Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 14.05.2014 17:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Celá tahle pitomá hádka vznikla poté, co jsem napsal, že na svém modelu mám všechny tři kuličky stejně daleko od hlavního hřídele. Na tom stále trvám, nikdo totiž nenapsal, že je vzdálenost jiná při pohledu zboku (nebo z jiného pohledu). A celý tento mechanizmus (nedokonalost CCPM), dle mého názoru, nemá vliv na seřízení krajních poloh serv při nastavování kolektivu. Vrtulník umí létat úplně stejně dopředu, dozadu, zešikma..., takže přední nebo zadní servo je vlastně relativní pojem. Od začátku byla řeč o seřízení roviny desky cykliky a ne o tom, jak se chovají serva při cyklickém řízení. To je můj názor a chtěl bych jím podpořit dudaje, který se mě nepřímo zastal a nakonec jste tady z něj udělali neználka, který by si měl přečíst možná i slabikář.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 14.05.2014 18:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6961
Bydliště: Písek, ČR
Švejku, udeřil jsi hřebíček na hlavičku. Proč by se cyklika měla posuzovat právě z hlediska směru od serva výškovky? Kruh má 360°.

A zpět k seřizování roviny: nedávno jsem to zkoušel
1. bublinkami
2. zdrhovací páskou na hřídeli

Výsledek: U zdrhovací pásky jsem si nebyl přesně a jednoznačně jistý správnou polohou. Ladil jsem to na nepatrnou mezeru od pásky, ale jistý jsem si nebyl, jestli jsem moc dole nebo nahoře, a klik do subtrimu mi dělal tak malou změnu, že jsem nemohl říci přesný okamžik kdy je to O.K.
U bublinek jsem si byl naprosto jistý s přesností na jeden klik, bublinka ihned zareagovala viditelnou výchylkou.

Neříkám, že jsou bublinky lepší nebo přesnější (i když pokud je postaven vrtulník opravdu vodorovně, tak možná i jo), ale při seřizování je to aspoň jednoznačné.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Naposledy upravil Woita dne stř 14.05.2014 21:19, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.05.2014 18:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
JosefSvejk píše:
To je můj názor a chtěl bych jím podpořit dudaje, který se mě nepřímo zastal a nakonec jste tady z něj udělali neználka, který by si měl přečíst možná i slabikář.


Jenže tvůj názor je jen část seřízení cykliky a dudaj ze sebe udělal neználka sám, protože popíral i to co dostal na talíři, explicitně popsáno a rozkresleno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.05.2014 8:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Klucíííí žádná bojová nálada, jen diskutujeme ..... :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.06.2014 15:00 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Myslel jsem že diskuze byla zastavena :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.06.2014 15:12 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Elfew píše:
@dudaj - vidim, ze jsi uplne mimo. Prvni vec co mne rozesmala je tvuj vyrok o tom, ze kdyz helina utika s bezpadlem na jednu stranu tak naklikas trim ve vysilaci... pokid vim, tak trimovat se nema a ma se to nastavit vse v jednotce. Nehlede na to, ze po vypnuti napajeni bezpadla se to tvoje trimovani "ztrati".

Precti si problematiki 120° cykliky, serva jdou kazde jinak z jiz napsanych duvodu. Ale to ty asi nepochopis kdyz trimujes za letu bezpadlo :) lol


Nepsal jsem že na vysílači - pochopitelně že bezpádlo zavisím a přistanu a trimuji na jednotce.
Ale smích je zdravej , tak se směj čemu chceš :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz