Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 2:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ahoj, skladam 600vku a mam v sade bec od alignu RCE-B6X + 2s lipo baterku. Popravde, ten BEC vypada dost subtilne, ty kabliky vedouci do radia by se pri udavanych 6A trvale jiste zkapalnily. Uvnitr jsou 4 stabliky, zrejme lowdrop v pouzdre DPAK, i kdybych pocital 1A na kazdy (nevim o tom, ze by se v tomhle pouzdre delalo neco silnejsiho) tak je to docela poddimenzovane a tech 6A to urcite nevydrzi trvale. Nez to hodim na zatez a podusim, s naslednym prepajenim kabliku za jine, silnejsi, s lepsi izolaci a urcite mensim odporem - tohle mi silne pripomina vyrobky z trznice, tak mam nasledujici dotaz :

Jako regl chci pouzit 100A YEP, ktery by mel mit dost silny BEC. Protoze 6kilo je uz docela velka bestie, ktera mi utne hlavu raz dva (a ja si tak rad litam kolem sebe), premyslim, ze pouziju oba BECy a protoze mam 8mi kanalovy RX (orange), muzu je bez problemu zapojit paralelne. Tim zabiju dve mouchy jednou ranou, protoze budu mit nejen jistene BECy, kdyby jeden vysadil, ale taky dva privodni kabliky, kdyby jeden z nich selhal, radio bude vzdy napajeno.

Otazka zni - ten align BEC dava 5.8 V (udajne). V sade k heli mam jeste "srazec" napeti na 5.1V. Jsou to dve aniparalelni diody a napadlo mne jejich vtipne pouziti. Kdyz pres ne pripojim YEPa do radia, snizi se napeti jeho BECu a primarne bude radio napajeno externim align BECem, protoze na nem bude vyssi napeti. Ale, otazka je, co na to bude rikat YEP, protoze diody jsou antiparalelne, takze se vyssi napeti z BECu dostane do YEPu. Zkoumal nekdo YEP, jak ma reseny BEC, jestli je tam v serii za step-down dioda, nebo mi zacne svitit tlumivka? :-)

A jaky vubec mate nazor a zkusenosti s takovym dualnim napajenim s vyuzitim BECu v reglu + externiho BECu, setkali jste se s nejakymi problemy? Jakymi ?

P.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 6:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Používám externí BEC a do přijímače přivedu ještě napětí interního přes diodu - v podstatě doplním diodu do kablíku od regulátoru. Je to odolné proti vypadnutí kabelu, vyhoření externího BECu s přerušením dodávky. Není to řešení odolné proti zkratu na výstupu externího BECu nebo výpadku hlavní baterie.
Osobně bych antiparalelní diody nedával - nevím, jak by interní BEC reagoval, kdyby na něj bylo přivedeno jiné napětí.

A off topic - přestože mám s Orangi přijímači dobré zkušenosti, určitě bych pořídil originální přijímač.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 6:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
petrfm píše:
.... Zkoumal nekdo YEP, jak ma reseny BEC, jestli je tam v serii za step-down dioda....

U některých verzí to tak je a je to pěkně ujeté - viz. příslušné vlákno. Tlumivka nemůže "svítit" v tom zapojení BECu co oni tam používají.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 10:42 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Osobne bych to v pripade pouziti YEPu krmil bud komplet externe (LiFe/LiPo na primo nebo pres BEC) a nebo pres samostatny BEC na pohonne baterce. Uz jsem tu par YEPu otevrenych mel a prestoze je na nenarocne aplikace pouzivam, napajeni paluby na heline bych z toho v zivote netahal.

Off topic:
Promin, ale je tu par veci, ktere me vylozene prijdou jako spatny vtip... Mas sestistovku - fajn. Hrozne resis Align BEC - ten litalo pomerne uspesne odhadem tak par tisic lidi po celem svete, vice mene bez problemu.
Sam pises:
petrfm píše:
... Protoze 6kilo je uz docela velka bestie, ktera mi utne hlavu raz dva (a ja si tak rad litam kolem sebe)...

Takze potencialni nebezpeci si evidentne uvedomujes. Presto to chces ridit Orangem??? 8O To bych dal do EPP letadla, ale do 4kilove heliny ani nahodou.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 12:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
OK, asi teda pouziju ten externi Align BEC - taky jsem na nej cetl spise pozitivni ohlasy, negativni psali jen ti, kteri ho dali do supliku hned z krabice a nelibil se jim asi jen kvuli skarede samolepky. Urcite ho jeste zmerim.

K tomu orange - ja treba vubec nemam z orange strach. Nevim, proc bych mel mit. Jaky je rozdil mezi prijimacem, ktery jsem lital celou sezonu ve 450tce bez jedineho zakmitu, nebo prijimacem za 5x vyssi cenu, ktery bude vytazeny z krabicky a nic o nem nevim?
Co konkretne muze byt na orange spatne, kdyz pomineme vyrobni vadu - kterou vylucuji, kdyz uz ma odletano x desitek hodin? A jakou mam zaruku, ze nekoupim vadny kus original SPEKTRA, kdyz uz teda nedam za prijimac 500, ale 2500? Je to jen o pocitu, vice jsem zaplatil, mam neco lepsiho? Ale no tak...
Naopak jsem cetl spousty story o tom, jak se lidem ero vymklo kontrole a meli original spektrum prijimac a DX8. Ja jsem s DX8 nemel nikdy problem a to litam JENOM orange. Do heli mam nachystany full range se dvema dlouhymi antenami, takze si je muzu vytahnout mimo karbonovy ram mit tak lepsi signal, nez s temi sranda antenkami, co jsou na spektrum prijimacich a lidi si je jeste priplacnou na uhlikove bocnice a mysli si, jak udelali neco pro dobry prijem signalu.

Pokazit se muze i to znackove a vysledek bude naprosto stejny, takze pokud to neni vylozene nejaky smejd (coz orange neni, litaji ho miliony lidi) tak nevidim duvod v tom, utracet za neco, co nema zadnou pridanou hodnotu, jenom samolepku na krabicce.
Je treba si spise uvedomovat, ze na te heline je takovych 20 bodu, ktere mohou KDYKOLIV selhat a vyberem znacky to neovlivnis. Takze se spise chovat tak, jako by to melo kazdou chvili selhat a neohrozovat tim lidi a pokud mozno ani sebe.

P.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 12:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Vyprdni se na BEC a dej tam 2S LiFe na přímo.. Je to tutovka a nemusíš spoléhat na BEC..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Tak ten Align BEC vubec neni tak spatny, jak vypada. Mereno na konci vystupniho kabliku, pri zatizeni 3A asi 5,7V a pri zatizeni 6A DLOUHODOBE, cili zadny impuls je tam 5,6V, to je hezke. Jeste by byl zajimavy nejaky dynamicky test s impulsy, ale na to nemam zatez a protoze to je linearni stabilizator, zadne problemy v tomto smeru necekam.

Sice uz pri 3A na nem skoro neudrzim ruku, ale predpokladam, ze na 600 heli bude takovy proud spise spickovy, nez trvaly, takze se to bude stihat chladit, je tak?

P.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 13:22 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Mám vyzkoušené že 6A SBEC je tak do 450FBL heli, do 500FBL už bych si to nedovolil dát (mám LiFe) natož lineární který začne při přehřátí omezovat proud.. V Goblinu 500 mám 18A SBEC... Ve Sniperu kde jsem létal na 6A SBEC jsem měl jednou nechutný výpadek, co tam mám 2S LiFe tak mám svatý klid..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 14:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
To z tebe mam teda radost :lol: Jinak ja mam verzi s padlama, tak snad to vydrzi, kor tedka, v te zime. Dal bych klidne life, ale co napeti? Jsou tam align serva, ty frci do 6V, ne? Potreboval bych HV serva a to radeji budu bastlit jinej BEC.

EDIT : mozna by byla i varianta s nimh, mam to stejne tezke na zadek, takze by se tam jeden tezsi pack uvezl.
Stejne bych mel ale klidnejsi spani, kdyby tam bylo dvojite napajeni. Posrat se muze cokoliv a kdyz uz ten ESC ma bec, tak proc ho nepouzit aspon jako zalohu. Asi ho zapojim pres dostatecne velkou diodu v serii.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 15:34 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
2S LiFe není problém.. Létám klasické Savox serva 6V na 2S LiFe a nemají se s tím žádný problém. Používá to takto spousta lidí naprosto bez problémů. Navíc napětí na LiFe klesne po chvilce na 6,3V.. Ovšem pokud to máš pádlové tak by těch 6A mohlo stačit..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 21:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2007
Příspěvky: 1130
Bydliště: Praha 6, ČR
Obrázky: 12
petrfm píše:
Sice uz pri 3A na nem skoro neudrzim ruku, ale predpokladam, ze na 600 heli bude takovy proud spise spickovy, nez trvaly, takze se to bude stihat chladit, je tak?P.


Pro padlovou 600 je prumerny odber cca 1 A. Pro bezpadlovou verzi 3 A. Je to prumerny odber, mereny jako dobita kapacita do prijimacove baterky.

_________________
T-Rex 600N Spirit, Tx Aurora.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 23:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Mam to namontovane. Kdyz za to fest taham - kvedlam kolektivem nahoru-dolu, tak se to docela hreje a to je bez zateze. Zase pri beznem litani za to tak netaham - aspon ja teda ne :lol: Uvidime, jak se to bude chovat,uklidnuju se tim, ze kdyz to lita tisici lidem na svete, proc by se to melo zrovna mi uvarit? :-)

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 0:02 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
TO Maxipes: bohužel toto měření ale o ničem nevypovídá. Zkus si ze srandy vygooglit jaké špičky generují digi serva..

TO petrfm: já vím že tě straším ale jistota je jistota přeci jen to není 450 heli :wink: .. Ber to tak že až bude rotor roztočen určitě x* stoupne zatížení serv proti volnoběžnému kvrdlání na zemi.. Zkoušel jsi někdy tahat za táhlo vyrovnávacího rotoru když je to roztočené :wink: ? Sám jsem se divil jak to jde ztuha :idea: .. Ne fakt tě nechci strašit :mrgreen: .. Jestli se fakt chceš vyhnout LiFe tak tam šoupni místo toho Align lineárního bazmeku toto http://www.jino.cz/foxy-ubec-12a-51.html , je to jediný SBEC za který dám ruku do ohně a to myslím vážně, nějakej Align a rušičky od Western Robotics Ltd. (prý to nejlepší :lol: ) se mohou jít klouzat.. Sám jsem zažil co je to ztráta řízení při poklesu palubního napětí, fakt to není příjemné a nikomu bych to nepřál, od té doby si dávám na napájení palubní elektroniky opravdu záležet..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 5:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Arcicorsa píše:
... ze srandy vygooglit jaké špičky generují digi serva...

tady http://www.jyrry.cbcnet.cz/elektro.htm mám odkazy na moje oscilokoukání, je tam i odkaz na to vlákno o podivnosti BECu u YEPů...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 6:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Odber serv 3x Align 610 a BLS251 v T550 bezpadlu. Zacatecnicke poletovani. Obcas premet, vykrut a souvrat.
Příloha:
t550.jpg
t550.jpg
[ 87.49 KiB | Zobrazeno 2859 krát ]



Ta sama helina, kdyz se trosku vic taha
Příloha:
t550-2.jpg
t550-2.jpg
[ 83.44 KiB | Zobrazeno 2855 krát ]


_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz