vývoji nepokračoval, protože už je takový pilot že záchranu moc nepotřebuje a tvrdil že o to asi není zájem. Ale stejně by se to hodilo i skvělým pilotům, pro nácvik akrobacie, mohli by se soustředit na provádění prvku a nemuseli by tak úzkostlivě hlídat výšku. :wink:
Pokud vím, tak Jarda už nějak komunikoval o "baro-záchraně" s Tomášem (autorem Spirita), v budoucnu by se měly dát připojit ke Spiritovi různé periferie (třeba to baro???), tak kdo ví...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 7:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Napadlo mě jedno Plus ve prospěch Spirita:
Kromě záchrany má i režim "Stabilizace", to je pro začátečníky nebo pro maketové létání (dá se nastavit jak moc to má stabilizovat, kolik do stabilizace můžeš zasahovat kniply apod.). V tomto režimu se to samo více či méně srovnává do horizontu, v krajním případě až jako koaxiál.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 7:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2011
Příspěvky: 220
Bydliště: Banská Bystrica
Ak môžem aj ja by som sem napísal....mám dva microbeasty, dva v- bary a jeden spirit. Všetky sú v pohode. Microbeast má pre mňa výhodu v tom že sa dá rýchlo nastaviť bez pripojenia na pc. Používam ho v 450 ke v elektrike je dobrý. V - bar používam v t- rex 600 spalovak. Je fajn lieta veľmi slušne, ale spirit je podľa mňa lepší, respektíve odolnejší hlavne na otrasy. Skúšal som v štvorliistej hlave v raptore 90 v- bar, aj spirit a spirit bol na tom lepšie. Takže u mňa vyhráva spirit a keď budem kupovať ďalší tak spirit. A cena je tiež v jeho prospech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 8:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
jardastolc píše:
.... U Spirita mi vadi akorát jedovatost pri odlepeni.....


nic takového není, chodí to jako v bavlnce i na 450 a těsně nad zemí drží jako přibitej a ladně se vznese a to jak s sportovní verzí tak i s maketou.


Naposledy upravil jaroslav.falcon dne pon 12.10.2015 8:15, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 8:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
petrfm píše:
.... planuje zachrana s barometrem...


pro upřesnění :
je v dokumentaci pro verzi PRO, že bude možnost připojit baro a gps

petrfm píše:
...dokaze aktivovat zachranu pri poklesu pod zvolenou letovou hladinu.


to nevím zda opravdu bude, dával jsem jen návrh, že by to bylo vhodné, osobně jsem to měl pomocí externího HW, ale je možné, že s tím počítají vývojáři i bez mého návrhu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 8:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2007
Příspěvky: 496
Bydliště: Plzeň
Nabídnu ti jinou odpověď ;-)
Při kvalitě dnešních bezpadel už asi průměrně lítající člověk nepozná, který bezpadlo lítá "líp". Ono to "líp" může být jen "jinak" a to pak záleží, co komu vyhovuje. Je lepší traktor nebo osobák? Asi jak na co, viď?
Nehledě na to, že bezpadla se dají nastavit hodně různě a tak si můžeš vytvořit hodně různý helikoptéry.
Mám Spirita, s V-Barem jsem nelítal.
Spirita bych ti doporučil pro jeho cenu, bezkonkurenční podporu a například i pro funkci záchrany.
Myslím, že jestli nejsi hodně dobrej, nemusí tě otázka toho, co je "lepší" trápit a ber Spirita ;-) Tak jako tak, co se týče letových vlastností, chybu neuděláš ani s jedním.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz