Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mini K-BAR - help
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2015 12:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Zdravím

Ve vrťasu je tato stabilizace (http://www.aliexpress.com/store/product ... 78963.html)
Koupil jsem tento BT komunikační prostředek http://www.ebay.com/itm/251877420603?_t ... EBIDX%3AIT a podle přiloženého videonávodu https://www.youtube.com/watch?v=JNHZ0jCW16o mi to nefunguje. Rozdíl je v tom, že ve videu mu bliká dioda a po aktivaci modulu v aplikaci začne svítit a je hotovo. Kdežto mně dioda svítí, po spárování napíše telefon: spárováno, nepřipojeno (nebo tak nějak) a v aplikaci se to nepropojí. Možná je na vině šrotový telefon, na kterém jsem to zkoušel (na svém androida nemám), v nejhorším případě vyhozené peníze za BT modul a za zakoupení aplikace. Chtěl jsem si usnadnit práci, až budu za čas dolaďovat na place vrťas. Místo toho asi budu muset vzít noťas. Používá někdo tady tuto stabilizaci vůbec?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini K-BAR - help
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2015 13:43 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Olomouc
Někdy je po spárování potřeba zařízení připojit. Jdi do nastavení Bluetooth na telefonu, v seznamu BT zařízení bude ten K-BAR a tapni na něj. Pokud se připojí, bude tam někde napsáno connected (nebo něco v tom smyslu).

_________________
DX8, T-Rex 500, T-Rex 700, Easy Glider, Simprop Excel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini K-BAR - help
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2015 15:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Tam bylo myslím jenom rozpárovat. Docela na prd. To tak jedině zkusit jiný telefon. Uvidím.

Tak vyřešeno. Vyzkoušeno na jiném telefonu a funguje. Takže lock, BAN, delete user... :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini K-BAR - help
PříspěvekNapsal: ned 02.08.2015 8:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Mám dotaz na ty, co lítají toto bezpádlo.
Je možné, že některé vyrobené kusy mohly mít umístěný senzor obrácené? 700 mi pán při prodeji nastavil tak, že v nastavení je krabička jakoby vzhůru nohama, přičemž to funguje. Stejnou stabilizací jsem vybavil bazarového Rexe Pro DFC a tam jsem to musel nastavit správně tak, jak je to podle obrázku. Když jsem to nastavil podle té 700, vzhůru nohama, tak jsem to několikrát při pokusu o zálet zachraňoval cvaknutím autorotace, bohužel při posledním pokusu jsem to už nestihl a vrťas šel na bok - malinko obroušené konce hlavních listů a samozřejmě nakopnuté hřídele - minimálně hlavní. Tu mi kamarád nouzově srovnal, takže se mi to konečně podařilo včera rozlítat. Ovšem s vibracemi jak prase (zkoušeno roztočené v ruce nad hlavou), tudíž jsem musel hodně ubrat zisk na vrtulce a byla gumovější. Ale aspoň jsem to proletěl. Na to, jaké tam byly vibrace, to letělo jakž takž dobře. Hřídele jsem objednal a snad to už bude OK.
Zpět k té otázce: můžou být různé kusy s naopak umístěným senzorem, nebo ta 700 je blbě nastavená? Letěla v pořádku (na menší otáčky se trochu kolíbala přes výškovku).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini K-BAR - help
PříspěvekNapsal: ned 02.08.2015 19:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 405
Bydliště: Masečín Praha západ
Mám dva malé kbary v 700 a v 250tce. Vše jsem zaškrtal v nastavení jak mám danej senzor. Divím se .že se ti to povedlo vůbec zvednout. Já sem to označil jednou špatně a vrtlník šel na bok a to se ani nezvedl.

_________________
Chybama se člověk učí .
Chase 360, logo 700xxtreme , logo 600sx. Vbar Control


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini K-BAR - help
PříspěvekNapsal: ned 02.08.2015 19:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Právě že to lítá až když jsem ho nastavil tak, jak je zobrazený, předtím šel na bok (450), protože jsem ho nastavil naprosto stejně jako na 700 a to bylo špatně, přitom ale 700 ho má umístěný stejně, ale v nastavení je jakoby vzhůru nohama. A taky to lítalo. proto se ptám, jestli senzor mohl být v té stabilizaci umístěný naopak, a nebo je špatně nastavená ta 700, která ale letěla s tímto nastavením.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini K-BAR - help
PříspěvekNapsal: ned 02.08.2015 19:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 405
Bydliště: Masečín Praha západ
Tak možný to třeba je .že soudruzi to maj blbě.Co si vzpomínám tak na 250tce mám zaškrtlou rotaci hl.rototu obraceně jinak to nefungovalo. Ještě bych se zaměřil nato co máš zaškrtlé za desku.Zda zda maš zaplou hr-3 nebo h3

_________________
Chybama se člověk učí .
Chase 360, logo 700xxtreme , logo 600sx. Vbar Control


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini K-BAR - help
PříspěvekNapsal: stř 05.08.2015 8:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.11.2012
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Ahoj, nechtěl jsem zakládat nové vlákno, tak využívám tohle.

Mám taky gyro mini K-Bar a dal jsem ho do řemínkové HK-450. Lítá mi to, ale nějak divně. Když při dopředném letu přidám kolektiv, tak se heli jakoby zamele na křidélkách a možná i trochu na výškovce. Při výletu ze zatáčky do dopředného letu se heli zahoupe jako malá kachnička na vlnách (nevím, jestli to považovat za delfínování).
Zkoušel jsem ubírat zisk na hlavě, laborovat s výškovkovým filtrem (elevator precompensation), vyměnil jsem měkčí gumičky v hlavě za tvrdší, nakonec jsem i přepásal gyro páskou se suchým zipem a stále to tam je. Za bezvětří se to projevuje jen drobně, ale za větru je to markantnější.

Nenapadá vás někoho, čím by to mohlo být? Resp. jaký parametr v gyru upravit, aby se toto nedělo?

Děkuji za reakce.

_________________
Bölkow BO-105 (500) Spirit PRO, EC-135 DRF (500), Spirit, T-Rex 500, Spirit 2, OMP M1 Evo
a éra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini K-BAR - help
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 10:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5679
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
A co tam máš za listy? Máš možnost je prohodit za jiné zkusit to s nima? Dost podobné chování si vzpomínám že náslodovalo na mím sniperovi když jsem zkusil listy clasic od MSC pro pádlové hlavy. Byli něktré obraty a situace, kdy jsem myslel že to domu nedonesu v celku. Dal jsem tam naspět listy co tam byli a vrtulník zase lítal tak jak má. A dělalo mi to s miniVbarem.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini K-BAR - help
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 11:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.11.2012
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Ahoj,

listy mám uhlíkové poměrně dost tvrdé, skoro nejdou prohnout v ruce, jsou z HK. Drží dobře stopu. Pak mám ještě jedny takové žlutočerné, taky z HK, ale ty jsou jednak měkčí a nedají se použít, protože mi u nich nešla vůbec seřídit stopa. Tak jsem tam vrátil ty původní.
Kolega mi zapůjčil uhlíkové listy pro 3D lítání (je to na nich napsané), které jsou ale rovněž z HK, takže se domnívám, že to bude obdobné, ale zkusím je.
Jinak mi ještě kamarád poradil, jestli to nebude nepřesným úhlem (8°), který se nastavuje v setupu při nastavování gyra. Jsem totiž na úplném začátku rozsahu, který je od 80-110 nějakých jednotek. Sice tam 8° je, ale vzhledem k tomu, že jsou mezi servem a gripem nějaké drobnější vůle, tak se natočením listu (v ruce) dostanu třeba na 7,2° a na druhou stranu na 9°.
Tak jestli nemůže být zrada právě v tomhle, ale nedokážu to posoudit.

Mirek

_________________
Bölkow BO-105 (500) Spirit PRO, EC-135 DRF (500), Spirit, T-Rex 500, Spirit 2, OMP M1 Evo
a éra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini K-BAR - help
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 17:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.7.2015
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Pokud ti neodpovida smyl senzoru, ktery je na obrazku, pak bych rekl, ze mas spatne zapojena serva a spravny chod dohanis reversy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini K-BAR - help
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 19:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Tím myslíš ten můj dotaz?
To mě napadlo taky. Zatím jsem do toho nerýpal. Tu 700 mi nastavil pán při koupi, já to pak jen prolítnul a od té doby leží na skříni. 450 jsem nastavil naprosto stejným způsobem (zapojení), ale nejsem si jistý, jestli mám i stejně reverzy atd, takže v tomto může být háček. Letět to letělo, ale jestli je to opravdu dobře - netuším. Ale jak třeba Halíř psal, že musel třeba nastavit opačnou rotaci, takže kdoví, jak to s tím bezpádlem je...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini K-BAR - help
PříspěvekNapsal: sob 29.08.2015 16:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
marises píše:
Pokud ti neodpovida smyl senzoru, ktery je na obrazku, pak bych rekl, ze mas spatne zapojena serva a spravny chod dohanis reversy.

PŘESNĚ TAK, JAK PÍŠEŠ.
Včera jsem se do toho pustil, abych to opravil, ale musel jsem nakonec (logicky) tu 700 nastavit celou znovu. Přišel jsem na to, že opravdu bylo v bezpádle přehozené pravé a levé servo. Zjistil jsem to podle mé 450, kde to mám dobře. I když jsem původně tu 450 nastavoval podle většího, tak jsem ji nakonec nastavil správně (ale na 2. pokus, na ten první byl minicrash)
No, u té 700 kromě přehození kabelů 2 serv v bezpádle jsem musel v rádiu reverzovat (zrušit reverzy) a taky v bezpádle. Pak jsem to bezpádlo stejně komplet musel seřídit, srovnat cykliku a nastavit úhly atd. Musel jsem se pochválit, protože se mi to podařilo a fungovalo to.
Dnes jsem to donastavoval, nabil pack a jel to prakticky znovu zalítnout. Řekl jsem i kámošovi, ať se staví, kdybych potřeboval s něčím pomoct.
Nastavil jsem kolem 1700 otáček, takže to letělo jak autobus, ale tak mi to vyhovuje.
Video stojí za prd, kamera ležela v kufru auta a bylo to daleko. A zálet byly jenom kolečka a osmičky. S mýma rukama nemíním riskovat.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini K-BAR - help
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2015 15:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Prosím. Nevím jak zpustit K.bar mini. Nainstaloval jsem soft Vstabi 5.3.4. 5.12.2012 Ten funguje, ale když připojím usb, tak zahlásí chybu a nenačte ho. Chybí ovladač bo co. Může někdo poradit?
Win 7

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini K-BAR - help
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2015 17:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.5.2014
Příspěvky: 102
http://vstabi.info/en/node/1180 potřebuješ tohle a tady video návod http://vstabi.info/en/node/1475


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz