Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 20:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
On to říkal už beka přede mnou. :wink:
... ale pěkně se nám plynule problém přelil z reglu na ložiska což?

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 20:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Woita píše:
On to říkal už beka přede mnou. :wink:
... ale pěkně se nám plynule problém přelil z reglu na ložiska což?


Jojo ještě chvíli a měl by rozebranou celou helinu, a to ho stejně čeká, až bude pátrat po různych příčinách pískání,vrčení, klepání a já nevím ještě čeho. a u té hlavní hřídele jsem tomu pískání preventivně zamezil při vyměně ložisek, nebotˇse mě ta vůle nelíbila, ložisko spadlo dolů tak jsem to v místě co jsou ložiska zdrsnil kleštěma. hl. osu do kleští, to celé do svěráku a buch na svěrák vytvořily se drážky ,trocha loctitu to jistí.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: čtv 16.10.2014 4:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
Tak dneska vytáhnu hřídel a uvidím co s tím.Pro pevné slepení loctite 648?Existuje i něco jiného tak aby demontáž nebyla tak složitá(vytahovat domečky ložisek i s hřídelí a pak to zapékat v troubě to je dost zdlouhavé a pak musím vše znova nastavovat :-( )


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: čtv 16.10.2014 7:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Klidně to zalep. Když dáš Japonce, tak to hned tak měnit nebudeš, leda po velký ráně a to pak bude stejně hoodně montování a nastavování, vyndání ložisek po hahřátí by bylo asi to nejmenší ;-)

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: čtv 16.10.2014 20:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
Tak ložiska na hřídeli se sice protáčí, ale to bude asi už prvního letu, pískání dělá tedy motor.Jen si myslím že by to možná mohl být ten proudící vzduch.Protože to fakt píská jen při nižších otáčkách rotoru a jen když je kladný úhel listů.Tedy že by tam nějak ten vzduch mohl divně proudit.Zkoušeljsem to protočit jen motor bez hl. ozubených kol a tak jako předtím to nepískalo.Jen bylo slyšet jak proudí vzduch z chladících otvorů motoru a několikrát se ten zvuk prudce změnil jako by motor sám úplně změnil otáčky(přitom byly stejné)

Každopádně jsem při testování svou blbostí poškodil jedno servo nyní se v horní úvrati zasekává.Tak jsem si pěkně vydělal.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: ned 19.10.2014 19:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Tak dneska mi při vyšších otáčkách než běžně létám (zkoušel jsem) začal Dominátor taky pískat. Jako píšťala! To se z toho picnu!!! Jsem v kontaktu s Michalem (haas), tak jsem zvědav jak s pískáním pokročí a asi půjdu v jeho šlépějích :-(

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 19:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
Tak jsem přece rozdělal půlku heliny vyměnil ložiska hl. hřídele (japonce z tobexu) do domečku jsem je nalepil napevno a na hřídel jen modrým loctitem a drží to jak čert současně jsem našel i protáčející se ložiska na předním převodu kardanu a taktéž je zalepil superlepidlem.Dnes vše složeno a o prvním visu jak se dalo čekat opět pískáme :-)

Na motoru jsem si udělal značku na ložisku a hřídeli(pouze na ložisku u pastorku na druhé se nedostanu) a zatím jsem žádné pootočení nezaznamenal.Jen jsem si až dnes všiml protáčejícího se ložiska na zadní vrtulce.

Pořád mi nějak vyvstává otázka proč to píská jen s hlavním rotorem a při větším úhlu kolektivu.Zkoušel jsem to bez listí a nic jsem neslyšel ani zadní vrtulka nepískala(tedy ty ložiska) jakmile zavisím už to piští.Pokud to dělá motor(špatné ložiska) tak to musí pištět pořád nebo ne?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz