Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 01.03.2015 19:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Ahoj všichni,
odešlo mi jedno ze serv cykliky (výškovkové) na heli 450L Dominátor.

Na Dominátory se osazují z výroby serva DS416M (pro Dominátora 3s) a DS430M (pro 6s).
Já mám 3s verzi, tedy moje serva jsou 416M. Ty jsou nepatrně pomalejší a slabší než 430M.

Budu tedy kupovat nové servo, a otázka zní, co kdybych koupil 430 místo 416 :?:
Nechce se mi kupovat všechny 3 serva, takže bych nahradil jen to jedno vadné na výškovce.
Postupně až by odcházely ty druhé dvě, bych koupil dvě 430.
Otázka pro zkušené letce zní: Bude to vadit, když bude servo výškovky maličko jiné než druhá dvě?
Podle mě to není nic proti ničemu, ten rozdíl je snad skoro jako výrobní tolerance. Mám zálusk na tu 430, beru to jako pozvolný přechod na poněkud lepší typ.

Parametry DS416M:
●Stall torque:2.1kg.cm(4.8V)
●Stall torque:2.7kg.cm(6.0V)
●Motion speed:0.1sec/60°(4.8V)
●Motion speed:0.08sec/60°(6.0V)
●Rating voltage:DC 4.8-6.0V
●Temperature range:-20°C~+60°C
●Dimension:22.9 x 12 x 25.8mm
●Weight:15g
●1520μs standard band

Parametry DS430M:
●Stall torque:2.3kgcm(4.8V)
●Stall torque:2.9kg.cm(6.0V)
●Motion speed:0.095sec/60°(4.8V)
●Motion speed:0.08sec/60°(6.0V
●Rating voltage:DC 4.8-6V
●Temperature range:-20°C~+60°C
●Dimension:22.8 x 12 x 25.4mm
●Weight:15g
●1520μs standard band

Díky za názory!

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 01.03.2015 19:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Mám s vrtulníky jen malou zkušenost, ale když už jiné servo na cyklice, tak ať to je výškovkové.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.03.2015 20:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 704
Obrázky: 2
Servo bych dal stejné, vyhneš se zbytečným problémům.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.03.2015 21:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Ale jakým problémům?

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.03.2015 22:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
Woita píše:
Ale jakým problémům?

zbytečným :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.03.2015 22:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
pokud dáš jiné servo a bude chodit stejně rychle při zatížení tak by jsi problém mít neměl. když bude o maličko jiná rychlost je otázka zda to poznáš. nelinearitu doladíš na kontroleru.
Ja bych klidně vyměnil jedno .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.03.2015 22:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Já bych určitě vyměnil jen to jedno. Potom bych to pořádně vyzkoušel a případně koupil další dvě, pokud by to nefungovalo. Nic tím nemůžeš pokazit, určitě vrtulník kvůli tomu nepadne. Jestli ti ale nezáleží na penězích, můžeš vyměnit rovnou všechna. V tom případě ale nenabydeš zkušenost a nebudeš moci fundovaně odpovědět v případě, že by se na to v budoucnu někdo zase ptal :wink: .

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.03.2015 22:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
jaroslav.falcon píše:
... když bude o maličko jiná rychlost je otázka zda to poznáš....

Líp bych to sám neřek :-))))
Papírově je to 0.1 vs 0.095 ms.
Odhaduju, že zítra objednám jedno 430 servo a bude to lítat o stopéro. Na takové to domácí žvýkání... Profík by se z toho asi osypal, ale já si budu chrochtat jak to pěkně lítá.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.03.2015 23:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Parametry DS416M:
●Stall torque:2.1kg.cm(4.8V)
●Stall torque:2.7kg.cm(6.0V)
●Motion speed:0.1sec/60°(4.8V)
●Motion speed:0.08sec/60°(6.0V)


Parametry DS430M:
●Stall torque:2.3kgcm(4.8V)
●Stall torque:2.9kg.cm(6.0V)
●Motion speed:0.095sec/60°(4.8V)
●Motion speed:0.08sec/60°(6.0V)

Nevim DS430M vydrzi viac? Ma lepsiu konstrukciu? Ma trosku jinu krabicu, ako vidim. Ak nie je silnejsia konstrukcia, potom uplne zbytocne prejit na DS430M. Lebo tie parametre su rovnake by som rekl. Zde 0.2kgcm a 0.005sec/60° rozdiel je to ako nic.
Nie je clovek, kto by to za letani spoznal.
Muzes teda kupit aj DS430M aj DS416M. A muzes ich aj zmiesat na cykliku.
Je to iba marketing, nic vic. Nech ten modelar kupi aj nove serva, pokut chce prejit na 6S.
Zas by to byl jine, ked by si kupil s podobnymi parametrami nieco ine, nez Align. To by som nezmiesal.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.03.2015 7:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2010
Příspěvky: 259
Ospravedlňujem sa za OT:
helipali - "to akou rečou ste terazky hovorili"?
Človeče, veď to sa nedá ani čítať - keď si Slovák, tak píš po slovensky, keď Čech, tak česky (tak ako Ti "narástol zobák) a nie tu "miešaš" češtinu so slovenčinou. Čeština aj slovenčina sú ľúbozvučné (a príbuzné) jazyky, tak neviem, prečo ich takto pŕzniš. Naše dva národy boli (a sú) historický dlho spjaté, tak nemaj obavy, že keď to napíšeš slovensky, že Ti bratia Češi nebudú rozumieť.
Alebo ďalšia možnosť prečo tak píšeš je, že nie si ani Slovák, ani Čech - potom sa ospravedlňujem.

_________________
SVK 34-12


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.03.2015 8:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
helipali píše:
Nevim DS430M vydrzi viac? Ma lepsiu konstrukciu? Ma trosku jinu krabicu, ako vidim......
...Muzes teda kupit aj DS430M aj DS416M. A muzes ich aj zmiesat na cykliku.
Je to iba marketing, nic vic. Nech ten modelar kupi aj nove serva, pokut chce prejit na 6S...

Před časem jsem tyhle serva porovnával, mají každé jiné převody, vzájemně se nedají zaměnit. Tedy nějaký rozdíl tam bude.
(Mimochodem, ty převody když jsem na stole porovnával s MKS, tak ty Align mají pěkně tlustá kola, masivní. Serva MKS ve stejné velikosti mají kola jako z tenkého plechu, na pohled se mi ty Align převody líbily víc. Otázka je, jaký je použitý materiál.)

Tedy pokud mají 430 jiné převody než 416, mohl by to být důvod maličko jiných parametrů. Jenom se divím, že by 430 byly rychlejší a současně silnější. To si odporuje, za předpokladu že mají stejný motor. Že by opravdu jen marketing? 430 jsou dražší než 416.
Na RCGroups se všeobecně tvrdí, že 430 jsou lepší, ale můžou amíci jen papouškovat parametry z papírových údajů.

Samozřejmě že tím marketingem jsem taky zmasírovaný a mám tendenci koupit tu 430, co kdyby byla opravdu lepší, ta stokoruna rozdílu ceny by pak moc nevadila.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.03.2015 8:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2007
Příspěvky: 1130
Bydliště: Praha 6, ČR
Obrázky: 12
Ja bych serva nemichal. Na jednom sranda vrtulniku jsem vymenil jedno servo za stejny typ, ale jine stari a bylo to neriditelne. Kecalo to do kolektivu, takze pri pohybu cyklikou se hybal kolektiv a to melo za nasledek neustale zmeny vysky cca o metr a dost rychle. Kdyz jsem potom dokoupil dalsi dve serva, zaclo to litat normalne. Potom jsem serva zkousel vedle sebe a rozdil v rychlostech byl videt.
Ale to bylo v dobe analogovych serv, digitaly by se s tim meli poprat lepe a pokud je to bezpadlo nemuselo by to byt ani poznat. Nicmene stejne bych to nemichal

_________________
T-Rex 600N Spirit, Tx Aurora.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.03.2015 10:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 704
Obrázky: 2
Woita píše:
Líp bych to sám neřek :-))))
Papírově je to 0.1 vs 0.095 ms.
Odhaduju, že zítra objednám jedno 430 servo a bude to lítat o stopéro. Na takové to domácí žvýkání... Profík by se z toho asi osypal, ale já si budu chrochtat jak to pěkně lítá.

Ukáže Ti praxe.
Zrovna minulý týden, jsem nastavoval 450ku po jednom de.ilovi, co místo ze 3 SAVOXU, kterými byla osazena heli, dal zadní Power HD a hrozně se divil, že se stím bezpádlo pere. Takovým bych pracky urazil, když na to nemám, tak to nedělám.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.03.2015 11:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
No zas na druhou stranu, znám tady v okolí kolegy co se zbavovali savoxu dálavali power HD nemohou si je vynachválit, přežily řadu brutálních pádů a pořád bez vůlí a přesné. Také jsme měli 12ks savoxu a z problémem jsme vybrali 3 aby chodily naprosto stejně, každé chodilo jinak. Tak že asi záleží kus na kusu nebo jak se která serie povede ve výrobě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.03.2015 12:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
mb píše:
Ospravedlňujem sa za OT:
helipali - "to akou rečou ste terazky hovorili"?
Človeče, veď to sa nedá ani čítať - keď si Slovák, tak píš po slovensky, keď Čech, tak česky (tak ako Ti "narástol zobák) a nie tu "miešaš" češtinu so slovenčinou. Čeština aj slovenčina sú ľúbozvučné (a príbuzné) jazyky, tak neviem, prečo ich takto pŕzniš. Naše dva národy boli (a sú) historický dlho spjaté, tak nemaj obavy, že keď to napíšeš slovensky, že Ti bratia Češi nebudú rozumieť.
Alebo ďalšia možnosť prečo tak píšeš je, že nie si ani Slovák, ani Čech - potom sa ospravedlňujem.

Nakoniec si to trafil.
A beriem to na vedomie. Skusim nezmiesat. Lebo to fakt nie je spravne.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz