Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: YEP 45A
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2013 21:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2012
Příspěvky: 193
Bydliště: Český Těšín
Ahoj jaký je tento regl? Co governor, bec atd.? Díky moc

_________________
JR PCM9XII, Ventus 2300 HK, větroň 3m, FOKKER E. III EPP, AXN Floater-Jet , T450 Pro, B130x, MCPx


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2013 4:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
Nemám ho,ale v diskusi pisou,ze je to klon/kopie ICE ESC made by H I M O D E L 


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2013 5:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2008
Příspěvky: 293
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 0
walter2 píše:
Nemám ho,ale v diskusi pisou,ze je to klon/kopie ICE ESC made by H I M O D E L 


A oba dva (YEP a ICE Himodel) jsou údajně kopie regulátorů YGE, jen se starším firmwarem..... :D

_________________
Spektrum DX8, T-REX 500 (MB),Tarot 450pro, Home made airbrush kabinky: http://milaro.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2013 7:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 8426
Mam ho v HK450 teprve kratce. Governor po narocnem boji s nastavenim funguje, s tim sem spokojeny. BEC napaji ten vrtas bez problemu. V letadle ani jinde sem ho nezkousel. Jeden uzivatel psal, ze musel nad rozsah kalibrace nastavit drahu plynu 120% aby regulator otevrel plyn na 100%. Moznosti nastaveni to ma hromadu, bez programovaci karty to vubec nekupuj. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2013 7:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.3.2012
Příspěvky: 912
pokud neches nastavit gov store mode, tak kartu nepotrebujes, P a I slozky regulace neńi nutne menit

_________________
Text meho prispevku nemusi nutne odpovidat tomu, co jsem zde napsal ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2013 12:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2007
Příspěvky: 1816
Regulator naprosto v pohode. Na letisti jsou tri 450 s timto regulatorem a spokojenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: pát 19.04.2013 21:22 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Měl bych dotaz k tomuto regulátoru, pořídil jsem 80A verzi a nějak mi není jasné nastavení governoru.. Nastavil jsem na kartě volbu governor, uložil, vypnul napájení, připojil kablík do bezpádla a pak zapnul a roztočil helinu bez listí na 70% plynu (kalibraci plynu jsem dělal), počkal do "kopnutí" a změřil jsem 2300RPM s čímž jsem byl spokojen pak jsem vypnul motor, znovu nahodil opět držel 2300RPM.. Pak jsem to ještě změřil po odpojení a připojení accu, opět 23000RPM ale když jsem nasadil zadní vrtulku tak už tam bylo 2200RPM a když jsem tam dal i hlavní listí tak už byli otáčky pod 1900RPM... No a teď by mě zajímalo jak mám governor nastavit aby držel požadované otáčky?? Nebo se musí provádět "režim učení" (po volbě governor na kartě) s osazeným listím?? Díky za rady.

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: pát 19.04.2013 21:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2007
Příspěvky: 1816
Arcicorsa píše:
Měl bych dotaz k tomuto regulátoru, pořídil jsem 80A verzi a nějak mi není jasné nastavení governoru.. Nastavil jsem na kartě volbu governor, uložil, vypnul napájení, připojil kablík do bezpádla a pak zapnul a roztočil helinu bez listí na 70% plynu (kalibraci plynu jsem dělal), počkal do "kopnutí" a změřil jsem 2300RPM s čímž jsem byl spokojen pak jsem vypnul motor, znovu nahodil opět držel 2300RPM.. Pak jsem to ještě změřil po odpojení a připojení accu, opět 23000RPM ale když jsem nasadil zadní vrtulku tak už tam bylo 2200RPM a když jsem tam dal i hlavní listí tak už byli otáčky pod 1900RPM... No a teď by mě zajímalo jak mám governor nastavit aby držel požadované otáčky?? Nebo se musí provádět "režim učení" (po volbě governor na kartě) s osazeným listím?? Díky za rady.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ITCevmKW3oQ[/youtube]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: pát 19.04.2013 22:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.3.2012
Příspěvky: 912
psal jsem tu kdysi jak nastavit gov stor. Je to trochu alchymie. Pokud to delas bez listu, pak dej baterky nabite na 4V/clanek

_________________
Text meho prispevku nemusi nutne odpovidat tomu, co jsem zde napsal ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: pát 19.04.2013 22:21 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Takže jestli jsem to z toho videa pochopil správně: dát gov stor. ,roztočit heli na 100% plynu bez listí aby nedošlo k destrukci, restart no a pak už jen nastavit s listím požadované otáčky a létat?

TO Lada1: dát gov stor. s 4,0V/članek na požadované RPM bez listí a pak to bude sedět i s listím?

Nějak se v tom ztrácím :? ...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: pát 19.04.2013 23:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.3.2012
Příspěvky: 912
na gov stor potrebujes kartu. Ano dat nizsi napeti bez listi

_________________
Text meho prispevku nemusi nutne odpovidat tomu, co jsem zde napsal ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: pát 19.04.2013 23:06 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
karta je jasná :wink: bez té bych do toho nešel..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: pát 19.04.2013 23:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.3.2012
Příspěvky: 912
nekdy v rijnu ci listopadu jsem tu psal navod. projdi moje prispevky

_________________
Text meho prispevku nemusi nutne odpovidat tomu, co jsem zde napsal ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: sob 20.04.2013 1:15 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Myslíš toto : "dle navodu- nastavis a pak zapnes (pripojis baterku). Kdyz nastavis Gov Store - pak je nejvhodnejsi pouzit nejvice nabitou batrku (nejvyssi napeti) , dej plyn na 80% (otazku pred maximem trosku spadnou). Pri dalsim zapnuti pak nastav stejne nebo nizsi. - Takto dojde k ulozeni presnych otacek do pame..." ? Jaké otáčky se uloží do paměti?? Já nechci litat na 80% ale na 70%, takže to mam provést s 70% plynu?? Je to s listím nebo bez ona 550 se blbe na stole roztáčí s listím.. Jaký je vlastně rozdíl mezi gov stor. a gov?? Může tu někdo kdo tento regulátor má a používá ho v governor režimu popsat krok za krokem jak governor nastavit na 2000RPM když při 100% plynu točí třeba 2600? Třeba governor u Roxxy je naprosto jasný ale u YEP prostě nechápu ten režim učení po navolení governoru... Třeba to není regulátorem a jen já jsem naprostej blbec :lol: ... Tak bych prosil popis pro blby :?

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: sob 20.04.2013 14:11 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Takže pokud je někdo stejná lama jako já tak zde je návod který jsem pochopil a praktikoval..

I always do my gov store setup like this:

- Linear throttle curve from 0-100
- Packs charged to 4V/cell
- Remove main and tail blades from heli
- Power up the system, and run the motor up to 100%
- When the ESC does the momentary "kick" where it shuts off the motor, shut everything down and unplug.

That's it. Nice and safe. If you are concerned, don't stand behind the heli in case it throws a tail blade grip (if it does, you have something wrong on your heli). The mains are more than strong enough to hold on at 2500 RPM, especially without the weight of the blades pulling them out.

No a pokud by někdo chtěl nějaké podrobnosti tak zde: http://www.helifreak.com/showthread.php?t=409217


EDIT: tak jsem to zalétnul podle tohoto návodu a governor funguje naprosto perfektně! Jinak podle mě to napětí na 4,0V článek není potřeba a jde to i s nabitýma baterkama jen je pak problém že se může mechanika přetočit ale bez listí by to neměl být problém...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz