Switch to full style
Motory, gyra, serva, regulátory, stabilizátory, ale i ložiska a jiné obecné technické problémy
Odeslat odpověď

Re: Serva Anderson

stř 05.02.2014 10:50

Teda ty páky jako kráva :wink:

Re: Serva Anderson

stř 05.02.2014 11:22

Taky jsem zvedav, zda budes spokojen a zda neco poznas. Jaka serva tam byla predtim ? Kolik mas na te heli s jinymi servy nalitano ?

Re: Serva Anderson

stř 05.02.2014 19:41

bonis píše:Tak to mne hooodne zajima, tesim se na ty grafy. Co si mam predstavit pod pojmem "trocha premlouvani"? Moc siroky, dlouhy, nebo neco jineho? Diky Martin


Andersony jsou o trochu, bráno od montážních uchytů, hlubší než původní BLS451. Navíc, nebo díky tomu, jsou o něco nižší co se týče uchycení páky. Tato kombinace způsobuje, že obě přední serva se vzadu setkávají dost na těsno a nenachávají moc prostoru páce zadního serva. Zadní servo se tak musí montovat bez gumek, aby vyšla páka přesně do místa setkání obou předních serv a měla alespoň kousek prostoru (cca 1mm). Pro uchycení zadního serva jsem použil obráceně nasazené Align HN6062 úchyty.

Další potíží byly samotné páky. Vzhledem k prostoru u zadního serva je potřeba páka přesně na 19mm. Delší páka se již nevejde. Originální Futaba páky měly na Andersonech nezvykle velkou vůli, všechny ostatní páky, co jsem měl po ruce, taktéž. Mám připravené šroubovací páky pro Agile 5.5, ty po dotažení držely pěkně, ale jsou moc dlouhé a nechtělo se mi je zkracovat. Po dlouhém googlení jsem našel pouze jediné páky Secraft, které by měly odpovídat potřebám LA-čka a tisícihranu Andersonů (jdou dotáhnout). Naštěstí původní páky od serv mají přesně potřebnou díru 19mm a taky délku, takže jsem se rozhodl zatím použít je. Navíc sedí napevno, je potřeba je dotlačit šroubem, narozdíl od ostatních pák, které jdou úplně volně. Kdyby někdo náhodou kupoval ty Secrafty 19mm, tak se rád přidám, nemám moc časových možností přebírat zásilky přes celnici.

Původně jsem chtěl MKS DS670, ale teď již vím, že bych je, podle specifikace, do LA700 nedostal.

Re: Serva Anderson

stř 05.02.2014 19:54

pkotatko píše:Taky jsem zvedav, zda budes spokojen a zda neco poznas. Jaka serva tam byla predtim ? Kolik mas na te heli s jinymi servy nalitano ?


Moje první LA-čko jsem koupil lítané, včetně výbavy a serv. Byly tam Futaba BLS451, navíc, jak jsem zjistil později, po větším pádu, všechny přívodní kabely sedřené na několika místech až na kost (drát). Přes sezónu jsem víc lítal ostatní LA-čka, nálítáno asi 60 letů, jedno servo začalo navíc trochu gumově vrzat, takže jsem se rozhodl pro výměnu. Samotná serva mají asi dlouhou historii, podle všech indikací, které jsem získal časem, se jedná o původní části draku a výbavy, kterou v rámci testování, létal již koncem roku 2010 uživatel "mipo".

http://mipo.blog.cz/1010/la-700-technicka-data

Jak již psal swalko o rozdílu BLS451/352, a taky vzhledem k stavu původních serv, doufám, že taky "něco" poznám.

Re: Serva Anderson

stř 05.02.2014 19:57

A ještě bych se rád zeptal našeho HC3-SX, BD, Anderson odborníka, jak nastavit u HC3-SX "Sinus linealiser". Nula nebo pět?

Re: Serva Anderson

stř 05.02.2014 21:10

framif píše:A ještě bych se rád zeptal našeho HC3-SX, BD, Anderson odborníka, jak nastavit u HC3-SX "Sinus linealiser". Nula nebo pět?

Nula :wink:

Re: Serva Anderson

stř 05.02.2014 22:11

framif píše:...Kdyby někdo náhodou kupoval ty Secrafty 19mm, tak se rád přidám, nemám moc časových možností přebírat zásilky přes celnici.

Diky za informace.
Z Heli Directu obcas beru, tak pokud to nepotrebujes zitra, ale bude stacit treba do mesice, max dvou, vemu Ti je.
Kolik jich chces? 3, nebo jeste nejakou nahradni?

Re: Serva Anderson

úte 18.02.2014 23:30

Tak jsem si taky pořídil servo Anderson a to 530316HV-CLS na ocásek ... Servo jsem nainstaloval a při ustavování na zadní trubce do optimální polohy když bylo vše pod napětím najednou přejelo do krajní polohy a div mi neutrhlo páku od smykátka... Po analýze problému jsem zjistil že je na vině servokonektor na straně serva.. Signálová zdířka byla příliš volná a docházelo k výpadkům řídících impulzů... Jediná klika byla že jsem servo ustavoval na trubce pod napětím, pokud se nehýbalo s kablíkem tak bylo vše OK a na závadu servokonektoru bych nepřišel, pak bych odstartoval a vibrace by vykonaly dílo zkázy :? .. Takže píši svou zkušenost a popřípadě si radši zkontrolujte konektory od serv... Pro mě je to poučení že si budu u každého nového serva kontrolovat každou zdířku konektoru :idea: .. Jinak musím říci že rychlejší servo jsem niky neviděl, dokáže jezdit tak rychle že páka na servu není ani vidět :lol: .. Přikládám video kde je vidět sílu potřebnou k zasunutí zdířky a foto kde je vidět co problém způsobilo..

www.youtube.com/watch?v=QfrETTExLRo&feature=youtu.be (jen adresa nevím proč se video nezobrazuje :? )
Přílohy
IMG_4006.JPG

Re: Serva Anderson

stř 19.02.2014 7:15

Jéééé snajprrrr :D

Re: Serva Anderson

stř 19.02.2014 12:57

Koukám že e-motors má nějaký slevy na serva Anderson, 600-700 Kč za kus, to vypádá lákavě.

Jaký je rozdíl mezi CLS a PLS servem Anderson ?

Tom

Arcicorsa píše:Tak jsem si taky pořídil servo Anderson a to 530316HV-CLS na ocásek ...

Re: Serva Anderson

stř 19.02.2014 19:09

OPR píše:Jéééé snajprrrr :D


No jooo :wink: ... Můj milášek a mazel z mého heli stáda :lol: , stačilo málo a byl na kousky :roll: to bych těžce rozdýchával když po roce ještě nebyl pokřtěný pádem :? a ještě kdyby za to mohl spatný kontakt serva to bych nerozdýchal tuplovaně :lol: ..

Re: Serva Anderson

pát 21.02.2014 19:19

A můžete mi prosím někdo poradit, kde mám ty serva sehnat?
Konečně jsem se rozhoupal, chtěl dnes objednat a zjistil, že mnou vysněná ANDERSON 530310HV-CLS nejsou u emotorů skladem a na pálivé papričce zmizela nabídka Andersonů úplně.
Bééé :cry:

Re: Serva Anderson

pát 07.03.2014 22:20

bonis píše:A můžete mi prosím někdo poradit, kde mám ty serva sehnat?
Konečně jsem se rozhoupal, chtěl dnes objednat a zjistil, že mnou vysněná ANDERSON 530310HV-CLS nejsou u emotorů skladem a na pálivé papričce zmizela nabídka Andersonů úplně.
Bééé :cry:


Ani se nedivim, ze je v "papricce" stahli z prodeje. Ja do Goblina objednal tri na cykliku a jedno jsem hned reklamoval aniz bych ho namontoval.
Nejenze melo vuli ve smeru otaceni, ale melo i axialni vuli a to ne zrovna malou a ten rachot co delaji. Je to jak ve valcovne plechu.
Obratem mi poslali nove, to zase klobouk dolu. Ted zatim nelitam protoze cekam jiz treti tyden na dily z vybornyho eshopu, kde maji vsechno "skladem", ale nesmite to chtit objednat.
Myslim, ze by jsi se mel porozhlednout radeji po jinych servech. I HV Savoxy budou lepsi :lol:

Re: Serva Anderson

pát 07.03.2014 22:28

Jo, bohuzel to vypada, ze nedokazou udrzet kvalitu vyroby. Velka skoda, protoze kdyz mas dobre kousky, tak jsou to fantasticka serva.

Re: Serva Anderson

pát 07.03.2014 23:20

To já si nemůžu stěžovat. Objednával jsem Andersony do Goblina 700 v prosinci na chiliheli a došly obratem a fungují skvěle. Píšu to proto, že kladné reference se v dnešní době neobjeví. Píše se jen když je problém. Tak ať Vám to lítá chlapi a dámy. Na chiliheli nedám dopustit. :-)
Odeslat odpověď