Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: úte 23.04.2013 21:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Maximální proud při tom tesut byl 1,7A takže BEC přetížen nebyl.. Je možné ze mají pomalou stabilizaci napětí a proto ty poklesy jinak ten pokles trval jen 1ms viz první průběh, pokles na 4V a to ti normální měřák neukáže a bude ti tvrdit že je tam 5,5V ovšem MCU v mém bezpádlu to poznalo..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: stř 24.04.2013 7:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.3.2012
Příspěvky: 912
tak o brownout na HC3 se Spektrum satelity je hromada vlaken na helifreaku. Mzikove kolem 4,2V uz je to kriticke. Ale nezda se mi taky, ze pri proudu 1,5A by BEC v YGE takto padal.
(napr. mi se ty moje "zakmity" dely i pri rovnem pomalem letu - bez nejakeho namahani BECu)

_________________
Text meho prispevku nemusi nutne odpovidat tomu, co jsem zde napsal ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: čtv 25.04.2013 9:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2007
Příspěvky: 1816
Dneska byl na letisti kamarad s Protosem (MVVS, Savox,YPE 100, HC3 a Spektrum). Je to sice 100A verze, ale BEC je myslim stejny a zadne vypadky se nekonaly, lomcovali jsme s tim dobu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: čtv 25.04.2013 19:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
No nevím, každopádně teď s normální přijímačem to léta a naprosto bez problémů, ovšem to co jsem naměřil platí a pochybuji že tam mám nějaké vadné servo protože jsem dal asi 30 startů a nic se neděje, to už by se muselo projevit kdyby bylo něco jiného načaté.. Když se budu dost nudit tak k helině píchnu regl roxxy a uvidí se jaké budou průběhy. :idea:

EDIT: tak jsem tam píchnul roxxy (BEC 3A) a napětí klesá na hodnotu 4,2V takže pokud by tam bylo něco KO a přetěžoval bych 6A YEP tak by musel 3A vypinat popřípadě propady by museli být větší, 3A BECu ty propady odpustím protože na Snipera je to opravdu malí proud...


Přílohy:
Roxxy BEC1.jpg
Roxxy BEC1.jpg
[ 39.78 KiB | Zobrazeno 1446 krát ]

Roxxy BEC2.jpg
Roxxy BEC2.jpg
[ 40.07 KiB | Zobrazeno 1446 krát ]


_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2013 11:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.3.2012
Příspěvky: 912
tak dneska jsem dal ranu zase pri vypadku/kopnuti signalu. Tedka to bylo dle mne na 90% poklesem napajeni BECu.
Opsano z jineho vlakna, kam jsem to daval: (Otacel jsem flipem do invertu nechal hodne klesat a pak zabral s kolektivem. Vypadek signalu/ruseni. Motor nebezel. Cyklika nereagovala. To vse uz v male vysce. Takze hold a Protos spadl na hlavu do pole.)

Jelikoz ten Protos predtim lital dlouho s predchozim majitelem velkou motyku se stejnym reglem, ale s prijimacem bez satelitu a s BeastX, a bez problemu, tak to vidim na klasicky problem nizsi napeti BECu+HC3+satelity. Mozna na to melo prodlouzeni kabelu regl-HC3 o 15cm.

Nicmene jsem dal CC BEC Pro, u ktereho z nejakeho duvodu pri nastaveni napeti mezi 5-5,9V porad daval 5,1V. Tak jsem nastavil 6V a to uz je i na vystupu z neho. Serva jakoby byla najednou uplne vymenena - rozhodne to neodpovida z vyseni o 0,5V (YGE vs. CC BEC Pro). Takze zatim to skutecne vypada na viz. vyse

_________________
Text meho prispevku nemusi nutne odpovidat tomu, co jsem zde napsal ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: čtv 22.05.2014 9:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Tento regl mi včera dorazil, chystám se ho dát do T-rexe 450, tak zkoumám možnosti governoru (80A verzi YEP mám ve větroni, ale s governorem mám nulové zkušenosti).

1. Víte někdo, jaký je rozdíl mezi "Governor" a "Governor Store"?

2. Pokud to dobře chápu, Když si udělám letové režimy, např. Idle-Up1, Idle-Up2 a Idle-Up3, do nich dám do každého jinak vysokou křivku plynu (vodorovnou, tedy např. 70-70-70-70-70, 75-75-75-75-75 a 80-80-80-80-80), tak budu mít v každém z těchto letových režimů jiné (ale konstatntní) otáčky? A jak se to zachová při přepnutí režimů? Ty nové otáčky naběhnou nějak plynule, nebo to sebou mrskne skokově?

3. A co kdybych s governorem použil letový režim Normal, tedy režim s křivkou plynu 0-40-50-60-70, tak jak jsem měl dosud pro startování s obyč reglem? Jak by se to chovalo?

Trochu hodně otázek, ale pokud na ně někdo dokážete odpovědět, tak děkuju! :)

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: čtv 22.05.2014 9:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
1) popis

2) Ano, v kazdem rezimu budes potom mit jine (vice mene konstantni) otacky. Taky mam tento regl a po prepnuti na jiny rezim nove otacky nabehnou dost rychle. Neni to ale "hned" (mozna za to muze i slabsi motor)

3) Toto jsem zkousel se setovym reglem u Mini Titanu a chovalo se to dost blbe. S YEP-em jsem to nezkousel, ale nekde jsem cetl, ze pro governor se to nedoporucuje...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: čtv 22.05.2014 9:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
ad 2. Je to skokové. Můžeš ve vysílači u letových režimů nastavit "delay" pro kanál plynu.
Teda snad to jde i u Hitecu.

ad 3. Rozběh má poměrně pozvolnej, tak není třeba křivku pro rozběh.
Zapínám heli v "HOLDu", po přepnutí do "NORMAL" s konstantní křivkou plynu si rozběh řídí regl sám. NORMAL pak používám jako plnohodnotnej letovej režim.

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: čtv 22.05.2014 10:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
2) Ten delay ale jenom zpusobi to, ze vysilac posle novou hodnotu plynu az po chvilce, takze mas cas "vratit" prsty na paky, ne?

3) Taky to mam takhle. Rychlost nabehu se da volit pomoci karty. Nekdy mi to ale nabiha opravdu pomalu a nekdy zacne rychleji, vzapeti zpomali a zacne postupne zrychlovat... Mozna to je zpusobene tim, ze mam "startup power" nastaveny na auto. Casem zkusim nejakou konkretni hodnotu.

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: čtv 22.05.2014 10:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Děkuji všem za rychlé odpovědi.

Jakmile tedy nastavím regl do GovStore (už je mi tento režim jasný), tak na šikmou křivku plynu zapomenu a budu používat pouze vodorovné křivky. Startovat přepínačem ThrHold.

To zpoždění kanálu plynu by asi bylo fajn, Aurora snad umí nastavit i zpoždění jenom jedním směrem (myslím že to mám na přistávací klapky u jednoho větroně - nad zemí rychle narovnat klapky, aby nedrhly o trávu - a není to jenom zpoždění, ale po cvaknutí přepínače jdou klapky na jednu stranu pěkně pomalu - asi 1 vteřinu- a zpět jdou skokově a ihned). To zpoždění & zpomalení bych využil pro kanál plynu, kvůli nouzovému vypnutí plynu - to bych rád ihned, skokově, ale to zvýšení za letu by bylo fajn zpomalené.. Nastavit mi jde jak zpoždění tak zpomalení.

Dneska večer snad zkusím naprogramovat, to bude pošušňáníčko... 8)

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: čtv 22.05.2014 11:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
A ked budes uspesny, sa ta budem pytat, tiez sa chystam - raz ked budem velky - sprevadzkovat govik na 450ke ( YEP60) :lol:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: čtv 22.05.2014 11:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
OK, ochotně, když vím, tak rád poradím.
Prozatím studuju návody od Nakadaha i odjinud z webu, videonávody atd.
Už se toho moc nebojím, je mi skoro všechno jasné.

Např. pořád ještě nevím, k čemu je druhý kablík na reglu. Na mém YEP80A ten druhý není. Našel jsem názor, že je to druhé napájení (pro periferie), ale to se mi vůbec nezdá. Jednak to na plošňáku vede jinam než ten první kablík, a jednak to má 3 dráty (pro napájení bych čekal pouze dva).
Příloha:
ESC YGE45A_Líc.JPG
ESC YGE45A_Líc.JPG
[ 89.7 KiB | Zobrazeno 1207 krát ]


Příloha:
ESC YGE45A_Rub.JPG
ESC YGE45A_Rub.JPG
[ 80.37 KiB | Zobrazeno 1207 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: čtv 22.05.2014 11:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Novejsi YEPy by meli mit moznost pres druhy kablik pripojit programovaci kartu, bez nutnosti odpojit kabel z prijimace. Ja mam starsi verzi YEP45, ktera ma jen jeden kalbik (+ samozrejme kabley pro pripojeni baterie), takze kdyz ho chci programovat, musim odpojit z prijimace...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: čtv 22.05.2014 11:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Aha tak to by bylo luxusní. Máš nějaký hodnověrný odkaz, který by toto potvrzoval? V manuálu jsem o tom nenašel zmínku. :?
Edit. taky jsem se dočetl, že je to RPM Signal Cable. To se mi taky nezdá, na to by stačily taky jen 2 vodiče...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: čtv 22.05.2014 12:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Ja mam verzi 1 s 1 kabelem. Dva kabely ma verze 2, hned 3. bod ve features:
• ESC has separate programming lead built-in so there is no need to unplug from RX

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Naposledy upravil TomasN dne čtv 22.05.2014 13:15, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz