Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jlog 2.6
PříspěvekNapsal: pát 11.07.2014 17:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
tak se na telme vyprdni , jlog je levnější , a alfev zkrátka kvůli lítání na kapacitu , nastavím si při jaký hodnotě chci alarm a vysílajda mi zavibruje a já přistanu. Tím pádem jlog budu používat každý let a pokaždý pořád.

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jlog 2.6
PříspěvekNapsal: sob 12.07.2014 19:02 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
krtek2k píše:
smysl? stačí jeden , třeba lítání na kapacitu :)


To moc nechápu... Létám také na kapacitu a toto nemám.. Jen proudový snímač a vylétanou kapacitu vidím online přesně na displayi rádia, včetně napětí jednotlivých článků pohonného akumulátoru, proudu atp. no a pokud vyčerpám nastavenou kapacitu nebo klesne napětí kteréhokoliv článku pod nastavenou mez rádio mi doslova řekne co přesně se děje..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jlog 2.6
PříspěvekNapsal: sob 12.07.2014 19:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2011
Příspěvky: 124
Bydliště: Prostějov
Mám už rok jlog verzi 2.5 propojený s telemetrií spektrum.

_________________
LOGO 600 SE ,MPX Gemini,DX8,Phoenix 3.0,Protos 500 stretch FBL Beastx
no jo začínám


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jlog 2.6
PříspěvekNapsal: ned 13.07.2014 7:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 5.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
Telemtrie může sloužit více věcem než jenom kapacitě. Už jsme o pár let dál... :wink:
Bohužel sem nemohu dát video, které jsem natočil, ale příklady, na co se dá telemetrie v modelech využít:

- zkontrolovat po zapnutí, jestli jsi připojil nabité baterie. Když ne, tak zablokovat plyn, abys nemohl letět
- zkontrolovat, jestli jsou ještě OK přijímačové baterie. Když ne, tak zablokovat plyn a zahlásit "výměnit přijímačovou baterii!"
- zisk gyra vrtulky se automaticky nastavuje podle otáček rotoru
- zisk gyra hlavy se automaticky nastavuje podle otáček rotoru
- nastavit si minimální výšku modelu, pod kterou když se dostaneš, tak se aktivuje automaticky záchrana
- když budeš mít vysokou teplotu motoru, nebo regulátoru, tak se během letu automaticky sníží otáčky a začne hlásit " vysoká teplota regulátoru"

U letadel toho je víc. Například, když poletíš moc pomalu, tak se automaticky přidá plyn, nebo se vysunou klapky, nebo...

...je rok 2014 :wink:

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jlog 2.6
PříspěvekNapsal: ned 13.07.2014 8:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Tak ještě jednou , mám v helině kosmik regulátor , když chci lítat na kapacitu , tak si budu kupovat externí čidlo?
Proudový senzor 150A F1678 od futaby za 2200Kč? I když je jenom do 150A? A nic víc než proud napětí a kapacitu mi nezobrazí?
V tomto případě je jlog2.6 několikrát lepší , navíc mi zobrazí i otáčky rotoru, teploty FETů a BECu , proud a napětí BECu , PWM atd.
Pro uživatele regulátorů JIVE je to to samý.

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jlog 2.6
PříspěvekNapsal: ned 13.07.2014 13:10 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
TO boZZda: jj ale k tomu ti nepomáhá Jlog nebo jo?? Já si toto všechno co popisuješ programuji v rádiu tedy až na dálkové řízení zisku hlavy dle otáček, já mohu jen vrtulku obojí ne ale to je FBL jednotkou a upřímně to nějak nepotřebuji.

TO Krtek2k: Jasný takže už to chápu pokud mám kosmika tak to mít musím jinak se nic nedozvím, tzn. kosmika nemám tak mi to k ničemu dobré nebude.. PS: 150A proudový snímač mám za lidových 850,- ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jlog 2.6
PříspěvekNapsal: ned 13.07.2014 14:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Kosmik i Jive vsechny udaje posila ven. Resp. je muze posilat. Jen je potreba ta data nejak dostat na zem. U Futaby mas dve moznosti.
Poridit modul Tel-me. Interface mezi regulatorem a prijimacem, ktery snad jeste ani neni v prodeji. Nebo JLog. Ten ma vyhodu, ze spolupracuje i s jinymi regulatory i jinymi vysilaci/prijimaci a navic muze i veskera data logovat na SD kartu.
Pak je jeste jedna cesta a to je helinu osadit nekolika (vetsinou jednoucelovymi) cidly.
To, ze zrovna ty nevidis v JLogu nejakou vyhodu, neznamena ze JLog je na h...o. :mrgreen:

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jlog 2.6
PříspěvekNapsal: ned 13.07.2014 14:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Jasny ja nerikam ze je to na prd je me zajimalo k cemu bych to mohl vyuzit ;-) .

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jlog 2.6
PříspěvekNapsal: pon 14.07.2014 8:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 1313
Bydliště: Praha Barrandov
Tak je to asi dobrej bazmek, jen dle mého skromného názoru, by to měli za cenu Kosmika dávat k němu zdarma a ještě pěkně poděkovat, že jsem si to koupil.

_________________
Trex 700E, Trex 600 nitro, Protos 500, Trex 500, Trex 450 Sport, Yak 55M, RS352, Piper Cub, Variant


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jlog 2.6
PříspěvekNapsal: pon 14.07.2014 9:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Kosmik sam loguje data na SD kartu. A jsou na nem tri podezrele konektory o kterych zatim netusim co umi. :mrgreen:
Takze pokud nechces mit data online na vysilaci, JLog nepotrebujes a data si prohlednes pozdeji na PC.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jlog 2.6
PříspěvekNapsal: pon 14.07.2014 9:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
No už jeden z těch tří konektorů používám :) Mrtvý ale je to USB tam.. :(

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jlog 2.6
PříspěvekNapsal: čtv 17.07.2014 8:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2011
Příspěvky: 176
Bydliště: Zilina, Slovenská republika
Krasa Jlog 2.6 tkvie v tom ,ze to je logger a premostenie tele dat z rozumnych ESC ktore tuto funkciu poskytuju (JIVE, KOSMIK, CC, MEZON)

Tj. ak nema ESC fukciu logovania , jlog zaloguje ale hlavna vyhoda je ,ze to vie poslat na data bus telemetrie pre rozne radia. To je na tom to pekne!
Jlog vie citat(a zapisat vo full verzii) a posla dalej(od GW verzie) vsetky dostupne tele data z ESC hned cez niekolko dostupnych telemetrii na trhu (JETI, Futaba, Spektrum, Hitec, FrSky . . .)
Taky Telme modul toto zvladne tiez ale je to 1 ucelove pre konkretne radio. Navyse napr pre futabu stale (uz 2roky) nic nie je !

Da sa ziskat tieto data aj pridavnym senzorom ale je to nepekne riesenie, hlavne ak uz ESC ma tele data.
Ak ESC tele data bus nema implementovany neostava nic ine ako externy prudovy senzor. Napr YGE su odsudene na tuto variantu a je to skoda ze neimplementovali tele data :(

Spominany Kosmik uz loguje sam a tele data bus ma, takze je uz len nutne to poslat dole na radio => staci GateWay verzia za tych spominanych 65Eur a mas na radiu komplet relevantne data pre elektro let.
SUPER VEC! Obmedzenie otacok v ESC by som pouzival len ako failsafe v pripade ze telemetria zlyha.

Ja to lietam uz od verzie 2.0 a netvrdim ,ze to je nevyhnutne ale je to uplne super ked clovek vidi co sa dnu deje a lietat na kapacitu je pre mna nutnost. Moj letovy cas sa meni od 3min do 13min :) TDR vie byt "tichoslapek" ale aj mrch nasrana ;)

JLOG je skratka super vec, jedine kvazi univerzalne riesenie pre tele data bud na trhu.

Jedina nevyhoda je dost zmatocny navod, resp zmes informacii na zmatocnej sajte :D Ale to uz je vec Toma ako si to uprace :)

_________________
TDR + NEO


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jlog 2.6
PříspěvekNapsal: čtv 17.07.2014 8:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2011
Příspěvky: 176
Bydliště: Zilina, Slovenská republika
zmazat prosim

_________________
TDR + NEO


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz