Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Spartan Vortex VX1e
PříspěvekNapsal: ned 17.08.2014 15:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Vlákno o této novince tu ještě není, tak ho zakládám.
Jedná se o levnější variantu bezpádla z řady vortex (VX1 a VX1n) Od VX1n se liší senzorem. Vyšší modely mají pinpoint senzor, tento má schodný se senzorem v Brainu.
Dále je doplněn microUSB port (VX1 a VX1n bylo možno programovat pouze pomocí Datapodu)
Bezpádlo nabízí, 4 přepínatelné banky a governor (v současnosti optimalizován pro nitro, elektro přislíbeno na podzim).

Baleno je v miniaturní papírové krabičce, přiloženy jsou samolepky na kabinku, trocha oboustrané pásky na přilepení bezpádla a sada propojovacích kablíků. Propojovací kablíky jsou celkem atypické, využívají jednoho klasického, jednoho sdruženého a dvou adaptérů které se zapojují do konektorů pro spektrum satelity. Tím se získá plná funkcionalita i při použití běžného přijímače. Ačkoliv je bezpádlo opravdu malinkaté, konektorů je na bezpádle dostatek takže není problém připojit zdvojené napájení z externí baterky atd. Také musím pochválit umístění spektrum konektorů do zadní části, takže jde bezpádlo pohodlně stáhnout páskou bez nějakého mačkání kablíků k satelitům.

Nastavovací SW je v angličině a určen pro platformu windows. V nastavovacím SW je každý parametr vysvětlen a popsán jeho vliv na letový projev atd. A to opravdu vysvětlen a ne obecně popsán. prvotní nastavení je podle průvodce s podrobnými kroky, takže trvá trochu déle než třeba u Brainu nebo Vbaru, ale pokud člověk jednotlivé kroky dodržuje, není téměř šance udělat chybu v nastavení.
Vlastní parametry letového projevu jsou koncipovány podobně jako u vbaru (Agilita, styl a zisk) Dále je možno v rozšířeném menu ladit celkem podrobně docela velké množství parametrů, které jsou šikovně rozděleny a tak člověk opravdu sáhne jen po tom co mu zrovna na letovém projevu nesedí.

S mojí jednotkou jsem měl problém s konektivitou USB, kdy docházelo po odpojení k totálnímu resetu celé jednotky do výchozího nastavení, po komunikace s tech.podporou, bylo zjištěno že se jedná o problém s timeoutem v komunikaci. Řešením bylo umístit mezi PC a jednotku USB hub, který toto dočasně řeší. Oprava SW by měla být v průběhu týdne.

Dále musím jednotce vytknout prozatimní nefunkčnost některých funkcí v SW, které jsou momentálně dostupné pouze přes DataPod. Např. nelze provést TrimFlight,... Tyto funkce by měly být postupně doplňovány. Dále se chystá i aplikace pro Android s dostupnou analýzou vibrací, která je v SW uvedena, ale u VX1e zatím není dostupná.

S jednotkou mám prozatím 6 startů kdy jsem si zvykal na nastavení, na trochu jinak koncipované parametry atd. Nechal jsem nastavení na default pro 3D. Celkem mne udivilo že toto nastavení bylo velmi konzervativní a na velikosti 700 celkově líné a klidné. Aby mi projev sedl musel jsem hodně přidat agilitu, ubrat styl (čím nižší hodnota tím více pádlový projev) a také vypnout expo na cyklice. Stále mi ale reakce nepřišly okamžité, tak jsem nakonec ještě zvedl mid-stick agility (Což nápověda vysvětluje jako něco podobného jako nasadit na hlavu lehčí pádla - zvšuje to reakci kolem středu kniplu) Vrtulka je typický Spartan, perfektní konstantní piruety.
Poté už byl letový projev celkem příjemný. Přirovnal bych ho k vbaru - let je velmi čistý a rovný, ale reakce a cit na kniplech je podobný Brainu nebo BeastXu, myslím že tahle jednotka je dost univerzální a je možno jí nastavit tak i onak aby to vyhovovalo každému. Do zisků apod. nebylo skoro nutno sahat.

V zásecích nejsou cítit nějaké zákmity apod. Ale uvidíme po více baterkách až opadne prvotní eufórie z nové hračky.
Příloha:
DSC_0331.jpg
DSC_0331.jpg
[ 97.37 KiB | Zobrazeno 2404 krát ]


Příloha:
DSC_0332.jpg
DSC_0332.jpg
[ 111.15 KiB | Zobrazeno 2404 krát ]


Příloha:
v1.PNG
v1.PNG
[ 93.6 KiB | Zobrazeno 2404 krát ]


_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Spartan Vortex VX1e
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2014 11:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Takže za ty peníze asi dost dobrý?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spartan Vortex VX1e
PříspěvekNapsal: úte 19.08.2014 19:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Dneska jsem si ještě hrál s nastavením a trochu si to doladil dle svých zvyklostí a zatím jsem celkem spokojen.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spartan Vortex VX1e
PříspěvekNapsal: úte 09.06.2015 10:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.10.2012
Příspěvky: 159
Bydliště: Zlín
Ahoj, stále přetrvává spokojenost s tímto systémem? Nebo máte někdo nějaké jiné zkušenosti?

Z pohledu pozorovatele to jde stále dopředu. Problém s USB konektivitou je vyřešen novým FW (v 3.03), PC software již není pouze ve verzi Beta a na helifreaku je rozsáhlé téma zaměrené na elektro-governor s možností zůčastnit se testování, takže je vize, že brzo "spadne" i FW s elektro-governorem.

_________________
Goblin 700 3Digi, Goblin 380 3Digi, NeXt RC
Futaba T14SG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spartan Vortex VX1e
PříspěvekNapsal: úte 09.06.2015 12:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Teď sice trochu bojuji s doladěním, ale mám hodně změn na helině, takže je to spíš v helině. Na HF je bezpádlo celkem chválený, líbí se mi trochu jiný přístup k nastavování, vpodstatě si vše ladíš pro jednotlivé režimy, žádné banky, přiřazování apod. Jinak nějaké bugy apod jsem po posledních updatech nezaznamenal.

Mám nutkání zkusit ho v malé helině, kde jsem ho ještě nezkoušel. Jediné co mi vadí je nemožnost uložit nastavení.

Na governoru se pracuje, měl by být v nové majoritní verzi. Zatím můžeš eGov používat pouze s progr.panelem, nejde nastavit přes PC

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spartan Vortex VX1e
PříspěvekNapsal: úte 09.06.2015 12:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.10.2012
Příspěvky: 159
Bydliště: Zlín
Governor mě zatím neláká, regulátor mi funguje obstojně. Ale spoustu lidí to zajímat bude.

To ukládání nastavení chybí, na helifreaku už se za to ale lobuje. Je otázka, jestli to někdy do softwaru propadne.

Používáš pouze tu originální obsoustrannou lepicí pásku? Rád bych měl do zásoby.

_________________
Goblin 700 3Digi, Goblin 380 3Digi, NeXt RC
Futaba T14SG


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz