Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 05.09.2014 7:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Přátelé strojaři,
v mé nové hlavě (DFC Turnigy, oranžová) je nahoře příčná díra pro upevnění hřídele o průměru 2,5mm.
V hlavní hřídeli je al edíra 2 mm.
Myslíte, ža bych dokázal převrtat tu díru v hřídeli na průměr 2,5 mm? Zkusil jsem to obyčejným vrtákem 2,5 ale jediný výsledek byo trochu tepla. Ani šponka. Ta hřídel je z nějakého lepšího materiálu.

Jestlipak bych to v amatérských podmínkách vyvrtal, kdybych koupil třeba vrták na nerez nebo tak něco? Nebo se na to mám vybodnout a dát tam šroub M2? Ta hlava má dole naříznutí a stahuje se dvěma dalšími šroubky, takže na hřídeli by to sedělo:
Příloha:
Orange Head.jpg
Orange Head.jpg
[ 32.06 KiB | Zobrazeno 1432 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 05.09.2014 7:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
K tej DFC hlave existuje origos DFC hriadel, je nizsia, ako standartna hriadel. Ak to aj prevrtas, neviem, ci ti budu pasovat tiahla...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.09.2014 7:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 8426
Muzes zkusit kobaltovy vrtak, ale pokud je to opravdu tvrdy material tak riskujes, ze tak maly vrtak ulomis a zbytek ti zustane zasekly v dire.
A osu muzes vyhodit. Jinak ddano ma pravdu. DFC hridele jsou kratsi ne ty pro FBL nebo FB hlavu. Pokud nemas primo tu pro DFC je to zbytecna prace. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.09.2014 8:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
ddano007 píše:
K tej DFC hlave existuje origos DFC hriadel, je nizsia, ako standartna hriadel. Ak to aj prevrtas, neviem, ci ti budu pasovat tiahla...

Ano, vím. Jenže Číňan mi poslal s tou hlavou v sadě tu delší hšídel (cca o 8mm?) a s tou menší dírou.
Tedy si objednám správnou (kratší) hřídel, ta bude mít odpovídající díru 2,5mm, a pak to zase vrátím tak jak to má být. Teď si prozatím udělám delší táhla ke gripům (to není problém, o 8 m delší závitovétyčky M2,5) a budu moct lítat.

Teď uvažuju, jestli se na převrtávání nevybodnu a nedám tam prozatímně ten M2 šroubek z klasické hlavy. Pootočením ve správném směru bych vymezil vůli a těmi dvěma druhými šroubky hlavu dole přitáhnul.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.09.2014 8:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 8426
Tak si tam aspon dej futra z trubicky...

http://www.jatagan.eu/vyrob-si-nuz/trub ... 00mm-mosaz

2,5x2,1mm

Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.09.2014 8:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Nakadah píše:
Tak si tam aspon dej futra z trubicky.......

Nak

Jo supr nápad, taky už jsem přemýšlel co tam nacpu. Potřebuju to pořešit dneska (počasí jako malovaný), tak budu přebírat trubičky, co mám v kabičce, snad něco najdu - nějaký náplně od propisek atd. S futýrkem to bude plně vyhovující, ten menší šroubek ve větší díře se mi taky moc nelíbí.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.09.2014 16:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 8426
Hele a co to mas za vyrobce hridele? Mam tady nekolik HK pro klasicky V2 i PRO verze. DO kazde sem zkusil vrtnout obyc vrtakem a normalne bych je provrtal. Sponku to bere jenom by to chtelo mazat a chladit. Nekde sem mel i origo Align ale nemuzu ji najit. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.09.2014 17:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Pokud je to kvalitní hřídel tak stojanovka, svěrák a malé otáčky + mazat. Jinak přehřeješ vrták a je konec. Jo a taky to chce trochu rozumný vrták a ne ohýbající se bláto.

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.09.2014 19:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Je to Tarot a tvrdý je to jako prase. No vyrazil jsem za dědou do garáže, má stojanovku. Dal jsem si záležet s usazenímdo vodováhy a s přesně začatým středem. Koupil jsem kobaltový vrták a představte si, šlo to jako po másle. Měl jsem ještě Align hřídel DFC, tam jsem pouze převrtal díru průměr 2 na 2,5. Tu Taroťáckou jsem zkrátil, díru vyvrtal úplně novou, mám teď dvě hřídele. Taroťácká byla zdá se nepatrně tvrdší, ale šly obě dobře a dopadlo to na A1+.

Tímto Vám vše děkuju za rady, vše dopadlo OK a jsem velmi spokojen. Zítra můžu i díky Vám jít lítat, bude skvělé počasí!
Příloha:
IMG_3515.JPG
IMG_3515.JPG
[ 105 KiB | Zobrazeno 1139 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz